Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 22:05 

Dołączył(a): 28 lip 2010, o 21:53
Posty: 144
Lokalizacja: generalnie polnoc
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: gul badmössa
Katrine napisał(a):
...domyślam się że info leci z różną szybkością w zależności od szerokości i od naszej odległosci od saletelity..


O q... :cry:

_________________
Blabloon


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Katrine napisał(a):
Maaruś a jak wygląda takie ostrzeżenie o cyklonie? Jak oni was o tym informują? Jakoś przez ukf (no a jak nie ma zasięgu np.?) i ile czasu jest wtedy na jakąś tam reakcję? jak to wygląda w praktyce? da się przewidzieć jakoś wcześniej? jeśli tak to na ile wcześniej?
Zły początek! :evil:

KasieńkoszczęścieTymoje! Gdybyś zaczęła tak:
"Januszku, a jak wygląda..." itd., dostałabyś taką odpowiedź:

Jeśli nie masz zamiaru robić doktoratu, habilitacji i rehabilitacji z cyklonów, tajfunów i innych takich, olej te wybitne dzieła, których tytułami uraczyli Cię PT Koledzy.

Znajdź (kup, pożycz, ukradnij) książkę Wojtka Kuczkowskiego "Pod harcerską banderą". Nie, nie musisz jej czytać. Przelatuj wzrokiem początki rozdziałów. Przy każdym tytule jest zdjęcie Autora tego rozdziału, w pięknym mundurze ze złotymi szamerunkami.
Jedź tak długo, aż zobaczysz zdjęcie jedynego w tym dostojnym gronie łachmyty i szmondaka w T-shircie, z fają w łapie (harcerz nie pije i nie pali, ;) he, he). Nie wykluczam, że go znasz, chociażby z "Korsarza") :lol:

Wyżej zapodany osobnik opisuje tam rejsy Zawiasem po wodach dalekoazjatyckich (morza Południowochińskie, Wschodniochińskie, Żółte, Japońskie, Pacyfik itp.). Dowiesz się, skąd brać dane o tajfunach i jak się robi slalom między nimi (znaczy - między tajfunami, bo jak robić slalom między danymi - wyjaśni Ci każdy księgowy ;) ).
Poznasz też entuzjazm kapitana, graniczący z orgazmem, kiedy jest na ścieżce tajfunu, zagląda do mądrych ksiąg Admiralicji i dowiaduje się, że jeśli w tym miejscu, o tej porze roku powstaje tajfun, to ze statystyk wieloletnich wynika, że albo skręci on w lewo, albo w prawo, albo pójdzie prosto :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 22:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Zbieraj napisał(a):
Wyżej zapodany osobnik opisuje tam rejsy Zawiasem po wodach dalekoazjatyckich (morza Południowochińskie, Wschodniochińskie, Żółte, Japońskie, Pacyfik itp.). Dowiesz się, skąd brać dane o tajfunach i jak się robi slalom między nimi (znaczy - między tajfunami, bo jak robić slalom między danymi - wyjaśni Ci każdy księgowy ;) ).
Poznasz też entuzjazm kapitana, graniczący z orgazmem, kiedy jest na ścieżce tajfunu, zagląda do mądrych ksiąg Admiralicji i dowiaduje się, że jeśli w tym miejscu, o tej porze roku powstaje tajfun, to ze statystyk wieloletnich wynika, że albo skręci on w lewo, albo w prawo, albo pójdzie prosto :lol: :lol: :lol:


No zaraz a gdzie tu miejsce na satelity o których zaczekałam już czytać by temat zrozumieć. :(
Przecież to satelity miały mówić o cyklonach? :(

a jak tajfun/cyklon nie zachowa się wg statystyk? bez sensu są statystyki. nie lubię statystyk. wole satelity już chyba bardziej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Katrine napisał(a):
No zaraz a gdzie tu miejsce na satelity o których zaczekałam już czytać by temat zrozumieć. :( Przecież to satelity miały mówić o cyklonach? :(
a jak tajfun/cyklon nie zachowa się wg statystyk? bez sensu są statystyki. nie lubię statystyk. wole satelity już chyba bardziej.

Powiedz, ze kpisz, bo zaczynam sie powaznie martwic o poziom stomatologii w Polsce.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: Monika
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 22:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Catz napisał(a):
Powiedz, ze kpisz, bo zaczynam sie powaznie martwic o poziom stomatologii w Polsce.
Catz


Średnio mnie interesują Twe komentarze jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś. Możesz się martwić proszę Cię bardzo.

Ale lepiej martw się o swój poziom wiedzy a nie mój. Jeśli uważasz że do bycia dobrym lekarzem niezbędna jest mi wiedza o satelitach i cyklonach to wybacz...

Sory ale nie mam zamiaru się z Tobą kłócić ale już zaczyna mi się nudzić ciągłe ignorowanie Twych jakże błyskotliwych komentarzy, które bynajmniej nie są odpowiedzią na żadne z moich pytań, wiec jeśli nie masz nic do powiedzenia w kwestii cyklonów to naprawdę twoja opinia w innych kwestiach (szczególnie w kwestii mojego rozwoju umysłowego) mi zwisa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 22:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Katrine napisał(a):
Catz napisał(a):
Powiedz, ze kpisz, bo zaczynam sie powaznie martwic o poziom stomatologii w Polsce.Catz

Średnio mnie interesują Twe komentarze jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś. Możesz się martwić proszę Cię bardzo.

Martwie sie umiarkowanie, bo dentystyke mam w porzadku i lecze sie w innym kraju.
Niestety, takie pytania zadawane w taki sposob budza konsternacje.
Czytaj przed wyslaniem....
Catz Co ani pacjentem, ani zalogantem Twoim nigdy nie bedzie i bogom dzieki.
Czytelnikiem owszem - zawsze mialem slabosc do fenomenow niezwyklych.

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2011, o 23:44 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Kasia poczytaj sobie "Łączność na morzu" albo podobną pozycję i coś o meteorologii :). A jak bywasz w Wawie to skocz na IGF UW na semestr meteo i wszystko będziesz wiedziała. Czasami gościnnie wykłada tam mój znajomy, który z cyklonów tropikalnych pisze doktorat na kalifornijskim uniwerku.

Aktualne info u Grześka :).

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 06:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Catz napisał(a):
Martwie sie umiarkowanie, bo dentystyke mam w porzadku i lecze sie w innym kraju.
Niestety, takie pytania zadawane w taki sposob budza konsternacje.
Czytaj przed wyslaniem....
Catz Co ani pacjentem, ani zalogantem Twoim nigdy nie bedzie i bogom dzieki.
Czytelnikiem owszem - zawsze mialem slabosc do fenomenow niezwyklych.


Ja nie wiem po co to piszesz? Co to wnosi do dyskusji? czy ja Cie prosiłam byś ze mną płynął na rejs? albo byś był moim pacjentem? czy ja Cię o cokolwiek prosiłam?

chyba swoje pytanie skierowałam do osób które znam osobiście i jakoś one nie miały specjalnych pretensji (a jeśli miały zachowały je dla siebie) a jak Tobie się nie podoba coś to dodaj mnie do wrogów (i nie będą Ci wyskakiwać moje posty) i problem z głowy.

Niby taki inteligentny jesteś więc nie rozumiem czemu na tak banalny sposób nie wpadłeś.

A tak poza tematem (bo już I TAK go zmieniłeś i i tak się nie dowiem tego co chciałam) to na przyszłość staraj się nie oceniać ludzi których nie znasz. Myślę że mógłbyś się bardzo zdziwić. Myślę (a nawet jestem pewna) że w wielu kwestiach mam O WIELE większą wiedzę niż Ty, co jest w moim mniemaniu rzeczą normalną bo każdy ma jakieś inne zainteresowania. To co dla mnie jest oczywiste i banalne dla innych ludzi nie musi być i bynajmniej nie świadczy to o jakiś problemach czy zaburzeniach umysłowych.

Ja nigdy nie pisałam nigdzie że jestem specjalistką od systemów łączności na morzu lub od cyklonów. czy nie mam prawa zadać normalnie pytania? Czy sposób zadania pytania upoważnia Cię do obrażania mnie?
Ja już naprawdę zaczynam rozumieć czemu np. jeden koleś mi napisał odpowiedz na mojego posta na pw, czemu ludzie boją się wypowiadać tutaj i ograniczają się tylko do czytania.
Nie jestem zła, jestem tylko rozczarowana Twoim i zapewne wielu osób podejściem. Znacie się na wielu rzeczach a tak ciężko wam jest nie skomentować czegoś obraźliwie? tak ciężko na spokojnie wytłumaczyć?

Ostatnio tłumaczyłam gosciowi że nie może sobie sam poprawiać protezy, że nie można w niej wiercić ani samemu sklejać "kropelką". Tak dla mnie to jest oczywiste ale dla większości ludzi nie i czy z tego powodu powinnam była obrażać tego człowieka?!

Dla mnie koniec tematu. Nie oczekuję już odpowiedzi, nawet ich nie chce, sama sobie znajdę odp na swoje pytania.
Dzięki za miłe słowo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 08:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Katrine napisał(a):
Cape? Ty mi powiesz może? jak dostać takie ostrzeżenie?:)

Na Bergu płynąć do Brazyli mieliśmy radiostację MF i odbieraliśmy mapy synoptyczne z USA. Nie jest to łączność satelitarna Inmarsat.

*****

Katrine napisał(a):
domyślam się że info leci z różną szybkością

Zawsze z tą samą prędkością, tzn z prędkością światła i w 1/7 sekundy obiega ziemię.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Ostatnio edytowano 14 kwi 2011, o 18:38 przez Cape, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 09:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Cape napisał(a):

Katrine napisał(a):
domyślam się że info leci z różną szybkością

Zawsze z tą samą prędkością, tzn z prędkością światła i w 1/7 sekundy obiega ziemię.


Ale mi nie o to chodziło.... Wydawało mi się że z tymi satelitami to jest tak że w zależności gdzie ona jest to jest (ta najbliższa) troszkę szybciej lub troszkę wolniej może docierać do nas info bo chyba tej satelicie zajmuje trochę czasu zanim nas namierzy? No np. jak satelita jest w okolicach równika i my w okolicach równika (tak od razu pod satelita) niż jak np. satelita jest w okolicach równika a my za kołem podbiegunowym.../ dwa skrajne przykłady w celu wytłumaczenia o co mi chodziło/.

Aj dobra wiem że nie zrozumiecie o co mi chodzi...:) Sama się dowiem jak to jest ale już nie na forum bo nie chce się z nikim kłócić a naprawdę tego nie rozumiem (i wcale nie zgrywam idiotki)

Dzięki Cape za cierpliwość:):*


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 09:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Katrine napisał(a):
Sama się dowiem jak to jest ale już nie na forum bo nie chce się z nikim kłócić a naprawdę tego nie rozumiem (i wcale nie zgrywam idiotki)

System Inmarsat obejmujący morze A3 (a więc oceany) oprócz biegunów to cztery geostacjonarne satelity. Obejmują one całą ziemię (z wyłączeniem biegunów, bo to A4) i zazębiają się. Czyli stale jesteśmy w zasięgu conajmniej jednego satelity. Rozumiesz ?

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 10:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
czyli wg Ciebie nie ma najmniejszego znaczenia gdzie jesteśmy (na którym stopniu szerokości geograficznej)? info dostaniemy w tym samym momencie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 10:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Katrine napisał(a):
czyli wg Ciebie nie ma najmniejszego znaczenia gdzie jesteśmy (na którym stopniu szerokości geograficznej)? info dostaniemy w tym samym momencie?

Dokładnie tak, ale musimy być pomiędze 70 stopniami szerokości. Powyżej 70 stopnia to morze A4 i sygnał z Inmarsat nie dochodzi. Jednakże powyżej 70 stopnia to już niewiele wody do pływania.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 10:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Cyklonów tam nie ma więc w sumie tak nie istotne :)

Dostałam takie pw nie będę pisać od kogo bo to nie ma znaczenia, nie zgadzam się z Tym ale chciałabym by ktoś kto posiada wiedzę na ten temat się ustosunkował myślę że właścicielowi posta też info się przyda:


Piszę na priva bo tak wolę, jako śródlądowiec co jeszcze na morzu nigdy nie był i tych rzeczy na oczy nie widział, więc w zasadzie mam takie same pytania jak ty.

[TMSW - Tak mi Się Wydaje - wprowadzam ten skrót na potrzeby tej wypowiedzi]

Ale do tematu. Tak na chłopski rozum to mi się wydaje, że satelita cię nie namierza, tylko rozgłasza komunikaty ogólnie jak stacja radiowa audycję, a ty po prostu musisz mieć włączony odbiornik systemu Inmarsat i je odbierać. Co do protokołu to ja bym się nie martwił o to, bo to siedzi wbudowane w odbiornik Inmarsat, ty tylko musisz umieć ten odbiornik obsługiwać (TMSW). Pozostaje ciekawa kwestia jak to obrabiać, jak to wygląda, jest plik czy co, kopiuje się to na komputer czy co? ... bo nigdy w życiu takiego odbiornika na oczy nie widziałem, śródlądowy jeszcze jestem ... Mogli by zrobić szkolenie o takich rzeczach ...

Ciekawsze jest natomiast odbieranie tych komunikatów przez HF, nie mam pojęcia jak to wygląda, to jest słowna prognoza po angielsku? czy jakieś dane cyfrowe sobie lecą na jakimś kanale i się to zapisuje na kompie jakoś?

Aż strach się o coś zapytać.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 11:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Strachliwy anonim napisał(a):
Aż strach się o coś zapytać.

Podpierając się wypowiedzią Strachliwego Anonima napiszę, to co Ci wiele razy mówiłem a Ty nie chciałaś mnie słuchać.
Nie prawdą jest, że nie ma głupich pytań i, że tylko odpowiedzi bywają głupie.
Jeśli zadajesz pytanie: "nie wiem skąd ta stacja wie że będzie cyklon" to przepraszam, ale nie spodziewaj się niezłośliwych odpowiedzi.

Natomiast jeśli chodzi o to poniższe:
Strachliwy anonim napisał(a):
Tak na chłopski rozum to mi się wydaje, że satelita cię nie namierza, tylko rozgłasza komunikaty ogólnie jak stacja radiowa audycję, a ty po prostu musisz mieć włączony odbiornik systemu Inmarsat i je odbierać.
To na potrzeby tej tutaj dyskusji można uważać, że tak jest, choć naprawdę jest całkiem inaczej.
To "inaczej" bierze się stąd, że nie funkcjonuje już Inmarsat A (w sensie, że wszystkie serwisy inmarsatowe pracują cyfrowo) i transmisje - w swej technicznej naturze - wykazują pewne podobieństwo do wywołań selektywnych (zakładam, że DSC nie jest nikomu, nawet na śródlądziu obce).

Cytuj:
Pozostaje ciekawa kwestia jak to obrabiać, jak to wygląda, jest plik czy co, kopiuje się to na komputer czy co?
Inmarsat to sieć - taki wirtualny kabel, podobnie jak telefonia komórkowa. Pytanie podobne można zadać: "Jak przez komórkę otrzymuje się informacje?"
Może Ci ktoś przez komórkę powiedzieć, napisać SMS, możesz przez komórkę wejść na stronę, możesz tez zapisać się u operatora i otrzymywać automatycznie informacje z określonego serwisu.

Odbiorniki mogą być różne - zaczynając od czegoś łudząco przypominającego telefon komórkowy a kończąc na terminalu z monitorem i komputerową klawiaturą.
Podobnie format informacji meteorologicznych. Mogą to być obrazki (mapy synoptyczne, np.) a mogą to być też podobne do SMS'ów komunikaty z ostrzeżeniami.

Cape napisał(a):
System Inmarsat obejmujący morze A3 (a więc oceany) oprócz biegunów to cztery geostacjonarne satelity.
Nad Europą są trzy, to ten czwarty musi nieźle zapieprzać, żeby obsłużyc resztę świata :-)

Krzysiek, satelitów jest 11-12 a może nawet 15. Coś nowego ostatnio z Gujany wystrzeliwali. Cztery to są obszary obsługiwane przez cztery satelity Inmarsat C.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Maar napisał(a):
Nie prawdą jest, że nie ma głupich pytań i, że tylko odpowiedzi bywają głupie

Pozostanę jednak wierny zasadzie, że nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi. I że jeszcze się taki nie urodził, który wszystko wie. A jak ktoś uznaje pytanie za głupie, to może lepiej nie odpowiadać, zamiast odpowiadać złośliwie, co mnie również niestety się zdarza.
Maar napisał(a):
Krzysiek, satelitów jest 11-12 a może nawet 15. Coś nowego ostatnio z Gujany wystrzeliwali. Cztery to są obszary obsługiwane przez cztery satelity Inmarsat C

Ja tam się nie znam, ale Andrzej Pochodaj wyraźnie pisze w Łączności na morzu, cytuję:

Inmarsat C jest najpopularniejszy i najczęściej spotykanym obecnie na jachtach podsystemem.......Oparty jest on o cztery satelity, umieszczone na orbicie geostacjonalnej na wysokości około 36 000 km...

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 14:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Cape napisał(a):
System Inmarsat obejmujący morze

Cape napisał(a):
Inmarsat C jest najpopularniejszy

Zdecyduj się, o którym Inmarsacie piszesz :)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Stara Zientara napisał(a):
Cape napisał(a):
System Inmarsat obejmujący morze

Cape napisał(a):
Inmarsat C jest najpopularniejszy

Zdecyduj się, o którym Inmarsacie piszesz :)

Cały czas o C, w pierwszej wypowiedzi zabrakło tej literki.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Cape napisał(a):
w pierwszej wypowiedzi zabrakło tej literki.

I dlatego się liczba satelitów nie zgadzała.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 15:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Katrine napisał(a):
Ostatnio tłumaczyłam gosciowi że nie może sobie sam poprawiać protezy, że nie można w niej wiercić ani samemu sklejać "kropelką". Tak dla mnie to jest oczywiste ale dla większości ludzi nie i czy z tego powodu powinnam była obrażać tego człowieka?!

Przekonalas mnie - tyle ze nie jestem obrazony.
Wprawdzie OT, ale à propos: Slyszalem o facecie, ktory przyszedl do dentysty ze sztuczna szczeka jego niedawno zmarlej zony z prosba o dopasowanie....O ile wiem, dentysta nie byl obrazony, ale zdziwiony troche...
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 15:09 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Catz napisał(a):
Slyszalem o facecie, ktory przyszedl do dentysty ze sztuczna szczeka jego niedawno zmarlej zony z prosba o dopasowanie....


Dopasowanie do żony..czy do siebie ? :lol:

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 15:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Catz napisał(a):
Przekonalas mnie - tyle ze nie jestem obrazony.
Wprawdzie OT, ale à propos: Slyszalem o facecie, ktory przyszedl do dentysty ze sztuczna szczeka jego niedawno zmarlej zony z prosba o dopasowanie....O ile wiem, dentysta nie byl obrazony, ale zdziwiony troche...
Catz

Słyszałam o małżeństwie gdzie oboje partnerów miało zrobione protezy całkowite osiadające i trzymali je razem w szklaneczce i się nimi wymieniali....mąż kiedyś przyszedł do dentysty w protezie żony. więc już mnie nic nie zaskoczy.;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 17:49 

Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 14:20
Posty: 1534
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jsm
To wtedy pakiet rodzinny taniej? :D

_________________
http://rejsy.org.pl/
Ze względu na cenzurowanie forum i promowanie niesportowych zachowań od 04.08.2011,brak zainteresowania forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 17:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Dobra, dość offtopów.

Ostrzegam lojalnie!!! :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
OK. To żeby było merytorycznie (i na dodatek zrozumiałe dla blondynek), to dołączę odpowiedni materiał ikonograficzny:


Załączniki:
slownik07.jpg
slownik07.jpg [ 621.79 KiB | Przeglądane 8788 razy ]

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Wojtek!!!!

A gdzie interpretacja?! Miało być merytorycznie, wszak! Kompletnie nie dbacie o poziom wypowiedzi swych!


/////Kaś- blondynka nierozumiejąca przekazu Twego odnośnie cyklonów i oczekująca bardzo dokładnego wytłumaczenia problemu:):D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Cytuj:
Cyklon - Techniczna nazwa sztormu. Dla określenia siły wiatru marynarze używają uniwersalnej tabeli, tak zwanej skali Beauforta, która pomaga definiować warunki na morzu. Kategorie siły wiatru przedstawiają się następująco:
Stopień 1 - w ogóle bez wiatru.
Stopień 2 - zbyt mało wiatru.
Stopień 3 - zbyt wiele wiatru.
Stopień 4 - o wiele za dużo wiatru.
Stopień 5 - czy już nigdy nie przestanie wiać?
Stopień 6 - niech to diabli!

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2017, o 21:17 

Dołączył(a): 18 kwi 2017, o 20:48
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Bezwzględnie trzeba uciekać przed cyklonem i śledzić jego przesuwanie się przez radio, telefon sat też dobry pomysł. Nie liczcie na to że jak idą ze wschodu na zachód to coś pomoże. Przypominam że cyklon Tracy w 1974 roku zawrócił i pędząc z zachodu na wschód przyspieszył i w ciągu 6 godzin zrównał Darwin z ziemią. Lepiej wtedy nie cumowac w porcie. Na otwartym morzu nie ma szans, liczcie na swoje ręce , wiedzę, pracę mózgu i łud szczęścia.
sezony cyklonow też sie zmieniają. W tamtym roku pierwszy cyklon utworzył się w styczniu. Zdarzały się anomalie tropikalne nawet w grudniu. Więc zawsze słuchać co mówią w prognozach.

Rzeczywiście huragany północne są silniejsze od prawej strony ale jeśli cyklon skreci i zrobi pętelkę i zawróci ( co często zdarza się w Zatoce Meksykańskiej -przykład huraganu Betsy z 1954) to na nic obliczenia. Huraganom 1-2 kategorii towarzyszą trąby powietrzne - pocieszające. huragan 3 kategorii was udusi bo w powietrzu jest już mikroskopijny areozol czyli mieszkanka wody z powietrzem i przy Trójce już nie możesz stać na nogach bo lecisz. Kategoria 4-5 robi fale od 5-9 metrów - serwować się nie da ;-) Przeżyłem czwóreczkę , nie chciałbym tego powtarzać.

Ale oprócz radia i odczytów macie inne zwiastuny huragnu. Zachodzące słońce jest czerwone i nad nim unoszą się pasy czerwonych chmur. Bardzo charakterystyczne pasy, jeden obok drugiego. Przeczytalem kiedyś za młodu w książce od geografii taki opis nadejścia cyklonu i to okazało się prawdą. Nocą macie ognie św. Elma - piasek unoszony huraganem iskrzy powyżej setki na godzinę. Takie zjawisko poprzedziło nadejście m.in. słynnego huraganu Miami w 1926 roku.
Ryby uciekają, ptaki znikają, czasem nagle owady spadają , huragan często podnosi poziom wód i gna przed sobą połamane gałęzie itd. My znaleźliśmy w wodzie martwe ryby z ogromnymi oczami ( od zmian ciśnienia) i mnóstwo gałęzi w wodzie.

Ale na koniec taka historyjka przeczytana w archiwach. W latach 60 pewien pilot postanowił dokonać mega wyczynu. Przelecieć przez oko huraganu. No i przeleciał. Ale zdziwił się mocno bo w samym oku cyklonu zobaczył unosząca się w powietrzu łódź której załoga opalała się spokojnie na pokładzie :-) nie radzę tego powtarzać bo z oka cyklonu łódź może już nie wypłynąć w całości a upadek do zimnej bo schłodzonej ,zabierajacym ciepło cyklonem, wody nie gwarantuje dobrej przyszłości, nawet jeśli to tropiki.

Niech Was Bóg chroni przez cyklonem



Za ten post autor Geograf108 otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2017, o 21:21 

Dołączył(a): 18 kwi 2017, o 20:48
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tak wygląda niebo przed cyklonem, to akurat z Australii


Załączniki:
_95349677_9bf6d075-3a26-4306-871f-7f0a5d8bde61.jpg
_95349677_9bf6d075-3a26-4306-871f-7f0a5d8bde61.jpg [ 10.5 KiB | Przeglądane 115 razy ]

Za ten post autor Geograf108 otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL