Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sie 2018, o 17:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Dostałem taką wiadomość:
........"Cześć.
W pierwszy tydzień września mam obwozić rodzinę i znajomych po Cykladach w rejonie Mykonos. Tam startujemy.
Przeszukałem forum i co nieco znalazłem. Mam też twoją locję (tą pierwszą jednotomową) i GWP.
Niemniej brakuje mi trochę rekomendacji takich jak były w locyjkach forumowych.
Jakbyś znalazł trochę czasu i coś skrobnął pod kątem fajnych miejsc na kotwicę i nurkowanie, dobrych miejsc do stania w porcie i zjedzenia ciekawych potraw. Jakieś ciekawe miejsca do obejrzenia.
Głównie chodzi mi o Andros i Tinos chociaż myślałem tez o przeskoku na Ikarię. Tu znalazłem wpis w którym reklamowałeś swój rejs (viewtopic.php?f=2&t=25834&p=457030&hilit=ikaria#p457030) dało by się to lekko rozwinąć wskazując miejsca?
Mykonos trochę spisuję na straty czytając, że to świątynia komercji ale jakby było coś kameralnego, wartego polecenia to chętnie się nawrócę.
Generalnie lubimy klimaty dziko - kameralne, kulinaria (w tym próby samodzielnej obróbki robali wszelakich pod warunkiem, że dostępne półprodukty), i moczenie się w wodzie połączone z nurkowaniem.
Wiem, czytałem, że jesteś lekko zniechęcony pisaniem ciągle o tym samym ale jakbyś znalazł chwilę to będziesz miał wdzięcznego czytacza.
Pozdrawiam
Jacek"..............

Chętnie, tym bardziej że nie jest to pytanie z cyklu:
płynę na tydzień po Cykladach, co najlepiej zobaczyć :rotfl:

Ja również zrezygnowałbym z Mykonos, tym bardziej na początku września.
Jeśli myślisz o Ikarii, to jak najbardziej polecam. Na Ikarii są 2 porty, Evdilos leżący na zachodnim wybrzeżu i Aghios Kirikos (wybrzeże wschodnie). Evdilos odradzam z dwóch powodów. Przez to, że leży od zachodu, a wejście do portu jest od północy, tworzy się tam fala. Druga, to fakt, że pomimo tego, że rozbudowano go kilka lat temu, nowy falochron itp., ale jest już znów płytki (szczególnie w środku – załączam mapkę).
W Aghios Kirikos można stanąć w starym porcie (mało miejsc dla jachtów) oraz w nowej marinie. Marina jest niedokończona, ale można w niej stać za darmo. W kilku słupkach jest prąd i woda. Postój tylko longside (brak muringów a nie ma gdzie rzucić kotwicy).
W obu portach doskonałe tawerny.
Parę kilometrów na południe, na plaży źródła termalne.
Warto wziąć auto i pojeździć po wyspie. Polecam odwiedzenie winnicy Georga Karimalisa (proszę pozdrowić go od Petrosa Kasperaszek z Polski).

http://www.ikarianwine.gr/

Na Tinosie, wiadomo monastyr itp.
Polecam tawernę/gyrosownię „Pi i Fi” ul. Leof. Magalochorias
Koniecznie trzeba kupić coś z wyrobów marcepanowych w cukierniach – rewelacja, szczególnie te z fetą, czekoladą i pomarańczą oraz lody w cukierni Chalaris.
Jeśli nie wieje z północy, warto zacumować w porcie Panormos, doskonała tawerna „to limanami”
Andros – warto zacumować w porcie Batsi i autobusem lub taksówką pojechać do miasta Andros. W Batsi dobra tawerna Delfinia, lub gyrosownia Aura

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

port evdilos


Załączniki:
evdilos.jpg
evdilos.jpg [ 81.81 KiB | Przeglądane 3938 razy ]

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 10:54 

Dołączył(a): 24 lip 2011, o 20:41
Posty: 224
Podziękował : 34
Otrzymał podziękowań: 60
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dzięki piękne.
Oczywiście parę pytań dodatkowych ;-).
Oczywiście pytania nie tylko do Pitra, jeśli ktoś coś wie bardzo proszę dzielcie się doświadczeniami ;-).
Czy stawał ktoś gdzieś od południowego wschodu Ikarii, po drodze do Aghios Kirikos?
Na Naviniksie pokazuje mi się jakieś kotwicowisko (a może porcik?) Maggianiti i kotwicowisko Karkinagri.
Maś jakieś doświadczenia jak to wygląda? Choćby pod kątem krótkiego postoju czy jakiegoś jedzenia.
Zaciekawiły mnie położone stosunkowo blisko Ikarii wysepki Fournoi, Thymaina oraz Patmos, Leipsoi, Arkoi.
Ktoś ma jakieś ciekawe dowiadczenia w tym zakresie?
Wychodzi mi, że gdyby wyszła opcja z Ikarią może warto było o nie zahaczyć.
Pozdrawiam
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 21:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2010, o 20:20
Posty: 1596
Podziękował : 287
Otrzymał podziękowań: 446
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Port, o którym piszesz - Manganitis jest uroczy, ale raczej nie nadaje się dla jachtów, nie odważyłem się tam wpłynąć, ale pojechałem tam samochodem. Nic tam w zasadzie nie ma.
Generalnie, poza dwoma wymienionymi przez mnie wcześniej portami na Ikarii nie ma gdzie nawet stanąć na kotwicy.
Wysepki Fournoi, Arkoi, Leipsoi, Patmos - super, masę zatok do kotwiczenia
Jest jeszcze Agathonisi - tez fajna
Ogólnie ten rejon jest rzadziej odwiedzany, szczególnie od Patmos w górę

_________________
pozdrawiam
Piotr Kasperaszek dawniej "Grek Zorba"
http://www.kasperaszek.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL