Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 6 cze 2026, o 17:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 971 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 paź 2025, o 09:29 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Wlasnie trwaja Mistrzostwa Swiata

https://www.sailweb.co.uk/2025/10/09/2- ... first-day/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 paź 2025, o 09:31 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Dodam ze scigaja sie razem Kobiety i Mezczyzni w pelni sprawni i z ograniczeniami zdrowotnymi.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2026, o 01:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2026, o 00:22
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: brak
Myślę, że technologia w żeglarstwie ma znaczenie nie tylko na papierze w prospektach, ale przede wszystkim wtedy, gdy rzeczywiście wpływa na bezpieczeństwo, osiągi i komfort rejsem. Nowoczesne materiały kadłubów, systemy automatyzacji, panele słoneczne czy inteligentne systemy nawigacyjne to nie tylko gadżety – sprawiają, że żeglowanie staje się bezpieczniejsze, bardziej efektywne i ekologiczne.

Z drugiej strony zawsze będzie miejsce dla klasyki i „starej szkoły” – bo technologia nie zastąpi doświadczenia i dobrego rzemiosła, ale może je świetnie uzupełniać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lut 2026, o 18:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Niektórzy są jeszcze zdziwieni

https://www.facebook.com/groups/1407050 ... 926712148/


Załączniki:
FB_IMG_1771262515206.jpg
FB_IMG_1771262515206.jpg [ 196.17 KiB | Przeglądane 905 razy ]

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...

Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2026, o 15:55 

Dołączył(a): 4 sty 2015, o 10:43
Posty: 1187
Podziękował : 467
Otrzymał podziękowań: 433
Uprawnienia żeglarskie:
Wojciech napisał(a):


Przy okazji podziękowania Wojciechowi za te obrazki, przytaczam parę losowo wybranych komentarzy Gaelnautisme Gael's Post, dotyczące kształtu scow na zdjęciu:

- żeglowałem na (łódce) klasy 40 stóp należącej do mojego syna i mam parę uwag: "okrągłe dzioby" są totalnie niekomfortowe, bo uderzenia o fale są bardzo gwałtowne. Przy świeżym wietrze nie należy zwalniać i trzeba pilnować lekkiego przechyłu, że by ograniczać walenie dziobem. No i oczywiście, jedno i drugie powoduje wielkie zmęczenie materiału.

- projekt super, ale czy jednokadłubowiec, czy katamaran ?

- naturalnie, świetny pomysł, bo w porcie przecież fakturują za ostry dziób...

- Wkrótce zobaczymy takie na Vendeé Globe...

- katamaran, w którym wypełniono środek miedzy kadłubami,

- to normalna, płaskodenna barka holenderska,

- Jaki brzydki ! Mój Boże, jakiż on brzydki !

- wystarczy tylko unikać halsów bajdewindem !

___________________________________________

Pozdrawiam
tomasz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lut 2026, o 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18170
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4683
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Nawet jeśli, to działa i żegluje efektywnie, to muszę przyznać, że rani moje poczucie piękna...


_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2026, o 12:54 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Jesli "trzeba unikac halsow bajdewindem" to, moim zdaniem do poprawnego zeglowania daleko :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 lut 2026, o 17:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 14101
Podziękował : 10663
Otrzymał podziękowań: 2509
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
M@rek napisał(a):
Jesli "trzeba unikac halsow bajdewindem" to, moim zdaniem do poprawnego zeglowania daleko :)

I Ty (fachowiec) wierzysz w bełkot komentarzy na fejsie?

Wstydź się!

MJS

PS
pomijam kształt okienek kadłubowych... ale brakuje mi okienka na samym dziobie.

_________________
"Wolność? co to takiego?" ja
"Gdy wszyscy grają to samo - szukam dyrygenta" K.Szewczyk

Wspomnij: Orwella i Huxleya.


Zapraszam na "fejsa":

"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
"Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: ParostatkiemWPieknyRejs
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lut 2026, o 11:29 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 9083
Podziękował : 4136
Otrzymał podziękowań: 1980
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ja wierze w to co sam widze na wodzie :) . Jesli opieramy sie jedynie na internecie to dlaczego mamy informacje traktowac wybiorczo tak jak nam pasuje do zalozonej tezy ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lut 2026, o 13:07 

Dołączył(a): 4 sty 2015, o 10:43
Posty: 1187
Podziękował : 467
Otrzymał podziękowań: 433
Uprawnienia żeglarskie:
M@rek napisał(a):
Ja wierze w to co sam widze na wodzie :) . Jesli opieramy sie jedynie na internecie to dlaczego mamy informacje traktowac wybiorczo tak jak nam pasuje do zalozonej tezy ?


To mi przypomina dawną wypowiedź Janusza Zbierajewskiego: "wbrew pozorom, także poza internetem istnieje normalne życie".

No właśnie...

__________________________________________
Pozdrawiam
tomasz



Za ten post autor tomasz piasecki otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: O
PostNapisane: 20 lut 2026, o 13:54 

Dołączył(a): 4 sty 2015, o 10:43
Posty: 1187
Podziękował : 467
Otrzymał podziękowań: 433
Uprawnienia żeglarskie:
robhosailor napisał(a):
Nawet jeśli, to działa i żegluje efektywnie, to muszę przyznać, że rani moje poczucie piękna...


Podczas pobytu René Claire'a w Warszawie, gospodarze miasta pokazali mu niedawno otwarty Pałac Kultury i Nauki.

Po obejrzeniu budowli, zapytano sławnego reżysera - jakie wrażenie zrobił na nim Pałac.

Claire zastanowił się chwilę i odparł: "No cóż, mały ale gustowny".

_______________________________________

Pozdrawiam'
tomasz



Za ten post autor tomasz piasecki otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 971 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL