Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 16:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 gru 2013, o 21:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Air France Niemcy ma promocję: Dzikie cele w środy. W tym tygodniu i tylko tym (jak twierdzą) można dolecieć na Martynikę i Gwadelupę już od 349 euro! Zostało Wam mało czasu na decyzję. Ja kupiłem bilet w terminie 8-21 marca na rejs z niebieskierejsy.pl. Berlin (TXL) - FDF. Zapłaciłem jak widzicie ok. 2% więcej, bo nie mam karty płatniczej w euro.

Jest też inna promocja. Air France Polska ma ją do 9 grudnia (poniedziałek). Macie więcej czasu do namysłu. Ale cena za analogiczny lot to 2209 PLN. Poza okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku można znaleźć wiele biletów w każdym tygodniu w tych cenach.

Gdzie jest tu haczyk? Czyżby Air France miał zbankrutować? Jest w tak ciężkiej sytuacji, że rozdaje bilety prawie za darmo? przypominam, że warto płacić kartą. W przypadku, gdy usługa nie dojdzie do skutku, to dostaniecie przynajmniej zwrot kasy.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2013, o 23:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Dodam jeszcze, że ta promocja za 2209 PLN jest z Warszawy i chyba jeszcze z jakichś polskich miast.

Natomiast ja poniosłem jeszcze koszty dojechania do Berlina - Simple Express 75 PLN i przyjechania Polskim Busem za 46 PLN. Do tego, aby dostać się z Dworca ZOO na lotnisko Tegel muszę wykupić każdorazowo bilet 2-godziny za 2,60 euro. Łącznie podnosi mi to koszty o 142 PLN czyli sumarycznie zapłacę 1639 PLN.

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2013, o 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2010, o 14:27
Posty: 1498
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 238
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
To widzę, Andrzeju, że się zdecydowałeś na wyjazd na Karaiby. Gratulacje i zazdroszczę, gdyby nie uziemienie moje pooperacyjne w tym terminie też bym popłynął. Byłem już po rozmowach wstępnych

_________________
Robert "Długi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 gru 2013, o 23:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Dlugi napisał(a):
To widzę, Andrzeju, że się zdecydowałeś na wyjazd na Karaiby.


Kiedyś trzeba było. Nigdy wcześniej tam nie byłem. a przy takiej cenie nie można było się wahać. Dodam, że rejs będzie na Delphi 47. Zostało jeszcze 22 minuty z taką ceną. Może ktoś się zdecyduje jeszcze?

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2013, o 11:03 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
No ale po co ma się ktoś jeszcze decydować... żeby się przelecieć bo tanio ?
Takie plany urlopowe trzeba robić wcześniej (chyba że jest się emerytem) jeżeli chodzi o sferę żeglarską, bo to i załoga i jacht i wiele innych czynników.
Chyba że piszesz do ludzi którzy chcą poleżeć na plaży, ale to chyba nie to forum, bardziej na jakieś turystyczne wrzuć info.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 gru 2013, o 20:41 

Dołączył(a): 12 lis 2013, o 16:55
Posty: 51
Podziękował : 188
Otrzymał podziękowań: 33
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Nie wiesz to nie marudz !

Na martynice mozna sobie galantny katamaranik wypozyczyc za 3-4k Euro i obskoczyc okoliczne wyspy gdzie Jack Sparrow grasowal ..

A jak bookowales te bilety - wybierales opcje Air France Germany czy normalnie z polskiego ? - przeleciala nam promocja na Gwadelupe bo wczoraj byl bilet za 2200 z wawy a dzis juz 3500 (wlasie jak sie ekipa zebrala :( )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 kwi 2014, o 09:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
junak73 napisał(a):
No ale po co ma się ktoś jeszcze decydować... żeby się przelecieć bo tanio ?
Takie plany urlopowe trzeba robić wcześniej (chyba że jest się emerytem) jeżeli chodzi o sferę żeglarską, bo to i załoga i jacht i wiele innych czynników.


Wiem o tym. Ale jednak niektórzy żeglarze skorzystali z grudniowej promocji (np. ja).

Może więc i tym razem komuś pomoże poniższa informacja. Termin promocji wygasa 30 września 2014. Czasu na planowanie jest zatem dużo.

Staram się śledzić co środę, czy nie wylosowali jakiejś ciekawej dla żeglarzy destynacji?

Dziś znów są Karaiby! Promocja ma szereg ograniczeń mało istotnych dla żeglarzy pomijając jedno. Trzeba polecieć w ... sezonie huraganów.

Sprawdziłem na pogodynce, czego można spodziewać się na Karaibach w okresie promocji?

http://www.zagle.pogodynka.pl/index.php ... ta/karaiby

Cytuj:
Sezon huraganów:

Zagrożenie huraganami obejmuje miesiące czerwiec - październik. Teoretycznie jednak huragany mogą się pojawiać od maja do grudnia.

Każdy z huraganów otrzymuje obecnie swoją indywidualną nazwę, której używa się w informacjach meteorologicznych na dany akwen.

Najmniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się huraganu ma miejsce w czerwcu, lipcu i październiku - średnio 1 huragan na 3 lata.

Największe prawdopodobieństwo pojawienia się huraganu występuje w sierpniu i wrześniu - średnio 5 huraganów na rok.

Większość tras huraganów przechodzi na północ od Wysp Nawietrznych (Windward Islands) omijając na szczęście najbardziej atrakcyjne z żeglarskiego punktu widzenia rejony. Należy jednak pamiętać że trasy przemieszczania się huraganu nigdy nie są w 100% przewidywalne!


Dla osób nie znających niemieckiego podaje szczegóły promocji za:

https://www.airfrance.de/DE/de/local/re ... luebar_WOW

Cytuj:
od € 449
1 cel, 1 cena, 1 raz w tygodniu

Fort-de-France od 449€

Czy ta cena nie jest dzika?
Nie czekaj.
Rezerwuj teraz.

Można zarezerwować w środę 16.04.2014 na odloty między 1 maja a 30 września 2014.
Ograniczona ilość miejsc. Minimalny pobyt: noc z soboty na niedzielę lub 6 dni.
Maksymalny pobyt: 1 miesiąc.
Zmiany rezerwacji: nie dozwolone.
Zwroty: nie są możliwe.

Przykład dotyczy Hamburga, zawiera podatki i opłaty. Przy płatności kartą kredytową należy doliczyć 15 euro na osobę. Możliwe inne opcje płatności.



Sprawdziłem najbardziej interesującą nas opcję z Berlina. I znalazłem nawet tańszą ofertę: 446€ czyli po dzisiejszym kursie sprzedaży 4,19:1 płacimy zaledwie 1869 PLN. Termin 3-19 maj 2014 (bo trzeba się spieszyć, aby minimalizować ryzyko huraganu). Dla porównania z Warszawy na początku maja cena wynosi 4038 PLN.

Dojazd do Berlina Simple Express to 75 PLN a powrót Polskim Busem 20 maja 2014: 61 PLN (a w późniejszych terminach nawet 46 PLN).

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL