Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 20:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lip 2018, o 23:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
szkutnik napisał(a):
Tak samo jak z własnej woli Seba pilnie udał się w sprawach zawodowych 2 godz po przypłynięciu

Przecież zawsze mógł ...
nie przypłynąć. ;)

MJS

ps
Najbardziej ciekawi mnie:
kiedy ktoś sławny nakręci film sensacy...
opss... przygodowy:
"O historii pewnego jachtu" :-P

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2018, o 01:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
szkutnik napisał(a):
Tak przecież Ty wiesz lepiej ...
Tak samo jak z własnej woli Seba pilnie udał się w sprawach zawodowych 2 godz po przypłynięciu


Janusz! Ależ zrób uprzejmość Monii i innym zainteresowanym. Powiedz, w miejsce kąśliwych uwag, czemu pozostałeś na Antarktydzie!
Pytanie podpórkowe: czy ktoś proponował Ci abyście z Basią wrócili na pokład i wzięli udział w rejsie?

To naprawdę może wielu ludzi interesować.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!



Za ten post autor Sajmon otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2018, o 10:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Moniia napisał(a):
Jaki powód by nie był, zrobili to z własnej woli...

Abstrahując od sytuacji Polonusa i pozostania w Arctowskim: "własna wola" i "wolny wybór" to nie do końca to samo. Gdy ktoś przykłada nóż do tętnicy Twemu dziecku (albo pistolet Tobie do głowy) oddasz mu prawie wszystko z... własnej woli (podejmujesz świadomą decyzję biorąc pod uwagę wszystkie znane Ci okoliczności)... ale to wolny wybór bynajmniej nie jest... :cool:


Wojtku, jak ja Cię lubię... nikt nikogo nie zmuszał do jechania na Antarktydę. Nikt nikogo nie zmuszał do pozostania tam. Jeśli ktoś podejmuje decyzję o zejściu z jachtu bo nie lubi skippera, będziesz potem mówił że skipper ich wyrzucił? Nie. Podjęli konkretną decyzję. I niezależnie od tego jakie były powody tej decyzji, był to ich wybór. Ale jasne, łatwiej powiedzieć że się nie powie i że to skipper wywalił...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2018, o 19:18 

Dołączył(a): 25 mar 2012, o 13:41
Posty: 215
Lokalizacja: Northumberland
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 27
Uprawnienia żeglarskie: Armator amator,SRC
Polonusowy rashomon a może sezon ogórkowy ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2018, o 22:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Moniia napisał(a):
Wojtku, jak ja Cię lubię...
:oops: i vice versa :kiss:
Moniia napisał(a):
nikt nikogo nie zmuszał do jechania na Antarktydę. Nikt nikogo nie zmuszał do pozostania tam. Jeśli ktoś podejmuje decyzję o zejściu z jachtu bo nie lubi skippera, będziesz potem mówił że skipper ich wyrzucił? Nie. Podjęli konkretną decyzję. I niezależnie od tego jakie były powody tej decyzji, był to ich wybór. Ale jasne, łatwiej powiedzieć że się nie powie i że to skipper wywalił...

Masz rację - nikt nikogo do wyprawy na Antarktydę nie przymuszał. Pozostanie tam było decyzją Szkutnika i Basi (jestem przekonany, że propozycja Seby (zapewne wyartykułowana ustami Sajmona) aby Szkutnik + Basia jednak popłynęli padła).
Ale nie znamy treści zawartych (przed wyprawą czy w trakcie) umów, złożonych obietnic czy zaciągniętych zobowiązań (przed i w trakcie) . Nie wiemy nic (albo niewiele) o stopniu wywiązania się z nich (OBU STRON). Nie znamy więc wszystkich powodów które złożyły się na taką, a nie inną decyzję. Jedno wiemy: nastąpił poważny konflikt, utrata zaufania obu stron do siebie nawzajem (nie próbuję ocenić KTO zawinił, ale konflikt to FAKT). Nie sądzę, aby pakowanie na jacht osób będących w tak ostrym konflikcie to był dobry pomysł... więc uważam, że dobrze się stało, że zostali.
I jeszcze: jakoś nie trafiłem na wypowiedź Szkutnika, że Seba (bo oś konfliktu przebiega pomiędzy tymi osobami IMHO, a Sajmon i Basia to "szeregowcy") go wywalił. Przeoczyłem?
Seba mistrzem PR nie jest (niestety), Szkutnik też ostatnio dolewa oliwy (niepotrzebnie). Obserwowanie jak panowie kopią się po jajach (- Panowie a to Was nie boli? - Nie, mamy okute czubki w butach!) przyjemne nie jest, ale jak było naprawdę nie dowiemy się nigdy... Więc to kwestia w i a r y . . .

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowania - 3: MarekSCO, mkonst, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2018, o 22:41 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Sajmon napisał(a):
szkutnik napisał(a):
Tak przecież Ty wiesz lepiej ...
Tak samo jak z własnej woli Seba pilnie udał się w sprawach zawodowych 2 godz po przypłynięciu


Janusz! Ależ zrób uprzejmość Monii i innym zainteresowanym. Powiedz, w miejsce kąśliwych uwag, czemu pozostałeś na Antarktydzie!
Pytanie podpórkowe: czy ktoś proponował Ci abyście z Basią wrócili na pokład i wzięli udział w rejsie?

To naprawdę może wielu ludzi interesować.


Najwyraźniej od co najmniej kilkunastu miesięcy jesteś jedyną osobą, która uporczywie wraca do tego tematu. A później masz pretensje do innych o rzekome (bo nawet nie wyartykułowane) podgrzewanie atmosfery. Skończ już, może? Nikomu to już nie posłuży. Zwłaszcza, że jedna z zaangażowanych stron narazie się nie loguje. Już minęło. Zostało tam... w dalekim mrozie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 01:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
plitkin napisał(a):
Najwyraźniej od co najmniej kilkunastu miesięcy jesteś jedyną osobą, która uporczywie wraca do tego tematu. A później masz pretensje do innych o rzekome (bo nawet nie wyartykułowane) podgrzewanie atmosfery. Skończ już, może? Nikomu to już nie posłuży. Zwłaszcza, że jedna z zaangażowanych stron narazie się nie loguje. Już minęło. Zostało tam... w dalekim mrozie.


Wiktor. Zlożyłeś podziękowanie pod duszaszczypatielnym postem Hani, gdzie w podsumowaniu pada zdanie o braku przejrzystości, coś o prawdzie.

Dla mnie historia Polonusa jest ważnym kawałkiem mojego życia i jeżeli wracam uporczywie do jakiegoś tematu, to wtedy, gdy uważam, że ktoś bezrefleksyjnie rzuca oskarżenia, stosuje insynuacje, lub mija się z prawdą - mniej, czy bardziej świadomie.

No więc wracając do przejrzystości do prawdy - dlaczegóż w wątku polonusowym (jeśli ktoś znudzony, jeśli uważa, że historia pozostała w dalekim mrozie - może nie czytać) nie porozmawiać, nie próbować przedstawić faktów. Już opinie o faktach to całkiem różna sprawa. Też można pogadac jeśli ktoś ma chęć.

Dlatego pytam tu na forum (bo ja taką odpowiedź Januszową dwukrotnie na targach usłyszałem), proszę Janusza, nie pierwszy już raz, by napisał swoimi słowami, przedstawiając swoje opinie, odczucia, wspomnienia: dlaczego opuścił poklad Polonusa, ale przede wszystkim dlaczego na pokład nie powrócił.

Czemu o tym nie porozmawiać? To fragment wspólnej sprawy wielu ludzi biorących czynnie, lub biernie w akcji "Uratuj Polonusa".

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 01:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Masz rację - nikt nikogo do wyprawy na Antarktydę nie przymuszał. Pozostanie tam było decyzją Szkutnika i Basi (jestem przekonany, że propozycja Seby (zapewne wyartykułowana ustami Sajmona) aby Szkutnik + Basia jednak popłynęli padła)


Zapraszam do lektury mojej książki (nie jest to nachalna reklama, bo zakończylem praktycznie sprzedaż, zostalo mi kilkadziesiąt egzemplarzy) ale tutaj w skrócie:
według mojej wiedzy o powrocie na jacht rozmawiali z Januszem chronologicznie, Seba, potem Marcin. Ja z Januszem chyba od jego zejścia z Jachtu ani się nie widziałem, ani nie rozmawiałem.
Ostatnia próba, ostatnie pytanie o chęć udzialu w rejsie, to na chwilę przed opuszczeniem Zatoki Admiralicji - połączenie radiowe z Arctowskim (Polarne wwodowstąpienie str224/225). Seba poraz kolejny zapytał Janusza czy wróci na jacht, usłyszał, że taka jest decyzja Janusza.
Cała ta scena została sfilmowana kamerką go pro od momentu wywołania stacji, aż po stwierdzenie Janusza "taka jest moja decyzja".

(Kanal Youtube: Sajmon Wwodowstąpienie - na ktorymś z filmików jest całość ostatniej radiowej komunikacji)

Dlatego od zawsze drażni mnie, gdy pada kolejny raz sformułowanie że "dwójka żeglarzy została porzucona, pozostawiona".

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!



Za ten post autor Sajmon otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 02:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Moniia napisał(a):
Wojtku, jak ja Cię lubię...
:oops: i vice versa :kiss:
Moniia napisał(a):
nikt nikogo nie zmuszał do jechania na Antarktydę. Nikt nikogo nie zmuszał do pozostania tam. Jeśli ktoś podejmuje decyzję o zejściu z jachtu bo nie lubi skippera, będziesz potem mówił że skipper ich wyrzucił? Nie. Podjęli konkretną decyzję. I niezależnie od tego jakie były powody tej decyzji, był to ich wybór. Ale jasne, łatwiej powiedzieć że się nie powie i że to skipper wywalił...

Masz rację - nikt nikogo do wyprawy na Antarktydę nie przymuszał. Pozostanie tam było decyzją Szkutnika i Basi (jestem przekonany, że propozycja Seby (zapewne wyartykułowana ustami Sajmona) aby Szkutnik + Basia jednak popłynęli padła).
Ale nie znamy treści zawartych (przed wyprawą czy w trakcie) umów, złożonych obietnic czy zaciągniętych zobowiązań (przed i w trakcie) . Nie wiemy nic (albo niewiele) o stopniu wywiązania się z nich (OBU STRON). Nie znamy więc wszystkich powodów które złożyły się na taką, a nie inną decyzję. Jedno wiemy: nastąpił poważny konflikt, utrata zaufania obu stron do siebie nawzajem (nie próbuję ocenić KTO zawinił, ale konflikt to FAKT). Nie sądzę, aby pakowanie na jacht osób będących w tak ostrym konflikcie to był dobry pomysł... więc uważam, że dobrze się stało, że zostali.
I jeszcze: jakoś nie trafiłem na wypowiedź Szkutnika, że Seba (bo oś konfliktu przebiega pomiędzy tymi osobami IMHO, a Sajmon i Basia to "szeregowcy") go wywalił. Przeoczyłem?
Seba mistrzem PR nie jest (niestety), Szkutnik też ostatnio dolewa oliwy (niepotrzebnie). Obserwowanie jak panowie kopią się po jajach (- Panowie a to Was nie boli? - Nie, mamy okute czubki w butach!) przyjemne nie jest, ale jak było naprawdę nie dowiemy się nigdy... Więc to kwestia w i a r y . . .


No i widzisz, teraz mogę się zgodzić w pełni :)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 06:48 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Sajmon napisał(a):
[
No więc wracając do przejrzystości do prawdy - dlaczegóż w wątku polonusowym (jeśli ktoś znudzony, jeśli uważa, że historia pozostała w dalekim mrozie - może nie czytać) nie porozmawiać, nie próbować przedstawić faktów. Już opinie o faktach to całkiem różna sprawa. Też można pogadac jeśli ktoś ma chęć.


Co do faktów: czy aby na pewno wszystkie fakty sam tak chętnie wyciągasz na jaw?

Co do Janusza: może ma inne zachcianki niż Ty i nie zamierza prowadzić publicznej dyskusji na ten temat? Byłem świadkiem, że prywatnie Tobie wszystko wyjaśnił, więc na niezaspokojenie niewiedzy narzekać nie możesz. Teraz jedynie proponujesz publiczną dyskusję o tym, co zostało między Wami wyjaśnione. Tylko tyle. Stąd moja sugeatia: nie sądzę by ona kogoś jeszcze interesowała. Na czasie są inne pytania / prawdy, w który posiadaniu również jesteś i nie dajesz się sprowokować do ich upublicznienia. Jest więc pewna symetria :) Nikt do Ciebie pretensji o milczenie nie ma. Bo koniec już. Polonus w kraju.

Proszę więc jedynie: daruj sobie. Już po wszystkim. Zakończ tą historię Polonusa maksymalnie pozytywnie na ile się da. Idziesz w stronę negatywu. Oczywiście nie musisz się do mojej prośby stosować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 06:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Sajmon napisał(a):
Zapraszam do lektury mojej książki
Chciałem, ale nie ma ebooka... :-(
Sajmon napisał(a):
Ostatnia próba, ostatnie pytanie o chęć udzialu w rejsie, to na chwilę przed opuszczeniem Zatoki Admiralicji
Naprawdę: nie wątpię, że takie pytania padały. I nie wątpię że Janusz taką decyzję podjął. Natomiast nie znam powodów tej decyzji. Nie wiem, czy gdybym miał wiedzę, doświadczenia, obserwacje Szkutnika - czerpane z wydarzeń na Arctowskim - zdecydowałbym się na płynięcie...
Nie zdarzyło Ci się kiedyś odmówić komuś mimo formalnego zaproszenia (w trosce o swoje dobre samopoczucie, bezpieczeństwo... cokolwiek)? Np. jazdy samochodem z kimś kto kiepsko prowadzi, czy jest po dwóch piwach? Albo udziału we wspólnych wakacjach - bo wiesz, że ten ktoś jest konfliktowy, despotyczny, nieodpowiedzialny?

PS. A ta korespondencja radiowa to nagrała się "przy okazji" filmowania wypłynięcia, czy nagrywający chciał mieć utrwaloną decyzję? I czy druga strona wiedziała, tak jak pierwsza, że to się nagrywa (nie pytam o RODO)?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Ostatnio edytowano 4 lip 2018, o 07:15 przez Wojtek Bartoszyński, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowania - 4: MaxLux, Micubiszi, mnemo, reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 07:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
(...)...
Nie zdarzyło Ci się kiedyś odmówić komuś mimo formalnego zaproszenia (w trosce o swoje dobre samopoczucie, bezpieczeństwo... cokolwiek)? Np. jazdy samochodem z kimś kto kiepsko prowadzi, czy jest po dwóch piwach? Albo udziału we wspólnych wakacjach - bo wiesz, że ten ktoś jest konfliktowy, despotyczny, nieodpowiedzialny?
(...)


No i widzisz, powoli dochodzisz do sedna mojej wypowiedzi o własnej woli...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 07:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Moniia napisał(a):
powoli dochodzisz do sedna mojej wypowiedzi o własnej woli
Tu wchodzimy w filozofię i różne rozumienie terminu "własna / wolna wola"... nad którymi głowią się wielcy tego świata do setek czy tysięcy lat (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolna_wola), więc nie pisz, że "powoli"... :mrgreen: :-P

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Sajmon napisał(a):
Cała ta scena została sfilmowana kamerką go pro od momentu wywołania stacji, aż po stwierdzenie Janusza "taka jest moja decyzja".

(Kanal Youtube: Sajmon Wwodowstąpienie - na ktorymś z filmików jest całość ostatniej radiowej komunikacji)
Poddaję się: Na którym? Bo strony 224/225 (ani okolicznych) w tytułach nie znajduję... :-(

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 08:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Nie wystarczy już?
Konflikt był i trudno, żeby go nie było.
5 silnych charakterów, bo słabeusze tam by nie pojechali, przez kilka miesięcy w ciężkich warunkach, w ciasnym baraku, przy ekstremalnie trudnym zadaniu.
W takich warunkach o silne emocje nietrudno.
Teza o wywaleniu dwóch osób z załogi nie przemawia do mnie z prostego powodu. Mieli przed sobą ciężką przeprawę. W takiej sytuacji każda para rąk jest potrzebna.

Silne emocje zrobiły swoje. Było, minęło. Wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

A co i jak naprawdę się wydarzyło wie tylko te 5 osób. Nie nam oceniać.

Zamiast rozgrzebywać i rozkminiać pogratulujmy WSZYSTKIM uczestnikom wyprawy, że POMIMO konfliktu zrobili to!

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.



Za ten post autor Zielony Tygrys otrzymał podziękowania - 2: Moniia, plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 08:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2015, o 15:50
Posty: 897
Podziękował : 891
Otrzymał podziękowań: 436
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
,,...tyle się znamy
ile nas sprawdzono ...''

rozmawialismy na ten temat wtedy na goraco, wraca teraz - widać zamkniety do konca nie jest dla wszystkich . Nie wiem jakie były motywacje decyzji Janusza i Basi, wiem ze ja bym na pokład jakiegokolwiek jachtu nie wsiadł z powrotem po tym jak zostałbym z niego wyrzucony. czy byłaby to moja ''dobrowolna'' decyzja ? poniekąd tak, wynikała by ona z moich osobistych doświadczeń i przekonań .



Za ten post autor kooniu otrzymał podziękowania - 2: MaxLux, Vela III
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 10:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
plitkin napisał(a):

Co do faktów: czy aby na pewno wszystkie fakty sam tak chętnie wyciągasz na jaw?



Nie mam z tym żadnego problemu. Jeszcze bedąc W Puerto Wiliams odpowiadalem na każde zadane pytanie na forum.
W książce rzeczywiscie opuscilem kilka faktow, opinii, przypuszczeń, które nie miały znaczenia dla przebjegu akcji, albo fakty które potem byłyby trudne do udowodnienia, a które mogłyby mnie narazić na sądowe procesy. Nie napisałem na przykład, choć w rękopisie to jest - kto moim zdaniem ukradł dwie jachtowe kuchenki. Nie napisalem, że jest złodziejem koleś, ktory ukradl nasz kompas Polonusowy, a potem podrzucił do worka z linami gdy zrobiliśmy szum i aferę wokół tego. Nie poruszałem wątków obyczajowych bo nie wnikałem kto w Polsce zostawil żonę, kochankę itd... Takie sprawy nie byly istotne dla powodzenia bądź njepowodzenia naszej akcji.

Tak jak mówię - nie mam problemów z faktami z rozmawianiem o faktach związanymi z akcją jeśli ktos ma pytania, jest jeszcze cos niejasnego - zapraszam. Natomiast nie zapraszam i nie mam chęci opowiadania na przyklad ile problemów ściągnąłem sobie na głowę, przez nieplanowaną czteromiesięczną nieobecność w kraju. Nie widzę powodów dla których miałbym komuś opowiadać, jeśli sam nie zechcę, o firmie którą straciłem, o długach w jakie popadłem o różnych problemach urzędowychjakie ciagnęly sie za mną jeszcze dlugo po powrocie.
Natomiast co do naszej wspólnej akcji "uratuj Polonusa" - tak jak w Puerto Wiliams - odpowiem chętnie na każde pytanie, lub wyjaśnię dlaczego na niektóre pytania odpowiedzieć nie mogę.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!



Za ten post autor Sajmon otrzymał podziękowania - 4: Dar_bob_63, kooniu, Marian Strzelecki, mkonst
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 10:48 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Spoko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 11:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
plitkin napisał(a):
Stąd moja sugeatia: nie sądzę by ona kogoś jeszcze interesowała. Na czasie są inne pytania / prawdy, w który posiadaniu również jesteś i nie dajesz się sprowokować do ich upublicznienia. Jest więc pewna symetria :)


Wiktor! Twoja sugestia nie ma nic wspolnego z rzeczywistością. Bardzo wielu ludzi wciąź bardzo interesuje sprawa, historia Polonusa. Na każdym kroku spotykam się z zainteresowaniem. W chorwacji co tydzien spotykam zalogi ktore albo znaja historie, albo "coś slyszały" i maja setki pytań, a historia pobudza ich ciekawośc i wyobraźnię.

Co do pytan "na czasie". Rozumiem, że masz na myśli pytania nie związane z historią Polonusa. Bo Polonus wiadomo kiedy przyplynął, wiadomo gdzie cumuje, wiadomo że jacht zostal napradę uratowany!

A o problemach prywatnych nie związanych z Polonusem - to chyba nie czas i miejsce. Jeśli Seba zechce opowiedzieć jak rozwiąże swoje rebusy lądowe... Jego sprawa. Ale to by bylo dziwne i trącilo ekshibicjonizmem. Jeśli Ty byś chciał poopowiadać o swoich problemach o swoim prywatnym życiu - forum wiele przyjmie, ale mnie nie przyjdzie do głowy stawiać "pytań na czasie" ani do Ciebie, ani do Seby. To samo tyczy mam nadzieję i innych użytkowników.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!



Za ten post autor Sajmon otrzymał podziękowanie od: kooniu
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 11:03 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Spoko. Ja się cieszę, że Polonus w kraju i że nikomu nic się nie stało. Mi to wystarczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 11:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Tak czy inaczej, na kilkunastu prelekcjach odpowiedzialem na setki pytań tyczacych Polonusa. Chetnie odpowiem i tutaj, raz jeszcze, jesli ktos czuje jakikolwiek niedosyt wiedzy.

Ja bardzo sie cieszę, że Polonus jest w kraju. Pisalem już o tym. To prawdziwe domknięcie calej akcji.
Bez tego satysfakcja z naszej pracy wykonanej tam na południu byłaby niepełna!

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 11:36 
Sajmon napisał(a):
A o problemach prywatnych nie związanych z Polonusem - to chyba nie czas i miejsce. Jeśli Seba zechce opowiedzieć jak rozwiąże swoje rebusy lądowe... Jego sprawa. Ale to by bylo dziwne i trącilo ekshibicjonizmem. Jeśli Ty byś chciał poopowiadać o swoich problemach o swoim prywatnym życiu - forum wiele przyjmie, ale mnie nie przyjdzie do głowy stawiać "pytań na czasie" ani do Ciebie, ani do Seby. To samo tyczy mam nadzieję i innych użytkowników.

Do bani z takim forum. Zastosuję się ale jak żyć?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 15:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:04
Posty: 4462
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Sajmon napisał(a):
Zapraszam do lektury mojej książki
Chciałem, ale nie ma ebooka... :-(
Sajmon napisał(a):
Ostatnia próba, ostatnie pytanie o chęć udzialu w rejsie, to na chwilę przed opuszczeniem Zatoki Admiralicji



No to proszę bardzo w postaci drukowanej .

Załącznik:
20180704_155115.jpg
20180704_155115.jpg [ 427.5 KiB | Przeglądane 5244 razy ]


Załącznik:
20180704_155123.jpg
20180704_155123.jpg [ 417.71 KiB | Przeglądane 5244 razy ]

_________________
Dariusz
Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec...



Za ten post autor Dar_bob_63 otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 15:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Dar_bob_63 napisał(a):
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Sajmon napisał(a):
Zapraszam do lektury mojej książki
Chciałem, ale nie ma ebooka... :-(
Sajmon napisał(a):
Ostatnia próba, ostatnie pytanie o chęć udzialu w rejsie, to na chwilę przed opuszczeniem Zatoki Admiralicji



No to proszę bardzo w postaci drukowanej .

Załącznik:
20180704_155115.jpg


Załącznik:
20180704_155123.jpg


Nie wiem czy wypada robić takie rzeczy. Chyba że właściciel praw majątkowych wyraził na to zgodę. (nie wiem czy właścicielem jest Sajmon czy np. wydawca). W sumie sam autor jest na forum i najwyraźniej mógł to zrobić sam gdyby chcial/mógł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lip 2018, o 16:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
Cieszę się bardzo z faktu, iż coś co wydawało się nieprawdopodobne/niemożliwe stało się ciałem i Polonus dzięki wysiłkowi kilku osób oraz wsparciu na pewno, bardzo, bardzo wielu osób powrócił na łono kraju z tego niebytu na krańcu Świata.
Dlatego coraz mniej przyjemnie czyta mi się ten wątek, w którym mało kto już pisze o Polonusie, tylko z powrotem wracają upiory zranionego ego, podeptanej dumy i co tam jeszcze.
Wahałem się czy to napisać, ale jak dla mnie temat jest do zamknięcia.
A jeśli ktoś chce dalej się boksować, fajnie by było żeby zrobił to zakładając nowe wątki o odpowiednich tytułach.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.



Za ten post autor Ognisty Szkwał otrzymał podziękowania - 7: Colonel, Hania, Leszek, Marian Strzelecki, plitkin, pough, Zbieraj
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lip 2018, o 21:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sajmon napisał(a):
Tak czy inaczej, na kilkunastu prelekcjach odpowiedzialem na setki pytań tyczacych Polonusa. Chetnie odpowiem i tutaj, raz jeszcze, jesli ktos czuje jakikolwiek niedosyt wiedzy.

Skoro tak, to ja chętnie zadam pytanie :D
Od razu wyjaśniam, poważnie całkiem, moje stanowisko.
Akcja Seby baaaardzo mi się podobała. Zaimponowała i w ogóle "wrócił mi wiarę w ludzi".
Nie dlatego, jak tutaj sugerują Koledzy, że "słowo stało się ciałem " i inne tp historie.
Nie. Awanturnictwo Seby jest tym co w moim przekonaniu sprawia, że żaglówkom bliżej do żaglowców.
I całe to żeglowanie przestaje sprowadzać się do rozważań jak opróżnić toaletę jachtową na Mazurach ;)
Widzę po prostu człowieka który całym swoim życiem wszedł w ten interes.
Żebym takiego człowieka cenił - On wcale nie musi być kryształowy...
No a teraz pytanie.
Jak udało Wam się skłonić Janusza do udziału w wyprawie ?
Nie mógł spokojnie wysiedzieć w chałupie na wieść, że Polonus gdzieś na antypodach...?
Ot takie pytanie "bez związku" ;)



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowania - 2: Michal, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2018, o 07:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
MarekSCO napisał(a):
Awanturnictwo Seby jest tym co w moim przekonaniu sprawia, że żaglówkom bliżej do żaglowców.
I całe to żeglowanie przestaje sprowadzać się do rozważań jak opróżnić toaletę jachtową na Mazurach


Zgadza się ja tutaj zauwazam podobieństwa do Jarle Andhøy,a może kiedyś ktoś nakręci film :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"



Za ten post autor Micubiszi otrzymał podziękowania - 3: kooniu, MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2018, o 11:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 15:19
Posty: 271
Podziękował : 24
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: hmm, coś z morzem :)
Micubiszi napisał(a):
Awanturnictwo Seby
no i w końcu trafione, miliony zarzutów o brak pokory i brak PR u Seby..... a jaki metroseksualny facet siedzący przy piwku w białych spodniach, będący grzeczny .....etc. podjąłby się tego wyzwania? Tylko gościu pokroju Seby pewnie z genami awanturników z opowieści które w dzieciństwie czytaliśmy mógł to zrobić.

_________________
Darek Olsztyn.



Za ten post autor antelio otrzymał podziękowanie od: kooniu
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2018, o 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Jedzmy do Ziobry !!!!!!! Czym prędzej!!!!!

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2018, o 16:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Micubiszi napisał(a):
Jedzmy do Ziobry !!!!!!! Czym prędzej!!!!!

A po co ???

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 lip 2018, o 23:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Trupy z szafy w końcu zawsze wypadną, wcześniej lub później.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 600 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL