Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 19:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 12:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Stara Zientara napisał(a):
Cypis napisał(a):
A gdzie coś takiego, jak "śpiewanki" można by w DC zorganizować? No gdzie?
Zdaje się, że były w sezonie jesienno-zimowym w Korsarzu w piwnicy (chyba w niedzielę).
TVN Warszawa podaje, że jakoby Tawerna 10B też organizuje takie śpiewanki w niedzielę:

http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/4456 ... _druk.html

Cytuj:
Znudziło Ci się Karaoke? Masz dosyć Jam Session? !!! Spróbuj "Śpiewanek szantowych " w Tavernie 10B!!! Zawsze w niedziele! Na dobry koniec tygodnia.
Zapraszamy z własnymi instrumentami i odważnymi głosami.:) Taverna 10 w skali Beauforta to jedno z najbardziej wyrazistych i rozpoznawanych miejsc w Warszawie, prezentujące od ponad 5 lat wszystko to co najlepsze w muzyce szant, folk, rock & country. Na scenie zespoły z najwyższej półki, na parkiecie Wy, a za barem najbardziej uśmiechnięte barmanki w całej Stolicy. Organizujemy imprezy tematyczne, imprezy dla firm, wieczory panieńskie/kawalerskie, bale przebierańców dla naszych gości gdzie serwujemy specjalne menu oraz wymyślamy specjalny wystrój, zaproszenia i atrakcje! Jeżeli szukają Państwo niepowtarzalnego miejsca w Warszawie gdzie można pośpiewać, potańczyć, pobawić się do późnych godzin nocnych oraz spróbować smacznej kuchni polskiej to zapraszamy do Taverny 10 w skali Beauforta:) Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY http://www.taverna10b.pl


pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Ostatnio edytowano 2 wrz 2011, o 00:38 przez Cypis, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiono cytowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: VTS Korsarz
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Kuracent napisał(a):
TVN Warszawa podaje, że jakoby Tawerna 10B też organizuje takie śpiewanki w niedzielę:

Taverna 10B została sprzedana. Nie wiem, co tam teraz będzie.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: VTS Korsarz
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 13:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Stara Zientara napisał(a):
Kuracent napisał(a):
TVN Warszawa podaje, że jakoby Tawerna 10B też organizuje takie śpiewanki w niedzielę:

Taverna 10B została sprzedana. Nie wiem, co tam teraz będzie.


Mam nadzieję, że będzie nadal szantowo.
Mój wpis, który cytujesz miał na celu pokazanie, że mniej lub bardziej wszyscy próbują robić takie niedzielne śpiewanki. Ale jakoś pomysł nie może się przebić na większą skalę. Czyżbyśmy byli mało 'śpiewnym' narodem pomijając, że każdy lubi zaśpiewać Sokoły czy Szła Dzieweczka Do Laseczka? A gdy ma to być to już nieco wyższy poziom - to nie ma chętnych? Albo jest ich mało?

A wracając do 10B. Wg. map distance mam tam w linii prostej 780 metrów od domu (a autem 1,6km.) więc w międzyczasie zerknę tam, czy są jakieś ogłoszenia a weekend zajrzę czy jest jakiś koncert?

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: VTS Korsarz
PostNapisane: 1 wrz 2011, o 19:09 

Dołączył(a): 28 maja 2007, o 11:44
Posty: 1999
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 109
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kuracent napisał(a):
Czyżbyśmy byli mało 'śpiewnym' narodem pomijając, że każdy lubi zaśpiewać Sokoły czy Szła Dzieweczka Do Laseczka? A gdy ma to być to już nieco wyższy poziom - to nie ma chętnych? Albo jest ich mało?
Może jednak nie każdy lubi śpiewać? Wyższy poziom to już raczej nie w tawernach :) Część osób ochoty na śpiewanie nabiera dopiero po alkoholu, ale za to pozostali z reguły nie mają wówczas ochoty tamtych słuchać ;)

_________________
www.samoster.org.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: VTS Korsarz
PostNapisane: 2 wrz 2011, o 01:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2007, o 08:39
Posty: 1512
Lokalizacja: DC
Podziękował : 140
Otrzymał podziękowań: 84
Kuracent napisał(a):
TVN Warszawa podaje, że jakoby Tawerna 10B też organizuje takie śpiewanki w niedzielę
TVN Warszawa podawało już różne rzeczy. Np, że jestem pracownikiem MZA :lol: :lol: :lol: Pomimo wyraźnego zastrzeżenia, że z MZA nie mam, nie miałem i mieć nie chcę mieć nic wspólnego...
Cytuj:
Znudziło Ci się Karaoke? Masz dosyć Jam Session? !!!
"Śpiewanki" nie są niczym innym, jak jam session...

Byłeś kiedyś w Ś.P. Kliprze, jak po odbębnieniu chałtury spotykały się tam dwa albo i trzy zespoły klasy Banana Boat?

~ ~ ~ ~ ~

Kuracent napisał(a):
Mój wpis, który cytujesz miał na celu pokazanie, że mniej lub bardziej wszyscy próbują robić takie niedzielne śpiewanki.
Mylisz się. Nikt tego nie próbuje robić. Jak z Pawłem, skądinąd -- Twórcą 10B, szukaliśmy odpowiedniego miejsca, najlepszym okazało się 45 minut postoju 1/132 na Marymoncie. Nawet nazwa powstała -- Bus Band :) Często graliśmy też w piaskownicy przed blokiem...

_________________
Marcin "Cypis" Kantorek - http://www.dino.merigold.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: VTS Korsarz
PostNapisane: 5 wrz 2011, o 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Stara Zientara napisał(a):
Kuracent napisał(a):
TVN Warszawa podaje, że jakoby Tawerna 10B też organizuje takie śpiewanki w niedzielę:

Taverna 10B została sprzedana. Nie wiem, co tam teraz będzie.


Sprawdziłem dwa razy w sobotę o 0144 i drugi raz ok. 2010. Była zamknięta na cztery spusty. Napis, że 10B jest nadal ale nie widać tam żadnego życia ani informacji. Strona www dawno nieaktualna. Chyba jednak nowy właściciel ma opóźnienia w remoncie.

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 wrz 2011, o 09:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 18:03
Posty: 4794
Podziękował : 652
Otrzymał podziękowań: 347
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
W dziale Kuracent toczyła jako OT ciekawa dyskusja merytoryczna o śpiewankach szantowych. Z tego powodu postarałem się wydzielić tutaj tamte wypowiedzi. Czy uczestniczycie w takich śpiewankach? Gdzie? Czy uważacie, że jest na nie jeszcze klimat, moda, zapotrzebowanie?

pzdr,
Andrzej Kurowski
http://strony.aster.pl/spelnij_marzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 wrz 2011, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 14:05
Posty: 696
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Ja sobie śpiewam w samochodzie.

"Popłynęli koledzy w rejs, fale ich kołyszą gdzieś".... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 wrz 2011, o 21:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 10:05
Posty: 3408
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 255
Otrzymał podziękowań: 309
Uprawnienia żeglarskie: blond bezpatencie
Kuracent napisał(a):
Czy uczestniczycie w takich śpiewankach? Gdzie? Czy uważacie, że jest na nie jeszcze klimat, moda, zapotrzebowanie?

Zapotrzebowanie wzrasta wraz z ilością wypitego piwa. Klimat też się wtedy robi odpowiedni.
Były takie opcje w wielu knajpach ustawiane jednak z "nadmiaru" chętnych umierały śmiercią naturalną. Vide - niedziele i poniedziałki w 10'B, jakieś tam dni w Czwartej Szklance, Niedziele w piwnicach Korsarza, etc. Niewielu normalnych i trzeźwych Ci przyjdzie słuchać wyjców cierpiących na talent. Najlepsze są śpiewanki spontaniczne, wynikające z późnych godzin i "zmęczenia materiału". Tych większość nie omija.
A jak tęsknisz do tego to polecam degradację do jachtów mieczowych o zanurzeniu circa 30cm i wyprawę na Zimny Kąt, Niedźwiedzi Róg czy do Kietlic. Jak dobrze trafisz to masz śpiewanki do 0400-0500 i w dodatku na sąsiadującym jachcie ;)
BTW szukaj imprez Korsarzowych pt. "Wschód Słońca Nad.." - kończy się jak połowa wychodzi na czworaka kole 0600 rano, a druga zostaje na after po afterze często do 0800; lub zarezerwuj czas w czasie festiwalu - w piwnicy zrobiony jest zwykle afterek z co ciekawszymi wykonawcami i można spokojnie podrzeć się przy akompaniamencie gitar szanownych wykonawców. Koniec bywa podobny jak przy "Wschodzie.." tylko koniec bywa że przeciąga się aż do 1100 skoro świt. :D

_________________
Narcyza
Nobody's perfect. Call me Nobody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2011, o 03:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2007, o 08:39
Posty: 1512
Lokalizacja: DC
Podziękował : 140
Otrzymał podziękowań: 84
Narcyza, czy Ty chociaż mniej więcej wiesz, o czym rozmawiamy? Byłaś kiedykolwiek na śpiewankach w PMSP?

_________________
Marcin "Cypis" Kantorek - http://www.dino.merigold.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2011, o 14:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
A Ty, Cypis, byłeś kiedyś na śpiewankach w Spinakerze, Pod Pałami, Betaco lub choćby w Kliprze w pierwszym roku działalności?

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 wrz 2011, o 04:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2007, o 08:39
Posty: 1512
Lokalizacja: DC
Podziękował : 140
Otrzymał podziękowań: 84
Stara Zientara napisał(a):
A Ty, Cypis, byłeś kiedyś na śpiewankach w Spinakerze, Pod Pałami, Betaco lub choćby w Kliprze w pierwszym roku działalności?
Toż przecież usiłuję ustalić, o czym rozmawiamy. Czy o prawdziwych śpiewankach, czy o "wyciu cierpiących na talent"? Czego nie rozumiesz?

_________________
Marcin "Cypis" Kantorek - http://www.dino.merigold.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 wrz 2011, o 07:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 10:05
Posty: 3408
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 255
Otrzymał podziękowań: 309
Uprawnienia żeglarskie: blond bezpatencie
"Prawdziwe śpiewanki", czyli coś a'la kółko oazowe? :roll:

_________________
Narcyza
Nobody's perfect. Call me Nobody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL