Forum żeglarskie
https://forum.zegluj.net/

PRZEWODNIK DLA ŻEGLARZY PO WSCHODNIM WYBRZEŻU BAŁTYKU
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=28&t=33460
Strona 1 z 1

Autor:  Sprzedam [ 8 cze 2022, o 17:51 ]
Tytuł:  PRZEWODNIK DLA ŻEGLARZY PO WSCHODNIM WYBRZEŻU BAŁTYKU

PRZEWODNIK DLA ŻEGLARZY PO WSCHODNIM WYBRZEŻU BAŁTYKU.
Pełny przewodnik tu: http://www.portalzeglarski.com/news_sailportal,7592.html
Wzdłuż 500-kilometrowego wybrzeża Bałtyku na Łotwie znajduje się 11 miejscowości, w których znajdują się porty. Są to: Liepaja, Pavilosta, Ventspils, Roja, Mersrags, Engure, Jurmała, Ryga, Skulte, Salacgriva i Kuiviżi.
W każdej z tej miejscowości jest jedna lub kilka przystani dla jachtów. Zarządzane są przez administracje portów, stowarzyszenia lub przedsiębiorstwa prywatne. Jeżeli ktoś pragnie bez pośpiechu zasmakować rozciągającego się przez 250 mil morskich wybrzeża Łotwy, musi przeznaczyć na to co najmniej dwa tygodnie. Oficjalne szlaki wodne są dobrze zmierzone i dostępne w cyfrowych systemach nawigacji, a znaki morskie (nautical signs) są dokładne.
Odrodzenie żeglarstwa na Łotwie nastąpiło w ostatnim trzydziestoleciu. Obecnie na Łotwie jest 1,9 miliona mieszkańców, a zarejestrowano już ponad 400 jachtów. Liczba jachtów może być nawet większa, ponieważ niektóre żeglują pod banderą fińską lub szwedzką, czyli państw, w których zostały kupione.
Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej przedstawiciele Łotwy i Estonii połączyli siły i w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowali szereg wspólnych projektów modernizacji przystani dla jachtów, aby odpowiadały wymogom międzynarodowym. Obecnie działa ponad 70 marin w Estonii i na Łotwie. Prawie we wszystkich portach żeglarze z całego świata mogą skorzystać z usługi wysokiej jakości - dobrze wyposażonych przystani dla jachtów, hal serwisowych, miejsc do zimowania jachtów, remontu. Modernizacja przystani dla jachtów korzystnie wpływa na rozwój turystyki lokalnej, stwarzając możliwość poznania uroczych wiosek rybackich i większych miast. Sezon żeglarski na Łotwie rozpoczyna się w maju i trwa do września. W ciągu dni słońce świeci przez 19 godzin, dlatego panują tu komfortowe warunki do żeglowania.

Załączniki:
mapa 2.jpg
mapa 2.jpg [ 195.68 KiB | Przeglądane 2332 razy ]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/