Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 23:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 467 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 22:07 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Może już nie dzisiaj ale całkiem sporo.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
piotr6 napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Z których jakiekolwiek kwity kiedykolwiek "robiło" ca 10%....


jesteś pewny że 10% ? bo już na samo radio pewnie więcej. Nie licząc radia to sądzę jednak że jest tego znacznie więcej co zresztą nie budzi we mnie zastrzeżen


Co do odsetka posiadaczy jakiegoś kwitka świadczącego o odbytym egzaminie z umiejętności prowadzenia jachtu - to masz rację o tyle, że dokładnie - nie wie nikt. Niemniej samo RYA szacowało kiedyś ten odsetek na 10%. Moniia pamięta podobnie:
viewtopic.php?p=520252#p520252
Niestety nie pamiętam źródła, a przeglądać kilkuset numerów PBO i YM nie mam teraz możliwości i czasu.

Zaś kwity na radio nie są ani wymaganymi przepisami zezwoleniami na prowadzenie jachtu, ani dobrowolnymi certyfikatami kompetencji w tym zakresie.
Kwity na radio są wymogiem wobec użytkowników niektórych radiowych urządzeń nadawczych - wprowadzonym w międzynarodowym regulaminie radiokomunikacyjnym ITU, który jest częścią Konstytucji i Konwencji Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Został wraz z nią przyjęty i wprowadzony do przepisów w 193 państwach świata.
Obowiązek posiadania formalnego "kwita na radio" nie budzi to mojego sprzeciwu.
Obowiązek posiadania formalnego "kwita na żeglowanie" - tak. Zwłaszcza na morzu ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 22:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
co to są kwity na radio to tłumaczyć mi nie musisz nie w tym rzecz choć i Rya takie kursy robi i to sporo sam zresztą taki papier mam

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 22:22 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
Warto przy tym zauważyć (nie nie mam nadziei, ze Ty zauważysz...), że "en masse" żeglowanie bez przymusowych kwitów nie powoduje w UK żadnej hekatomby. A jednocześnie - brytyjscy żeglarze (też "en masse") pojęcie o żeglowaniu mają.
Ergo - przymus posiadania kwita jest do żeglowania zbędny.
IMHO - zwłaszcza tak restrykcyjny jak w Polsce...
Niezbędna do żeglowania jest podstawowa wiedza i umiejętności.
Wiedzę i umiejętności szybciej, skuteczniej zdobywa się bez przymusu zdobywania kwita.
Przy okazji - bez przymusu zdobywa się ją przyjemniej.
Ja tam uważam, że ludzie żeglują po to, by poczuć się przyjemniej.
A Ty?


Co Tobie tak zalezy na mojej opini?
Ten problem mam głęboko w 4 literach.
Dla mnie nic się nie zmieni czy będzie w Polsce bezpatencie do 7,5, czy do 15 czy do 24m.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 22:34 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
ins napisał(a):
Dla mnie nic się nie zmieni


mnie się wydaje,że gdyby było w Polsce większe bezpatencie to byś miał jeszcze więcej roboty :D co widać chociażby po RYA

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 22:41 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotr6 napisał(a):
mnie się wydaje,że gdyby było w Polsce większe bezpatencie to byś miał jeszcze więcej roboty co widać chociażby po RYA


Być moze. Nie zaprząta mi to głowy. Po za tym postękiwania na forum mało sensowne sa.
Cały czas mozna żeglowac na jachtach do 7,5 metra długości. słyszał ktos o jakimś klubie, czarterowni, w którym jachty do tej wielkości sa rezerwowane z wyprzedzeniem na sezon, przez niepatenciarzy


Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
ins napisał(a):
Po za tym postękiwania na forum mało sensowne sa.

Nie stękaj zatem.
W szczególności - postękując nie kłam na temat rozwiązań prawnych w UK.

ins napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Ja tam uważam, że ludzie żeglują po to, by poczuć się przyjemniej.
A Ty?


Co Tobie tak zalezy na mojej opini?

To symptomatyczne, z jaką łatwością bierzesz pytanie retoryczne, za przejaw zainteresowania własną osobą.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 23:20 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
ins napisał(a):
Po za tym postękiwania na forum mało sensowne sa.

Nie stękaj zatem.
W szczególności - postękując nie kłam na temat rozwiązań prawnych w UK.


W którym miejscu kłamię?
Uważasz za kłamstwo stwierdzenie że RYA pracuje nad programami i egzaminami przy wspóludziale MCA.?
Czy może uwazasz za kłamstwo że MCA zatwierdza programy szkoleń i egzaminów prowadzonych przez RYA?
Jaromir napisał(a):
ins napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Ja tam uważam, że ludzie żeglują po to, by poczuć się przyjemniej.
A Ty?


Co Tobie tak zalezy na mojej opini?

To symptomatyczne, z jaką łatwością bierzesz pytanie retoryczne, za przejaw zainteresowania własną osobą.


Teraz to pytanie retorycznym się okazało.
Jaromirze .....kombinujesz jak koń na lodzie.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 23:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
ins napisał(a):
W którym miejscu kłamię?

W tym:
ins napisał(a):
Jaromir napisał(a):
BTW -sprawdź sobie, co znaczy "pod auspicjami".
A potem sprawdź czy w UK któryś minister zajmuje się tworzeniem i zatwierdzaniem zakresu wiedzy wymaganej dla zdobycia tamtejszych kwitów. Nieobowiązkowych.

Jak najbardziej, w imieniu Rządu Jej Królewskiej Mości robi to MCA, dlatego ze flepy RYA mogą być zawodowymi.


ins napisał(a):
Uważasz za kłamstwo stwierdzenie że RYA pracuje nad programami i egzaminami przy wspóludziale MCA.?

Uważam za kłamstwo twoje postękiwanie wyżej zacytowane i wyboldowane.
Bo określenie zakresu dobrowolnie zdobywanej wiedzy przy współudziale zaproszonych do współpracy przedstawicieli administracji morskiej jest czymś kompletnie innym, niż wykonywanie zapisów rozporządzenia narzuconego przez ministra (od fikania koziołków...), określającego wymagania na egzaminach na pozwolenia na żeglowanie. Przymusowe.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2018, o 00:06 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jaromir napisał(a):
Cytuj:
A potem sprawdź czy w UK któryś minister zajmuje się tworzeniem i zatwierdzaniem zakresu wiedzy wymaganej dla zdobycia tamtejszych kwitów. Nieobowiązkowych.


ins napisał(a):
Cytuj:
Jak najbardziej, w imieniu Rządu Jej Królewskiej Mości robi to MCA, dlatego ze flepy RYA mogą być zawodowymi.



Jaromir napisał(a):
Uważam za kłamstwo twoje postękiwanie wyżej zacytowane.
Bo określenie zakresu dobrowolnie zdobywanej wiedzy przy współudziale zaproszonych do współpracy przedstawicieli administracji morskiej jest czymś kompletnie innym, niż wykonywanie zapisów rozporządzenia narzuconego przez ministra (od fikania koziołków...), określającego wymagania na egzaminach na obowiązkowe pozwolenie na żeglowanie.

Jak najbardziej jest to zupełnie coś innego.

Jaromirze. Obojętnie jakie figury literackie zastosujesz nie zmienia to faktu że MCA która jest jak najbardziej państwową, rządową organizacją współtworzy z RYA ich program i go oficjanie zatwierdza. W interesie RYA jest jak najbardziej zapraszanie takich organizacji.
Ba. W obszarze egzaminowania na SRC, RYA musi spełnić wymogi ciała o zasięgu międzynarodowym.

Istnienie tych faktów wcale nie oznacza, iż uważam, że relacje pomiędy żeglarzami i RYA a ministrami w UK, oraz żeglarzami i podmiotami egzaminacyjnymi a ministrami w RP są takie same.
Taki obraz sobie sam dołożyłeś, bez mojego udziału.

To bardzo nieładnie z Twojej strony, oskażać kogoś o kłamstwo, tylko na podstawie własnej imaginacji.

Wypada mi zadedykować Tobie, co następuje:

Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...

BTW
Wątpię by Ministra, ta od fikołków, a raczej od wykładów na KUL sama program egzaminów ułożyła.

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowanie od: Leszek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2018, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Statystyki RYA sa niemiarodajne rowniez z innego powodu. Wiele egzaminow jest przeprowadzanych przez autoryzowane osrodki w roznych miejscach (na swiecie!).
Przykladowo:
Mloda ma RYA Power Boat level 2; zadna z niej.... Angielka.... :rotfl:

Dodatkowo:
w GB jest obowiazek posiadania uprawnien na obsluge radia wylacznie w przypadku jesli lodka w takowe jest wyposazona.
Ale samo wyposazenie (malej ) lodki w rzeczone radio nie jest obowiazkowe.
a jedynie (uprzejmie...) zalecane.

Reasumujac, masz radio -robisz kurs online -dostajesz poczta zwrotna certyfikat (po uiszczeniu odpowiedniej oplaty); dla mieszkancow GB;

Ciekawostka, mialam lodke, radio, I brak WLASNEGO certyfikatu..... ale
posiadalam rowniez....meza...zapalonego radioamatora (z certyfikatami bryt.min.lacznosci. wielokrotnie przewyzszajacymi zakresem wymaganego materialu to czego wymagalo RYA na "zeglarski" certyfikat.

No i teraz ...byl na lodce czlowiek z certyfikatem RYA czy nie?
A spelnialam wszystkie formalne warunki obowiazku posiadania na pokladzie osoby certyfikowanej i kompetentnej... ;)

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2018, o 13:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3592
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
01_Anna napisał(a):
w GB jest obowiazek posiadania uprawnien na obsluge radia wylacznie w przypadku jesli lodka w takowe jest wyposazona.

Aniu, tak jest na CAŁYM ŚWIECIE. Nawet w Mongolii. Sprawdzałem - Mongolia także posiada urząd wydający niezawodowe kwity radiowe (SRC/LRC).

01_Anna napisał(a):
Ale samo wyposazenie (malej ) lodki w rzeczone radio nie jest obowiazkowe.
a jedynie (uprzejmie...) zalecane.

W PRL też. IMHO na Białorusi i w Północnej Korei wymagane.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2018, o 14:03 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Egzaniny sa przepcrowadzone w różnych osroxkach ale centrala wydaje kwity ile wydala to na pewno wie.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2018, o 15:21 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotr6 napisał(a):
Egzaniny sa przepcrowadzone w różnych osroxkach ale centrala wydaje kwity ile wydala to na pewno wie.

Od lutego egzaminy na certyfikaty SRC oplacane są online bezpośrednio w UK

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2018, o 17:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
01_Anna napisał(a):
Ciekawostka, mialam lodke, radio, I brak WLASNEGO certyfikatu..... ale
posiadalam rowniez....meza...zapalonego radioamatora (z certyfikatami bryt.min.lacznosci. wielokrotnie przewyzszajacymi zakresem wymaganego materialu to czego wymagalo RYA na "zeglarski" certyfikat.

No i teraz ...byl na lodce czlowiek z certyfikatem RYA czy nie?

Miałaś człowieka z wymaganym pzy użytkowaniu radia VHF certyfikatem na obsługę urządzeń nadawczych systemu GMDSS.
To, czy certyfikat wydało RYA, nie miało żadnego znaczenia. Mógł to być kwit dowolnej innej organizacji wydającej wymagane regulaminem radiokomunikacyjnym certyfikaty. Brytyjskiej, albo zagranicznej.

01_Anna napisał(a):
A spelnialam wszystkie formalne warunki obowiazku posiadania na pokladzie osoby certyfikowanej i kompetentnej... ;)

Tak, ale obowiązek dotyczy osoby certyfikowanej do używania niektórych urządzeń radiowych. Na jachcie albo nie na jachcie. Ergo - certyfikat SRC (czy co tam twój mąż miał) nie jest związany z prowadzeniem jachtu, tylko z używaniem radia. I z certyfikatami - zezwoleniami na prowadzenie jachtu nie ma to nic wspólnego.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2018, o 10:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
01_Anna napisał(a):
Statystyki RYA sa niemiarodajne rowniez z innego powodu. Wiele egzaminow jest przeprowadzanych przez autoryzowane osrodki w roznych miejscach (na swiecie!).
(...))


Autoryzowane ośrodki wydają certyfikaty poprzez RYA i są one wliczane do tych statystyk...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2018, o 18:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maar napisał(a):
Nawet w Mongolii. Sprawdzałem

Pośmiałem :lol:
Dobrze patrzysz ale źle widzisz. Obszar się liczy ;) A tutaj Mongolia to potentat.
A druga sprawa, że wszystko oparte jest o międzynarodowe porozumienia...
Mongoły mają przyznane aż trzy grupy prefiksów dla obszaru swojego kraju:
JT, JU, JV


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 467 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 168 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL