Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 paź 2006, o 12:29 

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 12:25
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
mam prośbe: poswieccie chwilke na wypelnienie ankiety dotyczacej jezioraka. Ankieta skierowana jest do żeglarzy.
Pisze w tym roku prace licencjacka na temat : " Wplyw walorow przyrodniczych i antropogenicznych na rozwoj turystyki aktywnej - żeglarstwa na przykladzie Jeziora Jeziorak"

z gory wielkie dzieki.

http://e-promocje.pl/ankieta

[ Dodano: Nie 08 Paź, 2006 13:31 ]
Oczywiscie jesli posiadacie jakies ciekawe materialy na temat tego akwenu to prosze o kontakt na iga085@o2.pl
:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2007, o 22:46 

Dołączył(a): 20 wrz 2006, o 10:29
Posty: 3
Lokalizacja: Iława
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
hej nie ma tam zadnej ankiety.Ale ja mieszkam w Iławie na Jeziorakiem i pływam po jezioraku i uwazam ze nie wspanialszego jeziorka niz to, moje ukochane! Jesli chodzi o turystyke to pwoeim ze znacznie powiekszył sie popyt na żeglarstwo u nas. W sezonie bardzo duzo pływa, a takze niedługo powestanie przystan z prawdziwego zdarzenia... chadzą ploty. Ogólnie mamy sie powiekszac pod tym względem:)

_________________
hej samantha hej samantha kiedy wiatr ci gra na wantach, gry rysujesz wody tafle moje serce masz pod gaflem.......


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2008, o 12:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2007, o 08:06
Posty: 23
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Potwierdzam p. http://www.pojezierzeilawskie.pl

_________________
PRLech http://www.czarterjachtu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Piękny akwen
PostNapisane: 13 kwi 2009, o 16:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2009, o 16:06
Posty: 3
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Jeziorak jest faktycznie bardzo przyjaznym miejscem dla żeglarzy. Co roku spędzam tam z rodziną bardzo dużo czasu. Szybki dojazd z Gdańska jest dla mnie wielkim atutem tego jeziora. Liczne wyspy na północnej stronie Jezioraka, Siemiany, jezioro Jasne i piękno przyrody to jest to! Dodatkowo dodam, że rok temu Jeziorak zyskał liczne pomosty dzięki czemu cumowanie jest czystą przyjemnością:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2009, o 20:08 

Dołączył(a): 7 maja 2006, o 09:53
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: Inland Skipper
Pływanie po Jezioraku to trasa Iława - Siemiany. Dalej jez. Płaskie (nie "Jasne" :wink: ). Wyspy nie tak liczne. Raptem kilka. Największa jest w samej Iławie. Gierczaki i łąkowa pośrodku i parę wysepek na Płaskim (W tym jedna z kormoranami). To, w zasadzie cały Jeziorak. Dodam kanały: Na południe do Miłomłyna (śluza), dalej śluza Zielona do Ostródy. Lub od Miłomłyna na północ. Największe atrakcje (polecam) to system pięciu pochylni (ok 100 m spadku terenu) i docieramy na Zalew Wiślany (po drodze Malbork, Elbląg).
W sumie polecam! Sam kilka lat tam pływałem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2009, o 08:28 

Dołączył(a): 5 mar 2008, o 15:07
Posty: 114
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 0
fordewind napisał(a):
takze niedługo powestanie przystan z prawdziwego zdarzenia...
a dla mnie brak przystani z prawdziwego zdarzenia jest dużym plusem dla Jezioraka bo dzięki temu jezioro te jeszcze nie stało się "Mazurowe"!
Polecam też przejście kanałem Iławskim na jezioro Ruda Woda a sam Jeziorak to przepiekne jezioro/zatoka Widłągi, zatoka Zimny Kąt (w pobliżu Gierczaków) no i oczywiście mistyczna wyspa Lipowa z tajemniczymi grobami.
A tak swoja drogą czy ktoś zna historię związaną z tymi grobami?

_________________
Podaruj 1% na rzecz organizacji PP
Toruński Klub Żeglarski
KRS 0000046720


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2009, o 13:46 

Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 08:37
Posty: 3
Lokalizacja: Krk
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
całkowicie zgadzam się z poprzednikiem!:)
Jeziorak będzie piękny dopóki nie stanie się mazurami:)

serdecznie witam i pozdrawiam! :)
mój pierwszy post :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Jezioro Jasne
PostNapisane: 15 kwi 2009, o 17:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2009, o 16:06
Posty: 3
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Wlodwoz nie pomyliłam się ;) jezioro Jasne to jezioro przeznaczone na spacerki z Siemian. Nie ma ono połączenia z Jeziorakiem, ale jest dużą atrakcją ponieważ jest to jezioro generalnie z tak kwaśną wodą, że nie ma w nim życia biologicznego. W słoneczny dzień można podziwiać jego lazurowe wody:) Do jeziora prowadzi bardzo ciekawa trasa leśno- edukacyjna. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Ja ... 5%82awskie)

Na jezioro Płaskie generalnie się nie pływa ze względu na brak walorów estetycznych i linie wysokiego napięcia, pod którymi trzeba przepływać. Kiedyś zdarzył się tam wypadek. Stworzył się łuk elektryczny pomiędzy tą linią i masztem jachtu i chyba nawet ktoś zginął:(

_________________
www.trimyachting.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2009, o 18:36 

Dołączył(a): 7 maja 2006, o 09:53
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: Inland Skipper
To zwracam honor! I przepraszam, nie wiedziałem o Jasnym mimo, że parę lat tam pływałem. Jeziorak i tak jest "wart grzechu"!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2009, o 09:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2009, o 12:05
Posty: 323
Podziękował : 37
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: sj
e-welina napisał(a):
Na jezioro Płaskie generalnie się nie pływa ze względu na brak walorów estetycznych i linie wysokiego napięcia, pod którymi trzeba przepływać. Kiedyś zdarzył się tam wypadek. Stworzył się łuk elektryczny pomiędzy tą linią i masztem jachtu i chyba nawet ktoś zginął:(

wiadomo moze cos wiecej nt nego wypadku? bo to ciekawa sprawa? wiele lat jeździłem na obozy do Siemian a nasze kapielisko bylo tuż kolo ów lini:)

wlodwoz napisał(a):
Pływanie po Jezioraku to trasa Iława - Siemiany. Dalej jez. Płaskie (nie "Jasne" :wink: ).

po Jasnym nie radze pływac bo moze byc to bardzo drogie plywanie :DD :twisted:

dla zainteresowanych kilka mapek sztabówek Płaskiego:)
http://www.starszaki.knieja.org/images/ ... zowisk.gif
http://www.starszaki.knieja.org/images/ ... dyzyjn.gif
http://www.starszaki.knieja.org/images/ ... kicowa.gif
http://www.starszaki.knieja.org/images/ ... emiany.jpg
http://www.starszaki.knieja.org/images/ ... _40000.jpg

_________________
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją."
Józef Piłsudski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2009, o 09:53 

Dołączył(a): 7 maja 2006, o 09:53
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: Inland Skipper
Tu się zgadzam. Babcia wyskoczyła z pokrzyw i zażądała 10 zł. za cumowanie. Skąd wiedziała, że to się tak nazywa? :piwko:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 kwi 2009, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2009, o 16:06
Posty: 3
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Nic więcej o tym wypadku mi nie wiadomo. Mam natomiast jeszcze jedną ciekawostkę. Nad jeziorem płaskim stoi dom Zbigniewa Nienackiego, autora serii "Pan Samochodzik" w Jerzwałdzie http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzwa%C5%82d znajduje się jego grób.

_________________
www.trimyachting.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2009, o 13:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2009, o 12:05
Posty: 323
Podziękował : 37
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: sj
na jednej z map z tego co pamietam dokladnie zaznaczony jest dom p.Nienackiego;)

_________________
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją."
Józef Piłsudski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2009, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, o 07:49
Posty: 4953
Lokalizacja: 50°1'N 22°3'E
Podziękował : 191
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kiper patentowany
Też znam Jeziorak z "Pana samochodzika". Mam nadzieję, że kiedyś poznam to jezioro osobiście!

_________________
Słаwek vel Wąski
"Mаrynаrz powinien być chlujny i mrаwy..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 16:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2009, o 18:25
Posty: 127
Lokalizacja: Irlandia
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Jeziorak miejsce moich nastoletnich przygód śladami pana Samochodzika a mieszkałem w Rożku 1kilometr od Siemian . Pamiętam że pływaliśmy na wyspę na przeciwko a na niej drewniana stodoła studencka chyba nawet mieliśmy pomysł na biwakowanie tam ale ilość extrementów skutecznie nas wymiotła . A jedyną motorówką na ten czas była MO i coś tak myślę że to były żeglarskie ślady . A pamiętam też piwo z tych dni BARKAS niepasteryzowane z drodżami na dnie . No ale czasy nie te i wątroba nie ta :sad:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 22:30 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 22:37
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Barkas niedawno zmartwychwstal... chociaz slyszalem, ze juz zdazyc pasc... bedzie trzeba sie doglebniej rozejzec, bo jakis czas go rzeczywiscie nie widzialem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 22:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2009, o 18:25
Posty: 127
Lokalizacja: Irlandia
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Jak dobrze pomiętam to na naklejce była żaglówka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2009, o 14:24 

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 14:17
Posty: 28
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
To mój pierwszy post na forum, więc przede wszystkim pozdrawiam ciepło z Opolszczyzny (też mamy, gdzie pływać, ale sinice nam odbierają akwen po akwenie). Jeziorak jest dla mnie najpiękniejszym z polskich jezior, chyba ze względu na klimat mocno nie-mazurowy i moc zróżnicowanych atrakcji dla żeglarzy weekendowych (do jakich, niestety, należę z powodu braku czasu). Od trzech lat pływam tutaj i jest bosko, zwłaszcza, że kończę, gdy zaczyna się Złota Tarka i to jest dopiero podsumowanie rejsu :) Zazdroszczę tym, którzy nad Jeziorakiem mieszkają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2009, o 16:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Dagaduch napisał(a):
To mój pierwszy post na forum


Pozwolę sobie powitać w imieniu wszystkich :DD :DD

Dagaduch napisał(a):
Zazdroszczę tym, którzy nad Jeziorakiem mieszkają.


A ja nie mieszkam, ale i tak uważam, że droga nad Jeziorak też jest fajna :DD :DD

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2009, o 13:56 

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 14:17
Posty: 28
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Tak, tak... zwłaszcza te kilometry z nogami skurczonymi z tyłu samochodu, bo się człowiek załapał na "tańszą" wycieczkę. W tym roku chyba pojadę sama :) Udało mi się przekonać znajomych, żeby rzucić na Jeziorak jacht, spodobało się ekipom, które już były i "Szamanka" będzie zimować w Siemianach. Z czarterowaniem nie zawsze wychodziło ok.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2009, o 16:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Dagaduch napisał(a):
Tak, tak... zwłaszcza te kilometry z nogami skurczonymi z tyłu samochodu,


??? :DD :DD :DD jakim samochodem? Łódeczką, Martwą Wisłą,potem myk na Wisłę przez śluzę w Przegalinie. potem Szkarpawa Nogat... i tak kanałami, rzekami i jeziorami poprzez pochylnie do Jezioraka :grin: :grin: :grin:

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2009, o 07:52 

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 14:17
Posty: 28
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Taaaa, to byłoby możliwe, gdybym mieszkała np. w Gdańsku, a nie w Górach Opawskich, ale pomysł świetny, na pewno wykonalny. Przyznam, że nie słyszałam o takiej trasie. Kiedyś się skuszę. Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2009, o 10:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Dagaduch napisał(a):
Taaaa, to byłoby możliwe, gdybym mieszkała np. w Gdańsku, a nie w Górach Opawskich

Aj tam! :-) Do Odry daleko nie masz, łódkę dowieziesz. Odrą do Bałtyku, później w prawo a gdy się znajdziesz w Gdańsku to zgodnie z algorytmem Jurmaka i jesteś na Jezioraku :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2009, o 10:09 

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 14:17
Posty: 28
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Ode mnie to w prawo i w lewo, aby do Odry... ale, jak wspomniałam wcześniej, faktycznie trasa wydaje się atrakcyjna, już zaczęłam przekonywać znajomych i bliskich. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2009, o 18:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 17:18
Posty: 4
Lokalizacja: Wejherowo
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Tak Jeziorak jest na prawde fajnym miejscem, bo jest tam gdzie popływać xD

_________________
Pokonaj swoje słabości, zanim one pokonają Ciebie... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sie 2009, o 09:28 

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 12:25
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Wow, 3 lata minęły a watek ożył:) Ja już jestem po napisaniu obszernej pracy licencjackiej na temat Jezioraka,a ponad to żegluje na nim od 23 lat i musze stwierdzić, że nie jestem w stanie przenieśc się na zatłoczone śmierdzące komercją Mazury.
Do Jezioraka mam duzy sentyment i uwielbiam po nim pływac po dziś dzień. Własnie wróciła z urlopu spędzonego na żeglowaniu po Jezioraku i jedyne co zaczyna mi po tylu latach na nim przeszkadzać to fakt, że rozwija się infrastruktura pod postacią pomostów przy każdej z wysp. Uwielbiłam Jeziorak za jego dzikośc, a teraz pomost za pomostem;/

Jeśli chodzi o historię grobów na Lipowej to krąży o nich legenda, że to groby kochanków. (jest to piękna i wzruszająca opowieśc)
Natomiast kilkanaście lat temu stały na Lipowej groby pruskie w ilości 6 mogił - niestety dewastacji w Polsce nie ma końca i groby zostały rozkradzione i zniszczone. Ostały się tylko dwa, które owiane legendą, która pomaga im przetrwać stoją pod pięknymi lipami.

Stopy wody pod kilem!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 paź 2009, o 13:45 

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 14:17
Posty: 28
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Praca licencjacka... może tak Iława wykorzysta na potrzeby promocji... Tych pomostów nie ma aż tak wiele i ja raczej jestem zadowolona z tego, że są, bo to jednak jakaś integracja się czasami przydarzy :) a dzikości serca (i ducha) też troszkę pozostało. No i w 100 procentach zgadzam się, że daleko Wielkim Mazurom do magicznego Jezioraka. "Najsi" pytają się mnie, gdzie jadę na wakacje,a jak odpowiadam: na Jeziorak, to mruczą: aaa i znów pytają: a jak się nazywa to jezioro :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2009, o 18:48 

Dołączył(a): 7 lis 2009, o 18:01
Posty: 16
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz szuwarowy
fudzj napisał(a):
a ponad to żegluje na nim od 23 lat i musze stwierdzić, że nie jestem w stanie przenieśc się na zatłoczone śmierdzące komercją Mazury


Witam wszystkich bo to mój pierwszy post na forum. Zalogowałem się właśnie ze względu na ten temat. Byłem w tegoroczne wakacje na Jezioraku sprawdzić ceny i skojarzyły mi się z komercją większą niż nad morzem :evil: :( Pojechałem na trzy dni do znajomych na wyspę Bukowiec. Tłok, drogo, jeszcze chyba tylko brakuje poboru opłat za podniesienie ciśnienia u klienta po zapłaceniu haraczu. Tak haraczu bo oprócz rozstawionych toi-tojek i gdzieniegdzie kranu z wodą niczego gospodarze wyspy nie oferują. Wc nie wywożone już dłuższy czas, ceny w sklepach na wyspie ... ekstra mocne :shock: Tak pełna "dzikość" miejsca tylko dlaczego trzeba za nią tak słono płacić. Zachowałem sobie fotkę cennika, może jestem przewrażliwiony, ale uważam że w tym miejscu na Jezioraku próbują gospodarze się nachapać wielką łychą ... nie dając prawie nic w zamian.
Obrazek
Byliśmy też w tym roku w Rowach i ceny na polu namiotowym były jak 1:3 na korzyść Bałtyku. I warunki lepsze prysznice, kuchenne miejsce, wc normalne i 2xdziennie sprzątane. Większość opłat wymieniona w cenniku Bukowca tam nie istniała.
Nie wiem jak jest w innych miejscach może taniej, normalniej i istnieje jakaś baza pozwalająca wypocząć w lepszych warunkach. Znacie takie miejsca podzielcie się wiedzą, bo jezioro piękne i chciałbym tam wrócić. Może powstałaby w temacie baza miejsc gdzie warto bywać i takich które lepiej omijać. Dla takich jak ja którzy nie mają wieloletniej praktyki na Jezioraku byłaby to nieoceniona pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lis 2009, o 17:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2007, o 13:14
Posty: 51
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: Sternik jachtowy,
Jeziorak... wspaniałe miejsce, byłem tam pierwszy raz jak mialem 10 lat, i to szlakiem z Krakowa. Wiele wspaniałych miejsc, pierwsze kroki w samodzielnym żeglarstwie...

Z miejsc magicznych polecam Czaplak, i wrzosowisko na samym środku wyspy...
Jerzwałd i grób Nienackiego (jezioro płaskie ma specyficzny klimat)... i lasy lasy w rejonie Widłągów...

Co do Lini wysokiego napięcia to 8,5 m curier spokojnie przechodził pod tą linią na płaskim ( pod brzegiem oczywiście) także myślę ze ten wypadek to może być jedna z legend (linia jest bodajże 11 metrów nad wodą)

Pozdrawiam

_________________
Gdzie? Co? Jak? Płynę!
Szymon Bierowiec


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lis 2009, o 09:58 

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 14:17
Posty: 28
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
pławik napisał(a):
fudzj napisał(a):
a ponad to żegluje na nim od 23 lat i musze stwierdzić, że nie jestem w stanie przenieśc się na zatłoczone śmierdzące komercją Mazury


Może powstałaby w temacie baza miejsc gdzie warto bywać i takich które lepiej omijać. Dla takich jak ja którzy nie mają wieloletniej praktyki na Jezioraku byłaby to nieoceniona pomoc.


Hej, Pławiku
Czasami bywa tak, że nie wszystkie miejsca są przyjaźnie nastawione :) Jeszcze przed sprzedażą ośrodka w Jażdżówkach, gdzie szkolili się niepełnosprawni sportowcy to było moim zdaniem najlepsze miejsce do cumowania na Jezioraku (tanio i wygodnie). Nowy inwestor ma zapewne inne (i droższe plany :). Zależy też, czego szukasz... Ja polecam Jezierzyce (woda, kibelek, pomost, miejsce na ognisko i bliskość do centrum handlowo-usługowego hehe, jakim jest Źródełko - nie jest to nazwa przypadkowa :). Wszystko za free (chyba, że coś w ostatnich miesiącach się zmieniło). Na wyspach jest sieriozno, ale to też ma swój klimat. Ja akurat nie przepadam, chyba że pływam grupą.
Siemiany - klimat cudny czasem, ale troszkę syfiasto i zbyt często za głośno. Matyty - drogo, ale za to atmosfera mi bardzo odpowiadała.
Sama chętnie dowiem się, gdzie jeszcze i dlaczego :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL