Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 3 maja 2024, o 01:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 20:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Czy są jakieś czarterownie na Zalewie Wiślanym? Gdzie najczęściej wypożyczacie jachty na tym akwenie? Bo wydaje się być to żeglarsko biała plama.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 09:40 

Dołączył(a): 29 lis 2010, o 09:58
Posty: 219
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 6
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Nie wiem czy są jakieś czarterownie, w sensie rozumienia jeziorowym.(wielkie flotylle monotypów)
Na pewno można wynająć jacht (można wygooglować bez problemu bo nie chce reklamy robić)
My z kolega Arturem w trakcie gotowania weków na Spitsbergen trochę popływaliśmy w poprzedni weekend na bardzo ciekawych jachtach o wdzięcznych nazwach RIF1 i RIF2.

Są to nowiutkie mieczowe Janmory o długości 7.49m czyli nawet dziecko może je poprowadzić, oczywiście pod nadzorem dorosłych :D
Dodatkowo super wyposażone jak na Zalew Wiślany w kingston zaburtowy, instalację wodną, gazowa, elektrykę, audio itd oraz nawet mapy akwenu i przyrządy do nawigacji.
Są zarejestrowane na 6 osób i koi też jest na tyle.
Ja spałem na najmniejszej z koi i jak na mój wzrost i posturę nie miałem problemów.

Żagle to rolfok i grot z leniwymi jackami, miecz obrotowy - nie ma oba przy wpłynięciu na mieliznę.
Nautycznie mieliśmy najpierw pogodę 1-2B i jachty rozpędzały się do 3,5W
Drugiego dnia 2-3B to już w bajdewindzie nawet 6.3 z GPS,
a nawet na koniec 3-4B wpływając do Kanału Elbląskiego na motyla robiliśmy ponad 6 węzłów.

Jak ktoś nie poradzi z google (wystarczy wpisać nazwę jachtu i Zalew Wiślany) to proszę o info na priv - mogę podać adres.
BTW: na stronie armatora wiele informacji o Zalewie Wiślanym oraz można bezpośrednio u niego uzyskać informacje jak sobie zaplanować rejs na Zalewie.

BTW2: ta ogromna ilość sieci to ściema, podobnie jak to że Kłajpeda istnieje
Obramiam filmik nakręcony na zalewie można zobaczyć samemu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 10:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, o 17:51
Posty: 1188
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 187
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz polodowcowy
rfryca napisał(a):
Są to nowiutkie mieczowe Janmory o długości 7.49m czyli nawet dziecko może je poprowadzić, oczywiście pod nadzorem dorosłych :D

Fryca, dla tych co nie chcą googlać dane wypożyczalni.
P.H.U. Master-Serwis
Tel.: 607761010
e-mail: master-serwis@wp.pl

_________________
Pozdrawiam !
Zbyszek "Zgrzyb" Przybyszewski
http://www.samoster.org.pl/index.php?dzial=7


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 10:07 

Dołączył(a): 29 lis 2010, o 09:58
Posty: 219
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 6
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Zgrzyb napisał(a):
Dla tych co nie chcą googlać

A są tacy ?
Ale jak to mówią, Bóg zapłać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 kwi 2011, o 19:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 10:26
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: st.j, st.st.mot, SRC
Witam wszystkich.
Widzę, że zostałem wywołany do tablicy. To ja jestem Master-Serwis a tak w ogóle to Tomasz. Prowadzę niewielką firmę czarterową na Zalewie Wiślanym. Od 14 roku życia pływam po zalewie. Parę lat pływałem również regatowo na Nefrycie z nie chwaląc się :D niemałymi sukcesami. Z racji tego znam Zalew Wiślany bardzo dobrze a w związku z tym, że mieszkam w Elblągu i w sezonie prawie co weekend jestem na zalewie to posiadam również naświeższe informacje o tym co się na tej wodzie dzieje.
Gdyby ktoś wybierał się na tą wodę służę pomocą. Wiele informacji które krążą po "świecie" odnośnie ZW jest nieprawdziwa. Najnowsza locja Jurka Kulińskiego, którego bardzo szanuję, jest już nie do końca aktualna. Poniżej zdjęcie z jesieni 2010 - pogłębianie rzeki Pasłęki co oznacza jeszcze jeden dostępny port na ZW - Starą Pasłękę. W 2011 zrobimy tam PPJK.
Pozdrawiam serdecznie.
Tomasz


Załączniki:
20100923210.jpg
20100923210.jpg [ 676.22 KiB | Przeglądane 3486 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 kwi 2011, o 20:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17310
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2178
Otrzymał podziękowań: 3593
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Master napisał(a):
Wiele informacji które krążą po "świecie" odnośnie ZW jest nieprawdziwa. Najnowsza locja Jurka Kulińskiego, [...] jest już nie do końca aktualna.

Tomku, do dzieła - internet ma przewagę nad wersją papierową, bo szybciej może dotrzeć do zainteresowanych.

Pomóż komuś mieć fajne wakacje, pls.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2011, o 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 10:26
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: st.j, st.st.mot, SRC
Nie ma problemu. Jak ktoś potrzebuje świeżych wiadomości to podaję e-mail: master-serwis@wp.pl
Również na forum (jak już się zapisałem :D ) będę dostępny co jakiś czas.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2011, o 20:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2011, o 19:55
Posty: 53
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: st. j.
Witam,
właśnie wróciłem z Zalewu z 3-dniowego pływania, wypad udany pod każdym względem, więcej jeszcze napiszę jak najdzie mnie wena, ale dla zainteresowanych polecam serdecznie kolegę Tomka - Mastera, pływałem RIF-1, polecam zarówno jacht jak i firmę, wg kolegi GPSa cieliśmy nawet w porywach 8 węzłów. Sam zalew to coś akurat dla mnie, jakieś minimum przestrzeni, no i generalnie dość pusto, może i dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2011, o 23:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 10:26
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: st.j, st.st.mot, SRC
Witam z Zalewu Wiślanego. Troszkę informacji nautycznych (świerzych !).
Remont portu w Kątach Rybackich ukończony, Piękne pirsy i budynek sanitarny otwarty od czerwca. Przekop ujścia rzeki Pasłęki jeszcze drożny po zeszłorocznym pogłębianiu. Wystawione bojki torowe. W torze 2,8 m głębokości. Krynica Morska to już padaczka. Jak się GUM nie weźmie za pogłębianie to w przyszłym roku to kajakami będziemy tam wpływać. W 2 basenie 1,5 m przy normalnym stanie wody. W Suchaczu jak zwykle ... miło i sanitarnie komfort. W Piaskach 0,8 m przy główce no i 200 kg dzika czekającego na datki.
Więcej nowych informacji na www.zalew.elblag.pl
Pozdrawiam,
Tomasz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 maja 2011, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2011, o 18:28
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Master napisał(a):
Witam z Zalewu Wiślanego. Troszkę informacji nautycznych (świerzych !).
Remont portu w Kątach Rybackich ukończony, Piękne pirsy i budynek sanitarny otwarty od czerwca. Przekop ujścia rzeki Pasłęki jeszcze drożny po zeszłorocznym pogłębianiu. Wystawione bojki torowe. W torze 2,8 m głębokości. Krynica Morska to już padaczka. Jak się GUM nie weźmie za pogłębianie to w przyszłym roku to kajakami będziemy tam wpływać. W 2 basenie 1,5 m przy normalnym stanie wody. W Suchaczu jak zwykle ... miło i sanitarnie komfort. W Piaskach 0,8 m przy główce no i 200 kg dzika czekającego na datki.
Więcej nowych informacji na http://www.zalew.elblag.pl
Pozdrawiam,
Tomasz


Małe pytanie, to słowo w pierwszym wierszu, w nawiasie, z wykrzyknikiem, w jakim jest języku i co właściwie oznacza?

I jeszcze kilka konkretnych pytań do tubylca:

- jak się teraz cumuje w Katach Rybackich po remoncie, alongside czy prostopadle do kei, czy wystawili jakieś boje?
- czy w Krynicy dalej hula ten horror z ogłuszjacym hukiem generowanym przez wesołe miasteczko blisko portu?
- jak z warunkami cumowania we Fromborku, dalej kicha?
- czy w Piaskach dalej biegaja sobie na swobodzie i na pełnym luziku dziki, w tym groźne lochy z warchlakami? Jakiś czas temu żona odmówiła mi zejścia z jachtu, twierdziła , że locha z małymi może niespodziewanie zaszarżować.
- czy w Piaskach przy wiatrach zachodnich dalej mocno zalatuje od tzw. podczyszczalni, a właściwie mechanicznego młyna ścieków? Parę lat temu w upały nie dało sie tam wytrzymać, zlokalizowaliśmy wtedu źródło silnego smrodu bo podeszliśmy do tej mielącej niby podczyszczalni i obejrzeliśmy to sobie a nawet zajrzeliśmy przez brudne szyby jak toto wewnątrz pracuje i miele.
- czy w Piaskach dalej nie ma jak nabrac wody i podłaczyć sie do prądu?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 maja 2011, o 23:14 

Dołączył(a): 29 lis 2010, o 09:58
Posty: 219
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 6
Uprawnienia żeglarskie: JSM
ryszard_pp napisał(a):
I jeszcze kilka konkretnych pytań do tubylca:

- jak się teraz cumuje w Katach Rybackich po remoncie, alongside czy prostopadle do kei, czy wystawili jakieś boje?

jak komu wygodnie - można lognside (tak zrobiliśmy my), ale jak masz ochtę rzucić kotwicę i stanąć rufą, to myślę że bez problemu ;-)

ryszard_pp napisał(a):
- czy w Krynicy dalej hula ten horror z ogłuszjacym hukiem generowanym przez wesołe miasteczko blisko portu?

moje dzieci bardzo je sobie chwaliły

ryszard_pp napisał(a):
- jak z warunkami cumowania we Fromborku, dalej kicha?

hm tego nie rozumiem - tak jak zawsze problem jest z wejściem, (dla jachtów z zanurzeniem ponad 1,5m) ale potem, nawet na fromborskiej jesieni, nie miałem nigdy problemów z cumowaniem we Fromborku.
Bardzo polecam ten port, bo można w nim "łyknąć" trochę kultury w czasie festiwalu organowego

ryszard_pp napisał(a):
- czy w Piaskach dalej biegaja sobie na swobodzie i na pełnym luziku dziki, w tym groźne lochy z warchlakami? Jakiś czas temu żona odmówiła mi zejścia z jachtu, twierdziła , że locha z małymi może niespodziewanie zaszarżować.

hm, teraz nawet są w Krynicy, co stanowi swego rodzaju atrakcję. Dla żony moje zapewnienie, nigdy nie spotkano ich w porcie.

ryszard_pp napisał(a):
- czy w Piaskach przy wiatrach zachodnich dalej mocno zalatuje od tzw. podczyszczalni, a właściwie mechanicznego młyna ścieków? Parę lat temu w upały nie dało sie tam wytrzymać, zlokalizowaliśmy wtedy źródło silnego smrodu bo podeszliśmy do tej mielącej niby podczyszczalni i obejrzeliśmy to sobie a nawet zajrzeliśmy przez brudne szyby jak toto wewnątrz pracuje i miele.


Tego nie wiem, ponieważ zazwyczaj pływam jachtem o zanurzeniu 1,5 m, ale nigdy nie słyszałem o tym problemie. Swoją drogą ciekawe, że jak widzę oczyszczalnia zaczyna być swego rodzaju atrakcją, ja tam nigdy nie czułem potrzeby ej zwiedzania.


ryszard_pp napisał(a):
- czy w Piaskach dalej nie ma jak nabrać wody i podłaczyć sie do prądu?


no pewnie, podobnie jak w Krynicy i Świnoujścu w którym jestem aktualnie na Polonusie i piszę ten post.
Niestety Polskim portom jeszcze wiele brakuje. Za to na Zalewie polecam Nową Pasłękę (bosman na pewno bez problemu udostępni wodę i prąd), Nabrzeże i oczywiście Elbląg.
Prysznic można wziąć poza wcześniej wymienionym w Kątach i Krynicy.


Pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL