Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 6 cze 2026, o 17:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 mar 2026, o 23:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 14101
Podziękował : 10663
Otrzymał podziękowań: 2509
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Stara prawda o wytrzymałości materiałów.... ale zawsze warto ją przypomnieć.

_________________
"Wolność? co to takiego?" ja
"Gdy wszyscy grają to samo - szukam dyrygenta" K.Szewczyk

Wspomnij: Orwella i Huxleya.


Zapraszam na "fejsa":

"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
"Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 kwi 2026, o 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 14101
Podziękował : 10663
Otrzymał podziękowań: 2509
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Swiat sobie, a biurwokracja sobie... i niezmiennie.

_________________
"Wolność? co to takiego?" ja
"Gdy wszyscy grają to samo - szukam dyrygenta" K.Szewczyk

Wspomnij: Orwella i Huxleya.


Zapraszam na "fejsa":

"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
"Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2026, o 23:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 14101
Podziękował : 10663
Otrzymał podziękowań: 2509
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Czy kotwica może być dryfkotwą w tamtych rejonach?
Yrvind twierdzi, że tak.

_________________
"Wolność? co to takiego?" ja
"Gdy wszyscy grają to samo - szukam dyrygenta" K.Szewczyk

Wspomnij: Orwella i Huxleya.


Zapraszam na "fejsa":

"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
"Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 maja 2026, o 12:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 14101
Podziękował : 10663
Otrzymał podziękowań: 2509
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Plany i zamierzenia rejsowe Yrvinda na najbliższe czasy (tracking, filmy, itp.)


Kup książkę na Amazonie!

_________________
"Wolność? co to takiego?" ja
"Gdy wszyscy grają to samo - szukam dyrygenta" K.Szewczyk

Wspomnij: Orwella i Huxleya.


Zapraszam na "fejsa":

"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
"Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2026, o 02:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 14101
Podziękował : 10663
Otrzymał podziękowań: 2509
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Ciekawe badania nad wytrzymałością miękich zaczepów pokładowych:

Mam podobne do szotringu (zaczepu "szyny: szotów) na PIPie i u mnie się (wytrzymałościowo) sprawdziły, ale przechodzą przez pokład i są wlaminowane od środka. Podejrzewam je, że to one ciekną czasami w długą deszczową pogodę.

MJS

PS w poprzednim odcinku takie same ucha wlaminowane w sklejkę urwały się przy ponad 200kg przez rozwarstwienie sklejki.

_________________
"Wolność? co to takiego?" ja
"Gdy wszyscy grają to samo - szukam dyrygenta" K.Szewczyk

Wspomnij: Orwella i Huxleya.


Zapraszam na "fejsa":

"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
"Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL