Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 13 maja 2024, o 04:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, o 21:01 

Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 15:39
Posty: 3
Lokalizacja: morąg
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Witam ja dopiero zaczynam swoja przygode z zeglarstwem. Lecz to ze wciagnelo mne to tak bardzo to zasluga mojego kolegi, z ktorym pierwszy raz wyplynalem na wode mielismy takie przechyly i tak fajnie sie plywalo ze mi sie to na dobre spodobalo. I teraz jak sam plywam to te przechyly sa najlepsze, zaznaczam ze jestem poczatkujacym i dopiero mam moze ze 20 godzin wyplywane nie wiecej (kurs jeszcze przedemna ) ale kiedy mnie przechyla czuje strach ale on mnie mobilizuje i chce jeszcze wiecej heh troche to moze zwariowane ale uwielbiam ta adrenalinke heheh i to ze wszystko zalezy ode mnie. No i ta przyroda, szum fal i wiatru coś pięknego Pozdrawiam :D:D:D Proponuje koledze ktory ma lęk w oczach ze nalezy sie przelamac najwyzej znajdziesz sie w wodzie (oczywiscie nalezy wlozyc kapok ja zawsze tak robie szalenstwo szalenstwem ale bezpieczenstwo najwazniejsze), a zaglówke postawic zawsze mozna :D:D:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, o 22:14 

Dołączył(a): 7 maja 2006, o 09:53
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: Inland Skipper
Walczymy z błędami! Koledzy - Evert, White Whale i Bocian 813 - jakoś nie bardzo się tym przejmują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 06:52 
bocian813 napisał(a):
a żaglówkę postawić zawsze można :D:D:D


Hehe nie odnosi się to do koromyseł i żaglówek typu "Venus" :lol:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: :)
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 08:08 

Dołączył(a): 22 sie 2007, o 17:27
Posty: 29
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
WhiteWhale napisał(a):
Nadiaxx napisał(a):
Heh, Dodatkowo wpaść do wody w sztormiaku i ogolnie w ciuszkach ktore by troszke wazyły nasiakniete woda, chyba ciezko by sie plywało. Jesli macie doswiadczenie takze w tej kwestii piszcie..... Pozdrawiam.

... tak ubrany szybko tracę pływalność. Kolega, z następnej łódki rzucił mi koło - blisko, ale nie za bardzo. (...) czekam na swoich. Potem trzy razy podchodzili do mnie na zmianę nie dochodząc lub niemal rozjeżdżając mnie na pełnym gazie. Wreszcie się udało i okazało się, że wydobycie 80-ci kilowego ( wówczas ) faceta wraz z wodą zawartą w sztormiaku, jest trudnym przedsięwzięciem. Jak widać - udało się, skoro mogę o tym napisać. :lol:


Przypomniałeś mi pewne zdarzenie sprzed wielu dziesięciu lat, kiedy na obozie zdobywałem patent żeglarza jachtowego. Jak to na takim kursie po pewnym czasie, "człowieka za burtą" robiliśmy niemal z zamkniętymi oczami. Wydawać by się mogło, że potrafimy. Aż tu kiedyś trzeba było podjąć dziewczynę z wywróconej Omegi. No i oczywiście wszystko źle: udane podejście dopiero za 3 razem, a dziewczyna, którą na plaży można było podnieść jedną ręką ważyła chyba z tonę. Nie miała na sobie zbyt dużo ubrań. Koszulka i spodenki jak to w lecie przy pięknej pogodzie. Ale w wodzie wszystko było śliskie, nie było za co złapać. Jakoś ją wreszcie wciągnęliśmy za przysłowiowy tyłek mimo, że wogóle z nami nie współpracowała i była kompletnie bezwładna - chociaż przytomna i kontaktowała .
Od tej pory zdarzało mi się ratować ludzi parę razy i już wiem czego można się spodziewać , ale ten pierwszy raz to naprawdę było duże zaskosczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL