Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 16:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 cze 2020, o 20:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2020, o 20:48
Posty: 2
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam,
czy ktoś może coś podpowiedzieć w kwestii zabezpieczania rowerów wodnych na noc przed potencjalnymi złodziejami?
Nie dysponuję pomostami czy przystanią, wypożyczalnie prowadzę na plaży. Kąpielisko miejskie, płot wokół jest ale bramy pootwierane. Rowery są duże, 5/7 osobowe z dużą platformą, żeby je podnieść potrzeba z 4/5 chłopa. Uciążliwe jest codzienne ich wywożenie.
Myślę, że kradzież ich byłoby to duże przedsięwzięcie i trzeba dysponować naprawdę dużym sprzętem.
Co radzicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2020, o 12:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
wypozyczalniarowerow napisał(a):
Co radzicie?

Proponuję zakup mini lokalizatorów, np. takich:
https://www.google.com/search?q=gps+tracker&oq=gps+tracker&aqs=chrome..69i57j0l4j69i60l3.4366j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8 ,
łatwych do zamontowania/ukrycia w rowerach + ubezpieczenie.
W dzień będą się ładować, w nocy czuwać. Rowery na łańcuchy kłopotliwe do ucięcia przez nożyce ręczne na wodzie do kotwicy betonowej. Odpędzisz może amatorów. Bo na zawodowców nie ma siły.
PS
Nie ma nic innego oprócz tej miejskiej plaży?

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.



Za ten post autor Ognisty Szkwał otrzymał podziękowanie od: wypozyczalniarowerow
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2020, o 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nad jednym z zalewów w mojej okolicy była wypożyczalnia rowerów wodnych, gdzie właściciel zamykał na noc swoje rowery w klatkach :lol: Dosłownie - w klatkach, jak króliki.
Klatki były pospawane z kątowników walcowanych ( 30 ) i obciągnięte normalną siatką ogrodzeniową. Stały na brzegu. Przed nadejściem zmroku, właściciel rowerów, z pomocnikiem, umieszczali rowery w klatkach i zamykali na kłódkę.
Właściciel wypożyczalni tłumaczył, ze nad zalew przyjeżdża banda motocyklistów-obszarpańców i obawia się, że zdemolują jego dobytek.
Tłumaczył to każdemu przechodzącemu, obojętnie, czy chciałeś słuchać, czy nie ;)
Nad zalew rzeczywiście przyjeżdżała grupa motocyklistów, ubranych w poprzecierane dżinsy i z obowiązkowym kilkudniowym zarostem. Przyjeżdżali na motocyklach, z których najmłodszy wyprodukowany został w pierwszej połowie XX wieku. Motocykle były odrestaurowane " w punkt". Zainteresowanie owych "obszarpańców" rowerami wodnymi, czy pijackim imprezowaniem nad zalewem oceniam na minus 273 stopnie w skali Celsjusza :lol:
Na drugim brzegu zalewu była kolejna wypożyczalnia, gdzie rowery były na noc zwyczajnie cumowane do pomostu łańcuchami. Ta druga istnieje do dzisiaj. Ta z klatkami splajtowała...
To tak na wypadek, gdybyś zbyt poważnie podchodził do przewidywanego problemu ;)



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: wypozyczalniarowerow
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2020, o 12:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Nie zauważyłem wcześniej pytania, a właśnie widzę, jak to wygląda. Nasza łódka stacjonuje właśnie na plaży, gdzie znajduje się m in wypożyczalnia rowerów wodnych pod nazwą WaterClub Nieporęt. Rowery wodne są w takiej zagrodzie, za płotkiem, którego przęsła są otwierane, a zamykane na łańcuchy i kłódki. Tematem zainteresowany nie byłem, ale przypadkiem zrobiłem filmik, na którym trochę widać te przęsła pootwierane - to jest typowy płotek dla ogródków piwnych:

https://www.facebook.com/robhosailor/videos/10215876654540188/

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, wypozyczalniarowerow
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojciech i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL