Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lip 2022, o 15:03 

Dołączył(a): 4 lip 2022, o 12:31
Posty: 48
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Witajcie.
Szukam skippera na przełom września i października 2022., który ma doświadczenie w samotnym żeglowaniu po Bałtyku.

W przyszłym roku chciałbym popływać z moim Ojcem, ale sami we dwójkę. Pływaliśmy tak, gdy ja byłem mały, a teraz jestem duży i chciałbym dla odmiany sam zabrać Ojca, który już swoje lata ma. Co prawda Tato ma bardzo duże doświadczenie żeglarskie, ale kondycja fizyczna może go wykluczyć z niektórych manewrów, dlatego przygotowanie do rejsu powinienem traktować jakbym płynął sam.

Tutaj właśnie zrodziła się moja potrzeba, żebym pod okiem doświadczonej osoby w samotnej żegludze i zaznajomionej z bałtyckimi marinami poćwiczyć manewry, które wydają się banalne do wykonania w dwie i trzy osoby, a na początku mogą sprawić trudność w pojedynkę.

Nie mam jachtu, coś niedużego mogę wyczarterować, raczej minimum dwie kajuty, czyli pewnie >34ft, ale to do przemyślenia, jestem otwarty na propozycje i uwagi.

Plan na rejs tygodniowy mam niesprecyzowany, generalnie chciałbym uniknąć nocnego pływania ze względów bezpieczeństwa - brak możliwości podziału wacht - więc od portu do portu, czyli trzeba opracować realny plan na max kilkunastogodzinne przeloty. Czy to będzie Świnoujście na północ i z powrotem, czy Hel na zachód i z powrotem, to do ustalenia, chociaż pierwsza opcja wydaje mi się atrakcyjniejsza. Termin ćwiczenia to przełom września i października, a żeglugi z moim Ojcem, to lato kolejnego roku. Liczę na odzew osób, które pomogą mi to wszystko ułożyć na podstawie portów, które znają. Ja mam JSM i SRC, ale po Bałtyku pływałem pod żaglami tylko dwa razy, z czego raz stażowo wiele lat temu.

Stach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lip 2022, o 18:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Z powodów obiektywnych nie pomogę Ci ale poczytaj:

http://armator-i-skipper.pl/woda/zeglow ... pojedynke/


i mniej ważne:

http://armator-i-skipper.pl/ostatni-rej ... ejs-odc-2/

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: DBX
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lip 2022, o 19:11 

Dołączył(a): 4 lip 2022, o 12:31
Posty: 48
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Colonel napisał(a):
Z powodów obiektywnych nie pomogę Ci ale poczytaj:

http://armator-i-skipper.pl/woda/zeglow ... pojedynke/


Dzięki, gdzieś tak myśli mi właśnie krążyły wokół takim rozwiązaniom, co utwierdziło mnie w przekonaniu o ich słuszności.

Colonel napisał(a):


Piękne i inspirujące, bardzo Ci dziękuję za to!

_________________
Stanisław Stadnicki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lip 2022, o 10:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2014, o 23:27
Posty: 537
Lokalizacja: s/y Nimrod, Newhaven UK
Podziękował : 170
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: mors plastik
Sporo, widzę masz nadmienione w ww. artykule. od siebie dodam że kluczowy jest dobry klar przed wejściem. Zawsze gotowe cumy i odbijacze na obu burtach. Idealnie by było mieć też szpringi od knagi na śródokręciu, poprowadzone na tył abyś miał pod ręką. Ale nie zawsze masz tam knagę i odpowiednią ilość cum. Ale bez co najmniej czterech, dwie dziób, dwie rufa, nie wypływaj. W podejściu zakładasz przygotowane na burtę cumy, podciągasz się na nich do pomostu/pirsu/nabrzeża, wywalasz na brzeg cumy na drugą burtę, zeskakujesz i knagujesz j jako springi. Teraz możesz już otworzyć to trzymane w drugim ręku piwo mrucząc pod nosem: "tak będzie stał, koniec manewrów". Jak masz jakiekolwiek wątpliwości np. z powodu silnego wiatru, wołasz kapitanat i serio, może będą marudzić, ale podeślą Ci asystę, dla własnego dobra.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lip 2022, o 14:05 

Dołączył(a): 4 lip 2022, o 12:31
Posty: 48
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: JSM
beret napisał(a):
Jak masz jakiekolwiek wątpliwości np. z powodu silnego wiatru, wołasz kapitanat i serio, może będą marudzić, ale podeślą Ci asystę, dla własnego dobra.

A to jasne, wolą pomóc, niż później sprzątać. Dzięki za uwagi. Przeglądałem sporo filmów na youtube samotników w różnym wieku (zdecydowanie ciekawsze są te z samotnymi, starszymi panami), którzy bardzo spokojnie i powoli wykonują wszystkie manewry i czynności w pojedynkę. O ten spokój mi właśnie chodzi, który osiągnę dopiero po wielu ćwiczeniach i nabędę doświadczenia. Stąd ten post tutaj się wziął :) Nie lubię nerwówki, lubię spokojnie i powoli - do tego właśnie dążę. Wychodzę z założenia, że jak się trzeba spieszyć, to coś się źle zrobiło wcześniej :D

_________________
Stanisław Stadnicki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lip 2022, o 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
beret napisał(a):
Idealnie by było mieć też szpringi od knagi na śródokręciu,


Ja z racji niepełnoprawności Marzeny pływam praktycznie w pojedynkę - Marzena to co może to np. podawać mi w porcie cumy, ale nie zeskoczy Ona ich zaknagować.

Więc wchodząc do portu przygotowuję sobie oczywiście odbijacze na burcie - duże - kuliste 65 cm - po 4 szt na burcie - od dziobu do samej rufy - ale cumę - nazwijmy to roboczą - przygotowuję z centralnej - śródokrętowej knagi.

Dochodzę burtą (jeżeli tak oczywiście można) do kei w miejscu jakiegoś polera - przy owym polerze się zatrzymuję - wyskakuję z burty (mam wypięte linki pół-kosza), cumuję ową cumą centralną na krótko - lub bardzo krótko i tak naprawdę już stoimy.

A kosmetykę cum czyli cuma dziobowa, rufowa, szpringi to mogę wykonać za chwilkę.

A jak to robi ktoś inny - nie wiem...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: DBX
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lip 2022, o 21:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
A jak to robi ktoś inny - nie wiem...

Ja mam końce cumy rufowej i dziobowej na kabestanie fałowym na dachu kabiny. Schodzę z tymi końcami na nabrzeże i tutaj zależy od sytuacji. Albo wpinam oba końce jako szpringi, a jak się nie da, to po kolei zaczepiam je za rufą i przed dziobem. Ale ja mam krótki jacht, nie muszę daleko latać. :P
Gorzej jest w miejscu cumowania w AKM-ie, bo tam jest tylko jeden Y-bom, do którego staję burtą, a dziobem do pomostu. Wszystko zależy od kierunku wiatru. O tyle lepiej, że cumy czekają na jacht na pomoście i na końcu y-bomu, ale czasami trzeba wszystko zrobić szybko, i na dziobie i na rufie.
Np. przy silnym wietrze skośnie odpychającym. Wtedy bezpieczniej jest dojść dziobem do końca y-bomu, złapać cumę (docelowo rufową) i szpring dziobowy i powoli, ręcznie, przesunąć jacht i dociągnąć dziób do pomostu a rufę do końca y-bomu. Ale ja mam mały jacht i takie rzeczy robi się stosunkowo łatwo. :P

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lip 2022, o 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
waliant napisał(a):
Gorzej jest w miejscu cumowania w AKM-ie, bo tam jest tylko jeden Y-bom, do którego staję burtą, a dziobem do pomostu. Wszystko zależy od kierunku wiatru. O tyle lepiej, że cumy czekają na jacht na pomoście i na końcu y-bomu,


Tomek - we własnym Klubie także mam - jak pływam wokół komina czyli na Hel lub do Jastarni - cumy pozostawiane na własnym Y-greku....

Ale płynąć w dłuższy rejs zabieram ze sobą wszystko - cumy - i co wtedy ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lip 2022, o 07:12 

Dołączył(a): 29 sty 2012, o 08:55
Posty: 260
Podziękował : 334
Otrzymał podziękowań: 66
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Jak już o teorii, to warto wspomnieć o książce "Żeglowanie bez stresu w małej załodze i w pojedynkę" autor Duncan Well. Opisane jest wiele sposobów cumowania i odchodzenia w pojedynkę. Polecam także tym bardziej doświadczony,.



Za ten post autor robertrze otrzymał podziękowania - 2: DBX, rawonsails
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lip 2022, o 19:12 

Dołączył(a): 4 lip 2022, o 12:31
Posty: 48
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Bardzo Wam dziękuję za rady i inspirację. Bury_kocur, dzięki za patent z cumą ze środkowej knagi, w sumie chyba sam bym tak nie wykombinował nawet, więc chętnie to sprawdzę. Robertrze, książkę właśnie zamówiłem, dzięki. Jak zwykle nie udało mi się kupić tylko tej, po którą wlazłem do sklepu internetowego i w koszyku znalazły się cztery! Waliant, dzięki za zobrazowanie podejścia do kei, wszystko jasne i zrozumiałe.
A kto może popływać? :D

_________________
Stanisław Stadnicki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lip 2022, o 21:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
DBX napisał(a):
dzięki za patent z cumą ze środkowej knagi,
Kyrie elejson - w ten prosty sposób umarł BREST.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lip 2022, o 23:53 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2235
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 675
Uprawnienia żeglarskie: mam
No coś Ty, Maarek, wszystko wszak zależy od wektora i zwrotu prędkości liniowej jachtu. A co, jeśli to będzie szpring? :-o :roll:

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lip 2022, o 06:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Rozwiązanie z knagą na śródokręciu, to zwykle na jachtach armatorskich. We współczesnych jachtach czarterowych, projektowanych dla licznych załóg nie ma takiej potrzeby, przynajmniej ja się nie spotkałem z takim rozwiązaniem. Zawsze jest ktoś, kto cumy obsłuży.
Ja też mam takie knagi do cumowania samemu lub z nieogarniętą załogą. W złośliwości swej Maar ma rację, bo lina ta zasadniczo jest brestem, choć w miarę przemieszczania się w ograniczonym zakresie jachtu do przodu lub do tyłu staje się cumą lub szpringiem. :lol:

Wracając do tematu, prawdopodobnie będę pływał we wrześniu, może nie na tydzień, bo nie będę już miał tyle urlopu, ale kilkudniowy rejs z Kołobrzegu jest możliwy. Zakładam dłuższy dwutygodniowy rejs w sierpniu.
Jacht armatorski, 37 stóp, jak w stopce.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lip 2022, o 10:28 

Dołączył(a): 4 lip 2022, o 12:31
Posty: 48
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: JSM
Kurczak napisał(a):
Wracając do tematu, prawdopodobnie będę pływał we wrześniu, może nie na tydzień, bo nie będę już miał tyle urlopu, ale kilkudniowy rejs z Kołobrzegu jest możliwy. Zakładam dłuższy dwutygodniowy rejs w sierpniu.
Jacht armatorski, 37 stóp, jak w stopce.

Super? Jak się z Tobą kontaktować w sprawie września? Na 100% 16-18 września mam zajęty. Reszta w obecnej chwili jest wolna, jeśli w pracy mi się nic nie skomplikuje zanadto.

_________________
Stanisław Stadnicki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lip 2022, o 10:44 

Dołączył(a): 17 lip 2022, o 10:43
Posty: 4
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jestem zainteresowany proszę o kontakt mailowo k.gawron001@gmail.com zadzwonię i opowiem więcej o sobie ;) co roku żegluje kilka razy po Bałtyku


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lip 2022, o 18:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2022, o 14:54
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: jsm
jeżeli to aktualne to służę swoim doświadczeniem, Bałtyk mam opływany. tel.602737341


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL