Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2018, o 15:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Czarteruję jacht ze Słowenii, na tydzień. Nigdy tam nie żeglowałem. Wstępnie narysowałem zgrubnie możliwy zasięg:
Załącznik:
slovenija.JPG
slovenija.JPG [ 141.94 KiB | Przeglądane 4498 razy ]
Chciałbym odwiedzić zarówno Włochy jak i Chorwację. Jacht ma chorwacką winietę. Termin - początek kwietnia 2019.
Na co zwrócić uwagę? Gdzie warto zawinąć? Co zobaczyć? Jakie formalności graniczne? Inne?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 cze 2018, o 16:48 

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 17:16
Posty: 29
Podziękował : 345
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Uważaj na odprawę graniczną , Chorwaci są bardzo uczuleni na tym punkcie , a kary drakońskie. Jeśli najpierw płyniesz do Włoch , to wg.Twojej mapki odprawę wejściową możesz zrobić w Malij Losinij - to malownicze miasteczko , a wyjście w Umag. Sprawdz też czy jacht ma opłatę "klimatyczną" - wzrosła ok. 400 %-42 stopy to 500 kun tydzień i jest często kontrolowana.Odradzam nową marinę Rovinij - ceny z kosmosu.
Istria jest malownicza , ale to bardziej Włochy niż Chorwacja.



Za ten post autor Vela III otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 cze 2018, o 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2011, o 19:02
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 41
Otrzymał podziękowań: 41
Uprawnienia żeglarskie: st.m.
Z drugiej strony - miasteczko Rovinij jest niezwykle klimatyczne i żal byłoby je pominąć.

Jarek



Za ten post autor jarmiel otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 cze 2018, o 17:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Vela III napisał(a):
Uważaj na odprawę graniczną
A może w 2019 będą już w Schengen? :roll:
A jakie mają podejście Słoweńcy i Włosi? Czy płynięcie ze Słowenii do Włoch i vice versa jest interpretowane jako przypłynięcie z zewnątrz obszaru Schengen czy nie?
Jakieś pomoce nawigacyjne? Przewodniki? Mapy? Kupiłem "888 portów" i... jestem zdegustowany. :oops: Jest jakiś przewodnik dotyczący Włoch?
jarmiel napisał(a):
miasteczko Rovinij jest niezwykle klimatyczne
A jakieś atrakcje "przyrodnicze": fajna wysepka, ciekawa zatoczka, maleńki cichy porcik... ? :cool:

Jak jest z wpływaniem w lagunę Wenecką?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 cze 2018, o 18:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2015
Podziękował : 308
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Jest jakiś przewodnik dotyczący Włoch?

Jest.

https://www.imray.com/Publications/Imray+Pilots/Pilots+and+Cruising+Guides/Mediterranean/IB0240/
Niestety - prawie 40 funciaków...
Będę pływał w tym rejonie we wrześniu. Jeśli będę miał jakieś ciekawe spostrzeżenia - pewnie coś napiszę :)

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet



Za ten post autor damit otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 cze 2018, o 22:25 

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 17:16
Posty: 29
Podziękował : 345
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
niestety , Istria jest uboga w wysepki i urokliwe zatoczki , jest wyspa Bruni - dawna siedziba Tito , ale nic specjalnego.
Ja gdy płynę do Włoch odprawiam się tylko w Chorwacji - Włosi nie są zainteresowani odprawianiem jachtów.Na lagunie są wyznaczone szlaki , w Wenecji najlepiej stanąć w marinie Santa Helena - 15 minut do placu św Marka , kontaktować trzeba się telefonicznie - UKF nie zadziała !



Za ten post autor Vela III otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lip 2018, o 23:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
Byłem kiedyś na rejsie po tamtych okolicach.
I bardzo miło wspominam np. Grado - niewielkie miasteczko. Fajnie płynie się kanałem jak ulicą do środka. I stoi w centrum.
Zobacz mapkę:
https://www.google.pl/maps/@45.6794069,13.3846418,558m/data=!3m1!1e3


Obrazek

Triest - zrobił na mnie spore wrażenie.
Obrazek


Porec, Rovinij, Pula - to trochę takie obowiązkowe w tamtym rejonie.

fajna latarnia niedaleko Rovinij
Obrazek


Wg. Twojej mapki to jakieś 300 Nm. Jak na tydzień to może być sporo. Tzn żeglarsko to nie jest dużo, to jest turystycznie dużo.
Mam wrażenie, że tam to zwykle więcej się zwiedza niż robi długie przeloty, bo portów i ciekawych miejsc sporo. Chyba, że będziesz dużo płynął nocą a zwiedzał za dnia. Tylko kiedy spać? ;)

Między Słowenią a Włochami nie musisz się odprawiać (rozumiem, że płyniesz pod Słoweńską banderą) bo płyniesz w Schengen. (podobnie jest jak np. płyniesz z PL do Szwecji czy Danii)

Zweryfikuj to, ale wydaje mi się, że musisz się odprawić kiedy opuszczasz wody Schengen i kiedy wchodzisz na wody Chorwackie. Kiedy chcieliśmy płynąć z Portoroż do Chorwacji, to odprawialiśmy się w Piran (nawiasem mówiąc warto zobaczyć) i kolejna odprawa w Umag (przy specjalnej kei oznaczonej tabliczkami z UE,itp)

I podobnie kiedy będziesz wracał, ponownie odprawiasz się w porcie celnym Chorwacji i w najbliższym porcie w Schengen. (dla Ciebie to pewnie Piran albo Izola czy Koper)

W tamtym rejonie masz takie port of entry żeby wpłynąć na wody Chorwackie: Umag, Porec, Rovinij, Pula, Mali Losinj.

Pisałeś, że "888 portów" Cię zdegustował.
Może "Wybrzeże Chorwacji i Słowenii" Bodo Muller, Jurgen Strassburger wyda Ci się ciekawsze, tyle, że polskie wydanie ma już trochę lat.
Obrazek


pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.



Za ten post autor Fazi otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL