Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 09:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 11:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2010, o 17:10
Posty: 100
Lokalizacja: Lubuskie lub morza i oceany
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: kpt,instr.żeglarstwa
Zastanawia mnie czemu od pewnego czasu nikt lub prawie nikt się tutaj nie ogłasza.
Czyżby strach przed krytyką ?
przypomina mi się mój "debiut" na forum z przed roku gdzie szukałem rejsów jako skipper i zostałem "chłodniutko" przyjęty szczególnie przez kolegów skipperów .
Nie bójmy się ogłaszajmy się !
Ożywmy ten dział !
Przecież tyle się dzieje, w którym zakątku świata bym nie był wszędzie spotykam naszą Banderę.
A i żeby nie przeniesiono mojego postu do innego działu to:
Szukam zajęcia jako skipper .
skipperdowynajecia@interia.pl
;)

_________________
Na morzu być


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 11:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
jstm napisał(a):
Ożywmy ten dział !
Ożywmy dział REKLAMA?

Wolałbym nie :-)

ps. A to pytanie Twoje, to chyba nie w tym dziale powinno być.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 12:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
jstm napisał(a):
Zastanawia mnie czemu od pewnego czasu nikt lub prawie nikt się tutaj nie ogłasza.
Czyżby strach przed krytyką ?
przypomina mi się mój "debiut" na forum z przed roku gdzie szukałem rejsów jako skipper i zostałem "chłodniutko" przyjęty szczególnie przez kolegów skipperów .
Nie bójmy się ogłaszajmy się !


Moim zdaniem jest to oczywiste... Poczytaj sobie kilka- kilkanaście wątków;) wtedy będziesz wiedział czemu ludzie przestają pisać (lub wolą na pytania odpowiadać na pw);) a już na pewno ogłaszać się;)

Ja swego czasu kumpla zachęcałam by sam coś napisał publicznie a nie tylko czytał;) Po tym jak dostał odpowiedz już nikogo do tego nie zachęcam wręcz przeciwnie sama staram się ograniczać jak mogę;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 13:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
Katrine napisał(a):
Moim zdaniem jest to oczywiste... Poczytaj sobie kilka- kilkanaście wątków;) wtedy będziesz wiedział czemu ludzie przestają pisać (lub wolą na pytania odpowiadać na pw);) a już na pewno ogłaszać się;)

Proszę o przykład w którym za napisanie sensownego postu ktoś został zbesztany. Co innego post z jakąś głupotą, gwarantuje Ci że zostanie ona powiększona do gigantycznych rozmiarów przez forumowe sępy :)
jstm napisał(a):
przypomina mi się mój "debiut" na forum z przed roku gdzie szukałem rejsów jako skipper i zostałem "chłodniutko" przyjęty szczególnie przez kolegów skipperów .

Też pamiętam, z tym że chłodniutko zostało przyjęte tylko jedno stwierdzenie z twojego postu, a Ty niepotrzebnie widać wziąłeś to do siebie i (aż nie do wiary) wyciągasz to po roku. Take it easy ;)

Dodam tylko że mam całkiem inne doświadczenia z forum. Tydzień temu szukałem kilku osób do załogi na miejsce osób które w ostatniej chwili zrezygnowały - znalazłem. Parę dni temu szukałem dużej nitownicy do pożyczenia na tydzień - znalazłem (ale gdybym szukał różowej nitownicy to by mi się pewnie nieźle dostało :) )

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 13:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2007, o 21:15
Posty: 2503
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował : 281
Otrzymał podziękowań: 86
Uprawnienia żeglarskie: JSM, SRC, STCW, MIŻ
Olek napisał(a):
ale gdybym szukał różowej nitownicy to by mi się pewnie nieźle dostało
:lol:

_________________
Pozdrawiam
Paweł Goławski
http://www.jkmgryf.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 13:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13328
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Olek napisał(a):
ale gdybym szukał różowej nitownicy to by mi się pewnie nieźle dostało :)

Sprawdzałem, różowych nie było. :D

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 22:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Katrine napisał(a):
sama staram się ograniczać jak mogę
I w ramach samo ograniczania się, popisałaś, popisałaś, odpowiedzi na pytanie nie udzieliłaś, ale przypieprzyć na oślep w tłum Ci się udało.

Ciekawe co by się działo, gdybyś się nie ograniczałaś jak możesz?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 wrz 2011, o 07:36 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
jstm napisał(a):
przypomina mi się mój "debiut" na forum z przed roku gdzie szukałem rejsów jako skipper i zostałem "chłodniutko" przyjęty szczególnie przez kolegów skipperów .
Nie bójmy się ogłaszajmy się !
Ożywmy ten dział !


Pamiętam Twój debiut. Tak z ciekawości: udało Ci się znaleźć choć jeden "kontrakt" przez forum? Bo subiektywnie wydaje mi się, że fora nie są do tego skutecznym narzędziem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2011, o 14:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2010, o 17:10
Posty: 100
Lokalizacja: Lubuskie lub morza i oceany
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: kpt,instr.żeglarstwa
plitkin napisał(a):
Tak z ciekawości: udało Ci się znaleźć choć jeden "kontrakt" przez forum? Bo subiektywnie wydaje mi się, że fora nie są do tego skutecznym narzędziem.

Tak udało się i to kilka razy .Poznałem bardzo sympatyczne grupy z którymi byłem w Grecji i na Balearach a teraz planujemy następne rejsy :-o
Dość duży odzew miały też organizowane przeze mnie rejsy "adaptacyjne" zrealizowane w 100 %
Myślę ,że forum jest dobrym sposobem kontaktowania się nawet jeśli" brzydzimy "się autoreklamą

_________________
Na morzu być


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 paź 2011, o 16:53 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Ważne ,że nie kryptoreklama. GRATULACJE

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 gru 2011, o 22:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2011, o 19:55
Posty: 53
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: st. j.
Witam,
przeglądam ogłoszenia skiperów i ich doświadczeń, gdzie i ile to lat pływali. Podpowiedzcie proszę, bo czuję się nieswojo jak widzę kapitana jachtowego w wieku powiedzmy 22 lata, pływał wszędzie i ma wszelkie uprawnienia?
A ja biedny żuczek mam 43 lata i sternika jachtowego zrobionego na dodatek miesiąc temu no i SRC żeby ten sternik taki samotny nie był.
No i ja też bym chciał pływać jako skiper, ale jak tu się przebić?
Nie wspomne, że żeglarza zrobiłem jakieś 25 lat temu.. bo wróciłem na jachty jakieś 3 lata temu. No może pomogłoby mi, że byłem ratownikiem wodnym, instruktorem kajakarstwa, deskarzem...
A może powiniem napisać, że lubię podyskutować o filozofii albo o fizyce, albo o literaturze?
Koledzy starzy wyjadacze, co sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 gru 2011, o 22:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
BrunoWolf napisał(a):
No i ja też bym chciał pływać jako skiper, ale jak tu się przebić?

A gdzie Ty się chcesz przebijać ? Zbierz znajomych, wyczarteruj jacht i skiperuj.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 02:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
BrunoWolf napisał(a):
czuję się nieswojo jak widzę kapitana jachtowego w wieku powiedzmy 22 lata, pływał wszędzie i ma wszelkie uprawnienia?

Pewnie zaczynał jak Herkules :)

(tym 22-letnim podpowiem: "dzieckiem w kolebce, kto łeb urwał Hydrze")

A serio. Pływam prawie 40 lat (jak to "prawie" zniknie, to będzie taaaaka impreza), uprawnienia mam wszelkie polskie (ale nie wszelki w ogóle) i nie pływałem wszędzie (znaczy, pływałem wszędzie, gdzie płacili, ale chyba nie o to chodzi).

Cóż mogę powiedzieć?

Jak temu super kapitanu dadzą Zawiszę, to ja chętnie popłynę jako jego zastępca - może się czegoś nowego nauczę.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 10:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2010, o 17:10
Posty: 100
Lokalizacja: Lubuskie lub morza i oceany
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: kpt,instr.żeglarstwa
BrunoWolf napisał(a):
przeglądam ogłoszenia skiperów i ich doświadczeń, gdzie i ile to lat pływali. Podpowiedzcie proszę, bo czuję się nieswojo jak widzę kapitana jachtowego w wieku powiedzmy 22 lata, pływał wszędzie i ma wszelkie uprawnienia?

No wiesz ,za moich czasów wypadało być skromnym , ba nawet zaniżać swoje umiejętności . Na pewno dyskwalifikowało powiedzenie o sobie ,ze umiem wszystko i jestem w czymś najlepszy.
Czasy się jednak zmieniły , wiatr zza Atlantyku przywiał konieczność sprzedawania siebie , lansowania , bo jak ty się nie pochwalisz to już nikt inny tego nie zrobi.
Ma to niestety kiepskie konsekwencje. Pozwala delikatnie dodawać ,żeby lepiej wypaść-przecież inni też tak robią więc jestem rozgrzeszony.
Ale żeby nie było tak jednoznacznie to ja też tak robię :oops:
Na początku rejsu trochę się przechwalam ( buduję swoją pozycję) bo uważam ,że załoga
czuje się bezpieczniej z kimś kto już jednak trochę popływał.

_________________
Na morzu być


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 12:52 

Dołączył(a): 2 lis 2011, o 10:26
Posty: 155
Podziękował : 25
Otrzymał podziękowań: 34
Uprawnienia żeglarskie: w szufladzie
Autocertyfikacja, że tak to nazwę ma swoje wady i zalety. A prawdziwym egzaminatorem naszych umiejętności jest samo MORZE. Niemniej nie zamierzam ujmować nic młodym kapitanom, bo sam pływałem z dwoma i naprawdę robili to dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 gru 2011, o 15:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2011, o 14:26
Posty: 108
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: Sternik jachtowy
Ja nie jestem kapitanem ani nawet jeszcze skiperem (choc moze wkrotce...), wiec nie podpowiem z doswiadczenia ale....
mi brakuje ogloszen niekomercyjnych lub nisko budzetowych. Ogloszeniami typu - zbieram ekipe na chorwacje/grecje czy inne srodziemne sa przeze mnie traktowane na poziomie rownym z tymi jak poszukiwanie zalogi na komercyjny po mazurach.
Bylbym w stanie nawet zapisac sie na komercyjny ale w rejony raczej malo 'banalne' np. kanal biolomorski, ktory mi uciekl w zeszlym roku. I na takie ogloszenia poluje. W zasadzie zdecydowalbym sie na rzeszowiaka ale etapy dla mnie najbardziej interesujace sa juz obsadzone. Co do porad jak sie przebic... organizuj wyprawy malo uczeszczane, ciekawe a ekipa napewno sama sie znajdzie. Nastawiaj sie na odkrywanie a nie powielanie. Moim zdaniem ze swieca szukac na tym forum ludzi chetnych na rejsy chorwackie i to komercyjne jeszcze. Bo wiekszosc z nas moze sama wynajac lodke za polowe tej kwoty i wziasc znajomych/rodzine. Takie moje zdanie.

P.



Za ten post autor pakarod otrzymał podziękowania - 2: BrunoWolf, Roman K
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 gru 2011, o 19:01 

Dołączył(a): 2 mar 2011, o 11:08
Posty: 1314
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 142
Otrzymał podziękowań: 90
Uprawnienia żeglarskie: k.j.bałtycki
pakarod napisał(a):
Nastawiaj się na odkrywanie a nie powielanie.

Jak na młodego żeglarza bardzo trafnie to sformułowałeś.
Pozdrawiam
Roman

_________________
Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 gru 2011, o 19:44 

Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 12:33
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
pakarod napisał(a):
Bo wiekszosc z nas moze sama wynajac lodke za polowe tej kwoty i wziasc znajomych/rodzine


Jesteś pewny?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 gru 2011, o 23:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2011, o 19:55
Posty: 53
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: st. j.
Pakarod, dzięki.
Jesli nie jesteś odosobniony to byłoby fajnie. Ja też wolałbym coś odkrywać, a być może źle sądziłęm, że mogę mieć problem na znalezienie chętnych na wariackie wyprawy. Ostatnio czytałem opis rejsu z Kijowa na Morze Czarne z tych klimatów, pozdrawiam i dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 01:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2011, o 14:26
Posty: 108
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: Sternik jachtowy
Greg. napisał(a):
pakarod napisał(a):
Bo wiekszosc z nas moze sama wynajac lodke za polowe tej kwoty i wziasc znajomych/rodzine


Jesteś pewny?

jestem pewien, ze zorganizowanie rejsu w chorwacji w Polskich warunkach jest na poziomie rejsu po mazurach. I nie dlatego, ze nie doceniam akwentu adriatyckiego bo i sam kiedys uciekalem przed bora ale tak naprawde nie wymaga wielkiego zachodu logistyczno-organizacyjnego. Oczywiscie mam szacunek do tych, ktorzy znalezli w tym sektorze sposob na zycie nie mniej jednak nie uwazam tego za pasjonujaca czesc zeglarstwa ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 08:54 

Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 12:33
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Pewny jestes siebie. Ten francuz co nie zyje po przejsciu lokalnego huraganu na jońskim i ci właściciele około 40 zniszczonych łodek tez byli. Ale cóz ja akurat pisałem o kosztach bo pokore wobec kazdego akwenu mam dużą. Pewnie tak samo jak Ci co byli na wodzie w czsie białego szkwału na mazurach


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 10:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2011, o 14:26
Posty: 108
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: Sternik jachtowy
Mysle, ze opatrznie interpretujesz moje wypowiedzi. Absolutnie nie podwazam potrzeby posiadania odpowiednich umiejetnosci oraz doswiadczenia. Jak pokazuje przyklad mazur - dotyczy to zarowno morza jak i srodladzia. Mi chodzi o dwie rzeczy:


- dzis, zeby zorganizowac rejs po chorwacji wystarczy wejsc na odpowiednia strone, zarezerwowac lodke, zebrac grupe znajomych/rodziny i pojechac. Cala reszta jest na miejscu. Z mojego punktu widzenia nie ma wiekszej roznicy w kwesti organizacyjnych czy zadzwonie do Biogradu czy do Gizycka. Nawet z Wroclawia odleglosci sa porownywalne :P
I tu doceniam wieloetapowe projekty np na polnoc.

- kwestia finansowa jest ciezko do porownania. Chociazby dlatego, ze w wiekszosci ofert nie jest napisane jaka to bedzie dokladnie lodka, ile osob bedzie zaokretowane, jakie jedzenie itd. Nie mniej jednak zgodzisz sie ze mna, ze jesli organizuje to firma tudziez szkola zeglarstwa to raczej nie sa to rejsy 'po kosztach'.

I teraz moja puenta. Kazdy ma swoje preferencje i upodobania. Ale jesli ktos by __mnie__ zapytal jakich ofert oczekuje i jakie rejsy uwazam za ciekawe to bym odpowiedzial - takie, ktore sa ciezko do zorganizowania przeze mnie samego. Przyklad?
O ile tak jak napisalem Chorwacja logistycznie i odleglosciowo jest dla mnie jak mazury to na roznego typu kanaly (gota, la manche), akwenty z ciezszymi warunkami (np daleka polnoc, biskaje) czy mniej popularne szlaki np z amsterdamu do sant malo sa poza zasiegiem. O znajomosci akwenow i doswiadczeniu nawet nie wspomne.
I o to cho ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 10:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
pakarod napisał(a):
- dzis, zeby zorganizowac rejs po chorwacji wystarczy wejsc na odpowiednia strone, zarezerwowac lodke, zebrac grupe znajomych/rodziny i pojechac.

Dotyczy to każdego akwenu, bo firmy czarterowe są wszędzie. Nawet za kołem podbiegunowym.
pakarod napisał(a):
- kwestia finansowa jest ciezko do porownania. Chociazby dlatego, ze w wiekszosci ofert nie jest napisane jaka to bedzie dokladnie lodka, ile osob bedzie zaokretowane, jakie jedzenie itd. Nie mniej jednak zgodzisz sie ze mna, ze jesli organizuje to firma tudziez szkola zeglarstwa to raczej nie sa to rejsy 'po kosztach'

Różnie bywa, czasami rejsy odbywają się poniżej kosztów. Działalność gospodarcza to takie cóś, że nie zawsze jest zysk. Bywają i straty. Organizując rejs samemu generalnie wyjdzie Ci taniej, ale to nie są duże różnice.
pakarod napisał(a):
to na roznego typu kanaly (gota, la manche), akwenty z ciezszymi warunkami (np daleka polnoc, biskaje)

Jest sporo takich ofert. Np gdybyś miał ochotę na ocean
http://syberg.pl/rejsy-2012/
A chcesz Biskaje ? W maju, to dam Ci namiar. Koja gratis

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 10:33 

Dołączył(a): 21 wrz 2011, o 12:33
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Cape napisał(a):
Różnie bywa, czasami rejsy odbywają się poniżej kosztów. Działalność gospodarcza to takie cóś, że nie zawsze jest zysk. Bywają i straty. Organizując rejs samemu generalnie wyjdzie Ci taniej, ale to nie są duże różnice.


I to jest wzgledne Krzysiu :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 11:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape napisał(a):
A chcesz Biskaje ? W maju, to dam Ci namiar. Koja gratis

A ja też mogę dostać namiar? Jeżeli nie w długi weekend, to chętnie bym biskaje zaliczył.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2011, o 14:26
Posty: 108
Podziękował : 18
Otrzymał podziękowań: 4
Uprawnienia żeglarskie: Sternik jachtowy
Rowniez chetnie zalicze ;) Zatem z sasiadem czekamy na info ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2011, o 13:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Zapoznajcie się z tym wątkiem na zaprzyjaźnionym forum i zwróćcie się do Veneto.
Ja biorę udział w odcinku O z Izoli do Vieste i w ostatnim z Amsterdamu do Gdańska.
http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak



Za ten post autor Cape otrzymał podziękowanie od: Blueboy
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL