Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 19:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lut 2012, o 09:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17299
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3588
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
traperos napisał(a):
zależy nam
Domyślam się, że pytanie Wojtka jest jakoś związane z tym, że chciałby Wam zaproponować rejs na Zawiszy.
To jest bardzo dobry pomysł, bo... bo tak naprawdę, to wasze "testowanie morza" i pośpiech z wyjściem na wodę jest tak jakby nastawiony na pokazanie sobie, że nie ma w jachtingu żadnych przyjemności.

Koledzy radzą skontaktować się z kimś, kto woduje łódkę pod koniec marca. Porąbało Was?! Może na rejs typu "pół godziny w tamtą, drugie pół wracamy i koniec rejsu" jest to dobry termin, ale jak znam życie w ciągu godziny się to nie skończy.
Dygotanie z zimna i chuchanie w zgrabiałe dłonie może definitywnie zniechęcić nie tylko do zakupu jachtu, ale do żeglarstwa w ogóle.

Rafał, w tym okresie jest naprawdę zimno na Bałtyku. Jeśli chcesz niedużą łódką popływać, to poczekaj "aż słonko będzie wyżej" :-). Majówka, bożocielny weekend to zdecydowanie lepsze terminy.

Jeśli nie chcesz czekać tak długo, to - tu nawiązuję do początku mojego postu - popłyńcie na czymś większym. Z ogrzewaniem, z możliwością wysuszenia mokrych ciuchów, z ciepłym obiadem, itd.
Sprawdzicie się pod kątem choroby morskiej (Zawias jest rzygliwy bardzo :-) ), zobaczycie "jak to jest na morzu" i wówczas podejmiecie decyzję odnośnie ewentualnych, kolejnych test-rejsów na jachtach o wielkości i wyposażeniu podobnym do tego, co chcecie kupić.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2012, o 09:16 

Dołączył(a): 4 lut 2011, o 11:39
Posty: 183
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 48
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
traperos napisał(a):
Witamy gorąco:) Mamy zamiar zakupić jacht Albin Vega, jest wybrany na oku, chęci też są. Jest tylko jedno ale:) Nigdy nie pływaliśmy :-P

W związku z tym że nie chcemy popełnić głupoty i bez sensu kupować jacht a potem męczyć się ze sprzedażą bo się nie spodobało, chcielibyśmy odbyć chociaż krótki rejs, chociażby po zatoce, chociaż godzinkę... Chcemy przekonać się jak to w ogóle jest i "zarazić się" żeglarstwem. Dodam, że doświadczenia oczywiście nie mamy:) Za to przeczytane są niektóre książki Baranowskiego, Urbańczyka oraz podstawowa pozycja Caldwella, a także książka Sternik Jachtowy. Książka Caldwella zamiast zrazić - zainteresowała i zaintrygowała:)

Zatem wracając do tytułu wątku prosimy o kogoś kto ma najlepiej własny jacht na Bałtyku, obojętnie gdzie (dojedziemy), udzieli nam cennych rad, pokaże co i jak oraz może nawet zabierze na krótki rejsik :D


Zapraszam na rejs do Szwecji, po szkierach wokół Sztokholmu.
Termin rejsu:
Pierwszy termin 9-17 06 2012, Nykoping- Szkiery wokół Sztokholmu -Nynashamn
Drugi termin 24 06 - 01-07 2012, Nynashamn - szkiery wokół Sztokholmu - Nynashamn
Więcej informacji o rejsach: http://www.jkl.waw.pl/forum/index.php?topic=138.0

Podane rejsy nie są rejsami komercyjnymi ale organizowanymi w systemie non profit.
W Szwecji ( ojczyźnie jachtu Albin Vega) będziecie mieli okazję zapoznać się z takim lub podobnymi typami jachtów, porozmawiać z właścicielami tych jachtów i wtedy łatwiej można wyrobić sobie zdanie na temat waszego pomysłu.
W szkierach spotyka się dużo jachtów o wielkości zbliżonej do Albin Vega.

_________________
Pozdrawiam
Maciej Mickiewicz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2012, o 09:29 

Dołączył(a): 8 paź 2010, o 14:35
Posty: 18
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: brak
Niewątpliwie masz Marku rację. Jacek ze "Skagena" zaproponował nam dwu dniowy rejs na przełomie marca-kwietnia właśnie na Albinie Vega po Bałtyku. Jego jacht posiada właśnie ogrzewanie o którym Marku wspominasz. Nie wiem czy dokonałem dobrego wyboru wybierając właśnie taką porę jak teraz, ale wychodziłem z założenia że jak spodobają nam się obecne, cięższe warunki na morzu, to na przyszłość nie będzie zaskoczenia ze ja nie wiedziałem/am że może być tak ciężko...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2012, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, o 17:51
Posty: 1188
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 187
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz polodowcowy
WhiteWhale napisał(a):
Nie znęcaj się, Zgrzybie.

Nie było to moim zamierzeniem.
WhiteWhale napisał(a):
Mnie zajęło kilka lat (czyt. pełnomorskich rejsów) żeby dojść do stanu, w którym bez morza się nie da

Mnie też, nawet kilkanaście lat to zajęło, a na pierwszym morskim rejsie rzygałem tylko siedem dni na tydzień i nie schodziłem z pokładu przez cztery. Za miesiąc byłem już na drugim rejsie. Nie poddałem się tak łatwo i od tamtej pory co roku byłem na dwóch, trzech rejsach. W zeszłym na siedmiu z czego sześć prowadziłem.
Mój przyjaciel (znany kapitan żaglowców) miał na pokładzie taką parę małżeńską, która już zadatkowała jacht morski, na którym mieli spędzić kilka lat życia. Na ich pierwszym rejsie na Śródziemnym pani, przyszła armatorka wysiadła w pierwszym porcie, pan w następnym. Oby Wam się to nie przytrafiło.
Sprawdźcie się w normalnych warunkach, dwa tygodnie pełnomorskiego rejsu to normalne warunki. Nie godzina, czy dwie, a także dzień czy dwa.

_________________
Pozdrawiam !
Zbyszek "Zgrzyb" Przybyszewski
http://www.samoster.org.pl/index.php?dzial=7


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2012, o 13:37 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
traperos napisał(a):
Niewątpliwie masz Marku rację. Jacek ze "Skagena" zaproponował nam dwu dniowy rejs na przełomie marca-kwietnia właśnie na Albinie Vega po Bałtyku. Jego jacht posiada właśnie ogrzewanie o którym Marku wspominasz. Nie wiem czy dokonałem dobrego wyboru wybierając właśnie taką porę jak teraz, ale wychodziłem z założenia że jak spodobają nam się obecne, cięższe warunki na morzu, to na przyszłość nie będzie zaskoczenia ze ja nie wiedziałem/am że może być tak ciężko...


I dobrze wybrales :) Jacek jeden z pierwszych sie woduje bo musi przebazowac lodki do Kamienia w koncu marca. Na dodatek sam ma Vege, pomagal kupowac i sprowadzac
inne, zajmuje sie tez szkoleniem i czarterami wiec rzeczowo odpowie na kaazde pytanie. Mysle ze na pierwszy raz Zalew Szczecinski i Zatoka Pomorska bedzie w sam raz. Poznacie ludzi,ktorzy na Vegach plywaja, zobaczycie co i jak i nawet jak dostaniecie w d... to warto.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: traperos
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2012, o 13:49 

Dołączył(a): 8 paź 2010, o 14:35
Posty: 18
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: brak
I tak pewnie zrobimy, zaczniemy od tego dwu - trzy dniowego rejsu. Jeśli uporamy się ze znacznymi przechyłami, falami i ciężkimi warunkami, zdecydujemy się na dłuższy rejs, tak jak dobrze poradziłeś - ok dwóch tygodni. Wtedy rzeczywiście powinniśmy wiedzieć czy pływanie po morzu to jest coś dla nas.

Dziękujemy za bardzo cenne rady i chęć pomocy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2012, o 12:20 

Dołączył(a): 31 sie 2010, o 17:20
Posty: 713
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 72
Uprawnienia żeglarskie: jakiś sternik
Oferta w sam raz.

viewtopic.php?f=2&t=10933


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lut 2012, o 13:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2005, o 07:24
Posty: 2631
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 275
Otrzymał podziękowań: 261
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
traperos napisał(a):
zdecydujemy się na dłuższy rejs

W czasie wakacji będę kilka takich, dwutygodniowych rejsów po Bałtyku prowadził dla Róży Wiatrów. Zapraszam.

_________________
Stopy wody pod tym, no, kilem!

Biały Wieloryb czyli...
(Marek Popiel)

http://whale.kompas.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 12:33 

Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 12:33
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
A ja Ci Traperos powiem innaczej . Moze na pierwszy rejs nie pchaj sie mała łódka na bałtyk w tym okresie. Jak juz koniecznie na bałtyk to ze Starym Zientarom na Zawisze. Wierz mi wiosenny rejs po bałtyku dla kogos nowego nie jest dobrym pomysłem gdyz paru ludzi juz leczyłem na ciepłych wodach po traumie wiosennego bałtyku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 13:33 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ile wspolnego ma rejs na zaglowcu z zeglowaniem na jachcie takim jak Albin Vega ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 15:24 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 22:02
Posty: 911
Podziękował : 261
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Macie dla traperosa różne pomysły - także dłuższych rejsów.

Zauważcie, że autor wątku chce po prostu popływać sobie trochę za free - a nie na płatnym rejsie. Zresztą nie kryje tego - wystarczy dokładniej poczytać:)

Weźcie mnie z dziewczyną na swoja łódkę, na jakiś czas...ile możecie/chcecie...
nie chcę wydawać pieniędzy, bo mi ich szkoda, a popływałbym chętnie.

_________________
Pozdrawiam - Maryla
http://www.emerytnafali.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 19:38 

Dołączył(a): 8 paź 2010, o 14:35
Posty: 18
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: brak
A to się zdziwisz koma5, spośród różnych "darmowych" ofert zaproponowanych przez kolegów, wybraliśmy ofertę Jacka ze "Skagena", która jest płatna! I Tobie radzę trochę poczytać na temat Skagena: http://www.skagen.pl.

I proszę kłamliwie nie obracać moich wypowiedzi!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 20:00 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 22:02
Posty: 911
Podziękował : 261
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Sorry, a to?
traperos napisał(a):
Czartery raczej nie wchodzą w grę, gdybyśmy zaczęli tak czarterować to w końcu cała kasa może nie przepadnie, ale na jacht już nie wystarczy.


traperos napisał(a):
Może właśnie ta "godzinka" rejsu dużo nam opowie i przygotuje na ewentualny dłuższy płatny rejs. Głupio by było wykupić od razu kilkudniowy rejs i po piętnastu minutach jedno z nas powie że ma już dość...


Wniosek dość prosty:)

_________________
Pozdrawiam - Maryla
http://www.emerytnafali.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 20:21 

Dołączył(a): 8 paź 2010, o 14:35
Posty: 18
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: brak
Widzisz, gdybyś czytała ze zrozumieniem a nie z zawiścią to wiedziałabyś, że w naszym przypadku czarterowanie jachtu ZAMIAST kupna jest nieopłacalne. Możesz zauważyć że koledzy zrozumieli nas i zaproponowali nam pomoc z której skorzystaliśmy i nie będę się znów po raz trzeci powtarzał co wybraliśmy. Aż nie mogę wyjść z podziwu że na takim forum może się znaleźć taki wścibski człowiek...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
traperos napisał(a):
czytała ze zrozumieniem a nie z zawiścią

traperos napisał(a):
Aż nie mogę wyjść z podziwu że na takim forum może się znaleźć taki wścibski człowiek...

Wyhamuj Waść.
Koma 5 niczego Ci nie zazdrości i nie ma u niej zawiści. A z całą pewnością nie zazdrości Ci pływania na jachcie Albin Vega.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Ostatnio edytowano 27 lut 2012, o 21:51 przez Cape, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 21:01 

Dołączył(a): 8 paź 2010, o 14:35
Posty: 18
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: brak
To po co takie komentarze? Koma5 odgrzewa temat który jest już nieaktualny, wybrałem płatny rejs i o co te oskarżenia akurat teraz?? Czy Wy musicie traktować ludzi z góry? To co napisała Koma5 było po prostu złośliwe i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
koma5 napisał(a):
Macie dla traperosa różne pomysły - także dłuższych rejsów.

Zauważcie, że autor wątku chce po prostu popływać sobie trochę za free - a nie na płatnym rejsie. Zresztą nie kryje tego - wystarczy dokładniej poczytać:)

Weźcie mnie z dziewczyną na swoja łódkę, na jakiś czas...ile możecie/chcecie...
nie chcę wydawać pieniędzy, bo mi ich szkoda, a popływałbym chętnie.


Jak dla mnie, to Koma była po Twojej stronie i w żadnym przypadku nie odebrałem tego jako ubliżanie Tobie...
Oj, Radek ...zanim coś naprawisz, to nie psuj tego.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 23:23 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Kochani, Radek w pierwszym poscie napisal dokladnie o co Mu chodzi, prawda ?
Mozna ten post sobie jeszcze raz przeczytac :) Taki ma pomysl na zeglowanie, moze sluszny, moze nie ale nie chodzilo Mu o rejs mazurski ani na zaglowcu ani na czarterowanym jachcie. Chce zobaczyc jak to jest na morzu na malym jachcie ,
najlepiej na Vedze bo taki sobie wybral. Nikomu ze swoich wyborow tlumaczyc sie nie musi, prawda ?
Gdyby zapytal o zaglowiec, czy morskie regaty albo czarter na Mazurach lub w Chorwacji odpowiedzi bylyby inne :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 23:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2007, o 21:15
Posty: 2503
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 281
Otrzymał podziękowań: 86
Uprawnienia żeglarskie: JSM, SRC, STCW, MIŻ
Wojciech1968 napisał(a):
Oj, Radek
Wojciech1968 napisał(a):
Kochani, Radek

Jaki Radek :?: :lol:
A może chodzi wam o Rafała :?: :D

_________________
Pozdrawiam
Paweł Goławski
http://www.jkmgryf.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 23:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Kolos napisał(a):
Jaki Radek :?: :lol:
A może chodzi wam o Rafała :?: :D

:roll: może i o Rafała. :lol:

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2012, o 23:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Odgrzeję temat. Dwa lata temu była prawie inwentyczna sytuacja. @Agniefka i @Sirapacz naczytali się "morskich opowieści", postanowili sobie kupić jacht i pływać nim po świecie. Rozsądek kazał im jednak najpierw spróbować pływania. Rejs był bardzo udany pomimo "delikatnego" załamania Agniefki i Sirapacza który patrzył przerażony na objawy choroby morskiej swojej żony. Generalnie wrócili zadowoleni ale z bardzo zmienionym podejściem do kupowania własnego jachtu. Sporo napisali o rejsie tutaj viewtopic.php?f=39&t=5147

Moja rada jest taka żebyście popływali, zobaczyli i "co i jak". Plany kupna jachtu odłóżcie na rok lub dwa jak przekonacie się na własnej skórze czy Was to bawi. Kupić jacht jest łatwo (nie znając się łatwo się na tym sparzyć), sprzedać trudniej.

PS
@traperos bardzo liczę na Waszą relację na forum po pierwszym pływaniu. Uprzedzając, bez złośliwości, po prostu jestem ciekawy jak to odbierzecie. (patrz wątek Sirapacza cytowany powyżej)

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2012, o 07:55 

Dołączył(a): 8 paź 2010, o 14:35
Posty: 18
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: brak
Olek - dobrze nas zrozumiałeś :) Wątki Sirapacza a także Cezara69Vip czytaliśmy już wcześniej, gdzie Cezar właśnie najpierw kupił jacht a potem go szybko sprzedał.. Chociaż wątek xmaro też był ciekawy, jednak niestety nie znamy finału tej historii. W sumie to dużo jest takich opowieści, które dają do myślenia. Przez to wszystko zdecydowaliśmy się najpierw na spotkanie z kimś kto ma już długo własny jacht, opowie o sprawach utrzymania go, podzieli się doświadczeniem i w ogóle. Oraz ewentualnie wpuści nas do środka. Takie mieliśmy założenie aby dobrze się przygotować, a jednak po wysłuchaniu dobrych rad zdecydowaliśmy się na wykupienie kilkudniowego rejsu na początek. Zaryzykujemy - przynajmniej będzie przygoda :)

Przepraszam za to co napisałem, że tak trochę dwuznacznie to wyszło, że za darmochę chcemy tylko popływać, nie pomyślałem że na forum może znaleźć się osoba, która w ten sposób może to odebrać...

Po takim zamieszaniu jakie wywołałem czuję się zobowiązany opisać naszą historię (lub histerię), którą przeżyjemy (lub nie) na naszym pierwszym rejsie. Postaram się, chociaż relacjonowanie nie za dobrze mi wychodzi, ale może kogoś zaciekawi i komuś się przyda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2012, o 15:14 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Jestescie z Kościerzyny, wobec tego macie blisko do Gdyni, mimo wszelakich "dobrych rad" kolegów żeglarzy mogę was na dzień zabrać na zatokę.
Najlepiej przed rejsem to będziecie wiedzieć czy macie chorobę morska
piszcie na skipper1973@op.pl

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 mar 2012, o 17:44 

Dołączył(a): 9 sty 2010, o 17:20
Posty: 43
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
A musi być Bałtyk? Łatwiej się zarazić na cieplejszych wodach:
viewtopic.php?f=2&t=10758

_________________
Hanna
tel. +48 668 195 030
http://rejs.weebly.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 mar 2012, o 19:13 

Dołączył(a): 2 mar 2011, o 11:08
Posty: 1314
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: k.j.bałtycki
Dajcie spokój z propozycjami/ogłoszeniami w tym wątku za 500EUR + samolot.
To młode małżeństwo zupełnie rozsądnie chce spróbować swoich sił na Bałtyku. Jak coś będzie nie tak, to koszt powrotu do domu z pierwszego portu będzie do przyjęcia, w porównaniu np. z Gibraltarem :D

_________________
Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 mar 2012, o 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Hanna napisał(a):
A musi być Bałtyk? Łatwiej się zarazić na cieplejszych wodach

Ale nie tak skutecznie :lol:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 mar 2012, o 19:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Jaromir :lol: :lol: :lol:

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 mar 2012, o 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, o 07:49
Posty: 4953
Lokalizacja: 50°1'N 22°3'E
Podziękował : 191
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kiper patentowany
No i te najlepsze na świecie bałtyckie śledzie... :lol:

_________________
Słаwek vel Wąski
"Mаrynаrz powinien być chlujny i mrаwy..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL