Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 14:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lis 2018, o 08:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Oczywiście, że celne Vaginalu.

Ale czy to faktycznie istota folwarku ?

Najlepiej się krytykuje innych samemu nie robiąc nic. Nieprawdaż ?

To u nas powszechne jest...

Oczywiście nikt nikogo i do niczego nie zmusza, jednak z ewentualnych osiągnięć skorzystają wszyscy.

Także SIRK i vaginal.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 08:46 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Kurczak napisał(a):
z ewentualnych osiągnięć skorzystają wszyscy

Cóż zrobić, raczej się nie oflaguję.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 08:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Tak myślałem...

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Panowie, dajcie spokój z niepotrzebnymi przytykami. Krytyka tak, ale konstruktywna, że ódwołam się do języka z przeszłości. ;-)
Każda organizacja żeglarska walcząca o poszerzenie naszej wolności zasługuje na wsparcie wszystkich, nie podkładajmy sobie nóg nawzajem.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Alterus napisał(a):
Każda organizacja żeglarska walcząca o poszerzenie naszej wolności zasługuje na wsparcie wszystkich, nie podkładajmy sobie nóg nawzajem.


A możesz to powyższe jakoś Alterusie w mózgach naszych stałych krytykantów wyboldować ?

Ale tak, aby dotarło do nich, że:

- po pierwsze primo - robimy to społecznie nie biorąc za to żadnej kasy natomiast wkładamy w to nasz czas i zaangażowanie - i to nie małe...

- po drugie primo - nie mamy żadnego prywatnego interesu komuś robić na złość doprowadzając do zliberalizowania praw - nazwijmy to ogólnie - wodnych

- po trzecie primo - jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na dalsze - lub skuteczniejsze - działanie w w/w kierunku to zamiast nas krytykować może się przyłączyć do naszych działań

- po czwarte primo - malkontenctwo jest irytujące.

Będę Ci bardzo zobowiązany, jeżeli powyższe uda Ci się zrobić...

Z góry dzięki

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 14:25 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
bury_kocur napisał(a):
A możesz to powyższe jakoś Alterusie w mózgach naszych stałych krytykantów wyboldować ?

Ale tak, aby dotarło do nich, że:

- po pierwsze primo - robimy to społecznie nie biorąc za to żadnej kasy natomiast wkładamy w to nasz czas i zaangażowanie - i to nie małe...

- po drugie primo - nie mamy żadnego prywatnego interesu komuś robić na złość doprowadzając do zliberalizowania praw - nazwijmy to ogólnie - wodnych

- po trzecie primo - jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na dalsze - lub skuteczniejsze - działanie w w/w kierunku to zamiast nas krytykować może się przyłączyć do naszych działań

- po czwarte primo - malkontenctwo jest irytujące.



Dopiero poniedziałek a ten juz....
Albo jeszcze trzyma sobotnio/niedzielne.
Wytłumaczyć/ wbić coś do głowy NAM, Polakom???
To się nie uda.
My i tak wiemy wszystko lepiej

bury_kocur napisał(a):
Będę Ci bardzo zobowiązany, jeżeli powyższe uda Ci się zrobić...

Włodeczku, patrz na moje usta
n i e w y k o n a l n e

:rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 19:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7520
Podziękował : 5919
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
- po czwarte primo - malkontenctwo jest irytujące.

Zależy jak patrzysz i z jakiej pozycji ;)
Ja popieram Wasze działania w ciemno. Ze zrozumiałych względów ( mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć - ale jeśli trzeba to znajdę czas ;) )
I kiedy słyszę/widzę określenie "prywatny folwark Colonela", to bardzo mnie to cieszy
Bo to się dla mnie oznacza, że Colonel to nie jakaś tam hetka-pętelka dla swoich adwersarzy...
To się dla mnie oznacza, że skoro "ciężkie k.wy" za nim publicznie, po wsi latają - znaczy działa wydajnie :D
Ja Wam nawet prezesa zazdroszczę trochę z powodu tej "obelgi" ;)
Poważnie...
Wystarczy tylko spojrzeć z nieco innej strony :D ( Według mnie - właściwej )



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowania - 2: boSmann, Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 20:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Wolalbym lekkie... co tez chyba ma miejsce.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 21:00 

Dołączył(a): 20 sie 2018, o 00:01
Posty: 1609
Podziękował : 569
Otrzymał podziękowań: 140
Uprawnienia żeglarskie: po co?
Moje zdanie,szarego człowieka raczej się nie liczy ale proponuję aby im po prostu nie przeszkadzać.Niech robią swoje.



Za ten post autor Zazul otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lis 2018, o 23:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Kurczak napisał(a):
Najlepiej się krytykuje innych samemu nie robiąc nic. Nieprawdaż ?
To u nas powszechne jest...
Oczywiście nikt nikogo i do niczego nie zmusza, jednak z ewentualnych osiągnięć skorzystają wszyscy.
Także SIRK i vaginal.

A mógłbyś zdefiniować te „ewentualne osiągniecia” z których miałbym się cieszyć i niezasłużenie skorzystać?
Czy ta destrukcyjna polityka zastosowana w trakcie prac nad „ustawą o rejestrze jednostek pływających” ma szansę wnieść coś pozytywnego? Czy ty poznałeś główne założenia oraz argumentacje stowarzyszenia którego jesteś reprezentantem? Jeżeli tak to czy ze swoim doświadczeniem zawodowym naprawdę w to wierzysz? Przypominam, że tu nie chodzi wyłącznie o formę ale także o cel, merytoryke i realną rzeczywistość.
Czy naprawdę mam znowu przywołać efekty działania naszych kolegów podczas prac nad certyfikacją żeglarstwa komercyjnego? Tam także poza problemem z formą, językiem i przekazem wystąpiła dosyć znaczna rozbieżność z powszechnie przyjętymi rozwiązaniami a nawet z prawem międzynarodowym.

Przykłady można mnożyć, tym bardziej gdy skupimy się na prowadzonej przez aktywnych członków SAJ „forumowej działalności uświadamiającej”. Oczywiście mamy demokracje i każdy na określonych prawach może z niej korzystać ale proszę mi nie wmawiać, że działalność tego konkretnego stowarzyszenia wnosi obecnie jakieś pozytywne dla nas rozwiązania.

Alterus napisał(a):
Panowie, dajcie spokój z niepotrzebnymi przytykami. Krytyka tak, ale konstruktywna, że ódwołam się do języka z przeszłości.
Każda organizacja żeglarska walcząca o poszerzenie naszej wolności zasługuje na wsparcie wszystkich, nie podkładajmy sobie nóg nawzajem.

A kolega także zalicza się do tych gnębionych i pozbawionych wolności żeglarzy? Jestem trochę zaskoczony. Czy polemika i powoływanie się na fakty jest jakimś niegodnym zachowaniem? Tak naprawdę to już się pogubiłem, czy to ja, czy może moi adwersarze zasługują na miano krytykantów.

MarekSCO napisał(a):
Ja popieram Wasze działania w ciemno. Ze zrozumiałych względów ( mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć - ale jeśli trzeba to znajdę czas )

Ja bym jednak poprosił o małe wyjaśnienie, szczególnie zależy mi na rozwinięciu „popierania w ciemno” i na czym polegają te „zrozumiałe względy”?

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 00:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7520
Podziękował : 5919
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
Ja bym jednak poprosił o małe wyjaśnienie, szczególnie zależy mi na rozwinięciu „popierania w ciemno” i na czym polegają te „zrozumiałe względy”?

Z racji późnej pory postaram się skrótowo odpowiedzieć na techniczną część pytania.
( Jutro rozwinę, jeśli będzie to konieczne )
Co znaczy - popieram w ciemno ?
Oto kierunek działań stowarzyszenia porywa się z moim interesem. Pokrywa z pewnym zakresem moich aktywności życiowych ( zainteresowań, zawodu, etc - interesuję się nie tylko żeglarstwem ale w każdym zakresie moich zainteresowań widzę potrzebę istnienia takich stowarzyszeń...)
Ale kierunek działań to jedno, a metody działań to drugie...
"Popieram w ciemno" znaczy mniej więcej tyle, co popieram bez względu na stosowane metody. A konkretnie mam pełne zaufanie do oceny sytuacji dokonywanej przez Kolegów jak i doboru metod postępowania.
I oczywiście szacunek dla pracy jaką Koledzy wkładają :D


Ostatnio edytowano 27 lis 2018, o 00:28 przez MarekSCO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 00:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
SIRK napisał(a):
ale proszę mi nie wmawiać, że działalność tego konkretnego stowarzyszenia wnosi obecnie jakieś pozytywne dla nas rozwiązania.


Zdefiniuj SIRK-u owo pojęcie "nas" ...

Znaczy - kogo reprezentujesz lub w czyim imieniu występujesz używając w tym przypadku liczby mnogiej ?

Znaczy - dla jakiego "nas" działania SAJ są negatywne - skoro sugerujesz, iż nie są pozytywne ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 07:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Sirk, załóż proszę własne, końkurencyjne stowarzyszenie, do tego wystarczy tylko trzech chętnych. :)

Będziesz wówczas mógł pisać "nas" ( stowarzyszenie........) oraz oczywiście wykazać się większą aktywnością, skutecznością, nieustępliwością, upierdliwością, złośliwością, asertywnością... :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 08:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Kurczak napisał(a):
Będziesz wówczas mógł pisać "nas" ( stowarzyszenie........) oraz oczywiście wykazać się większą aktywnością, skutecznością, nieustępliwością, upierdliwością, złośliwością, asertywnością...


A wtedy my będziemy mogli - biorąc z Ciebie przykład - wykazać się maksymalnym malkontenctwem do Twoich działań.

Co już teraz obiecuję Ci SIRK-u przy świadkach....

SIRK napisał(a):
Ja bym jednak poprosił o małe wyjaśnienie, szczególnie zależy mi na rozwinięciu „popierania w ciemno” i na czym polegają te „zrozumiałe względy”?


Hmmm....

Jakbym był na miejscu adresata tego pytania to odpowiedziałbym także pytaniem - a co Ciebie to obchodzi jaki są owe moje zrozumiałe względu ?

Nie jesteś dla działań SAJ w jakikolwiek sposób miły, więc co Cię SIKR-u obchodzą moje przemyślenia na ten temat ?"

Tak bym się spytał będąc na miejscu MarkaSCO...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 08:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Po przyjęciu Kurczaka w szeregi SAJ stowarzayszenie zeszło na kury :mrgreen:

BPANSP :mrgreen:

P.s. Podobieństwo do jakichkolwiek osób jest zaplanowane premedytacja :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 08:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Kurczak napisał(a):
Sirk, załóż proszę własne, końkurencyjne stowarzyszenie, do tego wystarczy tylko trzech chętnych. :)

Będziesz wówczas mógł pisać "nas" ( stowarzyszenie........) oraz oczywiście wykazać się większą aktywnością, skutecznością, nieustępliwością, upierdliwością, złośliwością, asertywnością... :D


Kurczaku, czepileś się nieistotnego słówka "nas" uciekając od ciekawych pytań, które interesują nas!
Nas czyli Sirka (tak sądzę, skoro pytanie zadał) mnie i mojego szwagra. Przy "nas" sirkowych, które ja sobie tlumaczę jako "nas czytających wątek", nie upieram się, bo pewności nie mam ;)

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 08:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
A zatem powtórzę pytanie Sirka, skierowane do Ciebie Kurczaku. Wchodząc do zarządu Stowarzyszenia, masz zapewne wiedzę o tym "co bylo" i zapewne masz wizje dzialań na przyszlość!

SIRK napisał(a):
A mógłbyś zdefiniować te „ewentualne osiągniecia” z których miałbym się cieszyć i niezasłużenie skorzystać?
Czy ta destrukcyjna polityka zastosowana w trakcie prac nad „ustawą o rejestrze jednostek pływających” ma szansę wnieść coś pozytywnego? Czy ty poznałeś główne założenia oraz argumentacje stowarzyszenia którego jesteś reprezentantem? Jeżeli tak to czy ze swoim doświadczeniem zawodowym naprawdę w to wierzysz? Przypominam, że tu nie chodzi wyłącznie o formę ale także o cel, merytoryke i realną rzeczywistość.
Czy naprawdę mam znowu przywołać efekty działania naszych kolegów podczas prac nad certyfikacją żeglarstwa komercyjnego? Tam także poza problemem z formą, językiem i przekazem wystąpiła dosyć znaczna rozbieżność z powszechnie przyjętymi rozwiązaniami a nawet z prawem międzynarodowym.

Przykłady można mnożyć, tym bardziej gdy skupimy się na prowadzonej przez aktywnych członków SAJ „forumowej działalności uświadamiającej”. Oczywiście mamy demokracje i każdy na określonych prawach może z niej korzystać ale proszę mi nie wmawiać, że działalność tego konkretnego stowarzyszenia wnosi obecnie jakieś pozytywne dla żeglarzy rozwiązania.


Może Sirk nie poda mnie do sadu... ;) W cytacie zastapile, slowko "nas" rownie pojemnym slowem "żegkarze"

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3885
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ja skorzystałem na działalności SAJ-u (acz nie tylko, bo dołożyło się kilka innych organizacji). Jak skorzystałem i korzystam? Mam jacht, na który nie muszę wyrabiać KB, nie muszę przechodzić przeglądów. Dodatkowo wymieniłem mój stary patent na nowszy co zwiększyło moje uprawnienia niejako bezkosztowo (koszt nowego patentu).
W szczegółach nie raz się nie zgadzałem z detalami działalności i pisałem o tym też nie raz (acz dawno temu, bo dawnych działań to dotyczy), ale zawsze dodawałem, czemu tak uważam i że generalnie lepiej mieć coś niż nic.

Przy kompletnej niechęci władz wszelakich (szczególne słowa "sympatii" do aktualnej opozycji) do liberalizacji czegokolwiek w Polsce (od ponad ćwierć wieku) dobre są i te drobne osiągnięcia liberalizacyjne, które mamy. Że ostatnio jest odwrót? Odwrót jest niemal cały czas, ta odrobina wolności wywalczona już lata temu niemalże przypadkiem (szczególne słowa "sympatii" do aktualnej opozycji) jest solą w oku wszystkim władzom. I zapewne będzie ograniczana na różne sposoby.

Być może SIRK nie korzysta w żaden sposób z liberalizacji, jaka zaszła, tak też może być. Co nie znaczy, że nikt nie korzysta, dlatego napisałem ten post.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 3: marcin_palacz, piotr6, Sajmon
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 10:18 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
waliant napisał(a):
nie muszę przechodzić przeglądów

Teraz to ty przeglądasz.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 10:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3885
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
vaginal napisał(a):
Teraz to ty przeglądasz.

Owszem, ale tylko regatowców przed regatami. I nie muszą za to płacić.
A TE przeglądy to jednak muszę przechodzić.
Wiesz, dobrowolne (powiedzmy) kajdany są trochę lżejsze ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 10:59 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Niestety już tak na świecie jest,że każda działalność jest poddawana ocenie, krytyce itp.
Nie ma powodu żeby akurat SAJ z tego trendu się wyłamywał.
Pytania, które postawił Sirk(patrz również jego pierwszy post w tym wątku) są warte odpowiedzi a przynajmniej zastanowienia się.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 12:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Owszem. Dlatego bodajże Buras odesłał zainteresowanych do strony Stowarzyszenia a dokładnie zakładki "akualności".

Bo tam są aktualne i historyczne już informacje dotyczące naszej działalności i może się z nimi zapoznać każdy - czyli osoba nie będąca członkiem SAJ także.

http://saj.org.pl/aktualnosci.html

Nic nie stoi wiec na przeszkodzie, żeby prowadzić dyskusję w tym temacie. Ale najpierw trzeba posiadać wiedzę, później dyskutować.

A na razie wygląda to tak jak ktoś wcześniej napisał - "nie wiem ale się wypowiem' i najlepiej krytycznie...

Krytykuje się np. kooptację nowego członka RA, nie znając statutu SAJ. Bo po co ? Przecież krytykanctwo nic nie kosztuje.

Czy godząc się na wejście w skład RA miałem plan ? Owszem miałem.

Rozumiem, że mam teraz wygłosić expose ? :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 12:22 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Kurczak napisał(a):
Rozumiem, że mam teraz wygłosić expose ?

Możesz zaczynać.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 14:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Czemu miałbyś Piotrze wygłaszać exposé??
Sympatycy wiedzą co robimy, dociekliwi doczytają, a malkontentom i tym, co sami mówia, że z "SAJ im nie po drodze" i tak nie wytłumaczysz. Będzie tylko okazja do kolejnych półprawd, insynuacji albo całych kłamstw.
Tym z dwóch pierwszych grup na pewno każdy z nas odpowie na pytania, a członkowie mają do tego dwa dodatkowe narzędzia: forum wewnętrzne i walne zebranie członków.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 15:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Colonel napisał(a):
Czemu miałbyś Piotrze wygłaszać exposé??

Prezesie, a czemu nie?
Exposé to oczywiście duże słowo, ale jeśli Piotr ma ochotę podzielić się z publiką, nie tylko z członkami SAJ, powodami, dla których zgodził się na wejście do RA, również zamierzeniami, to moim zdaniem byłoby to jak najbardziej ciekawe i pożyteczne.
Podkreślam: jeśli ma ochotę.

I sądzę, że ten wątek dobrze służy SAJ, nawet jeśli dyskusja częściowo prowokowana jest mało sensownymi atakami.

Marcin
(członek SAJ)

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 17:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Przyjechałem wieczorem do Kamienia, zostawiłem autko na bezpłatnym parkingu dla rezydentów, wypakowałem swoje bambetle i zawiozłem je wózkiem na pomost. Po zasztauowaniu ich na Dulci stwierdziłem, że czas na małe co nieco. Jak pomyślałem - tak zrobiłem. Nic tak nie smakuje jak kanapki z krakowską zapijane dobrą whisky w jachtowym kokpicie. :)
Rano nie chciało się wstać, ale co zrobić. Około 8 - mej przybywa załoga w postaci mojego kumpla zapalonego ornitologa - amatora, trzeba więc być ogarniętym i gotowym do rejsu. Płyniemy na Zalew Szczeciński i Roztokę trochę żeglować, trochę podglądać ptaszki.
Artur przyjechał z lekkim poślizgiem- bo jak zwykle przed łikendem korek na "3" był, ale w sumie pół godziny w tą czy w tą nie stanowi. Wszak most w Wolinie jest otwierany o każdej parzystej. :)
Około 10 - tej wypłynęliśmy z mariny dziarsko klepiąc dieselkiem. Po wpłynięciu na tor wodny w mojego kumpla jakby piorun strzelił. Nie mógł usiedzieć w kokpicie - bo tutaj bielik, tam jakaś dziwna kaczka, tam czapla albo insze nieznane mi z nazwy ptaszysko. Podpłyń tu, podpłyń tam. Co ja wodna taksówka ? :) Ale w sumie nie ma problemu tor wodny ma 2 metry głębokości wiec wjechanie Dulcią na mieliznę nam nie grozi. Niech ma. :) I tak tropiąc wodnego węża dotarliśmy do Wolina nieco po 14 - tej, prawie na dwie godziny przed otwarciem mostu. Przycumowaliśmy Dulcię do jednej z boi przeznaczonych na tą okoliczność i zabraliśmy się do konsumpcji drugiego śniadania. W miarę upływu czasu jachtów płynących z północy zaczęło przybywać, ale spoko boi jest tyle, że dla każdego wystarczy.
O 16-tej minut kilka płynęliśmy już w stronę przekopu. Tuż za nim skończyła się sielanka, zrobiło się nieprzyjemnie, zaczęło mocno wiać z zachodu i oczywiście fala wyrosła błyskawicznie. Artur najpierw stracił humor, później zainteresowanie ptakami a na koniec zrobił się zielony.
U la la, pomyślałem, robi się nieciekawie. Zanim dopłyniemy do Trzebieży chłopisko mi zejdzie albo za burtę wyskoczy. :-o
Trudno, trzeba się schować do "bindugi" na nowej wyspie refulacyjnej. Nie ma prądu i wody ale jest porządny pomost, toy-toy'ka. Najważniejsze jednak jest to, że zatoczka jest schowana przed wiatrem i falą.
Niecałą godzinę później cumowaliśmy w mikroporciku na kilka jachtów. Artur natychmiast odzyskał siły i pognał z aparatem między drzewa, ja wyciągnąłem stare kości w kokpicie.

Obudziło mnie szarpanie za ramię. Otworzyłem oczy patrzę i nie wierzę. Na pomoście stoi Bartek - Bosman i śmieje się ze mnie do rozpuku. Kurczak przekimałeś w kokpicie cała noc a teraz się zbieraj - bo jakiś facet chodzi po marinie i twierdzi, że się z Tobą na rejs umówił. :rotfl:

No cóż, o jedną whisky za dużo, pomyślałem. Ale sen przynajmniej był piękny. Ile bym dał za to, żeby się ziścił...

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 18:37 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne
Cały Kurczak, jak go znam.

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lis 2018, o 23:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
bury_kocur napisał(a):
Zdefiniuj SIRK-u owo pojęcie "nas" ...

Nas żeglarzy tj. kilku(?) tysięcy osób żyjących w Polsce XXI wieku i cieszących się miedzy innymi urokami bezpośredniego przebywania na wodzie.

Już od jakiegoś czasu w dosyć niewybredny sposób sugerujesz brak zainteresowania dalszą dyskusją aby równocześnie kończyć każdy post bezpośrednim pytaniem. Zdecyduj się na coś, proszę.

Sajmon napisał(a):
Może Sirk nie poda mnie do sadu... W cytacie zastapile, slowko "nas" rownie pojemnym slowem "żegkarze"

Nie, nie podam, ale cieżko uwierzyć, że tylko ty przeczytałeś ze zrozumieniem.

Kurczak napisał(a):
Nic nie stoi wiec na przeszkodzie, żeby prowadzić dyskusję w tym temacie. Ale najpierw trzeba posiadać wiedzę, później dyskutować.
A na razie wygląda to tak jak ktoś wcześniej napisał - "nie wiem ale się wypowiem' i najlepiej krytycznie...
Krytykuje się np. kooptację nowego członka RA, nie znając statutu SAJ. Bo po co ? Przecież krytykanctwo nic nie kosztuje.

Drogi Kurczaku, „to nie ja byłem Ewą” i to nie ja użyłem terminu „folwark”, i nie ja wskazywałem na jakieś nieścisłości proceduralne.
Ale to ja już kilka(?) lat temu stawiałem pytanie, „czyje interesy reprezentuje SAJ” i to ja dla przykładu wskazywałem na niegodnie przeprowadzaną kampanie „śmigłowcowo-ratowniczą”. Kampanie która wspierana „w ciemno i bezkrytycznie” (tak kol. Marku to miedzy innymi do ciebie) doprowadziła do całkowitego zdyskredytowania na tym forum naszych służb ratowniczych.
W wyniku tej nagonki nasza koleżanka instruktorka stwierdziła, że boi się pływać w polskiej strefie odpowiedzialności SAR. Natomiast doświadczony kolega w imieniu swoich niemieckich znajomych oświadczył, że na wschód od Kołobrzegu znajduje się cywilizacyjna pustynia.
Jeżeli dodam do tego świadome i bezkrytyczne uczestnictwo w propagandowym materiale dziennikarskim gdzie w podły sposób wykorzystano tragiczny wypadek jednego z ratowników to będziemy mieli przykładowy obraz tej bezpardonowej walki „za naszą i waszą” tylko nie wiem, wolność czy głupotę.

waliant napisał(a):
Być może SIRK nie korzysta w żaden sposób z liberalizacji, jaka zaszła, tak też może być.

Oczywiście, że korzystam z dobrodziejstw tego świata. Powiem więcej co raz częściej staram się czerpać pełną dłonią ale nie widzę w tym żadnych zasług SAJ.

I może nadszedł czas aby sobie jednoznacznie wyjaśnić, nie wykradłem tajnych kodów i nie loguje się na zamkniętym forum działaczy i sympatyków SAJ. Jest to chyba nadal otwarte forum dyskusyjne a ja mam prawo przedstawiać własne zdanie. Jeżeli przekroczyłem regulamin lub chociażby jakieś inne niekoniecznie zapisane zasady to nasi moderatorzy a także ich mentorzy mają wiele dostępnych narzędzi, aby zakończyć tą niepotrzebną(?) czy szkodliwą(?) dyskusje.
Sugerowanie abym założył konkurencyjne stowarzyszenie, powoływanie się na historie lub ciągłe przywoływanie bezpłatnej formy działalności jest co najmniej nie na miejscu.
Czy nieefektywna lub szkodliwa działalność jakiegoś organu może być usprawiedliwiana historią lub niepobieraniem za swoje usługi wynagrodzenia? To już trąca o kabaret.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2018, o 00:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3885
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
ale nie widzę w tym żadnych zasług SAJ.

A niesłusznie.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lis 2018, o 00:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
SIRK napisał(a):
Sugerowanie abym założył konkurencyjne stowarzyszenie, powoływanie się na historie lub ciągłe przywoływanie bezpłatnej formy działalności jest co najmniej nie na miejscu.


SIRK napisał(a):
Nas żeglarzy tj. kilku(?) tysięcy osób żyjących w Polsce XXI wieku i cieszących się miedzy innymi urokami bezpośredniego przebywania na wodzie.


Fiu, fiu, fiu ....

Nie bądź taki skromny ...

Jesteś - jak widać z powyższego - kol. SIRK-u zdecydowanie lepszy od SAJ-u oraz wszelkich innych organizacji razem wziętych w reprezentacji mas żeglarskich skoro zgromadziłeś koło siebie "kilka tysięcy osób" a następnie występujesz w ich imieniu mając od nich - jak sądzę - upoważnienie do tych wystąpień ...

Jedyne co pozostaje to pogratulować reprezentacji tak ogromnego stowarzyszenia, którego istnienia - przez zapewne wrodzoną skromność - nie chcesz przedstawić ... :rotfl:

SIRK napisał(a):
W wyniku tej nagonki nasza koleżanka instruktorka stwierdziła, że boi się pływać w polskiej strefie odpowiedzialności SAR. Natomiast doświadczony kolega w imieniu swoich niemieckich znajomych oświadczył, że na wschód od Kołobrzegu znajduje się cywilizacyjna pustynia.


Koleżance się nie dziwię a Kolega - mając zapewne na uwadze stan śmigłowców SAR-u - oświadczył czystą i jedyną prawdę - smutną, ale prawdziwą :-(

Jeżeli Ty jakoś SIRK-U masz inne i lepsze wiadomości o polskiej służbie poszukiwawczo - ratowniczej na naszym wybrzeżu - szczególnie wschodnim - to zdradź nam tą wiedzę tajemną ...

SIRK napisał(a):
Już od jakiegoś czasu w dosyć niewybredny sposób sugerujesz brak zainteresowania dalszą dyskusją, aby równocześnie kończyć każdy post bezpośrednim pytaniem. Zdecyduj się na coś, proszę.


A bo wiesz - ja jak ta dziewica - taki niezdecydowany kurcze jestem - i chciałbym i boję się ... :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 142 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL