Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 cze 2018, o 16:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Szkoda, że w dyskusji nie biorą udziału, nie wyrażają opinii ci, którzy praktycznie, a nie teoretycznie korzystali, korzystają, lub będą korzystać z usług skippera

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2018, o 16:32 
Mówisz?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2018, o 16:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5447
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2898
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Ja na swój pierwszy w życiu rejs popłynęłam z kimś, kogo zupełnie nie znałam, a dzięki któremu złapałam "chorobę morską". Artur, dzięki ogromne! To, że jestem tutaj, to Twoja zasługa. :-D
Skipper profesjonalistą być musi ("ma być bezpiecznie"), ale to nie wszystko, bo skoro mamy spędzić ze sobą 7 lub więcej dni na mocno ograniczonej przestrzeni, to powinniśmy się wzajemnie przynajmniej jakoś lubić ("ma być miło").
Teraz pływam niemal wyłącznie z ludźmi, których znam. Większość ze skipperów (Szamana, noone, Starego Zientarę, Maarka, Sajmona...) poznałam przez forum. I nie zawiodłam się ani na ich profesjonalizmie, ani na towarzystwie. Są super. A z kilkoma innymi, jeśli byłaby okazja, też płynęłabym w ciemno.
Wniosek: Nie wiesz z kim płynąć? Jak rozpoznać profesjonalistę? Czytaj forum.zegluj.net. ;-)

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Sajmon napisał(a):
Szkoda, że w dyskusji nie biorą udziału, nie wyrażają opinii ci, którzy praktycznie, a nie teoretycznie korzystali, korzystają, lub będą korzystać z usług skippera

No właśnie wzięłam i udzieliłam. :-P

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2018, o 16:50 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Sajmon napisał(a):
Szkoda, że w dyskusji nie biorą udziału, nie wyrażają opinii ci, którzy praktycznie, a nie teoretycznie korzystali, korzystają, lub będą korzystać z usług skippera


Na czym bazujesz swoje zdanie?
W tym roku zatrudniłem kilku. Zatrudnię jeszcze kilku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2018, o 18:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Sajmon napisał(a):
Szkoda, że w dyskusji nie biorą udziału, nie wyrażają opinii ci, którzy praktycznie, a nie teoretycznie korzystali, korzystają, lub będą korzystać z usług skippera

A ja to pies?
A ty nie skiper?
Wtedy decyzje podjęłam dlatego, że wcześniej opisaleś swój rejs z dziecmi. Kierowałam się wyłacznie sympatia i przekonaniem, ze jak dałes radę z dzieciakami to jest szansa że ja też przeżyję.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2018, o 20:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Sajmon napisał(a):
Szkoda, że w dyskusji nie biorą udziału, nie wyrażają opinii ci, którzy praktycznie, a nie teoretycznie korzystali, korzystają, lub będą korzystać z usług skippera

Witaj,
nie wiem na ile moja odp. moze Ci sie przydac, gdyz nie znam polskich realiow, ale szukajac rejsow dla mojej mlodej, po okresleniu akwenu i czasu- szukalam kolejno:

1.opinii na forach,
2.opinii na stronach "porownujacych" rozne firmy/skiperow,
3. jesli sa dostepne, prywatnych wpisow osob ktore z danym skiperem plywaly. Bralam pod uwage opinie pozytywne, jak i te wyrazajace pewne zastrzezenia. Jesli byly takowe, to ocdnialam ich zasadnosc...
4.po wybraniu firmy/skipera, ocenialam ja/go na podstawie na mojej, tj. matki rozmowie telefonicznej ze skiperem PRZED rejsem.

Dotyczy to plywania nastolatki, wymagania sa sila rzeczy wyzsze, niz plywanie przez doroslych.

Dodam moze, ze plywam i na wlasnej lodce, i na lodkach rodzinnych/przyjaciol, wiec mam troche doswiadczenia(porownania) roznego podejscia do bycia skiperem.
W tym roku Mloda jedzie do Polski na rejs/szkolenie z szkola zeglarska, z ktora juz wczesniej plywala na rejsie turystycznym, , wlasnie w/g kryteriow ktore przedstawilam powyzej.
Tak samo wyglada organizowane przeze mnie plywanie przez nia na innych rejsach,
lub szkoleniach np.z kadetami(cos w rodzaju druzyny wodnej).
(Kadeci tez czasami zatrudniaja osoby z zewnatrz, dochodza wtedy do powyzszych wymagania formalne do pracy z nieletnimi, ale to chyba wykracza poza zakres watku.)

Opinie "szeptane" sa dla mnie osobiscie nieco mniej miarodajne. Tzn. moze gdybym miala wiecej do czynienia z komercyjnymi skiperami byloby inaczej.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2018, o 10:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zastanowiłem się jak ja właściwie wybieram. I okazało się, że nie wybieram, co mnie zaskoczyło. To jest kwestia przypadku. Natomiast po pierwszym rejsie każdy trafia do mnie na listę pod jedną z 3 opcji:
1. Nie
2. Można, jeżeli reszta załogi ok
3. Tak
I tego się trzymam. W sumie to każdy, z którym nie pływałem, startuje u mnie od 2, chyba że poznam go osobiście i polubię, co go awansuje do 3, lub usłyszę że kombinuje (np. z kasą), wtedy degraduję do 1. Ale najczęściej weryfikacja następuje w rejsie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2018, o 12:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2010, o 23:27
Posty: 37
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Pierwszy mój rejs chorwacki i morski był prowadzony przez zatrudnionego (żeby nie powiedzieć zawodowego) skippera . 9 lat temu mimo posiadania patentu sternika o pływaniu na morzu nie wiedziałam za wiele. Oczywiście doświadczenie śródlądowe się przydało, ale do samodzielnego prowadzenia jachtu to mi było bardzo daleko. No ale do rzeczy.
Skipper został polecony przez znajomych, którzy pływali już wtedy z Nim kilka razy. A o profesjonalizmie co świadczy ? Według mnie przede wszystkim umiejętności, spokój i skupienie (nie ma nic gorszego jak przerażony kapitan ) , znajomość tematu ( zapytany cierpliwe tłumaczył teorię żeglowania :) ) i doświadczenie ( na załodze robiła wrażenie książeczka żeglarska z podoklejanymi kartkami na wpisy z rejsów) . W dalszej kolejności stopnie żeglarskie, motorowodne czy instruktorskie, praca związana z żeglarstwem . Aaa i w trakcie płynięcia tylko ewentualnie trochę wina z wodą . Dodatkowym atutem była znajomość chorwackich portów, zatoczek i lokalnych knajpek.

_________________
"Jak będziesz spędzał zbyt wiele czasu myśląc nad czymś, nigdy tego nie zrobisz. Zrób przynajmniej jeden krok dziennie w kierunku swojego celu. " Bruce Lee


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2018, o 12:58 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
To może i ja się wypowiem jako swieży adept żeglarstwa. Ja swój pierwszy rejs ( w tym roku) wybrałem tak , że zapytałem instruktora ,który mnie uczył żeglarstwa , czy organizuje też rejsy. Okazało się, że tak . Ot i cała filozofia. Bez zbędnego szukania i wertowania czeluści netu. A jak będzie to opowiem jak czy jeśli wrócę :rotfl:

_________________
***** ***



Za ten post autor marioczewa otrzymał podziękowanie od: Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2018, o 13:54 
marioczewa napisał(a):
Bez zbędnego szukania i wertowania czeluści netu.

Bez osobistych wycieczek proszę! :mrgreen:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2018, o 14:31 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Hah a jednak dokładnie czytacie. Nawet mi do głowy nie przyszło :D

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2018, o 15:43 
Ja tak. Nie wiem jak Wy. :D
Ok, skończmy bo Sajmon srogie terminy daje w wypadku śmiecenia.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 cze 2018, o 17:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Sajmon, jest gdzieś wątek z kim nie pływać. To jak kto tam nie trafił - to się jakoś specjalnie nie naraził. Albo jeszcze nie naraził wystarczająco :mrgreen:

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lip 2018, o 15:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
Sajmon napisał(a):
[...]
No i czym jest w Waszej ocenie ten profesjonalizm?


1. Odpowiedzialność.
Niestety, można się o tym przekonać dopiero w drodze. Chociaż pewne symptomy (braku odpowiedzialności) można wyczaić wcześniej.

Reszta jest pochodną powyższego.
Jeżeli skipper jest świadomy odpowiedzialności, która na nim ciąży to niejako z automatu zadba o pozostałe sprawy, które wymienialiście. Włącznie z higieną osobistą :)

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.



Za ten post autor Fazi otrzymał podziękowania - 2: kooniu, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lip 2018, o 20:45 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
A ja sprawdzę i odpowiem. Czego się spodziewałem a co otrzymłem. Jedno jest pewne nie chciałbym miec więcej jaj niż kapitan, za to chciałbym się sporo nauczyć. Tego oczekuję max wiedzy z rejsu i tyle, rszta to zabawa, A tak na prawdę to zobaczymy :D

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lip 2018, o 15:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Zasada mam jedną, byle gdzie, byle na czym, byle nie z byle kim !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL