Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 17:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sie 2020, o 23:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1401
Podziękował : 793
Otrzymał podziękowań: 605
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Colonel napisał(a):
Dwukrotnie w poprzednich latach wykonywałem opr przez radio. Pomagało na dwa kursy.
CHAMY

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Zasadniczo nie chamy , tylko parweniusze . Znaczy podobnie , ale nie będą wiedzieli o co chodzi .


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain



Za ten post autor piotras otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2020, o 16:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
piotras napisał(a):
Zasadniczo nie chamy , tylko parweniusze . Znaczy podobnie , ale nie będą wiedzieli o co chodzi .

To ja Ci coś przypomnę. Coś, co może pamiętasz. A przypomnę w nadziei, że zrozumiesz...
Jeszcze piętnaście lat temu "akompaniował bym" wyrażanemu tutaj oburzeniu.
Ale nie dzisiaj. Dzisiaj potrafimy z żoną spokojnie zasnąć w takich okolicznościach, smacznie spać i porządnie się wyspać. Bo to nasza wolność jest.
Nawet to, że Kurczak ( profesjonalista w sprawach porządku społecznego ) wyraża swoją
niemoc przez dziecinne żale ;) Nawet to. Każda niedoskonałość w tym doskonałym systemie to nasza wolność.
Aaaa.... Obiecałem przypomnieć. Przypominam ( może przynajmniej Ty zobaczysz co te przymiotniki znaczą i jak trudno dzięki nim znaleźć człowieka )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2020, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Nie rozumiem, dlaczego mówimy o „marynarzach” i to z dużej litery? I nie chodzi mi tu o jakiś zawodowy etos czy inne socjologiczne wartości.

MarekSCO napisał(a):
Nawet to, że Kurczak ( profesjonalista w sprawach porządku społecznego ) wyraża swoją niemoc przez dziecinne żale

Nawet nie wiesz jak bardzo się z tym stwierdzeniem zgadzam, tylko czy ty zgodzisz się z moim rozwinięciem?
Przywołani Szwedzi i inne cywilizowane nacje mają statystycznie taki sam odsetek ludzi lubiących alkohol i głośną oraz prostą muzykę. Jednakże społeczeństwa te wytworzyły w większości przypadków różne mechanizmy obronne. Miedzy innymi powszechnie uznane i akceptowane jest zgłaszanie do odpowiednich służb wszelkich odstępstw od uznanych reguł.
I tak naprawdę to postepowanie naszego kolegi Kurczaka powinno być bardziej(?) napiętnowane. Jako osoba uświadomiona powinien po prostu poinformować dobrze sobie znane służby porządkowe.

Colonel napisał(a):
Dwukrotnie w poprzednich latach wykonywałem opr przez radio. Pomagało na dwa kursy.
CHAMY


Twoje wypowiedzi co raz częściej osiągają dno i już chyba nie ma sensu na nie reagować ale czy zdajesz sobie sprawę, że takimi właśnie stwierdzeniami promujesz jak najgorsze zachowanie i przyczyniasz się do niskiej kultury komunikacji radiowej.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2020, o 06:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Nie masz racji Sirk. Zgodnie z polskim prawem z wykroczeniem zakłócenia spokoju/spoczynku nocnego (art. 51 KW) mamy do czynienia wówczas, gdy przynajmniej jednej osobie takowy zostanie zakłócony. Osoba ta musi dokonać odnośnego zgłoszenia podając swoje dane, ponieważ w przypadku, gdy sprawa skończy się w sądzie będzie świadkiem i jednocześnie pokrzywdzonym.

Jak napisałem na początku, myśmy cumowali w oddalonej części mariny, więc hałas nam osobiście nie utrudniał odpoczynku. Gdyby tak było dokonałbym wymaganego prawem zgłoszenia.

Chodziło mi o napiętnowanie zachowanie, które jest w wykonaniu żeglarzy-marynarzy pływających pod Banderą Wojenną RP nagminne. Bo w przypadku służb mundurowych, wojska od zawsze funkcjonuje podejście obciążające całą służbę odpowiedzialnością za zachowanie pojedynczych egzemplarzy. Więc jeśli pod płotem leży pijany żołnierz nie mówi się zobacz ale się marynarz napił, tylko że w marynarce wojennej to sami pijacy są...

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2020, o 08:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
Nawet nie wiesz jak bardzo się z tym stwierdzeniem zgadzam, tylko czy ty zgodzisz się z moim rozwinięciem?

Sprawdźmy :)
SIRK napisał(a):
Przywołani Szwedzi i inne cywilizowane nacje mają statystycznie taki sam odsetek ludzi lubiących alkohol i głośną oraz prostą muzykę. Jednakże społeczeństwa te wytworzyły w większości przypadków różne mechanizmy obronne.

Tak. Wytworzyły skuteczne mechanizmy ujednolicania zachowań, dlatego teraz bardzo trudno byłoby zbadać ilu wśród nich jest miłośników alkoholu i głośnej prostej muzyki.
SIRK napisał(a):
I tak naprawdę to postepowanie naszego kolegi Kurczaka powinno być bardziej(?) napiętnowane. Jako osoba uświadomiona powinien po prostu poinformować dobrze sobie znane służby porządkowe.

Daleki jestem od piętnowania zachowania kurczaka ( tam nad wodą ). Skrajnie daleki.
Po Jego zachowaniu wnoszę, ze zachowanie imprezowiczów Kurczakowi nie przeszkadzało w żaden sposób. Nie podjął żadnych kroków. Nawet nie zwrócił uwagi imprezującym.
Można nawet powiedzieć, że w kontekście relacji z imprezującymi zachowanie Kurczaka w ogóle nie miało miejsca - prawda ?
Co zaś się tyczy założenia tego wątku przez Kurczaka.
Jeśli MarWoj nie wystąpił z pozwem o pomówienie, to też problemu nie widzę.

Jedno mądre zdanie w tym wątku powiedział według mnie Maar
O tym, że głośniejsi od Polaków są PISowcy.
Gdyby na miejscu Kurczaka był "standardowy" PISowiec z mojego regionu, to tą imprezę spacyfikowałby on w kwadrans. No, góra pół godziny.
Zarzucając imprezowiczom "profanację munduru" ( piszę w cudzysłowie, bo mundur jako taki nie byłby do niczego potrzebny. Wystarczyły by te "znaki" po których Kurczak zidentyfikował przynależność jachtów i marynarzy )
Postawiłby całe wybrzeże "na uszach" a kierowałaby nim - wpojona na politycznym polu propagandowym - troska o "dobre imię Polski".
I to nie tylko o dobre imię Polski w Szwecji ale nawet na Jowiszu ( Jowisz też leży nad Bałtykiem - czas od czasu ).
Możecie mi wierzyć, lub nie, ale ja imprezy służb mundurowych, głośnej imprezy - nie widziałem od kilku lat. Ani pijanego żołnierza/strażaka/harcerza tarzającego sie w przydrożnym rowie.
A szkoda... Mnie by towarzystwo, które miał okazję poznać Kurczak, z odległości kilku kabli - uspokajało :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2020, o 11:43 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 557
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Kuźwa, Kurczak wygląda na to że stworzyłeś problem. Czyli jesteś jemu winien, powiem więcej to pewnie Ty imprezowałeś a teraz zwalasz na innych. A poza tym, dlaczego nie było mnie na tej imprezie? :mrgreen:
Piotrze, rozumiem Twój post i niezadowolenie, bo czuję podobnie jak Ty. Ale nie dla wszystkich narodowe symbole, godne reprezentowanie munduru ma znaczenie. Po prostu część czytaczy nie jest w stanie pojąć o czym mówisz i jaki był zamysł wątku.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi



Za ten post autor Waldi_L_N otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sie 2020, o 12:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Waldi_L_N napisał(a):
Kurczak wygląda na to że stworzyłeś problem.

Jaki problem ? Dotychczas udało się jedynie ustalić, że polscy marynarze nie spełniają zwyczajów, czy
regulaminów obowiązujących w szwedzkich portach. O regulaminie tego polskiego portu nikt się nawet nie zająknął :mrgreen:
Ja tu nie widzę problemu.
( I to bez względu na to jakim kolorem oznaczony jest ten problem w tabelce SAJ :-P )
Takie "utyskiwania" to normalna ludzka reakcja. Ot przywołujemy wspomnienia z wakacji.
Efekt co najwyżej taki, że czytający te wspomnienia będą "uważali" na ten konkretny port.
( No albo pociągną tam, jak muchy do miodu, żeby się nawalić w kulturalnych warunkach )
Jak dla mnie - tak jak to przedstawił Kurczak - rzecz nie wzbudza niepokoju. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 09:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7314
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3608
Otrzymał podziękowań: 1970
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Kogo nigdy koledzy nie zanosili do koi/namiotu o dowolnej porze dnia czy nocy niech pierwszy rzuci kotwicą.

Jprdle.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.



Za ten post autor Zielony Tygrys otrzymał podziękowania - 3: jgrz, MarekSCO, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 09:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Te, Zdzielona!
Po pierwsze primo - zara rzuce kotwicom, bo jeszcze nikt mnie nie zanosił ani do namiotu ani do wyra.
Po drugie primo - nie zrozumiałaś przesłania tego wewontka. Nie chodzi o zalanie pały w stopniu dowolnym, tylko o darcie ryja w środku nocy na cały port i okolicę. :roll:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 09:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7314
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3608
Otrzymał podziękowań: 1970
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Zrozumiałam. To ty nie. Wątki są dwa równolegle. Ino jeden został nieco z tyłu.
Co do darcia rya się nie wypowiadam.

Rzucaj, bedem łapać.

ps. że ani do namiotu, ani do wyra to wierzę. zostaje koja :rotfl:

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 10:21 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 557
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Oczywiście, może ktoś być bez winy i psuć nam statystykę.
Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że na jachtach noszących banderę MW, z czytelnym logo na kadłubach wiążących jachty z tą formacją, z załogami w koszulkach z napisami jednoznacznie wskazującym na zawodową proweniencję zachowują się tak a nie inaczej.
Po prostu Kurczak należy do tej dziwnej grupki osób które potrafią zdzierżyć hańbienia dobrego imienia sił zbrojnych, symboli narodowych itp. Też należę do tych dziwaków.
A jeżeli uważacie, że mundur nie zobowiązuje to zauważcie jedno: jak bydło urządzają studenci, korposzczury, młotkowi to padnie bez różnicy stwierdzenie "chamstwo się nachlało", w przypadku wojskowych będzie na 100% wytknięta profesja. Czyli coś ich chyba wyróżnia?

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi



Za ten post autor Waldi_L_N otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 10:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Zielony Tygrys napisał(a):
że ani do namiotu, ani do wyra to wierzę. zostaje koja
Czytała?
viewtopic.php?p=167543#p167543
Patrz przedostatnie zdanie. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 10:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7314
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3608
Otrzymał podziękowań: 1970
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Wg mnie mundur hańbi, gdy mundurowi mający służyć ludziom stają przeciwko nim a nie gdy paru gówniarzy przeholuje z imprezowaniem. Ale każdy ma swoje priorytety.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.



Za ten post autor Zielony Tygrys otrzymał podziękowania - 3: MarekSCO, Stara Zientara, WrobelSwirek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 10:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zielony Tygrys napisał(a):
Kogo nigdy koledzy nie zanosili do koi/namiotu o dowolnej porze dnia czy nocy niech pierwszy rzuci kotwicą.

Mogę rzucić, ale to za duży wysiłek. :P

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7314
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3608
Otrzymał podziękowań: 1970
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
waliant napisał(a):
Mogę rzucić, ale to za duży wysiłek. :P

No dobra. Nie dotyczy Waliantów ;)
Chcesz powiedzieć, że nie uprawiasz Klasycznego Mazurskiego Rzuty Kotwicą? co z ciebie za żeglarz.... :rotfl:

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zielony Tygrys napisał(a):
co z ciebie za żeglarz....

No wiem, wiem, pewnie powinienem się wstydzić... ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Hanbienie munduru, to m.in. występowanie przeciw swojemu społeczeństwu, które za ten mundur płaci i któremu się przesiegało.
Darcie ryja to zwykłe chamstwo.
Spotykane na wielu jachtach.
Tyle że na jachtach ośrodka szkolenia MW występuje jakby regularniej.
I tyle że oficer (przyszły?) Rzeczpospolitej powinien być wzorem pozytywnym a nie negatywnym.
Ciekawe co na to pan kontradmirał Marian Jurkowlaniec, dowódca 3 Flotylli Okrętów?
Inna rzecz, że patron tej jednostki lubił popić... póki miał zdrowie. Nie zmienia to ogólnej refleksji.
A jeśli na wspomnianym na początku jachcie był Misiewicz z kochankami, to nadal odpowiadał za całość oficer lub chorąży 3 Flotylli.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: WrobelSwirek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 15:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Colonel napisał(a):
Tyle że na jachtach ośrodka szkolenia MW występuje jakby regularniej.


I właśnie dlatego napisałem to, co napisałem. :-(

Pisał o tym już wcześniej Buras, Colonel. Nie miałem się wcześniej okazji przekonać na własnej skórze. Aż do teraz.

Pływam od ładnych paru lat, bywałem w wielu marinach ale z takim zachowaniem się dotychczas nie spotkałem.

Nie jestem święty, mam róg mgłowy typu wuwuzela, którego nie waham się użyć. Ale rukwa nie w środku nocy...

Bo mimo tego, że Dulcia jak większość jachtów nosi zwykłą banderę, moje zachowanie rzutuje na opinię o mojej Ojczyźnie vide popularne w Niemczech "jedź na wczasy do Polski - twój samochód już tam jest".

W tym przypadku smaczku sprawie nadaje przynależność jachtów do Marynarki Wojennej RP. Dla obcokrajowców goszczących w naszych marinach, w dobie powszechnego dostępu do netu, nie stanowi problemu ustalenie do kogo należy dziwna biało - czerwona bandera z trójkątnym wycięciem.

Łatwo zszargać opinię, trudniej ją odbudować.

I to by było na tyle.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 15:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Kurczak napisał(a):
dziwna biało - czerwona bandera z trójkątnym wycięciem.
To nie wycięcie, to dodane ogony (inne proporcje).

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 18:28 

Dołączył(a): 29 paź 2011, o 14:37
Posty: 293
Podziękował : 276
Otrzymał podziękowań: 86
Uprawnienia żeglarskie: Jakieś tam
Zielony Tygrys napisał(a):
Kogo nigdy koledzy nie zanosili do koi/namiotu o dowolnej porze dnia czy nocy niech pierwszy rzuci kotwicą.

Jprdle.
Czemu ja mam rzucać kotwicą? :mrgreen:

_________________
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach.
http://www.szkutnia.waw.pl



Za ten post autor Pierwszy otrzymał podziękowanie od: sirapacz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2020, o 23:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2012, o 17:20
Posty: 3173
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 700
Otrzymał podziękowań: 231
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Mam takie pytanie. Czy wiecie gdzie te jachty obecnie są? Znaczy gdzie płyną? To taka zagadka.

_________________
Pozdrawiam
Leszek Dmochowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sie 2020, o 18:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2009, o 17:32
Posty: 1345
Lokalizacja: Turowice /k.Konstancina-Jeziorny
Podziękował : 547
Otrzymał podziękowań: 429
Uprawnienia żeglarskie: bezpatencie
Przeniosłem mocno offtopiczne posty do wydzielonego wątku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL