Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 mar 2024, o 06:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwi 2021, o 10:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2021, o 09:36
Posty: 1
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: ŻJ
Dzień dobry

Z uwagi, że planuję uzyskać uprawnienia UKE SRC mam następujące pytania:

1. Który podręcznik lepszy, zaznaczam, że chce robić egzamin UKE nie RYA: https://www.ksiegarniamorska.pl/literatura-szkoleniowa/62-radiooperator-bliskiego-zasiegu-src-podrecznik.html

Obrazek
Czy

https://www.ksiegarniamorska.pl/literatura-szkoleniowa/788-radiooperator-bliskiego-zasiegu-src-podrecznik-rya.html

Obrazek

2. Czy plik PDF 42 strony na stronie UKE to wszystkie pytania
3. Jak wygląda egzamin (np. W Siemianowicach Śląskich) ?
4. No i czy jest możliwość przygotowania się do egzaminu samemu z uwagi, że w rejonie albo są kursy ISSA albo nawet nie ma miejsc na RYA.
5. Tak poza „konkursem” czy na RYA potrzeba dobrej znajomosci angielskiego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2021, o 17:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2019, o 17:41
Posty: 220
Lokalizacja: Bournemouth,UK
Podziękował : 114
Otrzymał podziękowań: 52
Uprawnienia żeglarskie: zj, rya icc
Tarna napisał(a):
No i czy jest możliwość przygotowania się do egzaminu samemu


nie wiem jak UKE, ale RYA wymaga potwierdzenia ukonczenia kursu (moze byc online), zeby przystapic do egzaminu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2021, o 18:06 

Dołączył(a): 4 lut 2018, o 18:03
Posty: 225
Podziękował : 49
Otrzymał podziękowań: 81
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tarna napisał(a):
Dzień dobry

5. Tak poza „konkursem” czy na RYA potrzeba dobrej znajomosci angielskiego?


Ja byłem na szkoleniu SRC RYA i egzaminie. Zdawały to spokojnie osoby minimalną znajomością angielskiego.

Prowadzący czytał pytania i odpowiedzi po polsku, trzeba było wybrać tylko te poprawne.
A wpisywanie odpowiedzi po angielsku poradzi sobie osoba z minimalna znajomością angielskiego.
Tam nie ma jakiegoś wyrafinowanego języka...

No i na kursie można z radia skorzystać, przećwiczyć - co dla mnie było istotne, bo nigdy nie korzystałem z radia na łodzi...

Do tego dostałem książkę, RYA - ta podlinkowaną...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 kwi 2021, o 20:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17285
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2162
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
1. Zdecydowanie książka Piotrka Lewandowskiego jest bardziej odpowiednia dla tych, którzy chcą skorzystać ze ścieżki egzaminacyjnej UKE.

2. Pytania publikowane na stronie UKE wyczerpują zakres egzaminu. Możesz śmiało uczyć się podpierając się tymi pytaniami.

3. Nie wiem jak w Siemianowicach, ale generalnie siada się na krzeslach, pisze na stolikach :-) Zapewne rozwiązań dystrybucji pytań jest wiele i zależy od ilości osób uczestniczących w egzaminie, ale dostaniesz pakiet kartek A4 z pytaniami i arkusz odpowiedzi. Musisz udzielaś odpowiedzi. Zapewne pan/pani z Komisji Egzaminacyjnej na wstępie będzie opowiadać o ściąganiu a w zasadzie o zakazie owego, ale życie jest takie jakie jest. Jeśli ktoś obok jest normalny, to zapewne pomoże :-)
Zdarza się, że w jednej sali odbywa się jednocześnie egzamin dla SRC i LRC.

4. Oczywiście, że jest możliwość przygotować się samemu. Publikowałem kiedyś link do symulatora (leciwego niezwykle i trudno uruchamialnego co prawda). Ale sądzę, że bez problemu da się w sieci znaleźć jakiś inny (może online) symulator urządzeń GMDSS.

5. Znacznie taniej wychodzi jednak UKE :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Tarna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL