Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 14:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sty 2012, o 14:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2011, o 14:26
Posty: 108
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: Sternik jachtowy
Elo,

mam kilka pytan w kwestii czarteru lodki w chorwacji - Rijeka.
Pierwsze - gdzie? Ma ktos jakies doswiadczenia?

Drugie - jak negocjowac kwestie zgody na opuszczenie wod terytorialnych chorwacji ? Chcialbym poplynac do Wloch. Z tego co kojarze to w umowie jest zakaz opuszczania wod chorwacji

Trzecie - negocjowal ktos wydluzenie okresu czarteru w cenie podstawowej? Kiedys jeden z kapitanow mowil, ze probowal obnizyc cene i zgodzic sie nie chcieli ale ugieli sie na dluzszy termin.

Jakies dodatkowe uwagi w kwesti czarteru w tym rejonie?

Pawel


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2012, o 12:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2011, o 12:28
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 9
Uprawnienia żeglarskie: Sternik jachtowy
To tak:

- nie wiem czy w ogóle jest tam jakiś sensowny armator. Lepiej z Puli (obok także Pomer). Tam masz z 8 armatorów. Można również z Rovinji 2 armatorów, Vrsar 1 armator lub ze Słowenii (Portoroz i Izola). Ważne jest abyś określił czy chcesz płynąć do Włoch trzymając się linii brzegowej czy na przestrzał przez morze. Jacht może mieć pozwolenie na wpłynięcie do Włoch, ale nie każdy na przepłynięcie "prosto" przez morze.
Wiec, że ograniczenie wynikają również z serwisu jaki może lub nie może zapewnić Ci armator. Po koniec 2011 roku wyczarterowałem dla klienta 3 katamarany z 2 różnych firm. Obaj nie mieli serwisu we Włoszech przy czy jeden od razu zgodził się na to aby jego katamaran popłyną do Włoch, drugi po dłuuuuuuugich negocjacjach.

- nie ma co negocjować :) albo jacht ma takowe pozwolenie albo nie. Po prostu spytaj się agenta przed wyczarterowaniem jachtu. Nie każdy armator do oferuje: część z Chorwacji, ale raczej wszyscy ze Słowenii.

- wszystko zależy od okresu (sezon vs poza sezonem), ale najlepiej zadać pytanie o dwa okresy tj. ten podstawowy oraz ten "wydłużony". Porównasz cenę od kilku armatorów i po prostu wybierasz najlepszą opcję.

- brak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 sty 2012, o 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 22:16
Posty: 511
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Podziękował : 35
Otrzymał podziękowań: 95
Uprawnienia żeglarskie: mam
Jedna z najlepszych wyszukiwarek tj. yacht booker nie podaje żadnej oferty w Rijece.
http://www.yachtbooker.com/Yacht-Charter-Home.html

Niedaleko Rijeki jest marina ACI w Opatija. Wydaje mi się że widziałem tam jakiś czarter, ale to było kilka lat temu.

Najbliżej Rijeki masz mariny na wyspie Krk - np. Punat, ale to nie najlepsze miejsce jeśli chcesz płynąć do Włoch. Wtedy lepiej brać jacht z którejś z marin na Istri, a jest ich tam sporo. Zazwyczaj na stronie mariny podają linki do lokalnych firm czarterowych.
Natomiast Punat jest idealny gdy chcesz pływać w okolicy.

Sam akwen wokół Rijeki, czyli Kvarner albo archipelag Kvarnerski godny polecenia pod każdym względem.

_________________
Grzegorz
S/Y Sail La Vie
https://facebook.com/sysaillavie



Uwaga: post może zawierać śladowe ilości błędów i nieścisłości ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 mar 2012, o 22:03 

Dołączył(a): 8 paź 2011, o 19:50
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kptj
Jeśli znajdziesz łódkę z poza firm czarterowych , nie masz problemu.
My mamy łódkę w Puli i pływamy do Włoch gdy jest na to ochota, również z zaproszoną załogą.Tyle że na naszej łodzi zawsze płynie ktoś z nas.
Jeśli będziesz płynąć sam z Chorwacji do Włoch chętnie podam parę przydatnych informacji.
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 mar 2012, o 13:33 

Dołączył(a): 1 lip 2011, o 21:19
Posty: 6
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Dlaczego chcesz czarterować w Rijece. Ja w ubiegłym roku wziąłem jacht ze Słowenii i popłynąłem do Włoch bez problemów, bo przecież to Unia Europejska. Spotkałem co prawda Rosjan w Wenecji, którzy pływali łódką chorwacką. Interesowałem się kiedyś tym samym problemem , który Ty rozpatrujesz. Nawet chciałem porozmawiać z Rosjanami, bo rosyjski mam opanowany doskonale, niestety byli tak nawaleni, że nic z rozmowy nie wyszło. Ceny za jachty były podobne jak w Chorwacji,obsługa b.ardzo miła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 mar 2012, o 14:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
nautatom napisał(a):
Interesowałem się kiedyś tym samym problemem

Jeżeli chcemy łódką chorwacką opuścić wody Chorwacji, to należy to z firmą czarterową uzgodnić. Problem jest tylko w ubezpieczeniu, przeważnie Chorwaci oszczędzają i ubezpieczenie obejmuje tylko wody chorwackie.
nautatom napisał(a):
Ja w ubiegłym roku wziąłem jacht ze Słowenii i popłynąłem do Włoch bez problemów, bo przecież to Unia Europejska.

To nie ma znaczenia.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL