Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2006, o 07:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 07:13
Posty: 253
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Witam. Polecam ciekawemiejsce na jęziorze Jagonym, przed wpłynięciem do kanału. Miejsce ciche z możliwością zrobienia grilka. Pomost stary ale wytrzymały. Możliwość przycumowania 6-8 łodzi.

_________________
okecaj


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2006, o 18:23 

Dołączył(a): 30 lip 2006, o 21:05
Posty: 105
Lokalizacja: Oleśnica
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Polecam Lesny Zakątekprzy Mamerkach,cicha i spokojna binduga jeszcze troche cicha,pod samymi bunkrami ,miły i życzliwy gospodarz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2006, o 10:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 07:13
Posty: 253
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
A czy to nie jest ten sam właściciel co przy kanale na mamerkach? też polecam. Miła obsługa i spokojne miejsce

_________________
okecaj


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2006, o 10:55 

Dołączył(a): 30 lip 2006, o 21:05
Posty: 105
Lokalizacja: Oleśnica
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
To jest bardziej z bobu za tą piaszczystą plazą w lewo w zatoczce500 metrów z boku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 09:57 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 07:04
Posty: 1
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Witam.
Mam prośbę do znawców mazur. Wybieram się z moimi (szkolnymi) dzieciakami na dziesięciodniowy rejs. Będziemy pływać pięcioma jachtami na przełomie lipca i sierpnia. Ponieważ pływałem po mazurach tylko po sezonie proszę o wskazanie miejsc gdzie możemy przycumować taka ilością jachtów i takich gdzie lepiej się nie pchać.
Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 14:16 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
ignac napisał(a):
Ponieważ pływałem po mazurach tylko po sezonie proszę o wskazanie miejsc gdzie możemy przycumować taka ilością jachtów i takich gdzie lepiej się nie pchać.

Zdecydowanie nie należy pchać się wszędzie tam gdzie nie ma jakiejkolwiek infrastruktury, nawet Toj-tojek na polu biwakowym, choć obecnie nawet za postój w tak przymitywnych warunkach czeszą nie mniej niż w porcie z pełną infrastrukturą. Niestety zupłnie dzikie postoje wybierają nieraz organizatorzy tzw. rejsów na patnet chcąc obniżyć w powyższy sposób koszty i odciągnąć część klienteli od konkurencji. Skutek jest łatwy do przewidzenia: miejsca takie jak Czarci Ostrów, Pajęcza, okolice kanałów czy dzikie polanki nad Bełdanami i Nidzkiem są dokładnie zbombione papierzakami :evil: i capi od nich na kilkaset metrów, bowiem w tak licznej grupie z calą pewnością znajdzie się niejeden z grubszą potrzebą odmiennie niż to jest wtedy gdy pływa się w kameralnym gronie najbliższych a zwłaszcza samemu. Takie naloty zorganizowanych rejsów na dzikie bindugi powinny być namierzane przez policję a organiozatorom takch smrodliwych rejsów powinno się zdrowo nasmrodzić w papierach.
Pięć jachtów to nie jest grupa aż tak wielka aby nie dalo się znaleźć miejsca na zorganizowanym biwaku, zwłaszcza jeśli nie będzie się płynąć do samego wieczora. Takie miejsca jak pole biwakowe "W Zatoce" na Mikołajskiem, Flosek czy Goły Rożek na Bełdanach, binduga Zielona, Bobrowa czy Drapacz nad Nidzkiem powinny je pomieścić. Dokładne warunki jakie tam panują nie są mi znane, bowiem pływając samemu mogę sobie pozwolić na naprzemienne korzystanie z przystani z prawdziwego zdarzenia takich jak PTTK lub "Pod Dębem" - oraz z postojów na dziko, bez szkody dla odwiedzanych miejsc.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski


Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, o 15:21 przez Tomek Janiszewski, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Tomek Janiszewski otrzymał podziękowanie od: ignac
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 14:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
a jak stoisz na dziko to gdzie "usadzasz papierzaki"?? :>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 15:19 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
carlo napisał(a):
a jak stoisz na dziko to gdzie "usadzasz papierzaki"?? :>

Tam gdzie należało to zrobić przed wypłynięciem na dziki postój. Dobę lub nawet więciej idzie wszak wytrzymać. Szczególnie jeśli nie traci się kasy i zdrowia na opychanie się świństwem takim jak pizza, zakopianki, kebab z keczapem, czy zeszłotygodniowy bigos na zagrychę, względnie pulpety ze słoików przywiezione na Mazury busem tranzitem i przechowywane w temperaturze ~30st.C które stanowią jak wiadomo podstawę wyżywienia rejsów na patent. Popcorn i to nawet popity colą jest w pełni dopuszczalny, tak na pocieszenie.

Tomek Janiszewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 15:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
No widzisz, a ja na przykład mam zdrowy organizm i regularną przemianę materii ;) podejrzewam że nie tylko ja i to zdaje się dzięki właściwej diecie a nie "zatwardzaczom", które częściowo wymieniłeś.

Ale też uważam że nie należy usadzać papierzaków :lol:

ps. a jak Cię nagle za szybko przyciśnie, to rozumiem że do woreczka i ze sobą do portu ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 18:55 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
carlo napisał(a):
No widzisz, a ja na przykład mam zdrowy organizm i regularną przemianę materii ;) podejrzewam że nie tylko ja i to zdaje się dzięki właściwej diecie a nie "zatwardzaczom", które częściowo wymieniłeś.

Zrozumiałeś to na opak: to co wymieniłem, to przecież rozwalniacze! :shock:
W dodatku wstrętne (takze dla najbliższego otoczenia: wstrzymuję oddech przechodząc koło pizzerni lub budy z zakopiankami w podziemnym przejściu w samym sercu DC, po czym robię energiczny wydech) i wyjątkowo niezdrowe. :evil:
Cytuj:
ps. a jak Cię nagle za szybko przyciśnie, to rozumiem że do woreczka i ze sobą do portu ;)

Też źle rozumiesz. Jakby przycisnęło tak naprawdę mocno (np w następstwie spożycia przywiezionych busem tranzitem z wielkomiejskiego hipermarketu przeterminowanych pulpetów w słoikach) to obawiam się że i w najbliższe krzaki by taki pacjent nie zdążył; pozostałaby tylko toaleta na jachcie a w razie jej braku - wystawienie 4 liter za burtę :oops: Trzymając się z dala od takich i podobnych wynalazków w zupełności wystarczy skierować się we właściwym czasie do najbliższego portu na noc, których to portów jest na WJM pod dostatkiem. Gdy w ub. roku flauta dopadła mnie na Bełdanach i stało się jasne że do "Gołębiewskiego" nie dopłynę, (a już na pewno nie przed 19:00 kiedy to można bylo skorzystać tak w kei jak i WC bezpłatnie a zapłacić 10zł jedynie za prysznic) - wbrew pierwotnym planom skierowałem się do PTTK "Kamień" (mimo że tam sam sznurek kosztował mnie 15zł, nie licząc prysznica), zamiast ryzykować kolejny nocny postój na dziko, z łatwym do przewidzenia skutkiem.
Gorzej mają uczestnicy zorganiziwanych rejsów: oni są takiej swobody wyboru pozbawieni, dlatego organizator powinien zakładać tę gorszą ewentualność, i wystrzegac się nocnych postojów zupełnie na dziko.

Tomek Janiszewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:00
Posty: 4740
Podziękował : 162
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: -)
Tomek Janiszewski napisał(a):
Zrozumiałeś to na opak


No jak dla mnie to pizza i kebab nie mają opisanego przez Ciebie działania, noo ale to nie forum gastro... :)

Zresztą to są detale. Na słaby żołądek wszystko jest rozwalniaczem. Ważne jest że zdarza się ludziom nie zdążyć do kibelka.

Dla jasności ogólnie się z Tobą zgadzam, ale nie jestem aż tak ortodoksyjny.

Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 20:16 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
carlo napisał(a):
Na słaby żołądek wszystko jest rozwalniaczem. Ważne jest że zdarza się ludziom nie zdążyć do kibelka.

Toteż organizator rejsu powinien uwzględnić to co napisałeś, i w trosce o takich ludzi stawać na noc tam gdzie kiblelki są, względnie wyposażyć jachty w bezpieczne dla środowiska toalety.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

*****

Jeszcze w uzupełnieniu: na Tałtach jest biwak "Kokoszka" na zachodnim brzegu nieco na północ od kanałów. Na kanałach - dwa biwaki w Zatoce Kula w bliskim sąsiedztwie i w zasięgu wzroku - toteż w razie niedostatku miejsca można rozdzielić obóz. Na Niegocinie - biwak Strzelce, jeszcze bardziej na północ - Zimny Kąt na Kisajnie oraz Mamerki u wejścia do Kanału Mazurskiego. Wreszcie poza jachtostradą - Binduga Port na pograniczu Sekst i Kaczerajna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL