Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 08:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2018, o 11:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Jak zapewnie wiecie, od czasu do czasu robione są teledurnieje na cele charytatywne. Np. aktorzy występują w "Milionerach", a wygrane przez nich pieniądze idą na rzecz jakiegoś domu dziecka lub hospicjum.

Wczoraj nagrywaliśmy "Familiadę", z której cała wygrana miała pójść na rzecz Fundacji "Zobaczyć Morze". Konkurowały dwa zespoły: widzących i niewidzących.

W części pierwszej my, widzący, dostaliśmy strasznie w dupę. Niewidomi dołożyli nam 408:0.
Czyli - zgodnie z obecnym oficjalnym systemem ocen - odnieśliśmy duży sukces. :lol:

Potem był finał. W odróżnieniu od "normalnych" Familiad - w specjalnej mogą wystąpić w finale osobnicy z różnych drużyn. Wytypowani zostali Monika "Sokole Oko" Dubiel i ja. Ciężko było, ale zdobyliśmy ponad 200 punktów i czek na ponad 16 000 zet zasilił konto Fundacji.

Całość opisał bardzo fajnie "Gniady" na naszej Zobaczyćmorzowej spamliście. Oto jego opis (podaję za jego zgodą):

To było dzisiaj pomiędzy godziną 10:00 a 14:30 w Warszawie przy ulicy Inżynierskiej. Ale zanim przedstawie relację, to najpierw pozwólcie, że złożę podziękowania. Kasi Bosak, która w swej skromności nie chciała, aby ujawniać, że ona była pomysłodawczynią i koordynatorką przedsięwzięcia. Przemkowi, Beacie, Adamowi, Elżbiecie (mam nadzieję, że
nie pomyliłem imienia) Krzemieniowi i Jurkowi, za to, że przybyli specjalnie, nawet z daleka, na to wydarzenie i kibicowali nam gorąco. W mojej opinii, wykazali postawy osób oddanych idei Zobaczyć Morze. Drużynom biorącym udział, które same w sobie były zaangażowane, rozemocjonowane i równie popierający nasze działania. Drużyny były podzielone względem zdolności widzenia, a ekipa niewidomych wzbudziła duże uznanie wśród realizatorów programu, kiedy ujawniła, że w niej nikt nic nie widzi.

Składy podaję w kolejności w jakiej stali patrząc od środka ekranu. Te same pozycje na listach wskazują, że brali udział w pojedynku przy "grzybku".

Widzący:

1. Janusz Zbierajewski, Kapitan i wiele, wiele jeszcze trafnych określeń
oraz Głowa Rodziny.

2. Inga Maruszyńska, siła napędowa, która utraciła głos z przeziębienia.

3. Andrzej Gawlik, siła spokoju.

4. Katarzyna Bosak, wiadomo, kto.

5. Julia Krzemińska, reprezentantka naszej młodzieży, strasznie
przestraszona przed programem.


Drużyna niewidomych w składzie:

1. Roman Roczeń, wokalista, "Ojciec projektu", Głowa rodziny.

2. Karolina Orabczuk, radosno - muzyczna dusza naszych rejsów od
pierwszego - pionierskiego.

3. Jarosław Gniatkowski, Gniady i co tu więcej gadać.

4. Monika Dubiel, która opłynęła tyle żaglowców, że trudno zliczyć,
dusza towarzystwa.

5. Piotr Franiek, reprezentant młodzieży, który przybył aż z Kielc.


Przybyliśmy...

troszkę się niektórzy spóźnili, bo była awaria węzła centralnego i pociągi stanęły. Ale wszystko na luzie, bo wiadomo, kto, jak kto, ale uczestnicy ZM dotrą, choćby mieli zrobić to na pontonie. Hol nieduży, nawet trochę ciasny. Kawa rozpuszczalna gratis, mocniejsza za gotówkę.

Pokój do rzucenia bambetli, czyli garderoba oraz pokoik, w którym trzech wizażystów wypacykowało nam facjaty dla kamer. Drużyny, jak to uczestnicy naszych rejsów, w oczekiwaniu gadali, gadali, gadali, że o mały włos chętniej by przegadali sam program. Z pewnym opóźnieniem, typowym dla produkcji TV, wpuszczono nas do studia. wygląd sceny typowy od lat. Na środku pulpit z "grzybkami", przy którym rywalizuje się w parach. Za nim, na ścianie, tablica z wynikami. Po jego obu bokach podłużne pulpity w kształcie stolików barowych (piwa niestety nie podawali), za którymi stoją drużyny. Stoły te są ustawione pod kątem tak, iż tworzą wraz z "grzybkiem" - wierzchołkiem, trójkąt rozwartokątny.

Niewidomych najpierw ustawili po lewej, gdzie wytrenowali precyzyjne dochodzenie do "grzybka". Zaraz po opanowaniu tych czynności nastąpiła zmiana koncepcji i niewidomi wylądowali po prawej stronie.

Nagrania rozpoczęto od rejestracji pieśni żeglarskich zaśpiewanych przez... no właśnie, Roczenia. Biała sukienka, perfekcyjne wykonanie, że dech zapierało, poleciała do internetu, a "Przechyły" mają rozpocząć sam program. Tu przy okazji, wielkie dzięki dla Krzysztofa, gitarzysty Romana. On nie gra, on maluje, recytuje, dyryguje emocjami za pomocą tego instrumentu. Piękne, to było piękne.


Zobaczyliśmy...

Kto zobaczył, ten zobaczył okiem, ale wszyscy zobaczyli, jak się w to gra. Pytań się nie zna. Może nie są super inteligentne, ale w tym właśnie problem. Powiedzmy, że ja wiem, ty wiesz, ale czy oni - ankietowani też to wiedzą i tak odpowiedzieli.

Karol, wiadomo kto, był bardzo miły, z chęcią i otwarcie rozmawiał, dopytywał, dzielił się własnymi doświadczeniami i wtrącał dowcipy. Nie, kochani, nie te suchary, ale dowcipy sytuacyjne. W sumie, bardzo przyjemnie się z nim współpracowało, robił dobrą, spokojną atmosferę.

Dla nas te pogaduchy były o tyleż ważne, że niezależnie od wyniku, to jednak mieliśmy okazję promowania naszych idei. I to wyszło dobrze, choć nie wiadomo, co się faktycznie pojawi na ekranach telewizyjnych.

I zaczęło się. Podeszły głowy, chwila skupienia, rzucone pytanie i brzdęk. Kto był szybszy? Roczeń, bo się odezwał pierwszy z odpowiedzią. Kapitan nie w ciemię bity, też miał dobrą, ale mniej punktowaną. Pałeczka przeszła na drużynę niewidomych. Dziękowałem za pomysł postawienia mnie na trzecim miejscu. Ma się tę chwilę, aby przemyśleć odpowiedź. Fajnie napisane: przemyśleć. Można sobie myśleć gdy się jest na luzie, a tak, napięcie wywoływało w głowie tylko pustkę. Mobilizacja szarych komórek, a tu dalej pustka. Pstryczek wirtualny w głowę, poluzowanie liny i zaczęły się pojawiać możliwe odpowiedzi. Jedną mam, drugą mam, trzecią, czwartą. Jest dobrze. Nie jest dobrze, bo która jest dobra. No którą wybrać? Padło moje imię. Nie ma żartów, teraz, teraz teraz! Wyskoczyła odpowiedź, chwila ciszy, niepewność, i jest, jest dźwięk trafienia. Uff, balon spuszczony, powiew klimatyzacji, Łeb przestał dymić. Zajarałbym, ale nie wolno.

Pytania, odpowiedzi przemykają lotem błyskawicy. Już nie pamiętam, co kto powiedział, już nie pamiętam, jakie jest pytanie, już nie pamiętam aby się wyluzować, Już nie panuję nad wyglądem, staram się trzymać trzymać kciuki za innych. Jest trafienie, jest bum oznaczający utratę szansy. Pałeczka przeskakuje z ręki do ręki, ale myśli tak szybko nie biegną. Nie wiem kiedy, ale muszę iść do grzybka. Przetrenowanie trasy szlag trafił, o mały włos nie złapałem Karola. Szukam tego grzyba, a znajduję wyciągniętą rękę Andrzeja. Pewnie, ze chcę pokojowo, sportowo, ale czy jestem dobrze ustawiony. Pada pytanie. Przebłysk, wiem, walę. Nie wiem, czy ja, czy Andrzej był pierwszy. Wolę, aby Andrzej.

Okazuje się, że ja. Widzę obraz tego węzła, mam go jak żywego przed oczami, rzucam nazwę. Znowu chwila ciszy, niepewności i jest - trafienie. Karol coś mówi o węźle płaskim. No taki podałem, ale słyszę z ust Karola, że jednak powiedziałem prosty. Wewnętrznie spalam się ze wstydu. Andrzej, ratuj honor. Mówi odpowiedź. Bardzo dobra, idealna, super - analizuję. A tu Brrr - brak trafienia. Co?! Jak to? Przecież dobrze powiedział. Wracam na miejsce, a głowa wciąż analizuje, dlaczego odpowiedź była nietrafna. Stoję i myślę. Przestałem słyszeć odpowiedzi innych, bo to niemożliwe żeby... A, respondenci, skąd oni mają znać węzły żeglarskie - konstatuję.

- Jarek - dociera do mnie od Karola - to samo pytanie o węzeł żeglarski. Który podać? Widzę oczami wyobraźni mój ulubiony od wiązania odbijaczy. Ale jak on się nazywa? Które powiedzieli inni? Roman mówił o ratunkowym, to do mnie dotarło. Ale inny, inny, inny - krzyczy mi moje wnętrze. Brrrrr - time ower. Ach do diabła, dałem ciała. Policzki pąsowieją. I tak parę razy.

Wygrałem - rzekłby Sobieski

Myśmy też jakieś punkty zdobyli. Jakiś grosz będzie. Przed nami finał. Na szczęście bez mojego udziału. Wyszła Monika, Roman kierując się integracją, pół na pół, zaprosił przedstawiciela drużyny przeciwnej.

Idzie Kapitan.

Finał to błyskawica, to mrugnięcie okiem, napięcie chwilowe i już po wszystkim. Ściskam kciuki za Monikę. Ona odpowiada z prędkością karabinu maszynowego. Sprawdzają odpowiedzi, zliczają punkty. No, jest, jest szansa na główną nagrodę. Jest bliska i daleka jednocześnie, na wyciągnięcie ręki i leżąca na horyzoncie. Przystępuje Janusz. Jestem spokojny, choć całym sercem chciałbym tchnąć w niego jakieś natchnienie. Ale jakie? Janusz odpowiada pewnie. Nie słyszę wszystkich odpowiedzi. Dociera do mnie ostatnia. Chochlik w mojej głowie krzyczy: Nie. Nie to powiedziałeś. trzeba było... i tu się nie przyznam co.

Zliczają odpowiedzi. tym razem wolno, majestatycznie. Napięcie narasta. Będzie, czy nie będzie. wygramy główną, czy nie wygramy. Pierwsza odpowiedź i punktacja pada donośnym echem. Myślę, jest dobrze. Padają następne. Konsultujemy się w grupie, bo emocje sięgają szczytu. Ktoś mówi, że chyba nie damy rady. Ja myślę i mówię, że damy, damy, jeszcze nie wszystko stracone. Nie widzę tablicy. Wiem, ile trzeba do końca. Już trochę tracę pewność, ze damy radę. Bujam się z tak na nie, z tak na nie, z tak na nie. Już nawet nie chcę wiedzieć jak.

Pada ostatnia liczba. I ja już wiem, że.....


No właśnie, czy powinienem to tutaj ujawnić?


Program będzie emitowany 6 maja o godzinie, której nie znamy. Trudno nas
nazwać śledzącymi ten program. Ale, kochani, warto go jednak obejrzeć.


Relacjonował na gorąco, nieskładnie, na szybko Gniady.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 20: -O-, barwil, Colonel, Dlugi, Janna, Jaromir, kooniu, kudlaty74, Maar, MarekSCO, Micubiszi, miros76, mkonst, Nadia, Pierwszy, puffin, Senator, Waldi_L_N, Zielony Tygrys, Świerszcz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2018, o 11:27 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Trza zapisać gdzieś, gdzie będzie to bezpieczniejsze od głowy - 6 maj, 6 maj, 6 maj...
Mam nadzieję, że nie zmienią daty transmisji;-)

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2018, o 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
miros76 napisał(a):
Trza zapisać gdzieś, gdzie będzie to bezpieczniejsze od głowy - 6 maj, 6 maj, 6 maj...
Mam nadzieję, że nie zmienią daty transmisji;-)
A ile tych majów było?
Czyli: PAC

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2018, o 12:40 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
Colonel napisał(a):
A ile tych majów było?
Czyli: PAC

Nie wiem ilu Majów było, ale wiem na pewno, że Maja była tylko jedna;-)

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2018, o 12:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
miros76 napisał(a):
Nie wiem ilu Majów było, ale wiem na pewno, że Maja była tylko jedna;-)


Chodzi o prztrzułkę ? :D

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2018, o 12:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Nie, pciółkę :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 kwi 2018, o 06:52 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
W dodatku najlepszą pijaciółkę;-)

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 maja 2018, o 22:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Słuchy chodzą, źe "nasza" Familiada będzie w niedzielę, jutro, 6 maja, o 14.00. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 08:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2434
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 371
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Zbieraj napisał(a):
Słuchy chodzą, źe "nasza" Familiada będzie w niedzielę, jutro, 6 maja, o 14.00. :D
Załącznik:
familiada.JPG
familiada.JPG [ 57.16 KiB | Przeglądane 5855 razy ]
Do czego to doszło.... nagrywam Familiadę! :rotfl:

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 13:44 

Dołączył(a): 17 gru 2008, o 21:48
Posty: 111
Lokalizacja: Suchy Las k.Poznania
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No kurka wodna - nie zdążyłem zobaczyć.
Gdzie można nagranie tej familiady zobaczyć?

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Adam
sklep żeglarski: http://www.sztormiaki.pl
Szkutnia: www .adamboats.pl
Amatorskie remonty i budowy łodzi i jachtów: www. szkutnikamator.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 15:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Damy radę. Poczekaj chwilę.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 18:20 

Dołączył(a): 8 lut 2013, o 23:51
Posty: 312
Podziękował : 146
Otrzymał podziękowań: 81
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Tu jest nagranie https://we.tl/vpyYtjeD3O
Niestety z reklamami na początku i końcu bo nagrałem z zapasem a nie mam w tej chwili czym ich wyciąć.

_________________
Pozdrawiam Marcin Konstańczak (mkonst)



Za ten post autor mkonst otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 20:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Tu jest bez reklam:
https://vod.tvp.pl/video/familiada,odc-2459,36875572

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 20:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
"Niedostepny w twoim kraju".
Szkoda, bo to materiał eksportowy jest.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 21:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
I tym oto sposobem pierwszy raz w życiu obejrzałem Familiadę.
Zasad wprawdzie nie rozumiem. Ale podobała mi się atmosfera :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 21:32 

Dołączył(a): 17 gru 2008, o 21:48
Posty: 111
Lokalizacja: Suchy Las k.Poznania
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Obejrzałem
Jestem zaskoczony wyjątkowo niskim poziomem wiedzy żeglarskiej żeglarzy.
No Janusz jakiś przebłysk miał pod koniec programu ale to wizerunku nie poprawia.
Ja to się pytam kto im patenty sprzedał .
Żeby nie znać węzła "zwykły" toż to wstyd.

Gratuluję niewidzącym - zagarnęli całą kasę i pokazali wiedzę.
I całe szczęście bo bez nich to Zawisza by nie popłynąl z pożal się Boże żeglarzami widzącymi....

:-) :) :)
P.S.
Fajny program wyszedł.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Adam
sklep żeglarski: http://www.sztormiaki.pl
Szkutnia: www .adamboats.pl
Amatorskie remonty i budowy łodzi i jachtów: www. szkutnikamator.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2018, o 22:09 

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 07:41
Posty: 837
Lokalizacja: Nju Soncz City
Podziękował : 73
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: JSM + SM
No niezłe bęcki - 408:0;-)
No i jeszcze miejsce na łajbie na to AGD trza będzie znaleźć...
I jeszcze hicior Karola (w zastępstwie suchara) - ryba nie jest ktosiem, za to pływak jak najbardziej;-)
A końcówka jak w dobrym dreszczowcu.

PS. Zauważyliście, że materiał odtwarzany jest nawet jak wyświetlisz inną kartę (w tle), ale już reklamy w ten sposób nie ominiesz. Jak tylko próbujesz zmienić kartę (stronę), albo chociaż ją przewinąć - reklama to czuje i się zatrzymuje. Żebyś przypadkiem nie kombinował, jak tu ją ominąć...;-)

_________________
Mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 maja 2018, o 10:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Catz napisał(a):
"Niedostepny w twoim kraju".
Szkoda, bo to materiał eksportowy jest.
Catz

Catz,
sproboj moze przez jakies VPN, u mnie "sie dalo" ogladnac; albo, jesli nie masz oporow przed zaistalowaniem dosc kontrowersyjnego Hola vpn, to tez zadziala. Sprawdzone.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha



Za ten post autor 01_Anna otrzymał podziękowanie od: Catz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL