Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 06:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 kwi 2020, o 11:42 

Dołączył(a): 3 wrz 2007, o 18:09
Posty: 151
Lokalizacja: Salinko
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 69
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian Strzelecki napisał(a):
Stare roczniki (te z przed koloru) trzymam i od czasu do czasu wertuję.


To jest ciekawe. Nowy numer kartkuję bez zatrzymania, stare czytam od deski do deski po raz n-ty.

_________________
Szkutnictwo tradycyjne - projekty, usługi, materiały



Za ten post autor PioBia otrzymał podziękowania - 3: boSmann, M@rek, Waldi_L_N
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2020, o 21:03 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
PioBia napisał(a):
Plitkinie, wypowiedziałem się we własnym imieniu. Mogę mieć własne zdanie i nie tłumaczyć się dlaczego coś mi się nie podoba?
Pismo nie musi być 50% chudsze. Chciałbym, aby było merytoryczne. I mogę za to zapłacić raz na miesiąc nawet 300% więcej.


Ależ, broń Boże, nie podważam Twojej opinii. Raczej kontynuuję dyskusję, pokazując jak ciężko mają takie redakcje by dopasować się do potrzeb wszystkich. Opisałem jedynie swoje potrzeby, tak samo jak Ty. Kocur opisał swoje - każdy z nas ma inne. A taka redakcja tym samym musi albo:
- spróbować złapać trzech kllientów, publikując dla każdego po trochu (i zwiększając objętość magazynu)
- celować w jednego z nas, profilując wąsko magazyn.

Ja bym poszedł w pierwszym kierunku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2020, o 21:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:57
Posty: 3241
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 333
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: RYA/MCA Yachtmaster Ocean
I jeszcze znaleźć źródło finansowania tego całego przedsięwzięcia.

_________________
Jedni mówią po to, żeby mówić, a inni po to, żeby powiedzieć.



Za ten post autor Szaman3 otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2020, o 21:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Szaman3 napisał(a):
I jeszcze znaleźć źródło finansowania tego całego przedsięwzięcia.
Mariusz, źródłem finansowania są czytelnicy. IMHO należało by spytać: Jak zainteresować czytelników?

Ludzie powyżej piszą o starych numerach, które czytają "od deski do deski".
Może P.T Redakcja powinna zerknąć co było w Żaglach dawniej a czego nie ma obecnie.


Pamiętam, gdy publikowano w Żaglach locje (czytaj opis portów mazurskich czy innych bałaganów o dużym przerobie), ciężko było periodyk znaleźć w kiosku Ruchu. To jeden przykład - ludzie wbrew temu co mniemają zarządy - chcieliby wielu sprawdzonych informacji (w sieci one zapewne są, ale ciężko plewy odsiać od prawdy).

plitkin napisał(a):
spróbować złapać trzech klientów
Locje i poradniki są dla wszystkich. Opisy ciekawych miejsc, sposoby załatwiania tego i owego w dzikich okolicach, rady jak zreperować to i owo. To są rzeczy dla wszyskich, natomiast opis superanckiej motorówy o mocy pierdyliona koni mechanicznych jest IMHO dla nikogo (lub tylko dla elektoratu).

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2020, o 21:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Maar napisał(a):
natomiast opis superanckiej motorówy o mocy pierdyliona koni mechanicznych jest IMHO dla nikogo (


tym bardziej, jak od dłuższego czasu opisy takich motorówek zajmowały dużą część każdego numeru magazynu...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 kwi 2020, o 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maar napisał(a):
źródłem finansowania są czytelnicy.

Właśnie wcale nie. Głównym źródłem są sponsorzy, a czytelnicy to margines.
Gdy publikowałem w Żaglach swój ostatni artykuł, już kilka lat temu, to się dowiedziałem, że artykuły są o tyle mniej ważne, że są dla sponsorów a nie czytelników.
Jakość mojego artykułu jest niezbyt istotna, bo nie ma wpływu na finanse. Ważne żeby utrzymać sponsorów.
Taką taktykę uznałem wtedy za samobójczą, ale cóż...

Maar napisał(a):
Locje i poradniki są dla wszystkich.

Nie są dla wszystkich, ludzie mają swoje obszary zainteresowań. Wiadomo, że nie wszystko jest dla wszystkich, ale jeżeli w piśmie dla mnie ciekawy będzie jeden artykuł, może kilka, to przestanę kupować i czytać.

Poza tym uważam, że skasowanie treści politycznego to @#$#%^&

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 05:20 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
To nie zostało skasowane, to warszawska jumka.
Dopóki gościu nie uda się do konfesjonału, aby wyrazić skruchę z powodu złamania siódmego przykazania, nie masz co liczyć na zrozumienie swojego oburzenia. To jest u gościa blokada moralna i wyparcie. Jest zatwardziały.
Jego jedyną szansą były przeprosiny w Żaglach (na pół strony) i nawrócenie. Po 29 kwietnia sprawa się skomplikuje.
Pozostaje liczyć na cud, w postaci napotkania proroka bezpośrednio na ulicy (chwilowo małe szanse), albo na nieznany nauce wpływ konsumowania przeterminowanego serka topionego (szanse większe).
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 06:28 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Maar napisał(a):
Pamiętam, gdy publikowano w Żaglach locje (czytaj opis portów mazurskich czy innych bałaganów o dużym przerobie), ciężko było periodyk znaleźć w kiosku Ruchu.


Chyba dawno nie kupowałeś żagli. Opisy portów są stale i robi to konkretnie Mariusz. Całkiem fajne.

Pindolenie o czytaniu starych numerów z powodu treści i nie czytaniu nowych z powodu reklam wlozcie sobie między bajki. Nie czytacie Żagli, bo temat się wyczerpał dla Was. Macie tak duże doświadczenie i wiedzę, że nie czujecie potrzeby wracać do tego co znacie. To normalne. Kto pamięta jak wybierając pierwsze auto czytaliśmy różne Auto Światy? A.kto je czyta teraz? Młode pokolenie, które ma alternatywę : choćby forum (w tym to).
Gadanie o tym, że reklama aut zajmuje 50% powierzchni i to jest powód nie kupowania gazety też można między bajki włożyć. Obiektywnie, wystarczy potraktować te artykuły jako DODATKOWY materiał i tyle. Taki gratis, którego mogłoby nie być, a nie materiał, który wyparł inny materiał.

Źródło finansowania "Czytelnicy - śmiechu warte. Prosty ruch: nakład x cena minus vat i choćby ilość etatów z pierwszej strony i mamy prostą matematykę, która pokazuje, że te "samochody być muszą.
Poza tym... Nie ma lepszych okazji niż nabycie bankrutującego biznesu. Można nie tylko kasę szuflą zbierać, ale i uratować kawał polskiej historii żeglarstwa. Do dzieła! Zwłaszcza, że jako "rynek " już wiecie jakie potrzeby ma czytelnik. Uczciwie powiem, że ja bym w to nie wszedł, choć jestem przedsiębiorcą i szukam okazji inwestycyjnych. Ale zachęcam każdego, bo chciałbym by Żagle istniały.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Szaman3
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 08:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2009, o 15:51
Posty: 906
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 637
Uprawnienia żeglarskie: s.j.
plitkin napisał(a):
Maar napisał(a):

Pindolenie o czytaniu starych numerów z powodu treści i nie czytaniu nowych z powodu reklam wlozcie sobie między bajki. Nie czytacie Żagli, bo temat się wyczerpał dla Was. Macie tak duże doświadczenie i wiedzę, że nie czujecie potrzeby wracać do tego co znacie. To normalne. Kto pamięta jak wybierając pierwsze auto czytaliśmy różne Auto Światy? A.kto je czyta teraz? Młode pokolenie, które ma alternatywę : choćby forum (w tym to).
Gadanie o tym, że reklama aut zajmuje 50% powierzchni i to jest powód nie kupowania gazety też można między bajki włożyć. Obiektywnie, wystarczy potraktować te artykuły jako DODATKOWY materiał i tyle. Taki gratis, którego mogłoby nie być, a nie materiał, który wyparł inny materiał.

Źródło finansowania "Czytelnicy - śmiechu warte. Prosty ruch: nakład x cena minus vat i choćby ilość etatów z pierwszej strony i mamy prostą matematykę, która pokazuje, że te "samochody być muszą.


Wiktor,
Mam wrażenie, że tym postem trochę sam dałes odpowiedź na pytanie o zasadność biznesową magazynu. Piszesz, że "starzy", czyli ci co najbardziej opłakują teraz sprawę nie czytają bo już wszystko wiedzą i nie spodziewają się że w nowym numerze znajda coś ciekawego dla siebie.

Młode pokolenie - inaczej konsumują treści i nie spodziewam się, że prenumerują jakikolwiek miesięcznik.

A jeśl tak jest, to dla kogo były/ mają być adresowane reklamy sponsorów wydawnictwa ? Jesteś, (tu dla nas na forum) m.in. nieformalnym przedstawicielem producenta jachtów. Jakie było/ jest uzasadnienie zamieszczenia płatnej reklamy w Żaglach przez np. taką firmę jak Northmann? Jesteś, jak dla mnie, mega rzeczowym, racjonalnym człowiekiem, trzeźwo patrzącym na wiele spraw. Napisz jeśli możesz, ze swojej strony jak na to patrzyłes przez ostatnie lata.

Pozdrawiam
Andrzej

_________________
http://www.dobrewiatry.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 08:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Netart napisał(a):
Młode pokolenie - inaczej konsumują treści i nie spodziewam się, że prenumerują jakikolwiek miesięcznik.


Wiesz Andrzeju - to tak trochę jak z telewizją.

Osobiście od dawien dawna mam pakiet Cyfry+ ale np. córka mojej żony - lat 25 - na propozycję takiego pakietu odpowiedziała, że im to niepotrzebne bo mają Netlixa.

Co nie jest wprawdzie tym samym, ale pokazuje, że coś związanego z rodzajem prenumeraty lub abonamentu młodemu pokoleniu jest niepotrzebne.

Może z magazynem Żagli jest podobnie?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 11:09 

Dołączył(a): 3 wrz 2007, o 18:09
Posty: 151
Lokalizacja: Salinko
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 69
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Pindolenie o czytaniu starych numerów z powodu treści i nie czytaniu nowych z powodu reklam wlozcie sobie między bajki.


Czytam i czytam i nie mogę znaleźć posta, gdzie ktoś stwierdził coś takiego. Nie mam problemu z reklamami. Wręcz przeciwnie. Reklamy czasem się przydają. Przeszkadzają mi puste, luźno związane z żeglarstwem artykuły, które wyglądają i brzmią jak artykuły sponsorowane. I z tego co pisze Tomek, są sponsorowane.

Jakie były Żagle w ostatnich latach wiadomo. Nie ma sensu narzekać. Szkoda mi pisma i chętnie kupowałbym je dalej, gdyby było bliższe moim potrzebom. Żagle chciały spełniać oczekiwania wszystkich (jak widać też sponsorów) w efekcie nie zaspokajały niczyich. Efekty widać.

_________________
Szkutnictwo tradycyjne - projekty, usługi, materiały



Za ten post autor PioBia otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 11:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
PioBia napisał(a):
Czytam i czytam i nie mogę znaleźć posta, gdzie ktoś stwierdził coś takiego. Nie mam problemu z reklamami. Wręcz przeciwnie. Reklamy czasem się przydają. Przeszkadzają mi


Czego Kolego nie możesz znaleźć ?

Tego, że ktoś pisze, iż nie interesują go reklamy w piśmie ?

Osobiście pisałem o tym choć rzeczywiście nie pisałem, że z tego powodu nie kupuję magazynu. Kupowałem go choć ilość reklam irytowała mnie bardzo.

bury_kocur napisał(a):
Za dużo było w tym magazynie rzeczy mnie kompletnie nie interesujących - jakieś koszmarne ilości testów motorówek, od czorta wyników jakiś całkiem mnie nie interesujących regat, reklamy samochodów i tylko czasem - ale naprawdę czasem - trafił się jakiś artykuł mnie interesujący, ale było to naprawdę rzadko


A czy reklamy się przydają to osobiście możemy polemizować - ja ich nie trawię i wyłączam kiedy tylko mogę - podobnie jak nie oglądam w ogóle ! filmów na programach, gdzie owe emisje przerywane są reklamami.

Ale są tacy co im owe reklamy nie przeszkadzają i przyjmuję to do wiadomości, choć nie rozumiem tego, niemniej to już jest OT.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 14:01 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1427
Podziękował : 520
Otrzymał podziękowań: 651
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
nie oglądam w ogóle ! filmów na programach, gdzie owe emisje przerywane są reklamami.

Zacznij palić. W przerwie reklamowej wychodzisz na papierosa. Tak robię. :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 14:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2020
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 935
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
cors napisał(a):
Zacznij palić. W przerwie reklamowej wychodzisz na papierosa. Tak robię.

Kopcisz jak smok.

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 16:14 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Netart napisał(a):
Napisz jeśli możesz, ze swojej strony jak na to patrzyłes przez ostatnie lata.


Andrzej, tak samo patrzę. Prywatnie, jako żeglarz wychowany na Żaglach, chciałem by istniały. Zawodowo mogłem przyłożyć do tego swoją cegiełkę. Tyle.

Czy było to działanie efektywne? Podstawy z marketingu, taka branżowa "historyjka" mówi, że: "Z każdych dwóch dolarów wydanych na marketing jeden jest efektywny. Problem w tym, że nigdy nie wiesz który".
Jest to podkoloryzowana prawda. Z reguły wierzymy, iż wiemy który dolar jest bardziej lub mniej efektywny. Co nie zawsze jest tożsame z podejmowanymi decyzjami.

Bardzo szanuję ekipę magazynu Żagle. To profesjonaliści. Dlatego mieli cegiełkę, na którą miałem wpływ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 16:49 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
bury_kocur napisał(a):
podobnie jak nie oglądam w ogóle ! filmów na programach, gdzie owe emisje przerywane są reklamami.
. Skazany na Kurvizje. I to na własne życzenie.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 17:27 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
bury_kocur napisał(a):
że im to niepotrzebne bo mają Netlixa.

Co nie jest wprawdzie tym samym, ale pokazuje, że coś związanego z rodzajem prenumeraty lub abonamentu młodemu pokoleniu jest niepotrzebne.


Włodku, nie wiem czy wiesz, ale netfliks jest abonamentem. Mało tego, całe nasze życie konsumenckie sprowadza się do abonamentu. Już wkrótce ulice zapełnią abonamentowe auta, a nasze komputery będą działać na abonamentowym systemie operacyjnym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 17:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4480
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1537
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
bury_kocur napisał(a):
nie oglądam w ogóle ! filmów na programach, gdzie owe emisje przerywane są reklamami.
Ja czasem oglądam, ale zbuforowane na dysku (zaczynam przynajmniej pół godziny - do godziny później), jak zaczyna się blok reklamowy - przewijam (64x). :roll: To działa! :cool:
bury_kocur napisał(a):
pokazuje, że coś związanego z rodzajem prenumeraty lub abonamentu młodemu pokoleniu jest niepotrzebne.
Chyba "jest potrzebne" a nie "jest niepotrzebne"?

PS. O co chodzi z tym wykrzyknikiem w środku zdania, to jakiś "Nuż w bżuhu"?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 17:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
ins napisał(a):
Skazany na Kurvizje. I to na własne życzenie.


Nie - filmy oglądam na HBO, na Canal+ i na kilka jeszcze innych stacji nie emitujących reklam w trakcie wyświetlania filmów.

Oraz na czymś co się nazywa NC+GO - tam żadne filmy i żadne programy nie mają ani grama reklamy.

Jest jeszcze coś takiego co się nazywa VOD - tam też nie ma reklam...

Także spoko Piotrze - sposobów na oglądanie programów bez reklam jest wiele a tej pierd......j Kurvizji nie oglądam z założenia - wykręciłem z dekodera tą gałkę :rotfl:

plitkin napisał(a):
Włodku, nie wiem czy wiesz, ale netfliks jest abonamentem.


Nie - tego nie wiedziałem - ale już wiem - dziękuję ...

Wojtek Bartoszyński napisał(a):
jak zaczyna się blok reklamowy - przewijam (64x). :roll: To działa!


Wiem, że taki sposób działa, ale nie o to mi chodzi - jak coś oglądam to chcę bez reklam i bez ich przewijania Wojtku.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 19:46 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Po co płatne żagle skoro darmowy wiatr dużo lepszy?

Kocur i Ins zgłosiłem wasze posty o kurwizji do moderacji. Czy nawet w temacie o gazecie żeglarskiej musicie wstawiać wątki polityczne?



Za ten post autor kuban99 otrzymał podziękowania - 2: M@rek, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 19:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2006, o 13:57
Posty: 3996
Podziękował : 657
Otrzymał podziękowań: 613
Uprawnienia żeglarskie: szkutnik drewkarz,motorówkarz
kuban99 napisał(a):
musicie wstawiać wątki polityczne?

To nie wątki polityczne ale ocena (recenzja) tego co widzimy :-P

_________________
Zbyszek



Za ten post autor boSmann otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 20:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
kuban99 napisał(a):
Kocur i Ins zgłosiłem wasze posty o kurwizji do moderacji. Czy nawet w temacie o gazecie żeglarskiej musicie wstawiać wątki polityczne?


Nie.... nic nie miało być polityczne - pewne wypowiedzi przychodzą same niemalże ...

Ale jak to odebrałeś politycznie to sorka ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2020, o 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
kuban99 napisał(a):
Kocur i Ins zgłosiłem wasze posty o kurwizji do moderacji. Czy nawet w temacie o gazecie żeglarskiej musicie wstawiać wątki polityczne?

A za co??? To przecież zbitka słowna "KURskiego teleWIZJA". :cool:

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI



Za ten post autor AIKI otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2020, o 09:22 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
plitkin napisał(a):
.
Pindolenie o czytaniu starych numerów z powodu treści i nie czytaniu nowych z powodu reklam wlozcie sobie między bajki. Nie czytacie Żagli, bo temat się wyczerpał dla Was. Macie tak duże doświadczenie i wiedzę, że nie czujecie potrzeby wracać do tego co znacie. To normalne. Kto pamięta jak wybierając pierwsze auto czytaliśmy różne Auto Światy? A.kto je czyta teraz?


Widzisz Victorze gdyby reklamy dotyczyly jedynie zeglarstwa to mogloby byc inaczej. Jesli mam wybrac nowe auto lub opony to infirmacji szukam wlasnie w "Auto Swiecie" lub w' Motorze". To nie tematy zeglarskie sie wyczerpaly ale dobor tych tematow nie kazdemu odpowiada :) To co sie podoba redakcji niekoniecznie podoba sie czytelnikom i efekty sa takie jakie sa tym bardziej ze na rynku jest konkurencja :) Jak dodamy do tego nagrody typi "Jacht roku Zagli" ( przeczytaj regulamin) to ja sie upadkowi nie dziwie. Kiedys zapytalem Naczelnego, dlaczego nie zrobic np. porownania srodladowych jachtow podobnej wielkosci. Uslyszalem, kto ma za to zaplacic ? I tyle w temacie.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 15:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13716
Podziękował : 10187
Otrzymał podziękowań: 2415
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
M@rek napisał(a):
Kiedys zapytalem Naczelnego, dlaczego nie zrobic np. porownania srodladowych jachtow podobnej wielkosci. Uslyszalem, kto ma za to zaplacic ? I tyle w temacie.


A wystarczyło by przejrzeć fora internetowe pod kątem ilości wypowiedzi w wątkach* i mieli by poradnik o czym pisać. Chyba nie pomylę się twierdząc, że tematy:
małą łódką po Bałtyku,
Atlantyku,
szkutniczenie w domu
itp
mają wielotysięczną oglądalność, a nagrody roku Żagli PZZtów i podobne raptem po kilka wejść.


MJS

* a tak swoją drogą, to dlaczego nie mogę na forum segregować tematów wg. ilości wypowiedzi?

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 20:00 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Marian Strzelecki napisał(a):
A wystarczyło by przejrzeć fora internetowe pod kątem ilości wypowiedzi w wątkach* i mieli by poradnik o czym pisać.


Robili to od kilku lat. Najpierw "przypadkowo, później już otwarcie pisząc o tym, że nawiązują do dyskusji w Internecie. Wiele ciekawych artykułów z tego powstalo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 kwi 2020, o 20:12 

Dołączył(a): 13 wrz 2011, o 19:03
Posty: 14
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: sm
Za mało jachtów. Za mało żeglarzy, a zwłaszcza bogatych żeglarzy zmieniających co 2 lata jacht. Żeby utrzymało się takie pismo. Tym bardziej pisma, które proponujecie. Prenumerator.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 kwi 2020, o 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
swiesiek napisał(a):
Za mało żeglarzy, a zwłaszcza bogatych żeglarzy zmieniających co 2 lata jacht. Żeby utrzymało się takie pismo.


Po pierwsze - nie znam nikogo zmieniającego w Polsce jachty co 2 lata - nawet moi najbardziej bogaci znajomi tego jakoś nie robią...

Po drugie - nawet jeżeli to jakie jest przeniesienie owych - co dwa lata zmieniających jachty - ewentualnych bogatych żeglarzy na utrzymanie pisma żeglarskiego ?

A co do samego pisma...

Wiele razy sugerowałem pewne zmiany zawartości pisma podając jako przykład np. jak robią to Szwedzi, ale za każdym razem słyszałem, że to nie ten rynek i nie ci żeglarze.

No to dałem sobie spokój.

O co chodziło?

Jestem członkiem szwedzkiego związku - nazwijmy to żeglarskiego - http://www.sxk.se

Związek ten wydaje co miesiąc pisemko będące szwedzkim odpowiednikiem naszych Żagli:

https://www.sxk.se/artiklar/nytt-nummer ... yss-4-2020

W każdym takim piśmie jest wiele, naprawdę wiele niezwykle ciekawych artykułów dotyczących żeglarstwa - relacje z rejsów - artykuły techniczne dotyczące posiadanych jachtów i ich wyposażenia - a także wiele, naprawdę wiele innych artykułów pomocnych żeglarzom itp...

Czego w tym piśmie nie ma - nie ma pierdyliona relacji z regat - nie ma pierdyliona artykułów około regatowych - nie ma kolejnego pierdyliona opisów jakiś wściekle drogich motorowych pałaców na wodzie zwanych motorówkami wraz z ich "testami", nie ma reklam Land Roverów, nie ma reklam dużych i drogich jachtów zajmujący dwie strony itd, itd ...

Osobiście wiele lat trawiłem owe "wypełniacze" naszego pisma żeglarskiego, ale w tym roku już także we mnie coś pękło - gdyby "Żagle" nadal miały być wydawane to ja zrezygnowałbym już z ich prenumeraty.

Trudno...

Nawet kosztem osobistego i emocjonalnego zaangażowania się kiedyś w ten magazyn i pisania do Niego kiedyś różnych artykułów.

Po prostu przelało mi się i tyle... :-(

Nie tego od takiego magazynu oczekiwałem.

Widać faktycznie nie ten rynek i nie ci odbiorcy...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 kwi 2020, o 23:11 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie są aktualne zasady pobytu jako rezydent lub tranzytowy klient w jakiejś marinie to przeglądasz numery jakiekolwiek gazety, czy po prostu walisz paluchami w klawiaturę kompa?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 11:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
Wiele razy sugerowałem pewne zmiany

Kocurku podoba mi się to, co sugerowałeś - pomysł jest taki:
Ćwiczę własnie tworzenie uniwersalnych stron www, przyjaznych dla kompów i komórek. W sumie to obojętne mi na czym ćwiczę, może być netowe pismo.
Jak znajdziesz dostawców treści, to ja robię z tego magazyn cykliczny. Powiedzmy kwartalnik, z planami na miesięcznik.
Nawet chyba nazwa "żegluj.net" jest do wzięcia.
Zainteresowany?



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 156 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL