Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 22:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2016, o 20:31 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Przenoszę - żeby nie robić offtopika - dyskusję z wątku "Cyklady - warunki wietrzne" (początek dyskusji w tym temacie tam).
Apropopos locji Vlichady - co znalazłem na cruisewiki.org o tym porcie:
"July 2016, The situation here gets more and more worser. It's no more a marina, it is called "Fishermans resort", but full filled with more than 25 catamarans for daily tourist cruisings with booked places. No space for sailyachts. Remarkable, because it was once supported by the EU with 3,2 Mio €. The other worth problem, the harbour entrance ist only 1,90 to 2,00 meter deep, the entrance in the inner circle only 1,60 meter. And, there no more a boye at the riff. It is a pity!!
September 2016, Vlikadha Marina *does* have some space for yachts, if you're happy to raft up. It's an overnight base for a great number of day-tripper catamarans; try and avoid the rush hour."
Jak dobrze rozumiem marina stała się nocną bazą dla katamaranów wożących turystów za dnia na 1-dniowe wycieczki i przez to ciężko znaleźć tam miejsce, tak?
No więc warto w ogóle rozważać próbę podejścia tam?
Plizzz - był ktoś z Was tam może w tym roku???

I jeszcze jeden fragment z tej samej strony:
"Note: The yellow buoy in the approaches mentioned in the Greek Waters Pilot by Rod Heikell is no longer in position. There is a small red buoy (shown as a yellow buoy in the image below) closer in, but it appears to mark the outer extremity of the submerged east breakwater and should be avoided. An approach from the WSW appears to avoid the shallows."

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

A tu schemat podejścia z tej strony:


Załączniki:
Vlychada_App.jpg
Vlychada_App.jpg [ 447.13 KiB | Przeglądane 10709 razy ]

_________________
Mirek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2016, o 20:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
miros76 napisał(a):
Jak dobrze rozumiem marina stała się nocną bazą dla katamaranów wożących turystów za dnia na 1-dniowe wycieczki i przez to ciężko znaleźć tam miejsce, tak?

Dokładnie tak, taka sama sytuacja była jesienią 2015
Na zdjęciu katamarany wracają do portu.
Ale stanąć można, zdjęcie z rufy mojego jachtu

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

miros76 napisał(a):
A tu schemat podejścia z tej strony

Jesienią 2015 nie było tej żółtej pławy. Na prawo od niej ruiny starego falochronu.


Załączniki:
P9270163.jpg
P9270163.jpg [ 59.62 KiB | Przeglądane 10706 razy ]

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2016, o 20:51 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2238
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 677
Uprawnienia żeglarskie: mam
Wewnątrz basenu nie staniesz, bo tam stoją lokalne jachty.
Wszystkie jachty turystyczne/czarterowe cumują przy falochronie wewnętrznym. Płytko jest faktycznie, ale nie ma powodu, żeby panikować. Nie wiem, czym płyniesz, ale średnio turystyczne katamarany mają ca. 120cm zanurzenia, a do Vlichady wchodzą jachty z 1,9m zanurzeniem, tylko powoli i ostrożnie :)
Jak jest bardzo ciasno, to można próbować cumować w tratwę.

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2016, o 21:12 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Cape napisał(a):
Jesienią 2015 nie było tej żółtej pławy. Na prawo od niej ruiny starego falochronu.

Czy na załączonym przez Ciebie zdjęciu dobrze widzę, że ten drugi katamaran podjął na morzu jakiś uchodźców?!?:-)
No tyle osób na 1 katamaranie to jeszcze nie widziałem...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

noone napisał(a):
Wewnątrz basenu nie staniesz, bo tam stoją lokalne jachty.
Wszystkie jachty turystyczne/czarterowe cumują przy falochronie wewnętrznym.

Czy dobrze Cię rozumiem - chodzi Ci o możliwość cumowania longside po zewnętrznej stronie basenu, tak? Wewnątrz basenu rybacy i "1-dniowe katamarany", a reszta tylko po "zewnętrznej stronie wewnętrznego falochronu", tak?
Qrczę - sam się już zakręciłem...
A płynę katamaranem z zanurzeniem 1,20m więc teoretycznie mam łatwiej.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

I jeszcze jedno - czy końcówka maja to szansa na mniejszy, przedsezonowy ruch a tym samym miejsce w marinie, czy to już sezon w pełni ze wszystkimi tego konsekwencjami?

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 06:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
miros76 napisał(a):
Czy na załączonym przez Ciebie zdjęciu dobrze widzę, że ten drugi katamaran podjął na morzu jakiś uchodźców?!?:-)
No tyle osób na 1 katamaranie to jeszcze nie widziałem

Na wszystkich były tłumy, ale to jednodniowi turyści.
miros76 napisał(a):
I jeszcze jedno - czy końcówka maja to szansa na mniejszy, przedsezonowy ruch a tym samym miejsce w marinie,

Nie sądzę, ja byłem na początku października.
Tu zdjęcie z rufy mojego jachtu na miejsca cumowania na zewnątrz wewnętrznego falochronu. Dalej tratwa, bliżej płytko. Tam siedziałem na mieliźnie. Moje zanurzenie 1,90 (B 43).


Załączniki:
P9270158.jpg
P9270158.jpg [ 65.14 KiB | Przeglądane 10670 razy ]

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2016, o 11:35 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Cape napisał(a):
Dalej tratwa, bliżej płytko. Tam siedziałem na mieliźnie. Moje zanurzenie 1,90 (B 43).

No my na szczęście będziemy mieć 1,20m, więc margines błędu mamy znacznie większy...

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 paź 2016, o 14:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2016, o 20:00
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jeśli chodzi o Santorini to polecam stanie na północnym krańcu u podnóża wioski Oia. Są tam boje do których można cumować, ale to przy wiatrach od NW do E działa (czyli latem prawie zawsze, a w maju wg prognoz). Droga od małego pirsu gdzie są boje nie zawsze jest otwarta i wtedy trzeba na desant pontonem podpłynąć kawałek do cypla. Załączam poglądowy rysunek.


Załączniki:
desant.JPG
desant.JPG [ 74.64 KiB | Przeglądane 10598 razy ]
bojki.JPG
bojki.JPG [ 114.28 KiB | Przeglądane 10598 razy ]

Za ten post autor oldziejp otrzymał podziękowanie od: miros76
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 13:36 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
oldziejp napisał(a):
Są tam boje do których można cumować, ale to przy wiatrach od NW do E działa (czyli latem prawie zawsze, a w maju wg prognoz).

Dzięki. No właśnie w maju to jednak chyba przeważa kierunek S:-(, ale na szczęście to nie reguła, a nawet jeśli to reguły lubią wyjątki;-)
W najgorszym razie - jak mi wiatr nie pozwoli dopłynąć do Vlichady, albo nie będzie tam miejsca, a stanie na bojkach będzie niemożliwe (będą zajęte, albo wiatr nie da) - to zawsze możemy podzielić załogę na 2 tury, zrobić desant "na biegu" i pokręcić się przez parę godzin jachtem...

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 paź 2016, o 14:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
miros76 napisał(a):
to zawsze możemy podzielić załogę na 2 tury, zrobić desant "na biegu" i pokręcić się przez parę godzin jachtem...

Na bardzo krótko możesz podejść do nadbrzeża w Thirze, szczególnie jak nie ma żadnego wycieczkowca

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lis 2016, o 20:19 

Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 13:28
Posty: 69
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tydzień temu byłem w Marinie Vlichada, więc mogę zdać relację.

Wejść do portu mogą jednostki o zanurzeniu do 2 metrów, taką głębokość gwarantują władze portu, natomiast obok mnie stała łódka która podobni miała 2,10. Co prawda wydaje mi się że jak wchodzili to przytarli dno, ale udało im się przepłynąć. Najpłycej jest przy samym wejściu i tam trzeba uważać.

Co do samego miejsca postoju, to prawdopodobnie polecą Ci stanąć w tym miejscu, z którego Krzysztof robił zdjęcie, gdyż jakoś niechętnie pozwalają się zatrzymywać tuż przy wejściu, zresztą tam jest to przepłycenie, więc może jakaś logika w tym jest i katamarany z turystami, które tam pływają wytwarzają niezbyt fajną falę. Raczej spodziewaj się postoju w tratwie, chyba, że będziesz jedynym jachtem odwiedzającym port.

W marinie spędziłem 2 dni i dopiero 2 dnia zjawił się "gospodarz portu" po kasę, za Bavarie 50 zapłaciłem 13/euro/dzień. Ciekawsza stawka jest za prąd i wodę, bo 15 euro za dzień, niestety nie wiem czy tak naprawdę jest ten prąd dostępny, podejrzewam, że skoro pobierają opłatę to jakimś sposobem się da podłączyć. Woda jest raczej średnia i z tego co mi wiadomo to słonawa, nie sprawdzałem, uwierzyłem na słowo.

Jak odszukam to podam nr telefonu jakby ktoś potrzebował holowania, bo mi kontakt z kimś kompetentnym zajął 30 minut i chyba obdzwonienie 15 nr

_________________
Pozdrawiam
Mirek Minicki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 09:22 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Wielkie dzięki za info!
Zanurzenie nas nie ogranicza bo mamy katamaran.
Rozumiem, że upychają łódki burtą do nabrzeża i ile się zmieści na tym zewnętrznym kręgu, bo wewnątrz wpuszczają tylko łódki tubylców, tak?
Cennik rzeczywiście ciekawy - może te 15 EUR to za wiaderko prądu;-)
Coraz bardziej skłaniam się do nocowania na Ios i wypłynięcia wcześnie rano na Thirę z powrotem tego samego dnia być może też na Ios.

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2009, o 13:15
Posty: 249
Podziękował : 78
Otrzymał podziękowań: 37
Uprawnienia żeglarskie: szyper łodzi rekreacyjnych
Cape napisał(a):

Tu zdjęcie z rufy mojego jachtu na miejsca cumowania na zewnątrz wewnętrznego falochronu. Dalej tratwa, bliżej płytko. Tam siedziałem na mieliźnie. Moje zanurzenie 1,90 (B 43).

Ja tam gdzie tratwa próbowałem stanąć z 1,90m zanurzenia, nawet nie zauważyłem jak stanąłem na dnie :-), wyjechać już musiałem z całą załogą na dziobie. Stanąć można też na końcach wewnętrznych pirsów, na wejściu do wewnętrznego basenu portowego.

_________________
Pozdrawiam,
rudekolek

"Ty mnie chroń od lądu, a ja Ciebie ochronię przed morzem" - rzekła łódź do swego kapitana.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 12:51 

Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 13:28
Posty: 69
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
rudekolek napisał(a):
Stanąć można też na końcach wewnętrznych pirsów, na wejściu do wewnętrznego basenu portowego.


Jak tam byłem to było to już zajęte przez miejscowe jachty. Wnętrze portu też jest zajęte przez łódki rybackie i katamarany dla turystów.


Wpływać można chyba tylko środkiem, mnie tak miejscowi holowali, więc jak wypływałem to trzymałem się tej trasy i nie było problemu. Katamaranem nie będzie problemu, a i miejsc pewnie będzie więcej, bo można wpłynąć trochę głębiej.

Mimo tych utrudnień nie żałuję, że tam wylądowałem, bo pierwotnie miałem stać na bojce koło Oia, ale w nocy wiało z południa i to dosyć solidnie, więc pewnie nie byłby to najlepszy nocleg. Zresztą można wtedy dać dużo czasu załodze na zwiedzanie. Koszt wycieczki statkiem do wysp wewnątrz kaldery(wulkan i gorące źródła) to 20 euro. Więc generalnie lepiej podpłynąć jachtem(jak się ma sprawny silnik:P), moja załoga mówiła, że tylko wulkan jest naprawdę wart odwiedzenia, trzeba tam zdesantować załogę do burty wycieczkowca, albo być wcześnie rano albo późnym popołudniem, bo wtedy jest szansa dobić do pomostu.

Co do prądu to za 15 euro, lepiej zabrać urządzenia do podładowania do tawerny Dimitriosa, można tam bez problemów wszystko podłączyć, a 15 euro wydać na jedzenie i picie;)

_________________
Pozdrawiam
Mirek Minicki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 13:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
W Vlichadzie głębokości są stale zmienne. Dawniej regularnie pogłębiali, dzisiaj już nie.
Więc nie sugerujcie się nawet najnowszymi informacjami.
Wystarczy jeden sztorm (lub sztormik :rotfl: ) z S i wszystko się zmienia

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 18:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
MirekM napisał(a):
trzeba tam zdesantować załogę do burty wycieczkowca, albo być wcześnie rano albo późnym popołudniem, bo wtedy jest szansa dobić do pomostu.


można też zacumować do betonowej kei w południowej cześć zatoki, tylko trzeba uważać na skałki. Tam rzadko teraz cumują statki wycieczkowe.
Stałem tam 2 lata temu 49-stopową Bavarką


Załączniki:
DSC04118.JPG
DSC04118.JPG [ 129.13 KiB | Przeglądane 10193 razy ]

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 20:25 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Grek Zorba napisał(a):
można też zacumować do betonowej kei w południowej cześć zatoki, tylko trzeba uważać na skałki. Tam rzadko teraz cumują statki wycieczkowe.
Stałem tam 2 lata temu 49-stopową Bavarką

A z tego miejsca jest jakieś wyjście do "czegoś" na lądzie, czy z tego miejsca desantowałeś pontonem załogę do Oii czy Firy?

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 22:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
no nie, do Oia czy Thiry jest daleko
to miejsce jest dobre do pójścia do krateru wulkanu.

Miałem taki okres pływania, że bywałem na Santorini kilkanaście raz w roku - pływałem wtedy prawie jak prom z Krety
i wtedy wysadzałem załogę przy kei w Thira, a sam, po kilkunastu godzinach rejsu z Krety, płynąłem własnie tam, żeby zdrzemnąć się kilka godzin.

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 23:06 

Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 13:28
Posty: 69
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jak tam byłem to stał też wycieczkowiec, było bardzo tłoczno. Lepiej być tam przed 11, wtedy powinno być mniej jednostek. To jest na Nea Kameni, wyspa z wulkanem.

_________________
Pozdrawiam
Mirek Minicki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2016, o 16:22 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Grek Zorba napisał(a):
można też zacumować do betonowej kei w południowej cześć zatoki


Ale sama zatoczka to na północy Nea kameni tak ???

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lis 2016, o 19:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
tak
ta bardziej na południu - jest cała zapchana bojkami


Załączniki:
nea kameni-crop.jpg
nea kameni-crop.jpg [ 221.49 KiB | Przeglądane 10027 razy ]

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2016, o 08:51 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Coraz bardziej skłaniam się też do takiej opcji, żeby przypłynąć wieczorem na Palea Kameni i spróbować stanąć w zatoczce ze źródłami, jak tylko będzie miejsce.
Wieczór i rano kąpiel, a później desant załogi na Oię i lecimy na Ios.
Możliwe, że w ten dzień 28 maja (niedziela) nie będzie jeszcze tragedii i takie miejsce może się znajdzie?
Z tego co rozumiem, to jest tam jedna bojka i jeśli byłaby wolna to można by ją zająć.

W każdym razie chyba najlepszą opcją jest dopłynięcie wieczorem do kaldery, pokręcenie się, żeby coś znaleźć w zależności od miejsca i wiatru i jeśli nigdzie nic by się nie znalazło to spróbować przeskoczyć do Vlichady...

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2016, o 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Stałem tak kilka razy i nie było popblemu z miejscem - warto podpłynąc pontonem do brzegu i poszukać na skałce linki, do której możesz zaczepić długie cumy rufowe - nie będziesz kręcił się bezsensownie. Uważaj tylko głębiej w zatoce, bo robi sie tam płytko i są dwie skałki na srodku.
Nie nastawiaj się na jakieś wysokie temeratury wody w zatoczce, to nie Loutra na Kithnos.
Co do desantu, jeśli w kalderze nie będzie żadnych wycieczkowych statków, to możesz stanąc przy kei w Thira i tam spokojnie wysadzić załogę. Możesz nawet zostać przy kei, ale ja na twoim miejscu nie zostawiał bym łodki samej (pozostałbym na pokładzie), bo może sie okazać, że będziesz musiał odpłynąć. Thira jest większa od Oia, poza tym załoga może wjechac na górę kolejką, nie musi maszerować kilkaset schodów w obie strony pieszo.

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2016, o 12:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
stałem przy kei na początku czerwca

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

kolajka na górę

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

zatoczka na Palea Kameni


Załączniki:
IMG_0376.JPG
IMG_0376.JPG [ 349.61 KiB | Przeglądane 9896 razy ]
2006_09210120.JPG
2006_09210120.JPG [ 226.96 KiB | Przeglądane 9897 razy ]
Grecja 2006-witek (3).JPG
Grecja 2006-witek (3).JPG [ 274.59 KiB | Przeglądane 9897 razy ]

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2016, o 20:56 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
miros76 napisał(a):
Możliwe, że w ten dzień 28 maja (niedziela) nie będzie jeszcze tragedii i takie miejsce może się znajdzie?
Z tego co rozumiem, to jest tam jedna bojka i jeśli byłaby wolna to można by ją zająć.

Jeżeli chodzi chodzi o termy to polecam Loutrę... ;) ale Loutrę Edipsou . Nawet w sierpniu port pusty i nie uświadczysz nikogo pobierającego opłaty, Prąd i woda na keji z automatu na Euro. No i kilka kroków od portu duże i znane termy...
http://www.feelgreece.com/en/loutra-edipsou Sorki za OT

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2016, o 22:07 

Dołączył(a): 29 sty 2012, o 08:55
Posty: 263
Podziękował : 335
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
junak73 napisał(a):
miros76 napisał(a):
Możliwe, że w ten dzień 28 maja (niedziela) nie będzie jeszcze tragedii i takie miejsce może się znajdzie?
Z tego co rozumiem, to jest tam jedna bojka i jeśli byłaby wolna to można by ją zająć.

Jeżeli chodzi chodzi o termy to polecam Loutrę... ;) ale Loutrę Edipsou . Nawet w sierpniu port pusty i nie uświadczysz nikogo pobierającego opłaty, Prąd i woda na keji z automatu na Euro. No i kilka kroków od portu duże i znane termy...
http://www.feelgreece.com/en/loutra-edipsou Sorki za OT

Byłem tam na początku sierpnia i miejsca w porcie nie było. Dryfowalismy przy gorących źródłach i wpław do brzegu. Woda faktycznie gorąca leci po skałach prosto do morza.
robert

Wysłane z mojego SM-T550 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2016, o 09:06 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Ja byłem ostatni tydzień sierpnia i w porcie oprócz nas stał jeden jacht. Sorry za OT

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2016, o 09:55 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
junak73 napisał(a):
Ja byłem ostatni tydzień sierpnia i w porcie oprócz nas stał jeden jacht.

Rozumiem, że mówisz o Vlichadzie?
No to końcem maja może też być szansa na spokojne znalezienie miejsca...

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2016, o 14:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Byłem parę dni temu na Santorini.
Stałem na kotwicy w stolicy, Thirze.
Kotwicę rzuciłem na głębokości 30m (mam 100 m łańcucha) i podjechałem rufą do kei, obok tawerny Sitraki - obsługa odebrała nawet od nas cumy.
Trzeba tylko pamiętać, żeby stanąc dalej od kei, bo gdy kalderą przepłynie prom, robią się duże fale i mogą rzucić łódką o keję. Najlepiej widząc płynący prom, uruchomić silnik i ew. pomóc sobie przy dociskających falach.
Nie wyobrażam sobie, w takiej sytuacji pozostawienia łodki bez nadzoru.
Dodatkowym utrudnieniem byłby statek stojący w kalderze - tramwaje wodne wożące turystów ze statku do portu robią też duże fale.
Jakie są uroki takiego postoju, zobaczcie na zdjęciu


Załączniki:
P1270256.JPG
P1270256.JPG [ 234.37 KiB | Przeglądane 9673 razy ]
P1270265.JPG
P1270265.JPG [ 233.79 KiB | Przeglądane 9673 razy ]
P1270284.JPG
P1270284.JPG [ 205.25 KiB | Przeglądane 9673 razy ]

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2016, o 14:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
zapomniałem dodać, że tak można stać, tylko wtedy, kiedy nie ma wiatru dociskającego - kotwica trzyma raczej symbolicznie

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2016, o 19:50 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 840
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
No i zapewne jest to znacznie bardziej realne w połowie listopada niż na przełomie lipca i sierpnia...

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

A poza tym jeszcze parę centymetrów, a z tego stolika mógłbyś szamać siedząc w pontonie;-)

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL