Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 paź 2021, o 17:00

Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 wrz 2021, o 13:38 

Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 29
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Dzień dobry,

dotąd informacje roznosiły się drogą nieoficjalną, no ale teraz to już publicznie.
Rafał Klepacz, Wiktor Wróblewski i Rafał Maresch piszą:

"Jako instruktorzy Wydziału Wychowania Wodnego i jednocześnie byli członkowie Zarządu Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego [patrz załącznik nr 1], wspierającej wychowanie morskie na szczeblu centralnym w ZHP, z ogromnym niepokojem obserwujemy sytuację w Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP. Sytuacja ta szczególnie nas niepokoi, ponieważ CWM jest operatorem flagowego żaglowca Związku Harcerstwa Polskiego s/y Zawisza Czarny.
Poniżej przedstawiamy nasz ogląd sytuacji oraz zawiadamiamy o niepokojących sygnałach
dochodzących z samej Fundacji związanej z naszym flagowym żaglowcem oraz wezwać władze Związku Harcerstwa Polskiego do reakcji w tej sprawie. (...)
[cała treść w załączniku]

Ten ogląd, delikatnie mówiąc, nie jest optymistyczny...
Zbyt długo działało?

pozdrawiam
KubaP

Załączniki:
Komentarz: PDF z listem otwartym
CWM_list_otwarty_do_władz_ZHP.pdf [260.8 KiB]
Pobrane 163 razy
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 wrz 2021, o 08:25 

Podziękował : 158
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Gazeta pl: https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmias ... oxLoTrImg4

Nie mam wykupionego abonamentu więc tylko wstęp:

Cytat:
Cytuj:
Czarne chmury nad żaglowcem "Zawisza Czarny". Jego właściciel - Związek Harcerstwa Polskiego - odwołał zaplanowane na ten rok rejsy, twierdząc, że nie da się ich przeprowadzić bezpiecznie. To celowe działania, prowadzące do sprzedaży jednostki za bezcen - twierdzi kapitan "Zawiszy Czarnego". Tymczasem uczestnicy odwołanych wypraw nie mogą doczekać się zwrotu wpłaconych pieniędzy.

11 września br. „Zawisza Czarny" miał wypłynąć z Gdyni w 6-tygodniowy rejs do St. Malo. W drodze do Francji planowane były zawinięcia do Świnoujścia i Amsterdamu. Na pokładzie szkunera w poszczególnych etapach płynąć mieli m.in. harcerze z Gdańska, muzycy z Męskiego Chóru Szantowego i sympatycy żaglowca z otwartego naboru. Łącznie ponad 150 osób. Statek jednak cumuje wciąż w Gdyni...

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 wrz 2021, o 16:31 

Podziękował : 1728
Otrzymał podziękowań: 1722
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
I nigdzie nie popłynie, ponieważ jeśli wierzyć mediom komornik na wniosek jednego z wierzycieli zajął rachunek bankowy fundacji. Nie ma więc kasy na przeprowadzenie rejsu ani na jej zwrot niedoszłym uczestnikom. :-(

Czy ZHP chce sprzedać jacht to jedno, ale na bank nie stać go na jego utrzymanie. Kredyt na remont klasowy trzeba spłacać, a trzeba mieć z czego.

Choć dla mnie to przykra sytuacja, Zawias to historia, kult i wielu tylko dlatego na nim pływało. Druga to osoby potrzebujące stażu ja jednostkach powyżej 20 m, a to do zeszłego roku była najtańsza opcja.

W tym roku po upublicznieniu cennika kopara mi opadła. Sorry, za taką samą kasę np. Borchardt oferuje kosmicznie inny standard...

To jakby porównać Venuskę z TES-em 32.

Jestem "gorszego sortu" i "specjalnej troski" a także "chamską hołotą", "zdradziecką mordą" oraz "kanalią". Ostatnio także "popaprańcem"...

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 wrz 2021, o 17:11 

Podziękował : 1728
Otrzymał podziękowań: 1722
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... m,79cfc278

Jestem "gorszego sortu" i "specjalnej troski" a także "chamską hołotą", "zdradziecką mordą" oraz "kanalią". Ostatnio także "popaprańcem"...

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 wrz 2021, o 12:25 

Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 408
Uprawnienia żeglarskie: różne
Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie oszacować przybliżony koszt eksploatacyjny Zawiasa przypadający na "osobo-dobo-koję" w porównaniu do innych żaglowców (Pogoria, Chopin, Borchardt)? Przy całej jego historii i zasługach - może już czas na odpoczynek w suchym doku na Skwerze Kościuszki, aby biletami dla turystów zarabiał na okresowe malowanie kadłuba i masztów? Patrząc na obecną młodzież "harcerską" obawiam się, że coraz mniej będzie chętnych do tak siermiężnej żeglugi, jaką może zaoferować Zawisza. Dla wierchuszki ZHP jest już chyba tylko zbędnym balastem.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 wrz 2021, o 10:55 

Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Akceptowalne niesatysfakcjonujące
Ahoj,
Czy ktoś coś wie konkretnego o Zawiszy Czarnym? Jestem (byłem?) zapisany na rejs od 23 października 2021 i ..... zero oficjalnych wieści. Do organizatora nie da się dodzwonić - a urlop trzeba planowować.
Czy znajdą się jacyś inni potencjalni (poszkodowani?) uczestnicy?

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 wrz 2021, o 11:37 

Podziękował : 599
Otrzymał podziękowań: 5264
A czytałeś to, co w linkach powyżej? Sam wyciągnij wnioski. O rejsie 23 października zapomnij. Do "organizatora" nie dzwoń, bo tam nikogo nie ma.

Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Colonel
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 wrz 2021, o 11:45 

Tiak, czytałem i dlatego zapytałem. Wnioski wyciągnąłem. Chciałbym odzyskać co włożyłem. Nadzieja (podobno) umiera ostatnia.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 wrz 2021, o 11:47 

Podziękował : 5444
Otrzymał podziękowań: 2121
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Zbieraju, wystarczyło ograniczyć się do 2 pierwszych zdań...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 paź 2021, o 11:23 

Podziękował : 599
Otrzymał podziękowań: 5264
Story - c.d.:
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 79686.html
Niestety, trzeba się przebić przez reklamy.

Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Banjak
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 paź 2021, o 12:50 

"Sukces ma wielu ojców, tylko klęska jest sierotą" - szczególnie tam gdzie jak się zdaje - biznes śmierdzi. Z ciekawostek:
- w KRS podmiotu FUNDACJA HARCERSTWA CENTRUM WYCHOWANIA MORSKIEGO ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO, Pan wskazywany w reportażu i innych przekazach jako sprawca zamieszania nie figuruje (ktoś zaniedbał wpis? Czy też w ogóle nie było podstaw do takiego wpisu?).
- jacht nie jest własnością FUNDACJI, tylko Stowarzyszenia Związek Harcerstwa Polskiego,
- FUNDACJA nie reaguje na proste pytania, Stowarzyszenie Związek Harcerstwa Polskiego także,
-w FUNDACJI władzę (w uproszczeniu) i nadzór sprawuje stowarzyszenie Związek Harcerstwa Polskiego,

Na razie mam wytypowane grono (personalnie) potencjalnych Ojców Klęski (mojej Klęski też - dałem się uwieść legendzie) z którymi (nie)chętnie będę się spotykał w różnych instytucjach pytając jako pokrzywdzony o to i owo (koleżeństwo z pracy pomoże to opanować).

Poszukuję kogoś, kto po koleżeńsku zrobiłby zdjęcia akt KRS FUNDACJI (będę na wybrzeżu dopiero na początku listopada, a jestem przekonany, że pozwoli to zawęzić typowane grono potencjalnych Ojców Klęski), podobnie jeśli chodzi o KRS Stowarzyszenia ZHP. Dostęp do akt może mieć każdy.
Zaczynam akcję niech "Klęska nie będzie sierotą" bo przecież każde dziecko ma Ojca.

Szukam żeglarskiego pomysłu na termin 23.10 - 30.11 .

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 paź 2021, o 13:19 

Podziękował : 303
Otrzymał podziękowań: 222
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Załącznik:
odpis_aktualny_384173_1633519095720.pdf [27.88 KiB]
Pobrane 27 razy
KRS...

Za ten post autor Senator otrzymał podziękowanie od: Banjak
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 paź 2021, o 13:37 

Dzięki,
Przesłałeś aktualny odpis z KRS. Mnie natomiast chodzi o zrobienie zdjęć akt w sądzie rejestrowym. Chodzi o to by ustalić, kto jakie wnioski składał, dokumenty okołobilansowe, kto i jakie dokumenty składał z ramienia Fundatora tp itd. Już sam fakt, że Pan wskazywany jako Prezes Zarządu Fundacji nie jest wpisany do rejestru wymaga sprawdzenia i wyjaśnienia zanim będę coś dalej robił.
Ot taki sporcik na zimę sobie będę uprawiał.

Odpowiedz z cytatem