Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 23:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2014, o 08:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2008, o 08:06
Posty: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 77
Otrzymał podziękowań: 43
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Zwróć się do żaglowni Sail Service. Jako spadkobierczyni żaglowni stoczniowej gdzie był robiony C 46, na 100 % mają. Sam widziałem i robiłem.

_________________
Pozdrawiam.
Krzysiek
http://www.strong-sails.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 paź 2014, o 11:50 

Dołączył(a): 14 paź 2010, o 17:32
Posty: 39
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: jsm
dziekin za te info, już działam,

pozdrawiam

Krzemień

_________________
pozdrawiam

Krzemień


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 maja 2016, o 21:51 

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 10:38
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jaromir napisał(a):
Gdzieś czytałem, że obecnie w Polsce zostało już tylko kilka jednostek omawianego typu.
Oprócz wymienionych w tytule wątku Warszawskiej Nike (CWM) i Kogi III (OSŻ MW) są jeszcze "Galeon" (kiedyś SG, dziś chyba prywatny) i "Dragon" (podobnie jak Koga III - OSŻ MW). Pod polską banderą po Śródziemnym żeglował też kilka lat temu prywatny Akar.
Ktoś zna jakieś inne C46?


Warszawska Nike to własność Chorągwi Stołecznej ZHP. Obecnie armatorem jest CWM ZHP.Jacht ten ma także za sobą przejście Atlantyku w 1992 roku.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

waliant napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi, tak słyszałem, że to niezbyt dobrze pływa, a już zwłaszcza pod wiatr.
Broń Boże nie chcę ani pływać, ani kupić, ale muszę zebrać trochę wieści o tym typie jachtu.

Jak się sprawdza takielunek i ożaglowanie? Ma to w ogóle ręce i nogi?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

boSmann napisał(a):
Tu masz z bliska i w środku ;)


A części podwodnej, łobuzy, nie pokazali, ech... ;)



Conrad 46 to dzielny jacht, pływa sucho i wcale nie tak temo jakby sie wydawało ado tego całkiem szybko. Takielunek nie sprawia kłopotu a daje możliwość wielu kombinacji. Trzeba tylko potrafić żeglować .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 maja 2018, o 09:06 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
Niedział napisał(a):
Warszawska Nike to własność Chorągwi Stołecznej ZHP. Obecnie armatorem jest CWM ZHP. Jacht ten ma także za sobą przejście Atlantyku w 1992 roku. Conrad 46 to dzielny jacht, pływa sucho i wcale nie tak temo jakby sie wydawało a do tego całkiem szybko. Takielunek nie sprawia kłopotu a daje możliwość wielu kombinacji. Trzeba tylko potrafić żeglować .
Podział ożaglowania był ciekawy i teoretycznie ułatwiał jego obsługę (kilka mniejszych powierzchni), tyle że było to w czasach sprzed dzisiejszych rolerów, które wydaje się tę obsługę ułatwiają jeszcze bardziej (w tym np. i rolery grota).
Na "Warszawskiej Nike" przejechałem bodajże od samej Kilonii do samej Gdyni w zdrowym fordewindzie i było to oczywiście ciężkie przeżycie (szczególnie gdy d... sternik), choć pewnie i wiele innych jednostek nie pozwoliłoby spokojnie zasiąść przy stole ;).
Generalnie fajna szczególnie jak na tamte siermiężne lata 80-te łódka (takielunek Proctor, silnik 6-cylindrowa Volvo Penta, pełna elektronika tyle że krajowa MORS, kabestany Lewmar w tym dwa trzybiegowe, klapy/luki Goiot wszystkie ciekły od początku, nowy pachnący kingston - a i tak z przyzwyczajenia wszyscy chodzili na drabinkę rufową).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mariaciuncia i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL