Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 07:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2017, o 15:37 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Cała sprawa w temacie leży poniekąd gdzie indziej. Co warto pamiętać, nim się zacznie rozważać sprawy drugorzędne.

U nas ma np. sens, podobno, transport Odra-Dunaj. Dlatego że do Dunaju i że poprzez centra bizneso-przemysłowe. I dlatego że większość trasy jest, ino poprawić. I jest strumień towarów, znaczy wygląda że będzie, jak będzie.
Dlatego też PR niemco-ruski cicho siedzi, i cichcem bruździ, znaczy politpoprawniej powiadając: lobbuje, coby nie, bo onym solą w oku, konkurencja i te sprawy.
A czy to się zwróci to nikt nie wie nim się nie zwróci.

Ale kilka rzeczy wiadomo od zawsze. I to od jak zawsze...
Np. że z Wisłą nie ma sensu, bo się nie opłaci: choćby i pińćset postawić "stopni" to zimą zamarznie, latem wyschnie, a jak wiosną powódź to rozp...li to do jesieni nie wyremontują. Hydrologia to nauka dosyć ścisła. A zbadano to i przeanalizowano ekonomicznie w czasie projektowania dróg wodnych na kraj i zagranicę końcem XIX stulecia. ;)

Np. że "szlak wodny Berlin-Moskwa" (a to to UE wciąż wspomina) stracił sens z nagła, gdy tylko wzdłuż kanału na Białoruś położono tory. Odtąd tam pies z kulawą nie pływał, zamuliło, zapuścili - kolej tańsza. Za Polski przed wojną przekopali to raz jeden, by flotyllę pińską przeprowadzić, po czym znów pies z kulawą, zamuliło sie, i td.
No chyba że niemieckie turysty pojadą motorówką na Prypeć, pozwiedzać Czernobyl?

I to są sprawy co o onych fachowcy uczyli, gdym studentem był. Jak to się nic nie zmieniło...

A toć ledwie onegdaj w końcu zrobiono połączenie autostrady na Czechy, znaczy "Gierkówki" :lol:

A teraz włąśnie, tu koło mnie, dokańczają w końcu budowę tej pono ważnej ekonomicznie trasy kolejowej - Północ-Południe - zgodnie z koncepcją przyjętą i zarządzoną przez:
Von Gottes Gnaden Kaiser von Österreich; Apostolischer König von Ungarn; König von Böhmen, von Dalmatien, Kroatien, Slawonien, Galizien, Lodomerien und Illyrien; König von Jerusalem etc.
Erzherzog von Österreich; Großherzog von Toskana und Krakau; Herzog von Lothringen, von Salzburg, Steier, Kärnten, Krain und der Bukowina; Großfürst von Siebenbürgen;
Markgraf von Mähren; Herzog von Ober- und Nieder-Schlesien, von Modena, Parma, Piacenza und Guastalla, von Auschwitz und Zator, von Teschen, Friaul, Ragusa und Zara;
gefürsteter Graf von Habsburg und Tirol, von Kyburg, Görz und Gradiska; Fürst von Trient und Brixen; Markgraf von Ober- und Nieder-Lausitz und in Istrien; Graf von Hohenembs, Feldkirch, Bregenz, Sonnenberg etc.;
Herr von Triest, von Catarro und auf der windischen Mark; Großwoiwode der Woiwodschaft Serbien etc.etc.
Jego Cesarsko-Królewską Mość :-P

I ta decyzja w on czas zakończyła dywagacyje tradycjonalistów z 'lobby kanałowego' w temacie drogi wodnej Gdańsk-Śląsk.

Znaczy że międzymorze połączyć to ekonomicznie i owszem. Ale nie musi wodą. :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: "Czas na port".
PostNapisane: 25 maja 2017, o 22:18 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/550611,centralny-port-morski-gdansk-inwestycja-rzad-pis-plany-koszty-pieniadze.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 04:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
666 napisał(a):


Ale... to są stare plany, o rozbudowie mówiło się już dawno. A tak na marginesie bez wielkiego zadęcia systematycznie port się modernizuje. Ile to było śmiechu gdy Adamowicz forsował budowę mostu wantowego nad Martwą Wisła - "most do nikąd"... Teraz dzięki temu rozwiązaniu ciężarówki nie rozjeżdżają Gdańska, a tylko z mojej fabryki potrafi ich wyjechać sto dziennie a to jest mały pikuś w porównaniu z DCT i DCT 2...
Tia... może dotrze do entuzjastów ujowej zmiany, że poprzednia władza budowała a aktualna planuje...

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 07:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Ale poprzednicy nie budowali centralnych narodowych instytucji!!!

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 14:51 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
I nie budowali kluczowych elementów infrastruktury - tak żeby niby było, niby zrobione, ale nie działało przypadkiem. Za to kasa i dotacja wzięta, z naszych podatków. Tym też tak zostało, znaczy nie aże taka to zmiana...
Ale jak ktoś o potrach to przypomnę, tu z głębi lądu, że porty są po coś, a nie do wyglądania ładnie. Na nabrzeżu się nie kończy. Jako słusznie Jurmak wspomina.
W temacie starych planów (z PRLu)
http://www.portalmorski.pl/porty-logist ... iem-europy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 17:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Jurmak napisał(a):
Tak jak o przekopie. Nawet za PO forsowano, aż w pewnym momencie przestano. I chociaż Platforma, ogólnie mówiąc, lepiej sobie radziła w sprawach gospodarczych niż obecny rząd, to wcale nie jestem pewnien, czy chodziło o przesłanki merytoryczne, czy o prozaiczny brak pieniędzy. Nie przez przypadek temat przekopu jest tematem bardzo starym, kolejne rządy widziały potrzebę jego powstania.
Cytuj:
Ile to było śmiechu gdy Adamowicz forsował budowę mostu wantowego nad Martwą Wisła - "most do nikąd"... Teraz dzięki temu rozwiązaniu ciężarówki nie rozjeżdżają Gdańska, a tylko z mojej fabryki potrafi ich wyjechać sto dziennie a to jest mały pikuś w porównaniu z DCT i DCT 2...
I podobnie może się stać po zrobieniu przekopu, jak tu wielu zwracało uwagę, jeśli nie skończy się na planowaniu

Na pewno pierwszorzędnym celem powino być udrożnienie Odry i połączenie jej z Dunajem, także umożliwienie żeglugi Czechom, połączenie ich z Bałtykiem. Plusem byłoby tu sprzęgnięcie polsko-czeskich interesów wbrew niemieckiemu stanowisku.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 17:53 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Nie tylko czeskich ;)
Obrazek
To tak historyczniej: http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=351


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 18:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Rusiu insynujesz. I nie staraj się dowodzić jednym, czy kilkoma przykładami, bo Ci powiem, że wszystkie Ryśki to gwałciciele i mordercy, też dostarczając jeden lub dwa przykłady.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 18:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
kawa62 napisał(a):
A jaki był sens wydania paru miliardów na Stadion Narodowy w Warszawie i paru innych ?

NOJAKTO?
A PZŻ gdzie miałby się mieścić jak by stadionu nie było :-P

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 18:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Ryś napisał(a):
Nie tylko czeskich ;)

Nie tylko. Dziw, że ewidentnie przydatna inwestycja tak się ślimaczy i każdy kolejny rząd sprawę odsuwa. A tyle ich było, że w przypadek nie wierzę. Jak to ktoś mówił - powyżej dwóch przypadków, są tylko znaki. ;-)

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 20:19 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Colonel napisał(a):
Rusiu insynujesz. I nie staraj się dowodzić jednym, czy kilkoma przykładami, ...
Nie rozumiesz, Colonelu.
Przykład nie jest dowodem, co chyba zauważasz... a dodam że nie jestem urzędnikiem, prawnikiem ni sędzią, by czegoś "dowodzić", czy nawet rozważać dowody. Może ktoś ma takie podejście z nawyku lub zawodu, ale mnie nie mieszaj.
Przykład to coś co służy jako ilustracja, względnie informacja o fakcie jakimś. Tu o połączeniach komunikacyjnych i ich znaczeniu dla sprawy, a nawet ich historii.
A w tym przykładzie nie wiem nawet czego by tu mozna "dowodzić". Najwyżej wnioskować.
Wcale nie oczekuję że zaraz każdy ma się z jakimś wnioskiem zgadzać, bowiem inteligentny człowiek myśli samodzielnie i wnioski wyciąga własne.
Chyba że chcesz dowodów na brak odcinka szosy lub toru, bo uwierzyć nie możesz? ;)

Jeślibyś był natomiast ciekaw jakichś naukowych dowodów w sprawie jakichś zjawisk, czy to przyrodniczych, czy ekonomicznych, wystarczy poprosić. Może się zdarzyć że będę miał pod ręką, lub pamiętał gdzie szukać :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 21:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Postawiłeś tezę bez dowodu i nue do udowodnienia. A "ciemny lud takie rzeczy kupuje"...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 21:32 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Jaką tezę? Tezy pozostawiam humanistom, filozofom. A są rzeczy co siem filozofom nie śniło :lol:
Jeśli idzie o to że dotąd budowano międzynarodowe, "europejskie" trasy komunikacyjne bez końcowego połączenia przez granice - południowe - to nie teza. To fakt. Co nimi jeżdżac, w interesach zresztą głownie, obserwuję. https://pl.wikipedia.org/wiki/Obserwacj ... a_badawcza)
Colonel napisał(a):
A "ciemny lud takie rzeczy kupuje"...
Ciemnych ludów na forumnie nie tak znów wiele. ;)
A kto czegoś nie widzi może sprawdzić sam, to nie tajemnica; wierzyć zaś na słowo obowiązku nie ma. :-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2017, o 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Alterus napisał(a):
Jurmak napisał(a):
Ile to było śmiechu gdy Adamowicz forsował budowę mostu wantowego nad Martwą Wisła - "most do nikąd"... Teraz dzięki temu rozwiązaniu ciężarówki nie rozjeżdżają Gdańska, a tylko z mojej fabryki potrafi ich wyjechać sto dziennie a to jest mały pikuś w porównaniu z DCT i DCT 2...
I podobnie może się stać po zrobieniu przekopu, jak tu wielu zwracało uwagę, jeśli nie skończy się na planowaniu

Easy....
Jeżeli ktoś upiera się szukać podobieństw pomiędzy gdańskim mostem wantowym (i Trasą Sucharskiego) a elbląskim "przekopem" (i torami wodnymi przez Zalew i rzekę Elbląg) - to powinien na wstępie założyć, że most wantowy pozwala na ruch pojazdów o maksymalnej masie do 3.5T oraz że do jego przyczółków wiodą drogi gruntowe.
Aaaa - i jeszcze powinien założyć, że co zimę, tak drogi, jak i most, zamykane są kilka/kilkanaście tygodni.
Bo rozważać co "podobnie może się stać" można tylko jeśli przyjmie się choć trochę podobne warunki wejściowe do rozważań. :roll:

Alterus napisał(a):
Na pewno pierwszorzędnym celem powino być udrożnienie Odry i połączenie jej z Dunajem, także umożliwienie żeglugi Czechom, połączenie ich z Bałtykiem. Plusem byłoby tu sprzęgnięcie polsko-czeskich interesów wbrew niemieckiemu stanowisku.

Odra tak... Ale nie "udrożnienie Odry", tylko kompleksowe działania dla przywrócenia żeglugi śródlądowej na Odrze.

No i nie żadne "i połączenie jej z Dunajem". Bo nie ma dla takiego połączenia ekonomicznego sensu.
A już tekst o "sprzęgnięciu interesów wbrew stanowisku" w drodze "połączenia Czechów z Bałtykiem" - nadaje się nie tyle do dyskutowania, co do kabaretu. :rotfl:

------------
Skoro już jednak padło hasło "połączenia Odry z Dunajem" to warto wiedzieć, że wstępne plany dotyczące ew. połączenia drogami wodnymi Odry z Dunajem szacują jego koszt na ok. 8mld Euro, (przy klasie żeglugowej Vb). Ta droga wodna miałaby mieć ok 550km...

Porównując porównywalne - zakończona w 1992 roku budowa drogi wodnej Ren - Dunaj (zbudowanej nie "wbrew stanowisku", tylko dla spodziewanych korzyści gospodarczych...) kosztowała (po przeliczeniu) ca 2.5 mld Euro. Kanał ma ca 171 km długości. Budowano go 32 lata.
Mimo zapewnienia sporych, dość stabilnych potoków ładunków (obecnie średnio 5-6 mln ton rocznie) opłaty za przejście kanału Ren - Dunaj pokrywają tylko 20% jego kosztów operacyjnych. Pozostałe 80% kosztów operacyjnych kanału Ren - Dunaj dopłaca rząd federalny Niemiec, który pokrywa także koszty remontów obiektów tej drogi wodnej - w całości.
Warto też chyba zastanowić się nad tym, że barki pod flagą Austrii, która kanałem Ren - Dunaj została "połączona" z Morzem Północnym, przewożą średnio jedynie 2.4% towarów przy użyciu tego kanału transportowanych. Barki słowackie przewożą średnio 1.7% tych towarów. A czeskie poniżej 1%...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 2: Andrzej Kolod, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 07:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Jaromir napisał(a):
Bo rozważać co "podobnie może się stać" można tylko jeśli przyjmie się choć trochę podobne warunki wejściowe do rozważań.
Drogi Jaromirze, muszę stanąć na drodze którą podążasz, gruntowej czy innej, gdyż zabrnąłeś o jeden most za daleko. Nie rozważałem, a porównywałem. Porównanie moje odnosi się tylko do zawodności prognozowań - oto jedna inwestycja, wydająca się całkowitym nieporozumieniem, okazała się jednak przydatna, więc wskazuję, że może tak być i z drugą.
Cytuj:
Odra tak... Ale nie "udrożnienie Odry", tylko kompleksowe działania dla przywrócenia żeglugi śródlądowej na Odrze.
No popatrz. ;-)
Cytuj:

No i nie żadne "i połączenie jej z Dunajem". Bo nie ma dla takiego połączenia ekonomicznego sensu.
Niemniej od przedwojnia aż do dziś Czesi i Słowacy takie plany snuli. Widać fantaści.
Cytuj:

A już tekst o "sprzęgnięciu interesów wbrew stanowisku" w drodze "połączenia Czechów z Bałtykiem" - nadaje się nie tyle do dyskutowania, co do kabaretu. :rotfl: (...)
A to dlaczego? Zetknąłem się z takimi informacjami poza kabaretem.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 07:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Alterus napisał(a):
Porównanie moje odnosi się tylko do zawodności prognozowań - oto jedna inwestycja, wydająca się całkowitym nieporozumieniem, okazała się jednak przydatna

Most wantowy był kiedykolwiek inwestycją "wydającą się całkowitym nieporozumieniem" - w jakiejkolwiek gospodarczej prognozie?
No i w ogóle wiesz, komu się wydawało - słowem, kto rzucał bon motami o "moście donikąd"?
A może twierdzisz, że głodne kawałki głoszone przez tego czy innego nieudacznego polityka, miały kiedyś coś wspólnego z "prognozowaniem"? Serio, serio? :roll:

Alterus napisał(a):
Zetknąłem się z takimi informacjami poza kabaretem.
Ktoś pomylił się z powołaniem widać...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Ostatnio edytowano 27 maja 2017, o 07:35 przez Jaromir, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 07:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Jaromir napisał(a):
Most wantowy był kiedykolwiek inwestycją "wydającą się całkowitym nieporozumieniem"?
Ale wiesz, komu się wydawało - słowem, kto pierdzielił o "moście donikąd" i z jakich pobudek?
Nie. Odniosłem się do wzmianki Jurmaka.
Cytuj:
Ktoś pomylił się z powołaniem widać...

Ciągle ktoś się myli. Ciekawe, że na swoją korzyść.
Cytuj:
W tym samym czasie, gdy polski rząd ogłaszał zamiar odbudowy części międzynarodowego szlaku wodnego E 30, niemieccy
ekolodzy zaczęli swoje protesty. Tymczasem rząd federalny intensywnie rozbudowuje inną drogę wodną – E 20, która biegnie z
Czech przez Łabę aż do portu w Hamburgu, a poprzez sieć licznych kanałów, także do innych niemieckich portów. Pomimo, że
także na wielu odcinakach niemieckiej Łaby napotkać można na liczne okazy unikalnej fauny i flory, żaden niemiecki ekolog nie
prowadzi kampanii protestacyjnej skierowanej przeciwko przebudowie tego szlakowi śródlądowego.
Niemieckie media z zadowoleniem informowały, że to właśnie Hamburg staje się głównymi drzwiami na świat dla Czech. Jak
się dowiedział portal niezalezna.pl, tylko w zeszłym roku tą właśnie drogą wodną przetransportowano 800 milionów ton
towarów, a drogą powrotną po Łabie do Czech popłynęło ponad 520 milionów ton.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 07:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Alterus napisał(a):
Jak się dowiedział portal niezalezna.pl, tylko w zeszłym roku tą właśnie drogą wodną przetransportowano 800 milionów ton towarów, a drogą powrotną po Łabie do Czech popłynęło ponad 520 milionów ton.

Wychodzi na to, że tylko jedną drogą wodną w Niemczech udało się przetransportować prawie cztery razy więcej towarów, niż wszystkimi drogami wodnymi w Niemczech razem...

Dawaj więcej, rzuć miliardem ton, nie żałuj!
Bądź bardziej jeszcze niezależny.pl...
Od rozumu....

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 07:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Jaromir napisał(a):
Wychodzi na to, że tylko jedną drogą wodną w Niemczech udało się przetransportować prawie cztery razy więcej towarów, niż wszystkimi drogami wodnymi w Niemczech razem...

Dawaj więcej, rzuć miliardem ton, nie żałuj!
Bądź bardziej jeszcze niezależny.pl...
Od rozumu....

Pismaki jak pismaki, pewnie przecinka nie wstawili. Nie przeczy to jednak tezie wynikającej z artykułu, prawda? A o to przecież chodzi, a nie dość powszechne dziennikarskie niechlujstwo.
Chyba, że rolę rozumu ograniczymy do wyławiania potknięć bez oglądania się na meritum?

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 09:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Alterus napisał(a):
Pismaki jak pismaki, pewnie przecinka nie wstawili.

Nie - "zapomnieli" go postawić. Przed pierwszą cyfrą znaczącą. :rotfl:
BTW -jeżeli pismak podając dla poparcia "tezy" konkretną informację cyfrową walnie się o.... 1000 razy - to Twoim zdaniem będzie to "niechlujstwo", "potknięcie", czy może jednak troszkę "ciemny lud to kupi"?

Dobra, porzucajac niezależnosć od rozumu i wracając do realiów, w tym, do optymistycznego prognozowania.
Jeżeli cały układ dróg wodnych Dunaj - Łaba - Odra zostałby wybudowany (co kosztowałoby sporo więcej, niż 8 mld. Euro na najbardziej kosztowny odcinek Odra - Dunaj), to wówczas całkowity wolumen ładunków w całym tym układzie dróg wodnych wyglądałby mniej więcej tak:
On the water corridor D-O-E will be not only transported the goods transshipped in Czech ports, but will be carried the same, if not the most of the transit of goods intended for shipment to foreign ports, i.e. goods that have been transported through our area by road.
Under these assumptions, it is possible then calculate the total initial operation of about 2-3 million tons and in the future with 6-8 million tons of goods transported trough water corridor D-O-L per year.


Czyli nie 520-800 milionów ton w zeszłym roku, tylko ewentualnie między 2 a 8 milinów ton w przyszłości...
Co istotne - aby dotrzeć do takiej informacji może każdy, wcale nie trzeba być niezależnym.pl pismakiem.

PS. Na wszelki wypadek do cytatu - źródełko (bratnie, słowiańskie, żadne tam po germańsku wraże ;) ):
http://www.d-o-l.cz/index.php/en/benefitsdoe/ports

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 3: Ryś, Stara Zientara, tomasz piasecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 13:16 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Jak już o "ciemnym ludzie" co go rachować nie uczyli, to może warto przytoczyć dla obrazu; tak pi razy oko przez ostatnie dzieści lat, wozimy mln t:
drogami - 1500
kolejami - 250
wodnymi... 10. A dziś pół tego.

Znaczy znaj proporcją, mociumpanie. :)
http://netka.gda.pl/robienie-kanalu-z-w ... xix-wieku/

W temacie lobbingów biznesowych i przepychanek międzypaństwowych ciągłe mówienie o Czechach i "węźle Odra-Łaba-Dunaj" (niemiecki projekt z 1900r.) już jest dobrym przykładem (uwaga: nie tezą ;) ).
Głowny bowiem spór jest niemiecko-czesko-słowacko-austryjacki. Słyszeli choć słowo o Słowacji? Ktoś pamięta o Austrii? Albo że Czechy nie leżą nad pięknem modrem Dunajem? :lol:
Ktoś jeszcze pamięta, albo słyszał ostatnio, o drodze wodnej Wagu? :mrgreen:
W konwencji AGN jest zapisana i Słowacy ją budują, poniekąd zgodnie z umową.
Warto też przypomnąć że Czechy, Słowacja, Węgry przystąpili do AGN od razu, jeszcze w latach 90-tych.
A my w tym roku. (a nie wiem jaka stąd teza wynika ;) )

Nam mniejszą robi różnicę, dociągamy do granicy, niezależnie co dalej wymyślą. Ale biznesowe aspekta są. W tym także którędy krócej.
http://www.porteuropa.eu/czechy/polityk ... niderlandy
http://www.promare.pl/component/content ... si-nie-uda
http://www.gospodarkamorska.pl/artykuly ... wacja.html
http://www.zegluga.wroclaw.pl/articles. ... cle_id=455
http://www.radakapitanow.pl/news.php?readmore=23
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 15:01 

Dołączył(a): 10 lip 2016, o 23:55
Posty: 241
Podziękował : 179
Otrzymał podziękowań: 59
Uprawnienia żeglarskie: jsm, miż
Ryś - chce ci się tak? Pozdrówka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2017, o 16:37 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Zupka się grzała, był czas do zabicia.
A teraz golonko. :D

Podbijasz licznik postów jak co kwartał? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 cze 2017, o 15:34 

Dołączył(a): 12 lip 2011, o 16:55
Posty: 373
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: sj
Ciekawe co wydebatują...

http://kongres-morski.pl/o-kongresie/5-miedzynarodowy-kongres-morski/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2017, o 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010, o 15:19
Posty: 365
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 20
Otrzymał podziękowań: 47
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Może jednak przestanie szorować: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Po ... 12041.html
Tylko niestety ci paskudni ekolodzy mogą wszystko popsuć :-(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 paź 2017, o 06:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
kawa62 napisał(a):
Może jednak przestanie szorować: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Po ... 12041.html
Tylko niestety ci paskudni ekolodzy mogą wszystko popsuć :-(

Cóż - news jakby nie trąci świeżością..
No i nie przeczytasz w tym artykule - ani dlaczego ów rejs "badawczy" zaplanowano w okresie wiosennego wezbrania wód, ani ile razy mimo owego wezbrania pchacz zakopał się zakopała w piachu, ile razy nie mógł przy wysokiej wodzie dojść do nabrzeża, przy którym miała służyć za tło lokalny VIP-om, etc, etc..
Najważniejsze, czego nie doczytasz - to informacja, że te kontenery wiezione barką z Gdańska do Warszawy - były...puste. Wszystko dla ograniczenia zanurzenia tego zestawu propagandowego...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 paź 2017, o 18:53 

Dołączył(a): 20 cze 2014, o 20:09
Posty: 76
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: st.j.
Część odpowiedzi wyjął mi Jaromir, a dodam jeszcze,że największą przeszkodą w przeżyciu żeglugi śródlądowej jest ekonomia. Zarówno w aspekcie niezwykle kosztownych inwestycji hydrotechnicznych, ale przede wszystkim w aspekcie łamania transportu. Nic nie pomogą porównania spalania na tonę ładunku, jeśli i tak jest on skazany na przeładunek na TIR-a, aby trafić pod właściwe drzwi. A wybranie kontenerów na transport propagandowy,było może nośne medialnie, ale zupełnie nie trafione w profil żeglugi. Jej ostatnie przyczółki, to towar masowy od żródła do celu. tak jak było z długo utrzymującą się przy życiu Żeglugą Warszawską z jej transportem kruszyw z wyrobisk nad Narwią na plac przy fabryce domów.
ZR


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2019, o 16:14 
*** Ban ***

Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 16:43
Posty: 200
Lokalizacja: Jelonka
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: jsm
https://energetyka.wnp.pl/wody-polskie- ... 1_0_0.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL