Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 cze 2017, o 08:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Całkiem rozbudowany, przyjazny graficznie, nie wiesza się i w ostatnim tygodniu się sprawdził... no, przynajmniej do 48h. ;)
Wiatr, temperatura, opady, ciśnienie zachmurzenie, burze, etc. w animacji i z danymi dla miejsca w którym znajdzie się kursor na mapie:
https://www.ventusky.com/

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Ostatnio edytowano 9 cze 2017, o 08:41 przez Jaromir, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 5: jgrz, krzychuAPIA, Ryś, tomasz piasecki, Wojtek od Maryśki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 cze 2017, o 08:38 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Jaromir , fajny ten serwis. Wiedzy nigdy dość. Podziękował , Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2017, o 07:58 

Dołączył(a): 13 mar 2013, o 07:56
Posty: 20
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: st.m.
dziękuję za link, naprawdę świetna prezentacja pogody.
Teraz tylko trzeba zweryfikować sprawdzalność na akwenie :)

_________________
zegluj.pl - czarter jachtów motorowych i żaglowych | porównywarka ofert firm czarterowych


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2017, o 14:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Są 3 modele, każdy pokazuje co innego, a tylko 1 z nich prawdę :) Tylko jak wybrać który? :roll:

No, ale warstwa prezentacyjna full wypas, jakby specjalnie dla wirtualnych robiona ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2017, o 17:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Trzeba się douczyć o modelach. by wiedzieć jaka jest ich sprawdzalność w różnych uwarunkowaniach. Dla mnie to cała magia.
I warto wiedzieć, że lokalnie prognoza wielkoskalowa może być absurdalna, bo modele wymagają analizy w konkretnych miejscach, o czym kiedyś pisał JacekBol.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2017, o 19:32 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Trzeba rozumieć. Meteorologię, generalnie. I wtedy mamy mozność oceny, jak też wprowadzenia poprawki, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Symulacje komputerowe mają dobre, szerokie podstawy i liczne dane, ino nie mają życiowego doświadczenia ni zdrowego rozsądku. :mrgreen:

Też do podziękowań przyłączam, się windyty ostatnio zepsuły.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2017, o 19:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
OT...
Pewnie to objaw mojego stopniowego tetryczenia, ale łapię się na refleksji, że kiedyś, kiedy prognozy pogody sporządzać musiał gość, który najpierw uczył się matematyki i fizyki, następnie dużo uczył się o pogodzie a potem przez wiele lat zaglądał przez ramię innym gościom, którzy sporządzali prognozy pogody - to sprawdzały się one lepiej, niż dziś, kiedy prognozowaniem zajmują się samodoskonalące się "modele" tkwiące w czeluściach samodoskonalących się komputerów...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2017, o 06:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Czyli kiedy?
Bo jeśli chodzi o mnie, to dopiero w ostatnich latach zdarza mi się z sukcesem planować zwroty pod prognozowane zmiany wiatru z dokładnością do kwadransa.
Mówię o "najbliższych 12 godzinach" oczywiście.
No i niekoniecznie o okresach bardzo dynamicznych, kiedy co kilka godzin przechodzą nowe fronty.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 cze 2017, o 06:09 

Dołączył(a): 1 gru 2014, o 07:53
Posty: 219
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jaromir napisał(a):
Pewnie to objaw mojego stopniowego tetryczenia


Pewnie tak, ale nie przejmuj się, to jest naturalne i nieuniknione. Często słyszę dookoła 'kiedyś to panie były wędliny, sama natura, nie to co teraz, chemia i bez smaku' podczas gdy ja doskonale pamiętam jak po najpodlejszą mortadelę trzeba było stać godzinę w kolejce a dostanie pęta kiełbasy zwyczajnej ze sporą ilością trocin to już była pełnia szczęścia podczas gdy teraz spokojnie kupię kiełbasy, szynki, boczki, kaszanki które w smaku bardzo przypominają te domowe robione przez mojego Tatę. Oczywiście zasada podstawowa że nie kupuje się tych najtańszych a rozsądna cena szynki zaczyna się gdzieś w okolicy 32zł/kg. Legendarna szynka w puszce 'Krakus', eksportowa i dostępna tylko w Peweksach za dolary względnie bony to tak naprawdę zwykła konserwa jakich teraz na pęczki w każdym sklepie po 6zł za puszkę.

Trochę OT ale nie mogłem się powstrzymać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL