Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 03:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 paź 2022, o 10:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:38
Posty: 111
Lokalizacja: Legolandia.
Podziękował : 32
Otrzymał podziękowań: 174
Uprawnienia żeglarskie: j. st. m.
Cześć wszystkim,

Chciałbym napisać wszystko z lekkim jajem, tak jak to ojciec przeważnie robił. Tak się składa, że o ile akurat ja, w porównaniu do ojca, to mam charyzmę sowieckiego czołgu, tak akurat byłem w stanie odziedziczyć po papciu “zbierajowy humor” w piśmie. Niestety, od ponad pół roku bardzo ciężko mi to przychodzi. Przepraszam Was więc, jeżeli miejscami to co napisałem wyda się suche, czy formalne.

Jak wiecie, w kwietniu tego, 2022 roku, ojciec zmarł. Pozostawił on nie tylko wielką pustkę w moim sercu i moim życiu, ale też i w sercach wielu osób związanych z żeglarstwem.

Potrzebowałem trochę czasu by dojść do siebie. Tak naprawdę jestem na samym początku tej bardzo długiej drogi. Ojciec był moim największym przyjacielem. Jego brak odczuwam boleśnie codziennie. Wydaje mi się, że jednak jestem w stanie powoli zacząć brać się za tematy związane z ojcem, jego projektami, które mógłbym ruszyć dalej, a które szkoda, aby gdzieś opadły w oparach kurzu, ze względu na czas.

Jednakże nie wszystko na raz.

Wspomnianych projektów jest kilka. Każdy z nich wymagać będzie ode mnie miejsca w głowie oraz czasu potrzebnego na to by móc spokojnie przeżywać żałobę.

Projekty na forum

W odpowiednich grupach tematycznych tego forum będę umieszczał informacje o poszczególnych projektach związanych z ojcem. Jak wspomniałem, nie wszystko pojawi się na raz. Będę starał się nie podawać żadnych terminów. Za chwilę wyjątek.

W tym wątku na pewno będę umieszczał linki do wspomnianych inicjatyw, aby też był jeden wątek, zbiorczy, ogólny, który nazwałem “Dziedzictwem Zbieraja”.

Wypadki Jachtów

Pierwszym projektem będzie wznowienie działalności strony Wypadki Jachtów (https://wypadkijachtow.pl). Opłaciłem miesiąc temu domenę na kolejny rok. Część z Was wie, że pomagałem ojcu przy tej stronie niemal od początku jej istnienia. Jest mi więc ona dodatkowo bliska, jak i wiem jak ważny był to projekt dla niego. Powszechny dostęp do katalogu wypadków żaglowych jednostek morskich oraz raportów i orzeczeń z tychże było traktowane przez ojca bardzo poważnie. Oznacza to bowiem możliwość angażowania się w jedne z najważniejszych rzeczy, jakie żeglarze powinni robić - uczenia się na cudzych błędach.

Samosterowe Spotkania "Jak wrócimy opowiemy Wam" były oblegane przez ludzi, zwłaszcza w kontekście wypadków jachtów czy ogólnych tematów bezpieczeństwa na wodzie.

Gigantyncza, rosnąca ilość wyświetleń strony (biorąc pod uwagę niszę, w jakiej się poruszamy) były motorem napędowym dla ojca. Dawało mu to znać, że to co robi, ma sens.

Chciałbym więc, aby strona mogła dalej się rozwijać.

Gdzieś w listopadzie, w wątku poświęconym stronie (“Orzeczenia i raporty”, https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=18&t=32196) napiszę więcej na temat tego, co się będzie działo dalej i czy nie będzie przy tym potrzebna drobna pomoc :).

Inne projekty

Na tę chwilę nie mogę zdradzić jakie dwa inne projekty będą miały miejsce. Na pewno nie pojawią się one wkrótce, bowiem oba będą wymagały dużej ilości czasu. Mowa pewnie o przedziale przynajmniej dwóch (-ish?) lat, lecz jak wspomniałem na początku, żadnych dat obiecywać nie mogę.

Pomoc

I tutaj zwracam się z prośbą do Was i osób z naszego środowiska, które znacie, a które na forum nie siedzą, lecz też pomóc mogą.

Chciałbym poprosić każdą i każdego z Was, abyście podesłali mi:
- Zdjęcia ojca;
- Ciekawe maile (zwłaszcza te przezabawne), które ojciec mógł z Wami pisać, gdzie opisywał swoje żeglarskie historie. Wiem, że takie się zdarzały :);
- Materiały wideo i audio (zarówno prywatne nagrania jak i może nagrania wywiadów i innych - może macie dostęp do reporterów, którzy nagrali takie rzeczy?);
- Inne rzeczy, informacje, związane z ojcem, które mogłyby być dodatkowym, miłym wspomnieniem jego osoby.

na adres: dziedzictwozbieraja@gmail.com

Powyższe materiały byłyby zabrane przede wszystkim w celu zebrania materiałów wspominkowych dla rodziny. Być może się okaże, że część z materiałów będzie mogła pomóc przy dwóch kolejnych projektach? Kto wie :).

Nie trzeba się na to od razu rzucać. Jak ktoś podeśle coś i za rok, będę wdzięczny.

Na tę chwilę to tyle.

Z serdecznymi pozdrowieniami z kraju LEGO,

Piotr “Młody Zbieraj” Zbierajewski



Za ten post autor Młody Zbieraj otrzymał podziękowania - 9: Aucuba, Janna, Kris3k, kubap, markrzy, robhosailor, Senator, sirapacz, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 paź 2022, o 12:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:38
Posty: 111
Lokalizacja: Legolandia.
Podziękował : 32
Otrzymał podziękowań: 174
Uprawnienia żeglarskie: j. st. m.
EDIT: Drodzy moderatorzy, możecie poprawić auto-literówkę w nazwie wątku? :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 paź 2022, o 13:46 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
Poprawione.

_________________
noone



Za ten post autor noone otrzymał podziękowanie od: Młody Zbieraj
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sty 2023, o 14:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 19:38
Posty: 111
Lokalizacja: Legolandia.
Podziękował : 32
Otrzymał podziękowań: 174
Uprawnienia żeglarskie: j. st. m.
Cześć,

W trakcie pogrzebu ojca zostało zebranych niemal 7 tysięcy złotych. Dzisiaj owa kwota, 6925 zł została przelana na konto Fundacji. Przeznaczenie: dla wsparcia osób niewidomych biorących udział w przyszłych projektach Zobaczyć Morze.

Opis na załączonym papierku od Poczty Polskiej jest bardziej zwięzły, albowiem nasza ukochana poczta ściga się z Twitterem w konkursie na to, gdzie panuje większy limit wpisywanych znaków. Na razie nasi górą.

Pozdrawiam,

Piotr "Młody Zbieraj" Zbierajewski

Obrazek



Za ten post autor Młody Zbieraj otrzymał podziękowania - 6: -O-, Janna, markrzy, robhosailor, sirapacz, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sty 2023, o 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Jak Zbieraj się przeprowadzał, potrzebował firm usługowych. Przeszukując oferty, wybrał firmę która zatrudnia niepełnosprawnych. Podczas pakowania gadka-szmatka, od słowa do słowa i firma zaprosiła go do siebie na Zbierajową pogadankę o żeglowaniu dla niepełnosprawnych, za co nie chciał ani grosza za to dostał niezły upust.
Taki to z niego Zbieraj był. Ludzi zbierał.
(jeżeli pokręciłam jakieś szczegóły to przepraszam, tyle pamiętam z gadki-szmatki)

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Ostatnio edytowano 2 sty 2023, o 16:11 przez Wojtek Bartoszyński, łącznie edytowano 1 raz
poprawiłem literówkę



Za ten post autor Zielony Tygrys otrzymał podziękowania - 4: Janna, MarekSCO, Młody Zbieraj, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 mar 2023, o 13:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13327
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Zbieraj napisał(a):
Stara Zientara napisał(a):
Pewnie to jakaś wada/zaleta Wojtków
Podejrzewam, że masz rację. Wojtek (bosman) Sałata tez jest upierdliwy, że o Wojtku Musiale (Had To) i innych nie wspomnę.
Znaczy - wszystkie Wojtki to fajne, ale upierdliwe chłopaki. :lol:
A ja - nie wiedzieć czemu - wszystkich ich lubię. :kiss:


Cholernie brakuje Zbieraja ;(

Może zanim Młody Zbieraj zbierze zdjęcia i wszystko co było związane z Kaptanem Januszem Zbierajewskim i udostępni, to udostępnijmy posiadane materiały, filmiki w tym zdjęcia wspólne zrobione tu w tym temacie...



Załączniki:
FB_IMG_1680267333925.jpg
FB_IMG_1680267333925.jpg [ 44.16 KiB | Przeglądane 16173 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...

Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowania - 4: Hania, Janna, Senator, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2023, o 12:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13327
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Znów przeminął rok


Załączniki:
Kpt Janusz Zbierajewski w Rybniku.jpg
Kpt Janusz Zbierajewski w Rybniku.jpg [ 16.96 KiB | Przeglądane 15949 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...

Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2023, o 17:31 

Dołączył(a): 29 maja 2022, o 22:11
Posty: 4
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zielony Tygrys napisał(a):
Jak Zbieraj się przeprowadzał, potrzebował firm usługowych. Przeszukując oferty, wybrał firmę która zatrudnia niepełnosprawnych. Podczas pakowania gadka-szmatka, od słowa do słowa i firma zaprosiła go do siebie na Zbierajową pogadankę o żeglowaniu dla niepełnosprawnych, za co nie chciał ani grosza za to dostał niezły upust.
Taki to z niego Zbieraj był. Ludzi zbierał. https://piosenki-religijne.pl/
(jeżeli pokręciłam jakieś szczegóły to przepraszam, tyle pamiętam z gadki-szmatki)


Taki właśnie był Zbieraj - zawsze gotowy do niesienia pomocy i zarażania innych swoją pasją. Nie tylko zbierał rzeczy podczas przeprowadzek, ale także ludzi, tworząc z nimi prawdziwe więzi. Jego historia pokazuje, że życie płynie szybko i nigdy nie wiadomo, co nas spotka, ale warto być otwartym na nowe doświadczenia i ludzi, którzy mogą wzbogacić nasze życie.



Za ten post autor KosiaPirrat otrzymał podziękowania - 4: Janna, Kurczak, MarekSCO, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 paź 2023, o 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13327
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
JachtFilm2018 Rybnik


Załączniki:
Zbieraj.jpg
Zbieraj.jpg [ 92.98 KiB | Przeglądane 9962 razy ]
jacht film 2018.jpg
jacht film 2018.jpg [ 141.1 KiB | Przeglądane 9962 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...

Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowania - 2: Hania, Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 paź 2023, o 09:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Kolega z Wrocławia jest organizatorem spotkań żeglarskich. Wspomniałam mu o Zbierajowych opowiadaniach z cyklu Zobaczyć Morze. Czy ktoś to kontynuuje?
Bo chłopak bardzo chętny na zorganizowanie prelekcji.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 paź 2023, o 13:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Zobaczyć Morze to rejsy prowadzone głównie przez Zbieraja z niewidomymi.
Spotkania z opowiadaniami są od kilkunastu lat organizowane przez Samoster pod hasłem „Jak wrócimy, opowiemy Wam”. Zbieraj miał w samosterowych spotkaniach znaczny udział i zwykle zaczynał kolejne sezony.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2023, o 13:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Ale Janusz także jeździł po PL jak był zapraszany. I tu chodzi o wystosowanie takiego zaproszenia na opowiadanie we Wrocławiu.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 paź 2023, o 10:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Dziś o 20 w Korsarzu tradycyjne zaduszkowe spotkanie samosterowe, tym razem poświęcone Januszowi.
https://www.facebook.com/events/1246274 ... _tab=about

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2024, o 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13327
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Dziś facebook przywołał wspomnienie gdy 7 lat temu zagraliśmy w Rybniku Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm
https://www.facebook.com/share/p/Z5n5D9NTozvVh8UK/


Załączniki:
FB_IMG_1709663220087.jpg
FB_IMG_1709663220087.jpg [ 92.71 KiB | Przeglądane 413 razy ]
FB_IMG_1709663178386.jpg
FB_IMG_1709663178386.jpg [ 40.07 KiB | Przeglądane 413 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...

Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL