Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 11:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2019, o 17:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2018, o 19:43
Posty: 118
Podziękował : 23
Otrzymał podziękowań: 20
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan Jachtowy
Zdziwoj Sula napisał(a):
Dla mnie wzorem jest Felix Baumgartner, który oddał skok spadochronowy z wysokości 39km.
Jakimże trzeba być niedouczonym ignorantem, aby Henryka Jaskułę porównywać z jakimś skoczkiem? Ogromnym :lol:

_________________
Pozdrawiam
Andrzej



Za ten post autor A.W. otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2019, o 07:06 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Zdziwoj Sula napisał(a):
A trąbienie o biciu rekordu Jaskuły jest w moim odczuciu na tym samym poziomie co ustanawianie nowego na trasie Hel-Hel.


A to ciekawe. A jak ma człowiek pisać o planach? Pomijać fakt przepłynięcia tej trasy przez kpt. Jaskułę? Mówić, że będzie jedynym? A skoro nie jedyny, to udawać, że planuje to zrobić wolniej i "otworzyć ten spadochron później"? Jak ma komunikować swoje zamiary w zestawieniu z faktami żebyś nie czuł dyskomfortu?

Każdy rejs odbywa się na innym jachcie, żagle są szyte wg innej technologii, dostępne są w innych czasach inne pomoce nawigacyjne, jest Inny ruch statków, inna, wreszcie , pogoda. Jak dopasować się do tego wszystkiego by zadowolić każdego?

Czy narzekanie czasem nie jest też niesmaczną cechą?



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 5: Colonel, Dlugi, Kurczak, M@rek, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2019, o 07:37 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Zawsze mozna sobie kupic "Opala" i poplynac bic rekord w starym stylu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2019, o 08:07 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
M@rek napisał(a):
Zawsze mozna sobie kupic "Opala" i poplynac bic rekord w starym stylu :)


Ale będziesz korzystał z lepszej pogody, będziesz miał Epirb, a żagle nie będą z lepszego dakronu. Będziesz miał żywność liofilizowaną i współczesne antybiotyki na pokładzie. No i nie będziesz potrzebował pozwolenia. Nawet zdjęcia z rejsj będą korowe, trawa bardziej zielona, a kobiety na powitaniu ładniejsze, no młodsze. Zatem co to za wyczyn i bicie rekordu?



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2019, o 08:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2011, o 19:02
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 41
Otrzymał podziękowań: 41
Uprawnienia żeglarskie: st.m.
Zdziwoj Sula napisał(a):
Na http://solononstop2019.pl/ przeczytałem:

"Celem wyprawy jest pobicie rekordu prędkości samotnej żeglugi Gdynia - Gdynia trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Lewin oraz Przylądek Horn - okrążenie Ziemi w 150 dni ."

Aż się wierzyć nie chce, buduje Pan replikę "Daru Przemyśla"? Popłynie Pan bez GPS, map elektronicznych, EPIRB, autopilota, tratwy ratunkowej, łączności satelitarnej z lądem i routingu meteo?


Przesadzasz. Nawet w zacytowanym przez Ciebie zdaniu jest wyraźnie napisane:
"Celem wyprawy jest (...) okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów" na trasie Gdynia - Gdynia.
I to jest cel a jego osiągniecie oznaczać będzie przy okazji pobicie rekordu tej trasy należącego do Henryka Jaskuły. Cały rejs ma być przy okazji oddaniem hołdu wyczynowi Pana Henryka. Cel jest na miarę początku XXI wieku i osiągnięty ma być środkami teraz dostępnymi.

Nie ma tu żadnej chęci rywalizacji z legendą. Jest raczej chęć spełnieniem marzeń z młodości powstałych właśnie w wyniku fascynacji m.in. tamtym rejsem. I tyle.

pozdrawiam
Jarek Mielczarek



Za ten post autor jarmiel otrzymał podziękowania - 4: Colonel, Dlugi, Jaromir, Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2019, o 09:19 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
plitkin napisał(a):
M@rek napisał(a):
Zawsze mozna sobie kupic "Opala" i poplynac bic rekord w starym stylu :)


Ale będziesz korzystał z lepszej pogody, będziesz miał Epirb, a żagle nie będą z lepszego dakronu. Będziesz miał żywność liofilizowaną i współczesne antybiotyki na pokładzie. No i nie będziesz potrzebował pozwolenia. Nawet zdjęcia z rejsj będą korowe, trawa bardziej zielona, a kobiety na powitaniu ładniejsze, no młodsze. Zatem co to za wyczyn i bicie rekordu?


I u dochodzimy jeszcze do jednego problemu czyli do warunkow w ktorych mialby byc bity rekord. Ja osobiscie zwolennikiem rekordow nie jestem ale jesli juz mialyby byc to fajnie by bylo gdyby byly bite przy okazji jakis zorganizowanych regat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2019, o 09:29 

Dołączył(a): 19 lut 2019, o 21:52
Posty: 33
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Cytuj:
Przesadzasz. Nawet w zacytowanym przez Ciebie zdaniu jest wyraźnie napisane:
"Celem wyprawy jest (...) okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów" na trasie Gdynia - Gdynia.
I to jest cel a jego osiągniecie oznaczać będzie przy okazji pobicie rekordu tej trasy należącego do Henryka Jaskuły. Cały rejs ma być przy okazji oddaniem hołdu wyczynowi Pana Henryka. Cel jest na miarę początku XXI wieku i osiągnięty ma być środkami teraz dostępnymi.

Może jestem przewrażliwiony, bo za dużo jest jak dla mnie rozmaitych niskich zachowań w żeglarstwie, ale trafiłeś w sedno wykropkowując i przenosząc dalej, to co budzi w tym resume mój niesmak.

pozdrawiam

Zdziwoj Sula


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2019, o 11:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2011, o 19:02
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 41
Otrzymał podziękowań: 41
Uprawnienia żeglarskie: st.m.
Rafał jest od wielu lat czynnym regatowcem i ściganie na wodzie ma po prostu zakodowane (nawet jeśli jest to np. rejs w Chorwacji a inni nie wiedzą, że się z nim ścigają :rotfl:)

Ten typ tak ma i stąd ten cel czasowy. Dajmy się każdemu bawić, jak lubi.
Po co to oceniać?

pozdrawiam
Jarek Mielczarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2019, o 14:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Zdziwoj Sula sformułowanie o niskich zachowaniach jest w tym kontekście niesmaczne, chyba że pisałeś sam do siebie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 2: A.W., Dlugi
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2019, o 09:11 

Dołączył(a): 19 lut 2019, o 21:52
Posty: 33
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Cytuj:
Ten typ tak ma i stąd ten cel czasowy. Dajmy się każdemu bawić, jak lubi.
Po co to oceniać?

Bo postać Henryka Jaskuły i jej osiągnięcia wymagają w moim odczuciu szacunku i pewnej delikatności w traktowaniu. Chcesz płynąć jego trasą? Zrobić to w 150 dni? Super, bijmy brawo. Chcesz bić rekord Jaskuły, mierzyć się z nim? Dobrze, skoro naprawdę musisz, to zrób to, ale fair.
Dobrym przykładem jest Golden Globe Race i postacie Knox-Johnsona i Moitessiera. Mimo, że zrobiono bardzo dużo, żeby ten wyścig odbył się w realiach możliwie zbliżonych do historycznych, to nie słyszałem, żeby organizatorzy czy uczestnicy stawiali sobie za cel bicie tamtych rekordów. Chociaż nie omijają tych tematów, to mówią o tym z wielkim taktem. Na trackingu jest pozycja Suhaili względem uczestników, a w edycji 2022 ma się odbyć eksperyment historyczny mający przybliżyć nas do odpowiedzi na pytanie, czy Moitessier wygrałby gdyby nie wycofał się z wyścigu ?

pozdrawiam

Zdziwoj Sula


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2019, o 12:50 

Dołączył(a): 8 wrz 2010, o 13:36
Posty: 1386
Podziękował : 100
Otrzymał podziękowań: 235
Uprawnienia żeglarskie: kj
A gdzie tu Twoim zdaniem została naruszona delikatność w traktowaniu , nie za bardzo rozumiem. Według mojej wiedzy Kpt.Henryk Jaskuła został osobiście zapoznany z planami Rafała i raczej mu sprzyja i kibicuje tak, że trudno tu mówić o jakimś nietakcie w stosunku do Kapitana.W całym rejsie istotą jest zupełnie jest coś innego co dosyć trafnie zostało już przedstawione przez Jarmiela. Rejs jest trudnym wyzwaniem i podstawowym celem jest bezpieczne przepłynięcie zamierzonej trasy i powtórzenie trasy H.Jaskuły. A że Rafał założył sobie że zrobi to w 150dni - taki cel sobie wyznaczył ale w żadnym stopniu nie ujmuje to nic w zasługach Kpt.H.Jaskuły.

_________________
Pozdrawiam
Krzyś



Za ten post autor Krzys otrzymał podziękowania - 2: Dlugi, jarmiel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2019, o 18:31 

Dołączył(a): 19 lut 2019, o 21:52
Posty: 33
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Cytuj:
A gdzie tu Twoim zdaniem została naruszona delikatność w traktowaniu , nie za bardzo rozumiem.

Jak wejdziesz na stronę http://solononstop2019.pl/idea/ pierwszy akapit dotyczy inspiracji, a drugi celu wyprawy cyt. "Celem wyprawy jest pobicie rekordu prędkości samotnej żeglugi Gdynia - Gdynia trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Lewin oraz Przylądek Horn - okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów.".

Powtórzę jeszcze raz to co napisałem odpowiadając Jarmielowi, chcesz płynąć trasą Jaskuły, zrobić to w 150 dni? Super, bijmy brawo. Chcesz bić rekord Jaskuły, mierzyć się z nim? Dobrze, skoro naprawdę musisz, to zrób to, ale fair. Ale to moje zdanie, nikomu go nie narzucam, i niech każdy postępuje jak uważa.

pozdrawiam

Zdziwoj Sula


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2019, o 18:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2011, o 19:02
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 41
Otrzymał podziękowań: 41
Uprawnienia żeglarskie: st.m.
To podpowiedz mi, jak przepłynąć tę trasę w 150 dni nie bijąc rekordu kpt.Jaskuły.
Chętnie przekażę Rafałowi.

pozdrawiam
Jarek Mielczarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2019, o 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14005
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Już ktoś Jarku napisał. Spadochron hamujący albo dryfkotwa. Można też kotwicę rzucić i przeczekać w jakieś zacisznej zatoczce. :)

A nawet gdyby oficjalnym celem było pobicie tego rekordu to co ? Jest to "niskie zachowanie" ? Bo to faux pas ? Dlaczego ? :-o

Na okrągło ktoś bije czyjeś rekordy i mądrzy pokonani z tego powodu nie strzelają focha...

Takie jest życie. Dziś rekord jest mój - jutro Kowalskiego ( przepraszam wszystkich Kowalskich). :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2019, o 19:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Zdziwoj Sula napisał(a):

Powtórzę jeszcze raz to co napisałem odpowiadając Jarmielowi, chcesz płynąć trasą Jaskuły, zrobić to w 150 dni? Super, bijmy brawo. Chcesz bić rekord Jaskuły, mierzyć się z nim? Dobrze, skoro naprawdę musisz, to zrób to, ale fair. Ale to moje zdanie, nikomu go nie narzucam, i niech każdy postępuje jak uważa.

Pewnie, że możesz mieć swoje zdanie, ale w tych wymaganiach "fair" zdecydowanie przesadzasz. Nie ma nic dziwnego, że kolejne powtórki jakichś wyczynów realizuje się w aktualnych, nowych warunkach i sprzętem współczesnym, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to odtwarzając pieczołowicie realia z epoki. Wolna wola.
Nie sądzę aby ktoś nie zdawał sobie sprawy z różnic pomiędzy rejsem Jaskuły, a dzisiejszych naśladowców, to naturalne, że na ogół każdy następca będzie miał łatwiej i każdy obserwator czy kibic będzie brał to pod uwagę. Ale także i to, że cały czas czynnik losowy jest na tyle duży, aby w każdej chwili zmienić proporcje i tę nową jednostkę postawić przed poważniejszym wyzwaniem i narazić na większe ryzyko niż miał do pokonania poprzednik, choć dysponował sprzętem prymitywniejszym i gps-ów nie znał. Ocean potrafi łamać wszelkie reguły. I pewnie dlatego wciąż przyciąga różnych wariatów. :-)

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2019, o 20:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Czyli ma byc/jest latwiej, ale moze byc gorzej.
Dobrze wiedziec. Zapisalem sobie, bo odkrywcze.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lut 2019, o 09:35 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Moze byc gorzej bo mozna trafic na gorsze warunki:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lut 2019, o 11:41 

Dołączył(a): 19 lut 2019, o 21:52
Posty: 33
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Cytuj:
To podpowiedz mi, jak przepłynąć tę trasę w 150 dni nie bijąc rekordu kpt.Jaskuły.
Chętnie przekażę Rafałowi.

Właśnie tak jak planuje to zrobić. Przepłynięcie tej trasy w 150 dni nie oznacza dla mnie pobicia rekordu kpt. Jaskuły, dlatego niesmaczy mnie, że robi z tego pierwszoplanowy cel wyprawy. Ale jak już mówiłem, to moje zdanie i nie mam zamiaru nikomu go wpierać.

Zresztą On już wypowiedział się w tym wątku i dał jasno do zrozumienia, że nasze pryncypia są po prostu różne, co czyni dyskusję jałową.

pozdrawiam

Zdziwoj Sula


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 lut 2019, o 13:07 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
To moze wroc do cytatu, ktory sam w tym watku zamiesciles , gdzie jest tam mowa o Jaskule ?
Zreszta Szymon te trase zrobil duzo szybciej na jachcie znacznie mniejszym :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: jedrek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2010, o 14:27
Posty: 1498
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 238
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
Gdyby ktoś miał ochotę i chęci, wspomóc Rafała


Załączniki:
1%.jpg
1%.jpg [ 84.94 KiB | Przeglądane 4572 razy ]

_________________
Robert "Długi"
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 09:33
Posty: 1316
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 212
Uprawnienia żeglarskie: zeglarz
Robert przytaj tą ulotkę i ustal termin.

_________________
Pozdrawiam
Marian Jasiński


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 15:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2010, o 14:27
Posty: 1498
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 238
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
No dzięki Marian
oczywiście chodzi o 2019!!!!

_________________
Robert "Długi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
M@rek napisał(a):

I u dochodzimy jeszcze do jednego problemu czyli do warunkow w ktorych mialby byc bity rekord. Ja osobiscie zwolennikiem rekordow nie jestem ale jesli juz mialyby byc to fajnie by bylo gdyby byly bite przy okazji jakis zorganizowanych regat.


Prostre pytanie: dlaczego?

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 16:28 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Dlatego zeby wszyscy uczestnicy mieli takie same szanse .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 16:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
M@rek napisał(a):
Dlatego zeby wszyscy uczestnicy mieli takie same szanse .


Podpowiesz, jak to zrobić w przypadku startowania x (lub xx) lat później?

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 16:52 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nie rozumiem pytania . Jal zapewne wiesz rekordy w lekkiej atletyce notowane sa jedynie na oficjalnych zawodach odpowiedniej rangi. To ze ktos skoczyl dalej, rzucil dalej czy przebiegl szybciej na treningu znaczenia nie ma. W zeglarstwie istotne znaczenie maja warunki na trasie a to zalezy od szczescia i pieniedzy ktore sie ma lub nie na oczekiwania i routerow.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 17:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
M@rek napisał(a):
Nie rozumiem pytania . Jal zapewne wiesz rekordy w lekkiej atletyce notowane sa jedynie na oficjalnych zawodach odpowiedniej rangi. To ze ktos skoczyl dalej, rzucil dalej czy przebiegl szybciej na treningu znaczenia nie ma. W zeglarstwie istotne znaczenie maja warunki na trasie a to zalezy od szczescia i pieniedzy ktore sie ma lub nie na oczekiwania i routerow.


A proszę Cię bardzo. Żeglarz X popłynął dookoła świata, czas jego rejsu jest powszechnie znany i uznany. Żeglarz Y płynie na tej samej trasie, x lat później. Znaczy, wg Twojego założenia, żeglarz Y nie pobije żadnego rekordu bo regat nie ma, pomimo, że każdy wie jaki rekord jest? Ale jak przypadkiem będzie to robił w regatach z dziesięcioma innymi to nagle pobije? Mimo, że wg Twojej definicji nawet żeglarz X nie ustanowił rekordu (pomimo, że wszyscy go znają...) wiec nie bardzo jest co bić...

Ps. Przed końcem roku rozmawiałam z RKJ na temat jego przewidywań czasów w nowym GGR. Stwierdził, że przed startem liczyli, że pierwszy może być w granicach 200 dni. Mnie wychodziło podobnie. Było 228 czy jakoś tak. W regatach gdzie położono (choć niezbyt skutecznie egzekwowano...) nacisk na odtworzenie regat jak najbliższych oryginałowi sprzed 50 lat. Wyglada na to, że nie da się porównywać tych wyników, bo nasza ogólna wiedza jest inna...

Ps2: wielokrotnie proszono o nieporównywanie patentów do prawa jazdy. Może warto tez przestać żeglarstwo porównywać do lekkiej atletyki, bo to jakby kompletnie inne światy są?

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2019, o 17:16 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Masz prawo do swojego zdania ale ja pozostane przy swoim :)
Co jakis czas czytam o rewelacyjnych predkosciach osiaganych przez jachty piszacych armatorow. Plywam czesto w regatach i wtedy te opowiesci porownuje z rzeczywistoscia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2019, o 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2010, o 14:27
Posty: 1498
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 238
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m.
dziś Caravela Rafała wyjeżdzą ze szkutni i jedzie na targi do Warszawy


Załączniki:
IMG-20190226-WA0000.jpg
IMG-20190226-WA0000.jpg [ 148.38 KiB | Przeglądane 4400 razy ]

_________________
Robert "Długi"

Za ten post autor Dlugi otrzymał podziękowania - 2: M@rek, plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2019, o 13:21 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Jesli to mozliwe poprosze wiecej zdjec pokazujacych zmiany w stosunku do prototypu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL