Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 01:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lut 2009, o 23:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2005, o 16:40
Posty: 14
Lokalizacja: Korfu, Grecja
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kali spera!

Po kilku latach planowania, wreszcie 10 dni temu przenieśliśmy się na Korfu. No i oczywiście zaczynam gryźć tematy żeglarskie. W przyszłości może z tego będzie jakiś biznes, a na razie jak ktoś potrzebuje się czegoś dowiedzieć, albo coś załatwić na Korfu (niebawem też na innych wyspach Jońskich, to dawajcie znać - co się da, to się zrobi.

Na dzień dobry przygotowuję info o marinie w Benitses i niszowy temat dla naszych ludzi z UK - czarter na Korfu płatny w funtach.

Uruchomiłem stronę http://kochamkorfu.wordpress.com - zapraszam z pytaniami i komentarzami!

_________________
Petros Polonos
Aaaaby dostać świeże, sprawdzone osobiście i na miejscu, informacje i porady o Korfu - zapytaj!
http://kochamkorfu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2009, o 20:29 

Dołączył(a): 28 sty 2009, o 20:12
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
"gryźć tematy żeglarskie" - masz zamiar współpracować z jakimś armatorem czy sam w przyszłości otworzyć coś własnego ?? :smile:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2009, o 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2005, o 16:40
Posty: 14
Lokalizacja: Korfu, Grecja
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Tak zasadniczo, to jedno drugiemu nie przeszkadza. Na dzisiaj lista tematów przedstawia się następująco:

1. Zbieram informacje do artykułu o porcie w Benitses - te oficjalne, od władz lokalnych, i te nieoficjalne, od rybaków. Artykuł pojawi się na pewno na mojej stronie, a być może także na stronach anglojęzycznych.

2. Potem pójdzie seria raportów ogólnie o pływaniu wokół Korfu poza marinami: porciki, kotwicowiska i pływanie plażowe. Ale to stopniowo.

3. Jeden z armatorów zlecił mi przygotowanie dla niego zaplecza na przyjazd i wodowanie jego jednostki pod koniec kwietnia.

4. Ku mojemu zdziwieniu, na Korfu nie istnieje wędkarstwo morskie. Próbuję się dowiedzieć czemu i jak to zmienić.

5. Niebawem spotykam się z firmą czarterową, która przyjmuje płatności w funtach - to wychodzi obecnie taniej, niż euro. Też opiszę i dam link.

No i ogólnie, jestem otwarty na propozycje i zlecenia. Najlepiej zgłaszajcie je na http://kochamkorfu.wordpress.com/co-chcesz-wiedziec/ lub na priv.

[ Dodano: Czw 26 Lut, 2009 07:05 ]
Kali mera!

Żeby wiedzieć co Was interesuje (i o czym powinienem pisać na stronie) uruchomiłem ankietę z możliwością dopisywania własnych odpowiedzi. Ankieta ma tytuł "Jakie tematy mam opisać najpierw?" i jest na stronie http://kochamkorfu.wordpress.com/co-chcesz-wiedziec/

Zaglądajcie, piszcie, komentujcie!

[ Dodano: Pią 06 Mar, 2009 20:56 ]
http://kochamkorfu.wordpress.com - co nowego?


*** UWAGA!!! Poszukuję współpracowników w Grecji!!!
*** Szczegóły poniżej!!!!


Kali spera!

Ostatni tydzień był zmienny bardzo. Pogoda na Korfu i wieści z Polski - raz w dół, raz w górę. Mimo dodatkowych atrakcji udało mi się opublikować dla Was kilka nowości:

1. Można już zamawiać NOWOŚCI MAILEM! Po prawej stronie u góry strony jest ramka z linkiem i opisem. Komu się spieszy - niech kliknie http://feedburner.google.com/fb/a/mailv ... &loc=en_US i ma.

2. Wprowadziłem dwie nowe zakładki.
- Ogłoszenia sprzedaży nieruchomości (już jest jeden domek do wzięcia - bardzo piękny!)
i niebawem także łodzi i jachtów.
- Żeglujemy! czyli oferty czarterów, wiadomości żeglarskie i inne takie.
Zaglądajcie tam często, bo treści będzie przybywać. A najlepiej zamówić NOWOŚCI MAILEM! (Patrz wyżej)

3. Podpisawszy umowę agencyjną z firmą czarterową Corfu Yachting czym prędzej umieściłem jej ofertę na stronie. Zapraszam do korzystania z ich oferty. Jeśli coś dzięki Wam zarobię, moja strona będzie jeszcze piękniejsza i jeszcze lepiej będzie Wam służyć.

ZAPOWIEDZI:

- Z powodu różnych przeciwności losu, pierwszy artykuł Yin o gotowaniu na Korfu pojawi się w ciągu weekendu dopiero.
- Jutro mamy dwie wizyty: w Argos Apartments w Benitses i w naszej lokalnej Sacharoplastei (cukierni) gdzie dają dobrą kawę i jeszcze lepsze ciastka. Ciastek na stronie nie będzie, ale będą zdjęcia. Oczekujcie artykułów w niedzielę!
- Także w niedzielę ŻEGLARZE będą mogli przeczytać o tym, jak mogę pomóc polskim załogom i jachtom przybywającym na Korfu. Zaopatrzenie, transport, fachowcy, nocleg i rozrywki - cokolwiek wam potrzeba, da się sprawnie i tanio załatwić, pod warunkiem, że robi to z wyprzedzeniem ktoś tu na miejscu. Wystarczy poprosić. :-)

*** OGŁOSZENIE ***
Poszukuję współpracowników na Korfu, Wyspach Jońskich i na okolicznym stałym lądzie (także w Albanii!).
Jeżeli pracujesz (albo zamierzasz pracować) gdzieś w okolicy, jesteś solidna(y), zaradna(y) i masz dużo energii, masz dobre układy z Grekami, robisz niezłe zdjęcia i potrafisz ciekawie pisać o tym, co Cię otacza - dołącz do mnie. Na razie w tym co robię nie ma żadnych pieniędzy - ale jest dużo fanu. A jak się zacznie sezon, to będą i pieniądze. Wtedy się będziemy nimi dzielić.

Szczegóły - na priva. :-)

A teraz wszyscy razem: P-r-z-y-j-e-ż-d-ż-a-j-c-i-e n-a K-o-r-f-u!

Do zobaczenia!

Petros.

[ Dodano: Sob 14 Mar, 2009 09:51 ]
Kali mera!

Wiosenny wiatr, wiosenne słońce, wiosenne porządki!

A na Korfu czuć już zbliżający się sezon. Po deszczowym tygodniu, korzystając ze słońca, ludność okoliczna rzuciła się (siga, siga...) do pracy. I my nie jesteśmy gorsi:

Tutaj: przegląd ostatniego tygodnia,
a tutaj: zapowiedzi i plany na marzec!

Czytajcie, komentujcie - a nade wszystko - PRZYJEŻDŻAJCIE NA KORFU!

_________________
Petros Polonos
Aaaaby dostać świeże, sprawdzone osobiście i na miejscu, informacje i porady o Korfu - zapytaj!
http://kochamkorfu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL