Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 02:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lip 2013, o 17:07 

Dołączył(a): 29 sty 2012, o 08:55
Posty: 263
Podziękował : 335
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Witam,
Chciałem prosić doświadczone grono o radę. Jutro tj, w sobotę rozpoczynam czarter ze Świnoujścia Bavarii 35. W planach miał być Bornholm i dookoła cały tydzień. Plan miałem taki, aby w sobotę po odbiorze łódki od razu płynąć. Patrze teraz na prognozę pogody i widzę na niedzielę w okolicach Bornholmu do 25w. Moja załoga to 2 rodziny - moja i znajomi.Tylko 2 osoby mają doświadczenie morskie. (ja - dla mnie 25w nie jest problemem. Mam doświadczenie na Bałtyku, Północnym, Chorwacji i Kanaryjskich) i jeszcze jeden sternik. Martwię się jednak o resztę załogi, która mając jedynie doświadczenie mazurskie - a i tak posiada lęk przed przechyłami i nie należy do wilków morskich i bardziej nadaje sie na rejs w Chorwacji niż na Bałtyku - nie spanikuje mi na wodzie. 25w koło Bornholmu to i fala będzie spora, a łódka wielka nie jest. Zastanawiam, sie czy poczekać i wyjść dopiero w niedzielę wieczorem czy w ogóle pójśc na południe i przez Zalew i niemieckie kanały i dopiero w poniedziałek wystartować z Greiswald na Bornholm?
Dla mnie decyzja trudna, więc prosiłbym o rade bardziej doświadczonych na Bałtyku żeglarzy.
Pozdrawiam
Robert Rzepecki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 17:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2789
Lokalizacja: Norge
Podziękował : 96
Otrzymał podziękowań: 332
Uprawnienia żeglarskie: hm...
Proponuję odpuścić, bo tylko zniechęcisz do morskiego żeglowania załogę. Jeśli rodziny, to pewnie z dziećmi, więc tym bardziej lepiej poczekać na sprzyjające warunki. Ze Świnoujścia można za popłynąć na Zalew do Ueckermunde i dalej na Wolgast, Stralsund i Peenmunde - trasa ciekawa także żeglarsko. Zajmie to ze dwa dni a jak się uspokoi to i na Bornholm zdążysz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2011, o 00:02
Posty: 1958
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 91
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Co mogę poradzić to: żeby w porcie nie gnić, bo w Marinie Północnej niewiele atrakcji, a zakładam że stamtąd startujesz, płyń Kanałem Piastowskim na Zalew i potem Pianą przedostań się na Zatokę Greifswaldzką. Pogoda się po drodze uspokoi, a poza tym w dawnym NRD to fajnie jest.

_________________
Stopy wody pod kilem...
Wasyl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 17:54 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2404
Podziękował : 557
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
No nie wiem. Wiatr zachodni/północnozachodni. Wyjdziesz na tą krótką zalewową rzygliwą falkę i może być problem zanim dojdziesz do końca Zalewu.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 17:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
robertrze napisał(a):
Patrze teraz na prognozę pogody

Decyzję podejmij jutro, to się może jeszcze zmienić. Możesz też pomyśleć o wyjściu w niedzielę.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 18:55 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Popłyń na Rugię Glowe Lohme lub Sasnitz i z tamtąd staruj na wyspę

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 19:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2011, o 00:02
Posty: 1958
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 91
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Waldi_L_N napisał(a):
No nie wiem. Wiatr zachodni/północnozachodni. Wyjdziesz na tą krótką zalewową rzygliwą falkę i może być problem zanim dojdziesz do końca Zalewu.

Zakładałem wyjście jeszcze w sobotę.
Pogoda:
Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 57.6 KiB | Przeglądane 4429 razy ]

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Jeśli pogoda się potwierdzi to spokojnie przez kawałek Zalewu przepłyniesz i wejdziesz w Pianę. To jakieś 30 Mm do wejścia po torach wodnych.

_________________
Stopy wody pod kilem...
Wasyl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 20:47 

Dołączył(a): 29 sty 2012, o 08:55
Posty: 263
Podziękował : 335
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Dziękuję wszystkim za opinię. Decyzja zapadnie jutro po południu po odebraniu łódki. Przy aktualnych prognozach popłynąłbym przez Zalew i w poniedziałek wieczorem z Greiswaldu na Bornholm. Widać, że sytuacja pogodowa jest dość dynamiczna. Niże na północy Europy mogą zmienić wszystko zarówno na gorsze jak i na lepsze.
Wasyl czy Twoje mapki są z Weather online.pl? Nie mogę znaleźć identycznych.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Po powrocie opiszę co zrobiłem.

Robert Rzepecki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2013, o 21:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2011, o 00:02
Posty: 1958
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 91
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
robertrze napisał(a):
Dziękuję wszystkim za opinię. Decyzja zapadnie jutro po południu po odebraniu łódki. Przy aktualnych prognozach popłynąłbym przez Zalew i w poniedziałek wieczorem z Greiswaldu na Bornholm. Widać, że sytuacja pogodowa jest dość dynamiczna. Niże na północy Europy mogą zmienić wszystko zarówno na gorsze jak i na lepsze.

Tak bym zrobił, a na Pianie jest fajnie, sprawdź sobie godziny otwierania mostów w Zecherin i Wolgast. Np tu:
http://www.kreis-vg.de/Leben/Br%C3%BCck ... iten?&La=1
robertrze napisał(a):
Wasyl czy Twoje mapki są z Weather online.pl? Nie mogę znaleźć identycznych.

Ja korzystam z wersji UK, dla mnie jakoś bardziej przyjazna.
http://www.weatheronline.co.uk/marine/w ... I=kn&CEL=C

_________________
Stopy wody pod kilem...
Wasyl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lip 2013, o 19:06 

Dołączył(a): 29 sty 2012, o 08:55
Posty: 263
Podziękował : 335
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Zaczęliśmy od Zalewu Szczecińskiego. Pierwszy nocleg to Karninie. Po przejściu Zalewu ustaliliśmy z załogą, że Bornholm, to może następnym razem:))). Przez cały tydzień wiało 5-6 B. Spędziliśmy miło czas w Wolgaście, Kroslinie, Stralsundzie, Gustow (bardzo polecam) i Sassnitz. Powrót do Świnoujścia przy wietrze 5-6 B z baksztagu był samą przyjemnością prawie dla całej załogi. Może w przyszłym roku uda się dopłynąć na Bornholm, wszak koron mamy dużo.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za radę. Tym którzy nie byli polecam zachodnią część Zalewu Szczecińskiego. Jest o wiele bardziej interesująca niż nasze zatłoczone Mazury.

Pozdrawiam
Robert Rzepecki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lip 2013, o 23:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Szkoda ze nie "zahaczyłeś" o Hiddensee...urokliwa wyspa, wolno tam sie poruszać tylko pieszo, konno lub rowerem....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lip 2013, o 23:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 15:05
Posty: 555
Lokalizacja: Zalew Szczeciński i okolice ...
Podziękował : 17
Otrzymał podziękowań: 55
Uprawnienia żeglarskie: jakis tam chyba mam
reed napisał(a):
Szkoda ze nie "zahaczyłeś" o Hiddensee...urokliwa wyspa, wolno tam sie poruszać tylko pieszo, konno lub rowerem....


Jest jeszcze wiele marin jak chocby Gager, Greifswald, Lauterbach, Glowe, Lohme, Peenemunde , Freest z pyszna rybka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2013, o 19:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Dzieciakom w Peenemude (i sobie też ;) ) zafunduj koniecznie muzeum V1 i sowietskiego U-boota


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL