Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2017, o 10:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 08:33
Posty: 1894
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 279
Uprawnienia żeglarskie: wszystkie potrzebne
Moniia napisał(a):
Z doświadczenia wiem, że wiele osób nawet nie myśli o wypieku chleba uznając to niemal za czarną magię...


Zgadzam się. To jest syndrom nowego pokolenia ''Ikea'', lepiej zapłacic nawet wyższą cene niż za wziąć sobie odpowiedzialność na bary. Moja, żona piecze chleb na zakwasie. Potrafi to zrobić w każdych warunkach i w trybie '' Myk, myk...'' i jest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2017, o 10:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Nicram napisał(a):
Moja, żona
Chlebuś chlebusiem, a ja tak sobie myślem, czy oddzielenie słów moja i żona przecinkiem nie jest aby pierwszą oznaką nadchodzącego rozwodu. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 paź 2017, o 10:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 08:33
Posty: 1894
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 279
Uprawnienia żeglarskie: wszystkie potrzebne
Zbieraj napisał(a):
moja i żona


Może wynikiem jest tego, że tych słów użyłem może 5 razy w życiu. Poprostu Natalia :
A co do rozwodu to jej musiałoby się chcieć bo ja jestem zbyt leniwy żeby bawić się w rozwody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2017, o 18:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 20:31
Posty: 268
Lokalizacja: Topola Mała
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 52
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Ku przestrodze.
W ramach przygotowań do rejsu przez Atlantyk , mój serdeczny kolega wziął na siebie trud
nauki pieczenia chleba. Domowe wypieki wychodziły bardziej niż zachęcająco.
Suszone drożdże nabyliśmy, drogą kupna, jeszcze w Polsce. Pozostał zakup mąki już na miejscu , w Las Palmas. Wydawało by się prosta sprawa , nawet dla nieznających hiszpańskiego. Zazwyczaj na opakowaniu są jakieś kłosy zboża , rozpoznamy. Po zapełnieniu trzech wózków w lokalnym Hipperdino wpadła nam w ręce mąka na chleb. To znaczy byliśmy o tym przekonani. Torebki 1 kg, na rysunku kłos pszenicy, w dotyku jak nasza mąka, decyzja szybka, bo lista zakupów dopiero w połowie zrealizowana, kupujemy.
Po kilku dniach żeglugi, gdy monotonia powoli biegnących dni zaczęła dawać się we znaki, padła propozycja , pieczemy. Po otwarciu torebki z mąką , ukazała się substancja w kolorze kawy z mlekiem i o zapachu spalonej mąki.
I tak to, cały misterny plan pieczenia chleba poszedł w p....du.
Jedynie czarny pracownik boatyardu w Le Marin był zadowolony gdy mu przekazałem sześć kilogramów tego czegoś.

_________________
Pozdrawiam
Witek
'odwierty do pomp ciepła'


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2017, o 19:30 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Może to była mąka żytnia lub po prostu pelnoziarnista? Chleb z takiej rownież wychodzi, choć dobrze mieć zakwas.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2017, o 05:27 
Najprostszy przepis na zakwas:
Potrzebny słoik 2 litry.
Mąka żytnia
Wykonanie:
4 czubate łyżki mąki zmieszać z letnia wodą do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
Odstawić na dobę w ciepłe , nienasłonecznione miejsce.
Po tym czasie dokładamy 2 czubate łyżki maki i w razie potrzeby dodajemy wodę. Czynność powtarzamy przez 2 następne dni.
Po pierwszym dniu możemy nie widzieć żadnych efektów.
Po drugim powinien wystąpić mały wzrost, oraz wyczujemy przyjemny aromat młodego zakwasu. W dniach kolejnych wzrost będzie większy. Podwojenie objętości świadczy o dojrzałości zakwasu można go użyć. Zwykle trwa to 3-7 dni.
A potem może wyjść taki chlebek:


Załączniki:
chlebek.jpg
chlebek.jpg [ 356.79 KiB | Przeglądane 6409 razy ]
Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL