Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 08:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sty 2019, o 10:52 

Dołączył(a): 10 lut 2009, o 11:29
Posty: 276
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 48
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan
Czepiacie się. To metafora 'hartu ducha i ciała', a nie propozycja operacji zmiany płci... :)

_________________
Jeśli nie wiesz do jakiego portu chcesz dopłynąć, nie licz że wiatry będą ci sprzyjać.
Pozdrawiam, Krzysiek Gawor


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 09:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2018, o 11:21
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 43
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cytuj:
nie wybiorę się na 2-tygodniowy rejs z kimś obcym, a rodzice tym bardziej mnie nie puszczą, choćby mieli nawet jechać tam ze mną.


Kilka lat temu chciałem wyciągnąć na morze mojego syna, który miał wtedy 13 lat. Wymyśliłem więc tzw. rejsy wakacyjne z dziećmi. Zagadałem znajomych z młodzieżą w podobnym wieku, oni swoich znajomych i tak zaczęliśmy się bujać co roku po greckich wodach. Przy założeniu, że nie pływam z ludnością <18 bez choć jednego rodzica. I bujamy się do dziś, choć teraz Młody ma 20 lat, j.s.m. i pływamy z jego znajomymi :)
A ten przydługi wstęp jest po to, żeby Ci zasugerować poszukanie wśród Twoich znajomych kogoś z rodzicem żeglującym. Jeśli okaże się, że z tym rodzicem pływał i nie blednie na samą myśl o powtórce, to może jest to sygnał, że warto tą drogą spróbować, przekonując do tego któreś z Twoich rodziców.
Pozdrawiam,

_________________
Adam Widmański



Za ten post autor Adam Widmański otrzymał podziękowanie od: SailingGirl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 14:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2018, o 17:03
Posty: 69
Podziękował : 125
Otrzymał podziękowań: 20
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Adam Widmański napisał(a):
warto tą drogą spróbować, przekonując do tego któreś z Twoich rodziców.
Pozdrawiam,


Znam tylko żeglujących po jeziorach, bo w tym towarzystwie się głównie obracam :/

_________________
Zakochana w żeglarstwie
Basia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8766
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
A, może harcerze wodni coś we Wrocławiu organizują? Warto też sięgnąć po książkę "Żeglarstwo morskie" W. Głowackiego, ona otwiera horyzonty. https://allegro.pl/listing?string=żeglarstwo%20morskie%20głowacki&order=m&bmatch=baseline-cl-n-ns-uni-1-2-0107

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 14:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2018, o 11:21
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 43
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SailingGirl napisał(a):
Adam Widmański napisał(a):
warto tą drogą spróbować, przekonując do tego któreś z Twoich rodziców.
Pozdrawiam,


Znam tylko żeglujących po jeziorach, bo w tym towarzystwie się głównie obracam :/


Ale może oni znają kogoś, kto się szlaja po morzu ;)

_________________
Adam Widmański


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 15:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4460
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 757
Otrzymał podziękowań: 1527
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
SailingGirl napisał(a):
nie wybiorę się na 2-tygodniowy rejs z kimś obcym, a rodzice tym bardziej mnie nie puszczą,
Zdefiniuj "obcy". Kiedy "obcy" przestaje być "obcym"? OIDP Forest Gump rozwiązał to przedstawiając się prowadzącej autobus (i vice versa). :mrgreen:
Kilka(naście) lat temu - gdy miałem wysłać 11-letniego syna na obóz żeglarski też bałem się wysłania go z "obcymi". Zaprosiłem więc właściciela firmy (zarazem komendanta obozu) do domu i go (oraz KWŻ - jego siostrę) poznałem (wcześniej było drobne śledztwo internetowe). Kilka godzin rozmów przy piwku... i przestali być "obcy"... :-P

Przecież jadąc na obóz/kolonie też jedziesz z "obcym". Idąc do szkoły - trafiasz na "obcych" nauczycieli. Idąc na basen, zapisując się na karate, balet, cokolwiek - wszędzie "obcy". Przy takim założeniu - jedyna rada namów "znajomych" żeby zaczęli uprawiać żeglarstwo morskie... :lol:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 18:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Wojtku,
ja zrobiłam dokładnie tsk samo, tylko przez telefon; a utrudnieniem była odległość. Moja Młoda musiała jeszcze dojechać do Polski. Ale o tym wszystkim pisaliśmy już wcześniej.
SailingGirl,
jeśli rodzice pozwolili by Ci pojechać za granicę to mogłabym zaoferować pływanie na "damskiej" łódce, ale niestety w dalszym ciągu z nieznajomymi... :-(
Opierając się na moich doświadczeniach, w dalszym ciągu obstawiałabym na początek rejs po zatoce, albo powiedzmy którymś z katamaranów w ciągu dnia. Możesz np. popłynąć z rodzicami. Regat, jako "wprowadzenia" do morza raczej bym nie polecała.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 21:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11623
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1622
Otrzymał podziękowań: 3870
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
01_Anna napisał(a):
Regat, jako "wprowadzenia" do morza raczej bym nie polecała.

Nie chcę się za bardzo spierać, ale czemu nie? Nasze, wybitnie amatorskie regaty na Zatoce czy w Świnoujściu mogą być. Nie mówię, żeby wsiadać na wypasiony jacht regatowy typu Selma czy Vihuela, ale na całą gamę innych, bardziej turystycznych, można.
Także dlatego, że regaty mają jakiś harmonogram, jakiś cel i terminy. Nie ma czasu na nudę. No i to świetna nauka, bardzo szybka.

W klubie, czyli w Gryfie, nie raz była o tym mowa. Bardziej wyróżniających się (chęciami!) kursantów czasami, gdy jest okazja, zabiera się na weekend na jakieś regaty, i jest to zazwyczaj świetny pomysł.

Ale więcej nic nie mówię, bo temat jest już tak przegadany, że czas na wiosnę :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 23:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Z doświadczenia :-(
Zabrałam chłopaka który przyjechał z synem. Uprzedzałam, że jak popłyniemy, to możemy wrócić, ale to potrwa, wiatr może się zmienić itd. Tak, tak wszystko OK.
Nie byłam do końca przekonana, ale to ojciec zadecydował że płyną*, bo syn chciał zobaczyć...
No i, hm...wiatr się zmienił.
Chłopaczek w sumie się bał. Żadnego niebezpieczehstwa nie było, ale... powiedzmy nie było to idealne wprowadzenie do pływania. Bauyjąc na tym doświadczeniu, drugi raz nowicjusza- nawet z rodzicem- nie wezmę.
A jednocześnie, pisałam o tym, pływamprzez całe wakacje czy w weekendy z "dzieciakami" tj. nastolatkami, kolegami moich własnych potomków, z dziećmi moich przyjaciół etc. Jak do tej pory wszystko jest ok. I oby tak zostało!

* Żeby było jasne, płynęli z nami obydwoje, tj.ojciec i ten jego nastoletni syn.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 23:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11623
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1622
Otrzymał podziękowań: 3870
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
01_Anna napisał(a):
Z doświadczenia

Na morzu zawsze jest ryzyko, że będzie coś nie tak.
Każdy ma swoje doświadczenia i przy nich zostanie :)
Generalnie każdy nowicjusz to niewiadoma.
W przypadku SailingGirl akurat widać determinację. To nie jest zupełnie przypadkowa osoba, która chce po prostu zobaczyć, i płynie bez przekonania. A to zmienia sytuację i ZMNIEJSZA ryzyko.

01_Anna napisał(a):
drugi raz nowicjusza- nawet z rodzicem- nie wezmę.

Ja bym powiedział, że zwłaszcza z rodzicem ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: SailingGirl
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sty 2019, o 23:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
01_Anna napisał(a):
Generalnie każdy nowicjusz to niewiadoma.


Powiem Ci Aniu tak - a ja jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałaś się posłać Swoją osobistą Córkę - też Anię - na rejs z nami.

Nie boję się Ani obecności Jej - jako nowicjuszki - u nas.

Będzie Aniu zadowolona...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL