Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 04:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 gru 2017, o 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Kurczak wyprzedził mnie ogłaszając Swoje plany na rok 2018, więc nie chcę pozostać za bardzo w tyle.

I tak:

1. Weekend majowy czyli termin 28. kwiecień - 06 maja 2018 zamierzam popływać gdzieś jednak dalej - podobnie jak drzewiej.

Wstępnie marzy mi się tradycyjnie Bornholm + ulubione Christiansø - tutaj nie mam nikogo jeszcze zapisanego - do zajęcia pozostają więc dwie dwuosobowe kabiny.

2. Rejs letni a konkretnie odcinek z Polski do Szwecji (16. czerwiec - 30 czerwiec) - jedną kabinkę wstępnie zajął mój przyjaciel Andrzej także wolna jest jeszcze jedna kabinka dwuosobowa ...

3. Dwa tygodnie powrotne ze Szwecji czyli od 02. lipca do 15 lipca - obie kabinki dwuosobowe wstępnie zajęli Marcin z żoną + Sławek Elektryczny i mam nadzieję, że taka konfiguracja pozostanie.

Rejsy oczywiście są czysto towarzyskie a uczestnicy rejsu dokładają się jedynie do kosztów żarcia, paliwa i portów.

Także jak by ktoś chciał ze mną popływać w podanych powyżej terminach lub dołączyć do mnie w jakiś inny weekend na zatoce to zapraszam :)

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 gru 2017, o 16:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
bury_kocur napisał(a):
Rejs letni a konkretnie odcinek z Polski do Szwecji (16. czerwiec - 30 czerwiec)


No właśnie - tak to jest jak się pisze szybko - a konkretów trasy brak... :oops:

Generalnie rejs zaczynamy w Górkach a kończymy w Malmö - stamtąd powrót załóg do Polski mamy opanowany. Zainteresowanym napiszę jak się wraca i jak wygląda logistyka tego powrotu, ale jest to proste.

A którędy popłyniemy z Polski to zobaczymy - pewnie tradycyjnie drogą praojców czyli przez Łebę, potem wybrane wschodnie porty Bornholmu - pewnie Gudhjem, może Allinge, może Svaneke, ale na pewno zawiniemy na wyspę Christiansø.

Potem może Hammerhavnen, następnie Ystad, Kanał Falsterbo i może Flakfortet - bardzo zacna wyspa do obejrzenia ze świetnie zachowaną twierdzą.

Trasa moim zdaniem fajna i ciekawa.

Płyniemy moim osobistym i prywatnym jachtem Bavaria 40 Cruiser - trzy duże kabiny, dwie łazienki z prysznicami - oczywiście ciepła woda, ogrzewanie, pełny kambuz, mikrofalówka, piekarnik, wygodna, duża mesa ....

Oba żagle - grot i genua rolowane z kokpitu.

Załącznik:
Bury Kocur IV.jpg
Bury Kocur IV.jpg [ 122.42 KiB | Przeglądane 3184 razy ]


Jacht wyposażony we wszystko co może być potrzebne - pełna elektronika, radar, nawigacja na ploterze oraz na laptopie, sonar, wiatromierz, wiatrowskaz, autopilot, dwie UKF-ki, AiS, pełna stacja pogodowa (barograf), Navtex, duży kokpit ze stołem, dwa koła sterowe, itd, itd ...

Załącznik:
Mesa.JPG
Mesa.JPG [ 115.37 KiB | Przeglądane 3184 razy ]


Załącznik:
Kambuz.JPG
Kambuz.JPG [ 113.46 KiB | Przeglądane 3184 razy ]


I co najważniejsze - załogi są u mnie na czas pobytu na jachcie ubezpieczone od wszelakiego - odpukać - nieszczęścia.

Także chętnych zapraszam na PW. :D

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL