Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 20 kwi 2024, o 05:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lis 2017, o 18:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
ins napisał(a):
Brak handszpaka nie jest rzeczą rozsądna, wkładanie rąk do komory gdy wydawany jest łańcuch tez nie jest rozsądne.


Uprawianie żeglarstwa nie jest rzeczą rozsądną. Jeżdżenie na nartach nie jest rzeczą rozsądną, uprawianie przygodnego sexu bez prezerwatywy też nie jest rozsądne. Ludzie od momentu pojawienia się na świecie nie są rozsądni. Ale do tego wszystkiego wszyscy mają wolną wolę i choć rozsądnym jest postępowanie wg dobrej praktyki morskiej to miliony żeglarzy tego nie robi i robić nie będzie. Próby wpajania innym jedynej prawdy objawionej mija się z celem bo jeden zrobi tak drugi zrobi odwrotnie. Choćbyś wypisywał tu swoje racje dzień w dzień grubą czcionką kolorem czerwonym to i tak efekt będzie teki sam. Istnieje coś takiego jak przekora i wielu właśnie będzie obsługiwać windę inaczej niż powinni. Tak samo będą wychodzić w morze w czasie trudnych warunków, tak samo będą pić piwo płynąc i tak samo będą sikać z rufy nieprzypięci do niczego.

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"



Za ten post autor Micubiszi otrzymał podziękowania - 2: junak73, Ognisty Szkwał
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 18:06 

Dołączył(a): 6 lis 2017, o 22:47
Posty: 31
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Micubiszi napisał(a):
ins napisał(a):
Brak handszpaka nie jest rzeczą rozsądna, wkładanie rąk do komory gdy wydawany jest łańcuch tez nie jest rozsądne.


Uprawianie żeglarstwa nie jest rzeczą rozsądną. Jeżdżenie na nartach nie jest rzeczą rozsądną, uprawianie przygodnego sexu bez prezerwatywy też nie jest rozsądne. Ludzie od momentu pojawienia się na świecie nie są rozsądni. Ale do tego wszystkiego wszyscy mają wolną wolę i choć rozsądnym jest postępowanie wg dobrej praktyki morskiej to miliony żeglarzy tego nie robi i robić nie będzie. Próby wpajania innym jedynej prawdy objawionej mija się z celem bo jeden zrobi tak drugi zrobi odwrotnie. Choćbyś wypisywał tu swoje racje dzień w dzień grubą czcionką kolorem czerwonym to i tak efekt będzie teki sam. Istnieje coś takiego jak przekora i wielu właśnie będzie obsługiwać windę inaczej niż powinni. Tak samo będą wychodzić w morze w czasie trudnych warunków, tak samo będą pić piwo płynąc i tak samo będą sikać z rufy nieprzypięci do niczego.


Amen,...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 18:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Co kto będzie robił to jego sprawa zwłaszcza na prywatnym jachcie. Nie mniej warto wiedzieć chyba jaki jest standard prawidłowej obsługi. Trochę inaczej jest już w rejonach szkoleniowych czy pod opieką zawodowego kapitana.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 18:26 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Micubiszi napisał(a):
Uprawianie żeglarstwa nie jest rzeczą rozsądną. Jeżdżenie na nartach nie jest rzeczą rozsądną, uprawianie przygodnego sexu bez prezerwatywy też nie jest rozsądne. Ludzie od momentu pojawienia się na świecie nie są rozsądni. Ale do tego wszystkiego wszyscy mają wolną wolę i choć rozsądnym jest postępowanie wg dobrej praktyki morskiej to miliony żeglarzy tego nie robi i robić nie będzie. Próby wpajania innym jedynej prawdy objawionej mija się z celem bo jeden zrobi tak drugi zrobi odwrotnie. Choćbyś wypisywał tu swoje racje dzień w dzień grubą czcionką kolorem czerwonym to i tak efekt będzie teki sam. Istnieje coś takiego jak przekora i wielu właśnie będzie obsługiwać windę inaczej niż powinni. Tak samo będą wychodzić w morze w czasie trudnych warunków, tak samo będą pić piwo płynąc i tak samo będą sikać z rufy nieprzypięci do niczego..


1. Forumowicz -O- w pełni świadom nakręcił i opublikował również na forum film
" instruktarzowy " pokazujący całkowicie pozbawiony sensu i niebezpieczny sposób obsługi kotwicy i windy.
2. Napisał na tym forum brednie.

Ty te brednie popierasz.


Co chcesz dodać do tego?
I z którym z niżej przytoczonym zdań się nie zgadzasz?
Jeśli się nie zgadzasz to proszę o przedstawienie argumentów.

Moi mili jeśli będziecie zmuszeni do awaryjnego hamowania kotwicą używając windy z zespolonym sprzęgłem i hamulcem to dłonie trzymajcie z daleka od windy, hamowanie łańcucha wykonajcie za pomocą handszpaka osadzonego na sprzęgle.

Jeśli przyjdzie wam ręcznie wybierać, lub luzować łańcuch, lub w komorze go układać, to używajcie rękawic.

Prace takie jak kotwiczenie wykonujcie w obuwiu

Część z tutejszych specjalistów od kotwiczenia twierdzi ze są to wymysły trepowskie i moje regulaminy.
To służę
http://www.rya.org.uk/newsevents/e-news ... oring.aspx

Letting go and pulling up by hand

REMEMBER:
Anchors and chains are potentially dangerous.
Wear gloves and sensible footwear.
Keep fingers and hands away from moving chain.

Kwestia tego pływania w ciężkich warunkach.
Ponieważ zdarza mi się z powodu chęci dotrzymania terminu dostarczenia jachtu, pływanie w ciężkich warunkach, to mogę ciebie zapewnić że własnie w takich warunkach trzeba stosować dobrą praktykę morską.

Tego samego wymaga obsługa windy i kotwicy.

A temat szczania z burty.

Jeśli jesteś z środowiska szczecińskiego to powinieneś dwa razy pomyśleć zanim to napisałeś.



Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 19:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
A myślałem że Kuracent jest jeden :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 19:10 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Rafał P. napisał(a):
Przypuśćmy że tak jak napisałeś łańcuch ma jakiś zadzior, z jakiś powodów łapiesz łapką w rękawicy przed windą, rękawica się zahacza i wciąga Ci łapkę w windę,.... bez rękawicy co najwyżej masz ranę na dłoni,....


Rafał P. napisał(a):


Amen,...


Zanim zaczniesz się zgadzać z czymś lub nie zgadzać, w sprawach kotwiczenia warto byłoby parę razy wykonać, to kotwiczenie z użyciem windy.

Przecież gdybyś miał pojecie, choćby szczątkowe, to nie napisałbyś zacytowanego wyżej zdania o braniu w ręce łańcucha pod windą wydającą go.

Moderator pod którego zdaniem się podpisałeś sam się przyznał, że nie kotwiczył.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 19:15 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Micubiszi napisał(a):
A myślałem że Kuracent jest jeden :roll:


Czy mógłbyś moderatorze wskazać punkty z którymi się nie zgadzasz.

1. Anchors and chains are potentially dangerous.
2. Wear gloves and sensible footwear.
3. Keep fingers and hands away from moving chain.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
ins napisał(a):
1. Forumowicz -O- w pełni świadom nakręcił i opublikował również na forum film
" instruktarzowy " pokazujący całkowicie pozbawiony sensu i niebezpieczny sposób obsługi kotwicy i windy.

A pan jest lemingiem i toną betonu przybitą do dna stertą gwoździ. A wszystko zaczęło się od tego, że w swej jedynej nieomyślności przyjął pan, iż filmik z YT nakręcony przez Marka i wstawiony tu na forum, nazwał pan INSTRUKTARZOWYM. W swojej nieomyślności nawet nie zająknął się pan ani zastanowił, że tak nie jest, a że ów filmik jest próbą pokazania tylko jak łatwo można obsłużyć windę kotwiczną. I ja i zapewne inni nie zauważyli w tym filmiku, jakich wiele się wala na YT cech INSTRUKTARZOWYCH. Natomiast większość z tu czytających na forum zdaje sobie sprawę, że za instruktarzowy można i powinno się uznać filmik, w którym na początku lub w tytule jest określone że jest to film instruktarzowy. Bo inaczej, wszystko co jest w sieci należałoby uważać za instruktarzowe. Tyle, aż tyle i tylko tyle, ponieważ tytuł wątku to "kotwica to nie hamulec", a nie czy i jak byś użył wind kotwicznej.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 19:44 

Dołączył(a): 6 lis 2017, o 22:47
Posty: 31
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
ins napisał(a):
Rafał P. napisał(a):
Przypuśćmy że tak jak napisałeś łańcuch ma jakiś zadzior, z jakiś powodów łapiesz łapką w rękawicy przed windą, rękawica się zahacza i wciąga Ci łapkę w windę,.... bez rękawicy co najwyżej masz ranę na dłoni,....


Rafał P. napisał(a):


Amen,...


Zanim zaczniesz się zgadzać z czymś lub nie zgadzać, w sprawach kotwiczenia warto byłoby parę razy wykonać, to kotwiczenie z użyciem windy.

Przecież gdybyś miał pojecie, choćby szczątkowe, to nie napisałbyś zacytowanego wyżej zdania o braniu w ręce łańcucha pod windą wydającą go.

Moderator pod którego zdaniem się podpisałeś sam się przyznał, że nie kotwiczył.

Piotr Siedlewski


No cóż ja Drogi Piotrze na to poradzę,.. przecież tak na prawdę to Ty masz z tym problem a nie ja,...



Za ten post autor Rafał P. otrzymał podziękowania - 2: Jaromir, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 19:47 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Ognisty Szkwał napisał(a):
że ów filmik jest próbą pokazania jak łatwo można obsłużyć windę kotwiczną.


Film pokazał jak się nie powinno obsługiwać windę i kotwicę, w dodatku miał posłużyć jako udowodnienie tezy .....cytuję:
Cytuj:
jest sprzęgło, które działa również jak hamulec. No i zadaje się, że nie wiesz, że sprzęgło na przeciętnym jachcie obsługiwane jest ręką. Handszpak jest zupełnie zbędny.


Sposób obsługi windy - w której sprzęgło i hamulec są na jednej osi - takiej jak na filmie Pana Marka, bezpośrednio za pomocą dłoni jest zły.

Zadam pytanie. Czy kiedykolwiek używałeś windę kotwiczną?


I drugie pytanie

Który z tych punktów zamieszczonych w opisie kotwiczenia na stronie RYA jest błędny?

1. Anchors and chains are potentially dangerous.
2. Wear gloves and sensible footwear.
3. Keep fingers and hands away from moving chain.

Rafał P. napisał(a):
No cóż ja Drogi Piotrze na to poradzę,.. przecież tak na prawdę to Ty masz z tym problem a nie ja,...

Może jestem w błędzie, Drogi Rafale, ale aby się móc wypowiadać na temat kotwiczenia warto było by parę razy kotwiczyć.

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 10 lis 2017, o 19:57 przez ins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Ale się ten Ins uparł.
Generalnie Ins ma rację. Dotyczy to nie tylko windy kotwicznej w ruchu, ale wszystkich urządzeń, które się kręcą. Należy ręce i np. włosy trzymać od tego z daleka.
Alu upór Insa przypomina mi dziecko w piaskownicy.
Insie, już dawno powinieneś napisać.
Podałem bezpieczną metodę obsługi windy. Kto chce skorzystać, bardzo dobrze, kto nie, jego sprawa.
Amen

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak



Za ten post autor Cape otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Ognisty Szkwał
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Jest jeszcze problem majtek.....bo jak bez majtek to się może jeszcze przyrodzenie wkręcić ....no chyba żeby slipki... :-D



Za ten post autor reed otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:05 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
reed napisał(a):
Jest jeszcze problem majtek.....bo jak bez majtek to się może jeszcze przyrodzenie wkręcić ....no chyba żeby slipki...


Abstrahując od twoich barchanów, to który z tych punktów zamieszczonych w opisie kotwiczenia na stronie RYA jest błędny według ciebie?

1. Anchors and chains are potentially dangerous.
2. Wear gloves and sensible footwear.
3. Keep fingers and hands away from moving chain.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2019
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 933
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
O żesz ku..a, skończcie z tym "instruktarzem". W języku polskim pisze się instruktaż, instruktażowy.

sjp.pwn.pl napisał(a):
Instruktaż to udzielanie instrukcji, inaczej – instruowanie. Instruktarz to zbiór instrukcji, zwłaszcza skarbowych Pierwsze z tych słów zapożyczyliśmy z języka rosyjskiego. Drugie pochodzi z łaciny i jest przestarzałe. Zob. Etymologiczny słownik języka polskiego A. Bańkowskiego, tom 1.
Mirosław Bańko, PWN

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet



Za ten post autor damit otrzymał podziękowanie od: ins
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:08 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Dziękuje za udzielenie instruktażu, ale film -O- nie jest instruktażowy.
Jest instruktarzem. W dodatku błędnym.

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 10 lis 2017, o 20:10 przez ins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
ins napisał(a):
który z tych punktów zamieszczonych w opisie kotwiczenia na stronie RYA jest błędny według ciebie?

1. Anchors and chains are potentially dangerous.
2. Wear gloves and sensible footwear.
3. Keep fingers and hands away from moving chain.


Wg mnie wszystkie są błędne. I co ?

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:12 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Micubiszi napisał(a):
ins napisał(a):
który z tych punktów zamieszczonych w opisie kotwiczenia na stronie RYA jest błędny według ciebie?

1. Anchors and chains are potentially dangerous.
2. Wear gloves and sensible footwear.
3. Keep fingers and hands away from moving chain.


Wg mnie wszystkie są błędne. I co ?

Czy mógłbyś podać jakieś argumenty i poprzeć je przykładami, najlepiej z własnej praktyki.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:17 

Dołączył(a): 6 lis 2017, o 22:47
Posty: 31
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Piotrze nie twierdze i nigdzie nie twierdziłem że jesteś w błędzie, przytoczyłem tylko kilka alternatywnych możliwości które nie muszą ale jednak mogą się wydarzyć i daleki jestem od tego aby oceniać Twoją wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Nie mniej prosił bym Cię bardzo serdecznie nie sprowadzać swoich rozmówców do poziomu bezmyślnych idiotów. No jednak trzeba trzymać jakiś poziom,..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:20 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Rafał P. napisał(a):
No jednak trzeba trzymać jakiś poziom,..

Don't talk about it just do it
Krótko mówiąc, nie sprowadzaj aspektów technicznych obsługi kotwicy i windy do jakiś filozoficznych pogawędek.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:34 

Dołączył(a): 6 lis 2017, o 22:47
Posty: 31
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
ins napisał(a):
Rafał P. napisał(a):
No jednak trzeba trzymać jakiś poziom,..

Don't talk about it just do it
Krótko mówiąc, nie sprowadzaj aspektów technicznych obsługi kotwicy i windy do jakiś filozoficznych pogawędek.

Piotr Siedlewski


Czy dobrze zrozumiałem Twój wpis, że w/g Ciebie zachowanie pewnego poziomu kultury osobistej w stosunku do Twoich rozmówców to filozofia ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 20:55 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Rafał P. napisał(a):
ins napisał(a):
Rafał P. napisał(a):
No jednak trzeba trzymać jakiś poziom,..

Don't talk about it just do it
Krótko mówiąc, nie sprowadzaj aspektów technicznych obsługi kotwicy i windy do jakiś filozoficznych pogawędek.

Piotr Siedlewski


Czy dobrze zrozumiałem Twój wpis, że w/g Ciebie zachowanie pewnego poziomu kultury osobistej w stosunku do Twoich rozmówców to filozofia ?


W filozofię zamieniasz ten watek Ty sam Drogi Rafale. Ale nie ma sprawy.
Aby ułatwić komunikację zawsze staram się nawiązać do poziomu interlokutora, niekiedy wymaga to ode mnie zajęcia pozycji kucznej, ale tak mnie uczono na kursach pedagogicznych.
Jak tłumaczysz dziecku to nie możesz stać przed nim tak że nie widzi twojego wzroku.

Proponuje skończyć te jałowe dywagacje i jeśli masz ochotę na jakieś wyjaśnienia dotyczące przyczyn dla których mam takie a nie inne stanowisko wobec propozycji Pana Marka obsługi windy, to służę.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 21:05 

Dołączył(a): 6 lis 2017, o 22:47
Posty: 31
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Rafał P. napisał(a):




Zanim zaczniesz się zgadzać z czymś lub nie zgadzać, w sprawach kotwiczenia warto byłoby parę razy wykonać, to kotwiczenie z użyciem windy.

Przecież gdybyś miał pojecie, choćby szczątkowe, to nie napisałbyś zacytowanego wyżej zdania o braniu w ręce łańcucha pod windą wydającą go.



Piotr Siedlewski


Czy w/g Ciebie sformułowanie takiej wypowiedzi wobec osoby której nie znasz i nie masz bladego pojęcia czym się zajmuje i co potrafi zrobić. Jest wyrazem szacunku do rozmówcy czy sprowadzaniem go do poziomu bezmyślnej ameby,......


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 21:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
Aby ułatwić komunikację zawsze staram się nawiązać do poziomu interlokutora

A bierzesz pod uwagę sytuację, w której powinieneś postarać się dorównać do poziomu interlokutora ?
Obawiam się, że tego nie potrafisz.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak



Za ten post autor Cape otrzymał podziękowanie od: Ognisty Szkwał
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 21:22 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Rafał P. napisał(a):
Rafał P. napisał(a):




Zanim zaczniesz się zgadzać z czymś lub nie zgadzać, w sprawach kotwiczenia warto byłoby parę razy wykonać, to kotwiczenie z użyciem windy.

Przecież gdybyś miał pojecie, choćby szczątkowe, to nie napisałbyś zacytowanego wyżej zdania o braniu w ręce łańcucha pod windą wydającą go.



Piotr Siedlewski



Czy w/g Ciebie sformułowanie takiej wypowiedzi wobec osoby której nie znasz i nie masz bladego pojęcia czym się zajmuje i potrafi zrobić. Jest wyrazem szacunku do rozmówcy czy sprowadzaniem go do poziomu bezmyślnej ameby,......


Sorry Ziom, ale zmuszasz mnie do filozofowania.
1. Próbujesz w tym wątku zająć stanowisko, przyznając komuś rację.
2. Ten ktoś sam stwierdził że jego doświadczenie z kotwiczeniem ograniczało się do wejścia w muł płetwą balastową niedaleko Inoujścia.
3. Szukając przykładu kiedy to użycie rękawicy może rodzić zagrożenie podałeś przykład wprost mówiący, że temat obsługi windy jest Tobie obcy.

Porównaj moją reakcję na Twoje posty z tekstami takimi, skierowanymi do mnie:
Cytuj:
A pan jest lemingiem i toną betonu przybitą do dna stertą gwoździ.

Cytuj:
Chyba jest pan płytkim facetem z zaburzeniami w sferze ego
.

Czy użyłem w stosunku do Ciebie typowego dla pewnego grona sposobu argumentacji??

Nie. Staram się być bardzo rzeczowy, Uważam że zachowanie kultury technicznej i wstrzemięźliwość językowa, gwarantuje sama z siebie zachowanie kultury osobistej.

Uwaga. Kulturą osobistą niekoniecznie, jest to, co najbardziej krzykliwa część forumowiczów, za kulturę uważa.


Cape napisał(a):
ins napisał(a):
Aby ułatwić komunikację zawsze staram się nawiązać do poziomu interlokutora

A bierzesz pod uwagę sytuację, w której powinieneś postarać się dorównać do poziomu interlokutora ?
Obawiam się, że tego nie potrafisz.


Ależ ja się zawsze staram to robić

BTW
Dostałeś podziękowanie od gościa, którego zachowanie w tym wątku jest przykładem kompletnego braku kultury, o umiejętności argumentowania nie wspominając.

Na koniec niczym Marek Porcjusz Katon powiem

Moi mili jeśli będziecie zmuszeni do awaryjnego hamowania kotwicą używając windy z zespolonym sprzęgłem i hamulcem to dłonie trzymajcie z daleka od windy, hamowanie łańcucha wykonajcie za pomocą handszpaka osadzonego na sprzęgle.

Jeśli przyjdzie wam ręcznie wybierać, lub luzować łańcuch, lub w komorze go układać, to używajcie rękawic.

Prace takie jak kotwiczenie wykonujcie w obuwiu

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 10 lis 2017, o 21:32 przez ins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
reed napisał(a):
Jest jeszcze problem majtek.....bo jak bez majtek to się może jeszcze przyrodzenie wkręcić ....no chyba żeby slipki... :-D
Pod warunkiem że powiewa

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 21:36 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Colonel napisał(a):
reed napisał(a):
Jest jeszcze problem majtek.....bo jak bez majtek to się może jeszcze przyrodzenie wkręcić ....no chyba żeby slipki... :-D
Pod warunkiem że powiewa


Kolejny przykład "specjalisty", tym razem urologa, którego cenne uwagi w tym wątku warte są odnotowania.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 21:39 

Dołączył(a): 6 lis 2017, o 22:47
Posty: 31
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
ins napisał(a):
Rafał P. napisał(a):
Rafał P. napisał(a):




Zanim zaczniesz się zgadzać z czymś lub nie zgadzać, w sprawach kotwiczenia warto byłoby parę razy wykonać, to kotwiczenie z użyciem windy.

Przecież gdybyś miał pojecie, choćby szczątkowe, to nie napisałbyś zacytowanego wyżej zdania o braniu w ręce łańcucha pod windą wydającą go.



Piotr Siedlewski


Czy w/g Ciebie sformułowanie takiej wypowiedzi wobec osoby której nie znasz i nie masz bladego pojęcia czym się zajmuje i potrafi zrobić. Jest wyrazem szacunku do rozmówcy czy sprowadzaniem go do poziomu bezmyślnej ameby,.....
Sorry Ziom, ale zmuszasz mnie do filozofowania.
1. Próbujesz w tym wątku zająć stanowisko, przyznając komuś rację.
2. Ten ktoś sam stwierdził że jego doświadczenie z kotwiczeniem ograniczało się do wejścia w muł płetwą balastową niedaleko Inoujścia.
3. Szukając przykładu kiedy to użycie rękawicy może rodzić zagrożenie podałeś przykład wprost mówiący, że temat obsługi windy jest Tobie obcy.
A pan jest lemingiem i toną betonu przybitą do dna stertą gwoździ.[
Chyba jest pan płytkim facetem z zaburzeniami w sferze ego.


I pod każdym z tych wpisów widnieje mój podpis ?



Czy użyłem w stosunku do Ciebie typowego dla pewnego grona sposobu argumentacji??
Nie. Staram się być bardzo rzeczowy, Uważam że zachowanie kultury technicznej i wstrzemięźliwość językowa, gwarantuje sama z siebie zachowanie kultury osobistej
.

Wiesz ja nie rozróżniam jak to stwierdziłeś gron, natomiast nie bardzo zgadzam z Twoim podejściem do rozmówcy. Nie zależnie jak byś to sobie i innym tłumaczył , jakiej magicznej teorii do tego nie wymyślił to prawda jest taka że Twoje wypowiedzi w formia jakiej używasz w stosunku do swoich rozmówców świadczą tylko i wyłącznie o Tobie.



[/quote]Uwaga. Kulturą osobistą niekoniecznie, jest to, co najbardziej krzykliwa część forumowiczów, za kulturę uważa.

Piotr Siedlewski[/quote]

I na prawdę uważasz że to Ciebie usprawiedliwia jako człowieka, żeglarza, sternika i kapitana ?



Za ten post autor Rafał P. otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 21:48 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Napiszę to innymi słowy. Z Twoje postu wynika ze nie masz pojęcia o używaniu windy.
Czy kotwiczyłeś kiedyś awaryjnie , pracowałeś przy windzie, nauczałeś jej obsługi, montowałeś , naprawiałeś?
Jeśli tak, to dziwne jest dla mnie, proponowanie komukolwiek chwytanie łańcucha pod pracującą windą w dłonie.

To jest kwestia tak prozaiczna że aż głupio mi o tym pisać.

Rafał P. napisał(a):
Twoje wypowiedzi w formia jakiej używasz w stosunku do swoich rozmówców świadczą tylko i wyłącznie o Tobie.

Wyobraź sobie że są ludzie którzy uważają że warto mi zapłacić za naukę bezpiecznej i skutecznej obsługi urządzeń jachtowych, nie tracąc czasu na zbędne owijanie tematu w bawełnę.

Drogi Rafale postanowiłeś zrecenzować moją wypowiedź, to chyba jest normalna rzeczą kontrrecenzja. Użyłem narzędzia nieprzyjemnego dla Ciebie ale i tak bardziej rycerskiego niż wielu tutejszych szermierzy.

Odniosłem się tylko do aspektów technicznych, do Twojej własnej wypowiedzi niczego nie dorabiałem.

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 10 lis 2017, o 21:56 przez ins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 21:54 

Dołączył(a): 6 lis 2017, o 22:47
Posty: 31
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
ins napisał(a):
Rafał P. napisał(a):
Twoje wypowiedzi w formia jakiej używasz w stosunku do swoich rozmówców świadczą tylko i wyłącznie o Tobie.


Napiszę to innymi słowy. Z Twoje postu wynika ze nie masz pojęcia o używaniu windy.
Czy kotwiczyłeś kiedyś awaryjnie , pracowałeś przy windzie, nauczałeś jej obsługi, montowałeś , naprawiałeś?
Jeśli tak to, dziwne jest dla mnie, proponowanie komukolwiek chwytanie łańcucha pod pracującą windą w dłonie.

To jest kwestia tak prozaiczna że aż głupio mi o tym pisać.

Piotr Siedlewski


Masz racje nie mam zielonego pojęcia o obsłudze takiego gagdget`u ja winda kotwiczna. Natomiast potrafię zbudować jacht na którym ewentualnie takie urządzenie mógł byś sobie przykręcić żeby się nim podniecać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2017, o 22:02 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Rafał P. napisał(a):
Masz racje nie mam zielonego pojęcia o obsłudze takiego gagdget`u ja winda kotwiczna. Natomiast potrafię zbudować jacht na którym ewentualnie takie urządzenie mógł byś sobie przykręcić żeby się nim podniecać.

Co mają wnieś ostatnie słowa w wątek o kotwiczeniu?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 235 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL