Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 11:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 mar 2020, o 11:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2018, o 11:21
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 43
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dzień dobry,

zawiesiliśmy dla Was w sieci obszerny fragment książki Toma Cunliff'e Żegluj jak ekspert

Znajdziecie go tutaj - https://drive.google.com/open?id=1GxedEuw8EcZL2vqQXypWbbNhTgwwwwBb

Czytajcie, ściągajcie, komentujcie.

Pozdrawiam,

_________________
Adam Widmański



Za ten post autor Adam Widmański otrzymał podziękowania - 3: Hagan, marioczewa, michal55
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2020, o 14:17 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
A teraz czekamy na ciąg dalszy. Gdybym wiedział to bym nie kupował tej ksiązki niedawno. Tylko widzę, że nowa różni się od starej. Ciekawe czy wiedzy przybyło :D

_________________
***** ***



Za ten post autor marioczewa otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2020, o 15:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2018, o 11:21
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 43
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
marioczewa napisał(a):
A teraz czekamy na ciąg dalszy. Gdybym wiedział to bym nie kupował tej ksiązki niedawno. Tylko widzę, że nowa różni się od starej. Ciekawe czy wiedzy przybyło :D

To jest to samo polskie wydanie. :D
Ale ciągu dalszego nie będzie. Żeby Ci co kupili nie żałowali ;)
Pozdrawiam,

_________________
Adam Widmański


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2020, o 16:10 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Myślę, a nawet wiem będąc właścicielem jednej z nich, że nikt zazdrosny nie będzie. Wszakże literatura fachowa powinna być dostępna jak najszerszej gawiedzi. W końcu bezpieczeństwo najważniejsze. Chociaż zysk firmy też się liczy. W końcu to nie Caritas. Czy można liczyć na ciąg dalszy na priv. Zdjęcie posiadanej nowszej wersji do wglądu.

_________________
***** ***



Za ten post autor marioczewa otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 mar 2020, o 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2018, o 11:21
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 43
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
marioczewa napisał(a):
. Wszakże literatura fachowa powinna być dostępna jak najszerszej gawiedzi. W końcu bezpieczeństwo najważniejsze. C

Literatura fachowa ma trochę wspólnego z jachtami - jej wytworzenie kosztuje ;)
Dlatego nie możemy jej rozdawać za darmo. Natomiast, tak jak pisałem, w Polsce ukazało się tylko jedno wydanie Żegluj jak ekspert i było dodrukowywane. Nie ma różnicy pomiędzy tym co wrzuciłem (a to właśnie pdf z pierwszego nakładu) i tym, co jest obecnie na rynku :).
Pozdrawiam serdecznie,

_________________
Adam Widmański


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 mar 2020, o 08:23 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Jednak to to samo :D zatem polecam nowe wydanie w twardej okladce. Dużo ciekawostek, o których nie miałem pojęcia.

_________________
***** ***



Za ten post autor marioczewa otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 14:49
Posty: 254
Lokalizacja: Londyn
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: brak
Bardzo fajny materiał. Tylko co to są stępki przechyłowe :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 13:17 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
W żeglarstwie: kile boczne. Obłowe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 15:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 14:49
Posty: 254
Lokalizacja: Londyn
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: brak
Ryś napisał(a):
W żeglarstwie: kile boczne. Obłowe.


O, myślałem że nie ma pojęcia stępki przechyłowej. Aczkolwiek o wiele lepszym tłumaczeniem właśnie by było kile boczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 21:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Ja w kwestii "komentujcie".
Pierwsze zdanie - pomijając spis treści i takie inne, ciekawe "produkcji nautica" - brzmi: Wystarczy przejść się po jakiejkolwiek marinie, żeby zauważyć, że każdy jacht jest zacumowany inaczej.

Widocznie autor nigdy nie był w Chorwacji czy innej Grecji.
W dalsze ciągi nie chciało mi się zaglądać, gdyż albowiem, skoro pan Cunliffe obcował tylko z marinami w obszarach brexitowych to sądzę, że wie niezbyt dużo w porównaniu z wiedzą zegluj.net

Tak czy siak, przeniosłem ten watek do ogłoszeń i proszę usera "Adam Widmański" o nie spamowanie w dziale "Ogólnie o żeglarstwie" ponieważ wątek jest stricte komercyjny - ogłoszeniowy.
Adamie chcesz sprzedawać, to sprzedawaj ale czemu zachowujesz się jak klasyczny spamer wciskając na siłę info o swoim produkcie?
Produkt według mnie jest nieciekawy.

ps. A jeśli chcesz Adamie walczyć na googlowe linkowania, to jestem gotowy i gwarantuję Ci, że fraza: "nautica UWAŻAJ!" będzie wyżej w wyszukiwarkach niż te gówniane linki, które próbowałeś spamersko wrzucić do postu.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 22:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 788
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
[quote="Maar"]Ja w kwestii "komentujcie".
Pierwsze zdanie - pomijając spis treści i takie inne, ciekawe "produkcji nautica" - brzmi: [i]Wystarczy przejść się po jakiejkolwiek marinie, żeby zauważyć, że każdy jacht jest zacumowany inaczej.Widocznie autor nigdy nie był w Chorwacji czy innej Grecji.
W dalsze ciągi nie chciało mi się zaglądać
....[/quote ]


Szkoda.
Może, gdybyś zajrzał to zrozumiał byś co miał na myśli.

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain



Za ten post autor piotras otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 kwi 2020, o 16:36 

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 14:27
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 34
Otrzymał podziękowań: 45
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Maar napisał(a):
Tak czy siak, przeniosłem ten watek do ogłoszeń i proszę usera "Adam Widmański" o nie spamowanie w dziale "Ogólnie o żeglarstwie" ponieważ wątek jest stricte komercyjny - ogłoszeniowy.
Adamie chcesz sprzedawać, to sprzedawaj ale czemu zachowujesz się jak klasyczny spamer wciskając na siłę info o swoim produkcie?
Produkt według mnie jest nieciekawy.

ps. A jeśli chcesz Adamie walczyć na googlowe linkowania, to jestem gotowy i gwarantuję Ci, że fraza: "nautica UWAŻAJ!" będzie wyżej w wyszukiwarkach niż te gówniane linki, które próbowałeś spamersko wrzucić do postu.


Ciekawe tezy, skoro w wątku nie widzę żadnych linków do sklepu, czy książkę można kupić w promocji. Widzę tylko link (nawet nie w domenie sklepu, tylko google) do fragmentu książki co nawet zostało napisane w poście, nic poza tym.

Twój post mi tylko mówi "Mam władzę i co mi zrobisz" z dopiskiem "nawet nie podskakuj"

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Wasilewski
http://wasyl.gda.pl



Za ten post autor wsl85 otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 kwi 2020, o 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 788
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Niektórzy już tak mają, że jak sami niczego nie potrafią stworzyć i mają kompleksy to deprecjonują osiągnięcia innych. Tom Cunliffe jest autorem The Complete Yachtmaster i mam wrażenie, że zna się na swojej profesji. Wyszkolił oraz przeegzaminował więcej yachtmasterów niż niejeden z nas klusek zjadł w swoim życiu. Czytam sobie tak dla rozrywki to co kolega Adam udostępnił a i książkę też bym kupił ( w oryginalnym języku) albowiem tych nigdy nie dość.

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain



Za ten post autor piotras otrzymał podziękowania - 3: Adam Widmański, Andrzej Kolod, slawosz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 kwi 2020, o 22:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 14:49
Posty: 254
Lokalizacja: Londyn
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: brak
Maar napisał(a):
Ja w kwestii "komentujcie".
Pierwsze zdanie - pomijając spis treści i takie inne, ciekawe "produkcji nautica" - brzmi: Wystarczy przejść się po jakiejkolwiek marinie, żeby zauważyć, że każdy jacht jest zacumowany inaczej.

Widocznie autor nigdy nie był w Chorwacji czy innej Grecji.
W dalsze ciągi nie chciało mi się zaglądać, gdyż albowiem, skoro pan Cunliffe obcował tylko z marinami w obszarach brexitowych to sądzę, że wie niezbyt dużo w porównaniu z wiedzą zegluj.net


Tak jak przedmówca pisze, Tom Cunlife jest absolutnym autorytetem, jeśli chodzi o szkolenie. Książka nie jest przeznaczona na rynek polski, tylko angielski. Gdzie nikt nie pyta się o patent, bo zakłada, że jak ktoś pływa to ma głowę na karku i korzysta ze źródeł - takich właśnie jak ta książka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 07:02 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Tym niemniej post jest postednia reklama takiej a nie innej pozycji :) Co do autorytetow to sprawa indywidualna, kazdy ma wlasne .



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Rycho21
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 08:21 

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 14:27
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 34
Otrzymał podziękowań: 45
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
M@rek napisał(a):
Tym niemniej post jest postednia reklama takiej a nie innej pozycji


Tak samo jak każdy link do sklepu z jakimś przedmiotem, albo strony na której znajdują się reklamy.
Nawet jak to potraktować jako reklamę, to admin mógł trochę inaczej swój post napisać.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Wasilewski
http://wasyl.gda.pl



Za ten post autor wsl85 otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 10:45 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne
https://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Cunliffe

Kilka informacji o autorze.

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16



Za ten post autor Andrzej Kolod otrzymał podziękowania - 2: Adam Widmański, slawosz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 14:49
Posty: 254
Lokalizacja: Londyn
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: brak
Jest to bardzo fajna reklama. 60 ciekawych stron, które zawsze się przydadzą, może poza paroma wyjątkami. A kokosów nie przyniesie.



Za ten post autor slawosz otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 15:00 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Przeczytałem niedawno całą książkę od deski do deski i powiem jedno. Rady ciekawe ale bym się z tym gościem na wodę nie wybrał. Tyle co ten gościu dawał przykładów, że to mu się stało albo to. Jeden wielki pech. :rotfl: Cenię sobie jednak spokój i umiarkowane przygody a do starości chciałbym dotrzymać w całości.

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 14:49
Posty: 254
Lokalizacja: Londyn
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: brak
marioczewa napisał(a):
Przeczytałem niedawno całą książkę od deski do deski i powiem jedno. Rady ciekawe ale bym się z tym gościem na wodę nie wybrał. Tyle co ten gościu dawał przykładów, że to mu się stało albo to. Jeden wielki pech. :rotfl: Cenię sobie jednak spokój i umiarkowane przygody a do starości chciałbym dotrzymać w całości.


No tak, ale weź pod uwagę, że to są doświadczenia 50 lat pływania. I to po naprawdę wymagających wodach pływowych, gdy czasami prędkość prądu jest większa, niż prędkość dużego jachtu.
Nie mówiąc o tym, że wiele miejsc, tak jak ujście Tamizy, jest bardzo trudne nawigacyjnie, bo przy niskiej wodzie są mielizny ciągnące się kilometrami (różnica pływów ok 5 metrów). Na południowym wybrzeżu znów jest mało portów schronienia (większość wybrzeża to klify). A w Anglii jezior nie ma więc się pływa tam gdzie się da ;)
Więc po tych 50 latach, pływania po 200 i więcej dni w roku, w takich warunkach trochę się tych przygód zbierze :) I jeszcze podejrzewam, że Cunliffe jest jednym z tych instruktorów, co lubi raczej czekać i zobaczyć, co się stanie, niż przerwać rozwijającą się 'interesującą' sytuację, która może nauczyć grupę czegoś nowego.

PS. Wchodzę w polemikę, ale co mam innego robić? Słońce, 20 stopni, mata, szpachla, żywica, farby nowy diax czekają na użycie, a zewsząd tylko słyszę 'zostań w domu'. To muszę się wygadać na forum ;)



Za ten post autor slawosz otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 17:09 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Widzisz, jest u nas niemalo kaptanow i instruktorow z dluzszym stazem i niezlymi wymiernymi osiagnieciami. Rozumiem ze "angielski instruktor" brzmi bardzo atrakcyjnie i dla wydawcy i dla wielu potencjalnych czytelnikow ale osobiscie wole korzystac z publikacji
Krzysztofa Baranowskiego :)
Jak to bylo " Polacy nie gesi ...... " :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 17:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 14:49
Posty: 254
Lokalizacja: Londyn
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: brak
M@rek napisał(a):
Widzisz, jest u nas niemalo kaptanow i instruktorow z dluzszym stazem i niezlymi wymiernymi osiagnieciami. Rozumiem ze "angielski instruktor" brzmi bardzo atrakcyjnie i dla wydawcy i dla wielu potencjalnych czytelnikow ale osobiscie wole korzystac z publikacji
Krzysztofa Baranowskiego :)
Jak to bylo " Polacy nie gesi ...... " :)


No ale to są 2 różne tematy :) Zapewne, poza rozdziałami o cumowaniu w marinach, polski czytelnik z tej książki nie wyniesie za dużo, choć zapewne rozdziały o nawigacji przybrzeżnej mogą być ciekawe, ale do pływania po Bałtyku lub na Morzu Śródziemnym nieprzydatne.
Uważam, że nie jest to książka niezbędna, o wiele lepsza będzie choćby "Praktyka bałtycka" Kulińskiego. Baranowskiego nie czytałem, szczerze mówiąc - tzn tylko jego beletrystykę.

M@rek napisał(a):
Jak to bylo " Polacy nie gesi ...... " :)


Ależ oczywiście :) Szczególnie okrążenie ziemi na "Atlantic Puffin" pokazuje, że polskie żeglarstwo ma się świetnie :). Dużo można wymieniać: Copernicus, Otago, Henryk Jaskuła. Jak się jeszcze porówna zaplecze jakim dysponowali i dysponują żeglarze zachodni a polscy, to nasze osiągnięcia są naprawdę imponujące.

M@rek napisał(a):
... "angielski instruktor" brzmi bardzo atrakcyjnie i dla wydawcy i dla wielu potencjalnych czytelnikow...


Moje posty są próbą przedstawienia autora, jest to bardzo ciekawa postać, i trochę niedoceniona w niektórych postach powyżej. Ale znów zgadzam się i uważam, że polskie książki w temacie są o wiele bardziej wartościowe na Bałtyk, który też nie jest najbardziej przyjaznym żeglugowo akwenem. Swoją drogą, uważam, że Bałtyk jest o wiele ciekawszy żeglarsko niż duża część angielskiego wybrzeża.



Za ten post autor slawosz otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 18:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 788
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Tu nawet nie chodzi o patriotyzm czy nawet wybór idola. Wiedzy czerpanej z doświadczeń innych nigdy nie za wiele. Choćby pozornie wydawało się, że nas nie dotyczy. Nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy i gdzie może nam się przydać.

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain



Za ten post autor piotras otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 19:05 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
slawosz napisał(a):
PS. Wchodzę w polemikę, ale co mam innego robić? Słońce, 20 stopni, mata, szpachla, żywica, farby nowy diax czekają na użycie, a zewsząd tylko słyszę 'zostań w domu'. To muszę się wygadać na forum
Mam podobnie, chociaż nie ukrywam,ze na początku miałem takie myśli, że to eden wielki pechowiec ale szybko domyśliłem się ze jak się siedzi na doopie to sie raczej nic nie stanie. Poza odleżynami :D Ksiązka fajna i polecam. Mam taki system zimą czytam a latem pływam testując nową wiedzę. Boję się, że mi głowę rozwali albo wątrobę.

_________________
***** ***



Za ten post autor marioczewa otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2020, o 12:27 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne


Pojawił się nowy film Toma.
Ci którzy zasmakowali Północny Atlantyk z pewnością przywołają kilka momentów z pamięci.
Dla miłośników tradycyjnych linii znajdzie się też trochę spostrzeżeń.

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16



Za ten post autor Andrzej Kolod otrzymał podziękowanie od: Adam Widmański
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 11:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2018, o 11:21
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 43
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dzień dobry,
nie zaglądałem przez czas jakiś i nawet nie wiedziałem, że taka dyskusja się wywiązała.
Kolegom, którzy zabrali głos merytorycznie, bardzo za udział w niej dziękuję. Cieszę się, jeśli cokolwiek z rad Toma uznaliście za przydatne.
"Żegluj jak ekspert" jest jedną z najmniej podręcznikowych jego książek, gdyż powstała jako zbiór tekstów publikowanych w Yachting Monthly.

Zaciekawiły mnie uwagi nt. tego, że na Bałtyk pewnie rady mało przydatne.

Cunliffe pływa od 60 lat po morzu, bo zaczął z ojcem jak miał 12 lat. A od prawie 50 lat naucza żeglarstwa. Żeglował chyba po wszystkich wodach morskich, na bardzo różnych jachtach. Myślę więc, że wiedzę ma dość uniwersalną. Nie mam wielkiego doświadczenia ale wydaje mi się, że woda morska wszędzie słona :).

Na każdym morzu warto umieć manewrować jachtem, radzić sobie z linami, problemami z silnikiem, unikać zagrożeń czy w końcu sprawnie kotwiczyć. A to tylko niektóre tematy poruszone w udostępnionym Wam fragmencie.

Tom również nie ma problemów z mówieniem o własnych błędach, co dla niektórych żeglarzy jest zaskakujące.;)

Uruchomiliśmy też na naszej stronie www dział "Wiedza żeglarska" - do niedzieli pod linkiem
https://wydawnictwonautica.pl/strona/kotwiczenie wiszą zebrane z podręczników i poradników Toma teksty dotyczące kotwiczenia. Zapraszam do czytania i pobierania na własny użytek :D

A jak ktoś ma ochotę przeczytać życiorys T.C. i zobaczyć jakimi jachtami w swoim życiu pływał, to zapraszam na jego stronę - https://www.tomcunliffe.com/about-tom/about-tom/

Pozdrawiam

_________________
Adam Widmański



Za ten post autor Adam Widmański otrzymał podziękowanie od: Andrzej Kolod
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL