Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 16:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 sty 2022, o 22:31 

Dołączył(a): 2 sty 2022, o 21:48
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: Jsm
Witajcie! Poszukujemy doświadczonego skippera, który pomoże nam zorganizować i przeprowadzić pierwszy rodzinny rejs w Chorwacji. My to dwoje dorosłych (oboje 47) i dwie dziewczynki 7 i 12. Termin który dla nas jest tej wiosny możliwy to 09.04.22-16.04.22.
Ja pływam niby już od wielu lat, ale ze sporymi przerwami, raczej w roli załoganta i głównie na słodkich wodach. Dochrapałem się w międzyczasie patentu sternika morskiego, ( kilka rejsów, kursów, manewrówki itd. ) ale szczerze mówiąc nie czuje się na siłach, żeby samemu zorganizować i poprowadzić rejs w Chorwacji. Tym bardziej, że pierwszy raz chciałbym zabrać ze sobą rodzinkę. Od trzech lat nie byłem wcale na wodzie i nigdy wcześniej sam nie czarterowałem jachtu. Chciałabym popływać tydzień razem z kimś kto zna akwen, pomoże w uczciwej firmie wyczarterować odpowiedni jacht i ogólne wesprze cały projekt (poprowadzi cykora za rączkę, zaproponuje fajną trasę, pokaże jak wejść do portu nie wywołując śmiechu na innych jednostkach ;-)
Taki turystyczny wypoczynkowy rejs podczas którego tata chętnie się pouczy od doświadczonego żeglarza i może w przyszłości zdobędzie się na odwagę, żeby samemu zorganizować podobne wypady.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sty 2022, o 23:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 788
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Ja bym przemyślał termin rejsu. Kwiecień może okazać się mało atrakcyjny pod względem pogody na pierwszy rodzinny rejs.
Organizuję rejs dla siostry i jej znajomych, też będą pierwszy raz i chcieli w Maju. Delikatnie wyperswadowałem im i doradziłem czerwiec. Pływałem w Chorwacji na początku maja i pogoda nie była wcale taka „wakacyjna”, innymi słowy troszkę bardziej wymagająca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sty 2022, o 06:59 

Dołączył(a): 2 sty 2022, o 21:48
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: Jsm
Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że termin nie jest idealny ze względu na niepewne warunki pogodowe, ale jest to jedyny możliwy termin na wiosnę. Lato jest już inaczej rozplanowane a do jesieni daleko…


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sty 2022, o 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13328
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Puravida napisał(a):
Poszukujemy doświadczonego skippera, który pomoże nam zorganizować i przeprowadzić pierwszy rodzinny rejs w Chorwacji. My to dwoje dorosłych (oboje 47) i dwie dziewczynki 7 i 12. Termin który dla nas jest tej wiosny możliwy to 09.04.22-16.04.22.

Zapytaj Agaty i Jacka z https://yachticacharter.pl organizują rejsy rodzinne na Adriatyku. Polecam

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sty 2022, o 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 788
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi o kogoś, kto nie jest profesjonalnym skipperem i nie trzeba mu płacić. W innym przypadku są czartery, które oferują jacht + skipper . Ceny za skippera wahają się od €150 na dobę plus micha i osobna kabina.
Poszukaj czarteru w Kubryk.pl i Yachtic.com.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sty 2022, o 13:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Z przyjemnoscią podejme się wyzwania :)
Sądzę, że moge zaproponowac fajny jacht i jako takie doświadczenie w rejsach w Chorwacji
Sajmon 724 334 721

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2022, o 06:59 

Dołączył(a): 2 sty 2022, o 21:48
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: Jsm
Dziękuję za odpowiedzi! Przepraszam, że nie pisałem, ale miałem jakiś problem z wysyłaniem odpowiedzi na forum. Okazało się , że najprawdopodobniej emotki wywoływały jakiś błąd…
O tym, że znajdę Skippera, któremu nic nie trzeba będzie zapłacić to nawet nie śmiałbym pomarzyć :) ale cena musi oczywiście być do przełknięcia …
Jest dużo firm oferujących rejsy ale w konkretnych terminach a tu jednak tym razem Skipper musiałby mieć możliwość dopasowania się do naszego jedynego terminu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2022, o 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 788
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Puravida napisał(a):
O tym, że znajdę Skippera, któremu nic nie trzeba będzie zapłacić to nawet nie śmiałbym pomarzyć :).

Nigdy nie należy tracić nadziei. Gdyby nie to, że 18 kwietnia płynę na 7 dni na południowy-zachód Anglii to kto wie.
Powodzenia życzę, napewno ktoś się znajdzie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2022, o 17:14 

Dołączył(a): 2 sty 2022, o 21:48
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: Jsm
Ojej „Piotras”, to powiem szczerze, że naprawdę mnie zaskoczyłeś. Nigdy bym się nie spodziewał, że coś takiego wchodzi w grę.
Póki co nawiązałem kontakt z Sajmonem i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale, że nie zamierzam na tym jednym rejsie poprzestać to kto wie czy nie zrobiłeś błędu pisząc „kto wie”, bo może być, że ja (a może nawet i inni forumowicze) będą Cię teraz nękać propozycjami ;) Pozdrawiam serdecznie !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2022, o 15:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2022, o 14:54
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Jeżeli to aktualne to proszę o kontakt telefoniczny. Jsm,src,stcw tel. 602737341


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lut 2022, o 15:03 

Dołączył(a): 2 kwi 2021, o 19:46
Posty: 7
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: KJ ; KM
Jeśli propozycja będzie nadal aktualna proszę o kontakt. ±48601211192. Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 kwi 2022, o 14:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Rejs właśnie dobiega końca. Temperatury nie powalały z nóg, ale słońca przez cały tydzień nie brakowało...


Załączniki:
20220415_092125_resize_28.jpg
20220415_092125_resize_28.jpg [ 258.23 KiB | Przeglądane 11076 razy ]

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2022, o 19:05 

Dołączył(a): 2 sty 2022, o 21:48
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: Jsm
Witajcie, rejs już kilka tygodni temu sie zakończył, ale chciałbym napisać kilka słów, bo myślę, że komuś, kto wpadnie na podobny pomysł, może się przydać kilka informacji.
Rejs uznaję za bardzo udany. Decydując sie na popłynięcie „pod opieką” Tomka, kupowaliśmy tak jak i On kota w worku :-) Na dobrą sprawę nie mieliśmy pojęcia na co i z kim się piszemy. Nie znaliśmy się i nikt nas na wzajem sobie nie polecał. Równie dobrze mogło to naprawdę się nie udać.
Pogoda była jak na ten okres czasu chyba bardzo łagodna. Pierwsze dwie noce cholernie zimne. Potem było już tylko lepiej. Temperatury w dzień między 15 a 20 stopni, trochę wiatru i słońce. Woda do kąpieli się nie nadawała, ale moje dwa małe morsy i tak raz na chwilkę postanowiły spróbować. Dało się, zapamietają na dłużej ;-)
Nasz Kapitan - Tomek (Sajmon) jest z pewnością doświadczonym skipperem i zna świetnie Chorwację. Doradzał, informował, opowiadał i dzielił się wiedzą tak jak właśnie miałem nadzieję, że będzie. Spokojnie, cierpliwie, bez arogancji, sztuczności czy zgrywania starego „wilka morskiego”. Tomek podszedł do tematu bardo profesjonalnie a przy tym jeszcze sympatycznie i na luzie. Dla nas było to ważne i wszyscy czuliśmy się dobrze w Jego towarzystwie. Jeszcze bardziej uświadomiłem sobie, dobry Skipper to nie tylko wiedza, umiejętności i doświadczenie. Skipperowanie to sztuka i nie każdy dobry żeglarz jest automatycznie dobrym skipperem potrafiącym nawiązać w krótkim czasie dobre relacje z załogą.
Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na ten rejs z Tomkiem. Przeżyliśmy małą przygodę, odpoczęliśmy trochę, sporo się nauczyłem i poznaliśmy bardzo ciekawego i sympatycznego człowieka. Mam nadzieję, że to nie był nasz ostatni wspólny rejs.



Za ten post autor Puravida otrzymał podziękowania - 3: Janna, junak73, plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2022, o 07:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13328
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Puravida napisał(a):
Witajcie! Poszukujemy doświadczonego skippera, który pomoże nam zorganizować i przeprowadzić pierwszy rodzinny rejs w Chorwacji. My to dwoje dorosłych (oboje 47) i dwie dziewczynki 7 i 12. Termin który dla nas jest tej wiosny możliwy to 09.04.22-16.04.22.
Ja pływam niby już od wielu lat, ale ze sporymi przerwami, raczej w roli załoganta i głównie na słodkich wodach. Dochrapałem się w międzyczasie patentu sternika morskiego, ( kilka rejsów, kursów, manewrówki itd. ) ale szczerze mówiąc nie czuje się na siłach, żeby samemu zorganizować i poprowadzić rejs w Chorwacji. Tym bardziej, że pierwszy raz chciałbym zabrać ze sobą rodzinkę. Od trzech lat nie byłem wcale na wodzie i nigdy wcześniej sam nie czarterowałem jachtu. Chciałabym popływać tydzień razem z kimś kto zna akwen, pomoże w uczciwej firmie wyczarterować odpowiedni jacht i ogólne wesprze cały projekt (poprowadzi cykora za rączkę, zaproponuje fajną trasę, pokaże jak wejść do portu nie wywołując śmiechu na innych jednostkach
Taki turystyczny wypoczynkowy rejs podczas którego tata chętnie się pouczy od doświadczonego żeglarza i może w przyszłości zdobędzie się na odwagę, żeby samemu zorganizować podobne wypady.

Czy zatem samodzielnie nadal nie mógłbyś prowadzić rejsu mimo, że sporo się nauczyłeś na wiosennym rejsie ze skipperem?

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2022, o 21:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Dzięki Jakub za dobre słowo. Z Wami na rejs? Zawsze! :)

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2022, o 08:11 

Dołączył(a): 2 sty 2022, o 21:48
Posty: 8
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: Jsm
Planujemy w przyszłym sezonie pierwszy „własny” rejs… To chyba u mnie bardziej kwestia przełamania jakiejś wewnętrznej bariery. Mam ogromny respekt przed morzem i odpowiedzialność za moją małą rodzinną załogę dość mocno ciąży mi na sercu.
To był teraz taki rodzinno-wypoczynkowo-szkoleniowy wypad, ale żeglować można na wiele sposobów i w różnych konstelacjach. Chciałem tylko powiedzieć, że na tyle fajnie się z Tomkiem pływało, że chętnie wspólnie z Nim wybiorę się znowu na wodę. A jak, gdzie i kiedy to się jeszcze zobaczy ;-)

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Sajmon napisał(a):
Dzięki Jakub za dobre słowo. Z Wami na rejs? Zawsze! :)


Nie ma za co! Na moje jutro ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2022, o 15:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13328
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Puravida napisał(a):
Mam ogromny respekt przed morzem i odpowiedzialność za moją małą rodzinną załogę dość mocno ciąży mi na sercu.

Normalne odczucie. Należy go mieć...

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL