Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 16:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lip 2018, o 16:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4470
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
"Francuzi przejmują największego polskiego producenta jachtów żaglowych. Francuski Beneteau przejmuje polską firmę Delphia Yachts, donosi serwis plasteurope.com. Wartości transakcji nie ujawniono [...]" za: https://www.pb.pl/francuzi-przejmuja-polskiego-producenta-jachtow-935138
https://pl.delphiayachts.eu/beneteau-group

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: cinas
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2018, o 14:33 

Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:50
Posty: 586
Podziękował : 134
Otrzymał podziękowań: 124
Uprawnienia żeglarskie: lipcowe
Oj... Co z 24OD ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2018, o 15:55 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
burzum napisał(a):
Oj... Co z 24OD ?


A co ma być? Nowe od dawna zdrozaly tak, że nie ma sensu kupować. Używki pływają w coraz mniej licznej klasie. Stocznia w ramach podwykonastwa robi sportowe jachty innej marki - bardzo prężnie rozwijającą się klasę J/70. Świat idzie do przodu, stocznia też. Nic złego się nie dzieje. Klasa powoli umiera sama, jak inne lokalne klasy. Co nie znaczy, że poszczególne egzemplarze modelu nie będą osiągały sukcesów jeszcze przez wiele lat.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2018, o 16:37 

Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:50
Posty: 586
Podziękował : 134
Otrzymał podziękowań: 124
Uprawnienia żeglarskie: lipcowe
J/70 to kompletnie inny budżet, żeby być konkurencyjnym. 24OD troche rośnie (u mnie 3 nowe łódki), ale nie tak, jak by mogła. Delphia raczej nie chce się dalej klasą zajmować i na kadłuby czeka się cholernie długo, ale z tego, co wiem, to produkcja łódki jest zlecana na zewnątrz. Nie sądzę, żeby teraz był jakikolwiek powód utrzymywania.

Przykre, że w Polsce jest kilka konkurencyjnych klas amatorskich, w których pływa po kilka jachtów. W przyszłym sezonie chyba 24OD będzie pływać na jednych imprezach z Sigmą Active, może to krok w dobrą stronę.

Piszę z punktu widzenia "użytkownika" ale i potencjalnego sponsora amatorskiej łódki regatowej.

pozdrawiam,

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2018, o 16:43 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
W Polsce rosną inne inicjatywy - dużo bardziej sensowne niż posiadanie własnej łódki w jakiejś zaściankowej klasie. Choćby PEŻ. Inwestycja w krajowe klasy sportowego sensu nie ma. Albo J/70 i jazda za granicę, albo 505 czy coś podobnego. Albo właśnie PEŻ lub mecze.
Jako tako jeszcze żyje omega, ale tam czynnik sprzętowy jest ważny i różny.
W Gdyni ostatnio w D24OD startowało raptem kilka łódek. Może z 5. Co to za klasa...



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2018, o 17:39 

Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:50
Posty: 586
Podziękował : 134
Otrzymał podziękowań: 124
Uprawnienia żeglarskie: lipcowe
Tom28 tez za dużo w Polsce nie ma, chociaż zawody widowiskowe. Tak mi się tylko wydaje i mogę się mylić. Nie mówię nawet o zawodach, ale o możliwościach treningu.
J/70 - większy budżet, ale klasa moim zdaniem idealna.

Wydaje mi się, że gdyby więcej było współpracy między klasami, stowarzyszeniami i stoczniami, byłoby to zdecydowanie korzystniejsze. I więcej ludzi mogłoby się bawić w rywalizacje żeglarską. A od popularyzacji się zaczyna.

Bawi mnie "elitaryzm" klubów żeglarskich - bramy, dostęp dla wtajemniczonych, załatwianie, znajomości, działacze, koterie i wojenki podjazdowe. Tak to wygląda okiem amatora. Na szczęście wrażenie mija po odepchnięciu się nogą od pomostu. Generalnie, mało w tym wszystkim życzliwości. Ot, taki off top.

Popatrzę sobie na PEŻ, chociaż nigdy nie potrafiłem opanować match racingu.

pozdrawiam,

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2018, o 20:02 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Tom28 jako klasa w Polsce nie istnieje. Jest jedna flota w rękach jednego armatora i robi on na tej flocie bardzo fajne i
eventy. To zupełnie inna koncepcja niż typowa klasa one design lub po prostu klasa. I ta koncepcja się sprawdza: jest bardziej dostępne, daje duuuuzo lepszy poziom rywalizacji i nie wymaga takiego angażowania środków i energii jak posiadanie swojej łódki. Same zalety.

burzum napisał(a):
Bawi mnie "elitaryzm" klubów żeglarskich - bramy, dostęp dla wtajemniczonych, załatwianie, znajomości, działacze, koterie i wojenki podjazdowe. Tak to wygląda okiem amatora. Na szczęście wrażenie mija po odepchnięciu się nogą od pomostu. Generalnie, mało w tym wszystkim życzliwości. Ot, taki off top.


Tego nie rozumiem. Moim zdaniem argument przyciagniety za uszy. Nie dość, że żeglarstwo w Polsce istnieje poza klubami i jest mega rozwinięte, to i większość klubów jest otwarta na ludzi. Jestem członkiem Gryfu z Gdyni i jest tam bardzo przyjazna atmosfera. Nie ma tych rzeczy o jakich piszesz. Zresztą, nie bardzo wyobrażam sobie jak miałby przetrwać klub działający tak jak mowisz: po co on ludziom byłby potrzebny?



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lip 2018, o 20:56 

Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:50
Posty: 586
Podziękował : 134
Otrzymał podziękowań: 124
Uprawnienia żeglarskie: lipcowe
plitkin napisał(a):
Tom28 jako klasa w Polsce nie istnieje

To jest jasne, po Świnoujściu sam próbowałem Toma kupić. Zachwyciłem się tą łódką. Rozumiem też idee cyklu. Nie bardzo potrafię tylko złapać granicę między żeglarstwem amatorskim (Delphia 24OD czy inne) a profesjonalnym, nie licząc klas olimpijskich. Po prostu za mało wiem o tym sporcie.

plitkin napisał(a):
Moim zdaniem argument przyciagniety za uszy.


To prawda, ale mnie to męczy.

plitkin napisał(a):
Zresztą, nie bardzo wyobrażam sobie jak miałby przetrwać klub działający tak jak mowisz: po co on ludziom byłby potrzebny?


Myślę, że inaczej wygląda to z wewnątrz, inaczej z zewnątrz. Może faktycznie miałem pecha albo jestem przewrażliwiony. Ewentualnie jestem niepoprawnym idealistą. Trenując od 6tego roku życia spędziłem trochę czasu na wschodzie/zachodzie i z perspektywy czasu uważam, że sport zorganizowany był wszędzie bardziej dostępny niż u nas. Zorganizowany - w profesjonalnych w miarę warunkach, pod okiem trenera/instruktora. Teraz jestem ojcem i raczej potwierdzam swoje obserwacje, chociaż dostępność infrastruktury nieporównywalnie większa, tylko brak w tym myśl i planowania długoterminowego.

Może dlatego jesteśmy nieźli w single-handed.

Prawdopodobnie jeszcze w tym sezonie wystartuję w którejś z amatorskich klas, zobaczymy, jak będzie. Bardzo się cieszę z nadchodzącej rywalizacji i możliwości uczenia od lepszych.

Inna sprawa, że ja generalnie aspołeczny jestem, więc moje marudzenie może nie mieć obiektywnych podstaw.

pozdrawiam,

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2018, o 07:03 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
W tym co piszesz o klubah jest sporo racji. Kiedys u nas tez tak bywalo. Kluby byly finansowane z budzetu, prowadzily klasy przygotowawcze i olimpijskie dlatego zeglarstwo bylo dostepne dla kazdego chetnego ( jesli mieszkal w odpowiednim miejscu).
Obecnie kluby przeksztalcily sie glownie w stowarzyszenia prywatnych armatorow ktorym zalezy glownie na jak najmniejszych kosztach postoju. Starty dzieci i mlodziezy finansuja glownie Rodzice ( na tyle , naile Ich stac). Taka rzeczywistosc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2018, o 17:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Pamiętam że w latach 80 trzeba było sporo pieniędzy włożyć, żeby dziecko mogło trenować w klubie na Optymiscie.
Z drugiej strony zeglowalem w harcerstwie i. AZS za grosze, a jako morski i kpt albo za darmo albo jeszcze zarabiając.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2018, o 20:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Oj brzydko to było Colonelu zarabiać na kolegach, i to jeszcze w AZSie :-(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2018, o 20:54 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Z kolei w latach 60 tych i 70 tych zeglowalem przktycznie za darmo w prawie wszystkich klasach przygotowawczych i olimpijskich. Na zgrupowania i regaty dostawalisy diety.
Dla mnie to byl wspanaly okres.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2018, o 21:32 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1427
Podziękował : 519
Otrzymał podziękowań: 651
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Dla mnie to byl wspanaly okres.


Komuno wróć! dla Marka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lip 2018, o 21:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Nie..... po tym oświadczeniu Marka IPN zlustruje do 6 pokolenia wstecz, na wszelki wypadek razem z sąsiadami :-D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2018, o 08:53 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
cors napisał(a):
M@rek napisał(a):
Dla mnie to byl wspanaly okres.


Komuno wróć! dla Marka.


Wolalbym zemi mi mlodosc wrocila :) Mio ze o wlasnymjachcie marzylismy z Ojcem ( kupilismy plany "Zewa" Tobisa) mielismy na czym plywac dajac jedynie wlasna prace.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lip 2018, o 11:15 

Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:50
Posty: 586
Podziękował : 134
Otrzymał podziękowań: 124
Uprawnienia żeglarskie: lipcowe
M@rek napisał(a):
Wolalbym zemi mi mlodosc wrocila


Otóż to :)

M@rek napisał(a):
Z kolei w latach 60 tych i 70 tych zeglowalem przktycznie za darmo w prawie wszystkich klasach przygotowawczych i olimpijskich.


U mnie podobnie, treningi za grosze, natomiast starty, wyjazdy, opieka medyczna juz w gestii rodzica, co zdecydowanie promowało tych, którzy sobie mogli na to pozwolić.
Najgorsze było przejście z etapu junior młodszy/junior na senior (open) - wtedy praktycznie dzieciak zostawał bez wsparcia.

Co do komuny, to nie tęsknię, ale pod względem bazy obiektów sportowych nie było źle. A jedne z lepszych obiektów dla młodzieży widziałem w Rosji/ZSRR - miałem okazję jakiś czas trenować na Krymie (chyba wówczas rosyjskim, to było jakoś krótko po rozpadzie).

pozdrawiam,

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lip 2018, o 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
80% przekazać Francuzom to wstyd. Dobra spółka układa się na zasadzie: fifty - fifty.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lip 2018, o 21:51 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Mir napisał(a):
80% przekazać Francuzom to wstyd. Dobra spółka układa się na zasadzie: fifty - fifty.


Dwa abstrakcyjne stwierdzenia. Czemu oddać, skoro sprzedać? Od kiedy do sprzedaż czegokolwiek Francuzom wiąże się ze wstydem?
Od kiedy to "dobre spółki" układa się na zasadzie 50/50? Moim zdaniem to najgorszy układ umożliwiający wiele wyliczeń i patologii. Dominującą rolą jednego wspólnika jest dużo czystszym układem imho.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lip 2018, o 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
Ciekawe jakie modele utrzymają w produkcji?
Zwykle w takich przypadkach modele podobne się wygasza, aby nie robić wewnętrznej konkurencji.
Chyba, ze Delphia będzie takim "gorszym" Beneteau. Coś w stylu Volkswagena i Skody.

Szkoda, ja tam lubię 40-stki z Delphii.

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lip 2018, o 23:13 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Mozesz napisac co w nich lubisz ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lip 2018, o 23:17 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Moze nie zauwazyles ze nie tak dawno Delphia kupujac Maxi wprowadzila do oferty lodke Pelle Petersona a do tego zamowila projekty u Tonego Castro. Wynika z tego ze stara 40 Skrzata nie miala juz powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lip 2018, o 23:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
plitkin napisał(a):
Dwa abstrakcyjne stwierdzenia. Czemu oddać, skoro sprzedać? Od kiedy do sprzedaż czegokolwiek Francuzom wiąże się ze wstydem?

Taka marka jak Delphia powinna trzymać fason i robić swoje. Tyle lat pracowali na dobre imię firmy, zrobili z Olecka wzór do naśladowania i teraz wszystko sprzedają zagranicznemu konkurentowi? Bo 80% to jest duży krok do 100%, kto ma większość, ten ma wszystko. Czeska Skoda wpuściła Niemców na zasadzie mniejszościowej. Teraz nie mają już żadnych udziałów w niemieckiej Skodzie...

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 01:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Fazi napisał(a):
Chyba, ze Delphia będzie takim "gorszym" Beneteau. Coś w stylu Volkswagena i Skody.
Jeśli już trzymać się motoryzacyjnych porównań, to sądzę, że przyszłość konstrukcji takich jak D40 mniej będą przypominać dzieje Skody po przejęciu przez VW, a bardziej losy przejętego przez VW... Wartburga.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 05:28 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Mir napisał(a):
Taka marka jak Delphia powinna trzymać fason i robić swoje. Tyle lat pracowali na dobre imię firmy, zrobili z Olecka wzór do naśladowania i teraz wszystko sprzedają zagranicznemu konkurentowi?


Każdą osobę stwierdzającą co powinna robić prywatna firma i jej właściciele pytam zawsze o to dlaczego właściwie powinna? Bo to dobro narodowe? Pytam też ile produktów danej marki taką osobą kupiła w ostatnim czasie - bo chyba te, "powinna" wspierać krajową markę?



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: Matt_the_sailor, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 09:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
M@rek napisał(a):
Moze nie zauwazyles ze nie tak dawno Delphia kupujac Maxi wprowadzila do oferty lodke Pelle Petersona a do tego zamowila projekty u Tonego Castro. Wynika z tego ze stara 40 Skrzata nie miala juz powodzenia.


Pewnie jest tak jak mówisz.
Tym bardziej, że w ofercie nie mają też trochę mniejszej 37.

Co w nich lubię?
37 czy 40 to takie typowe jachty tej klasy z tym, że design tradycyjny.
Oczywiście, nie są to demony szybkości, wzorce super jakości czy luksusu.
Wydały mi się takim rozsądnym kompromisem.

Może ja nie lubię tej nowoczesności na siłę, żeby się odróżniać od konkurencji nawet jeżeli to nie ma sensu. Tych prostych dziobnic, tych żelazkowatych kształtów kadłuba...a teraz produkowane jachty takie są...



Hmm, to tak jak z kobietą. Jeden lubi blondynki drugi brunetki i nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia. No to ja wolę kobiety o tradycyjnych kształtach. :)

D40 to taki typowy plasticzak z tamtych lat. No i mi to pasi :)

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 09:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
M@rek napisał(a):
Wynika z tego ze stara 40 Skrzata nie miala juz powodzenia.

Modele Delphia nie wydają się interesujące dla grupy Beneteau, są przestarzałe i wydają się mono odległe od logiki przemysłowej budowy, funkcjonującej w grupie...
To takie luźne tłumaczenie z:
http://www.solovela.net/4Daction/Web_pa ... %20Delphia

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 09:58 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Fazi napisał(a):

D40 to taki typowy plasticzak z tamtych lat. No i mi to pasi :)

pozdro


To kupuj :) Widac ze takich jak Ty jest coraz mniej a na rynku podobne znakomicie utrzymane uzywki sa za ulamek ceny nowego jachtu. Mialem okazje plywac na paru jachtach podobnej wielkosci i dla mnie mimo naprawde dobrej jakosci Delphia bylaby ostatnim wyborem. "Sukcesy" rejsow Cichockiego chyba firmie nie pomogly :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 10:28 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Tak na marginesie Delphia budowala skorupy J 80, buduje J 70 moze i takie bedzie budowac w swoich halach. Na razie lece wyslac kupon w Lotto bo to cos akurat dla mnie :)
dz. ·
NEWJ/99 Short-handed Offshore Speedster!

J/Boats and J/Composites are pleased to announce the new J/99, a 9.9 meter (32.9’) crew-friendly, offshore-capable speedster currently under development at J/Composites in Les Sables d’Olonne, France.

The J/99 is the newest addition to the J/Sport range, combining headroom and comfortable interior accommodation with the tiller-driven responsiveness of a sport boat. The sail and deck plan are optimized for easy handling with fewer crew, and incorporate the latest developments from the award-winning J/121 and the new Offshore Sailing World champion J/112E. The interior features twin aft cabins, a proper sit-down forward facing nav station, an L-shaped galley, and a private forward head with sail locker.

Now more than ever, sailors are attracted to adventure-filled, signature events (Fastnet, Middle Sea, Chicago-Mac, etc.) where straight-line speed, sail handling, strategy and weather routing are all equally put to the test. The J/99 is designed to excel in these events (both fully crewed and short-handed) while delivering the exhilarating, family-friendly experience the J/Sport range is known for.

“The J/99 opens up a wide range of sailing possibilities,” commented designer Alan Johnstone. “The versatile sail plan, balanced hull form and efficient cockpit will work as well for short-handed offshore sailing as for weekend sailing with friends. The J/99 packs a lot of performance and versatility into a manageable size and budget.”


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 11:02 

Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:50
Posty: 586
Podziękował : 134
Otrzymał podziękowań: 124
Uprawnienia żeglarskie: lipcowe
J/99 jest świetna, niemal idealna do tego, jak chciałbym żeglować. Przynajmniej tak się zapowiada.

Ale bardziej fascynuje mnie to:

http://www.beneteau.com/en/figaro-beneteau-3

pozdrawiam,

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 lip 2018, o 11:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
plitkin napisał(a):
Każdą osobę stwierdzającą co powinna robić prywatna firma i jej właściciele pytam zawsze o to dlaczego właściwie powinna? Bo to dobro narodowe?

Tak, to jest jeszcze nasze dobro narodowe. Delphia. Olecko. Zmieniła się struktura i forma, ale dobro pozostało. Niewiele tego jest, sprzedano co było państwowe, a teraz to co prywatne, sprzedają prywatne osoby. Bo taki jest trend... Prywatna firma niczym nie różni się od państwowej czy spółdzielczej. Dopóki jest polska i płaci tutaj podatki, to jest nasze polskie dobro. Była Stocznia Jachtowa w Szczecinie, była Stocznia Jachtowa w Gdańsku, była w Chojnicach, Ostródzie, Miastku, Augustowie. Teraz masz Janmora, Delphię, Northmana i wiele innych, które tworzą Polski Przemysł Jachtowy. Jaki będzie ten przemysł, gdy stocznie będą zagraniczne? :roll:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL