Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sty 2020, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Wy mowicie.
O pomiarach, formulach, ORC, etc...
My mowimy o koncepcjach, konceptach i wyobrazni - bywaja niezmierne, niepomierne i obywaja sie bez formul. Bez szmalu niestety nie.
Stad brak zrozumienia.
Pewien znany Forumowicz zapytal mnie kiedys, jak taki "pustak" (bodaj pierwszy) wejdzie na fale wysokosci 1m? Nie pamietam swojej odpowiedzi.
Wchodza tak, ze zajmuja cale pudlo.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 17:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Catz napisał(a):
o AC, nie o Mini.

Co to za różnica? Za chwilę ktoś spatuluje wizję Maestra z Komety Fun... ;)
Załącznik:
kometa fun.JPG
kometa fun.JPG [ 295.56 KiB | Przeglądane 8203 razy ]

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 17:11 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Widzisz, ja uwazam ze oceniajac jacht regatowy lub regatowo turystyczny , najwazniejszym kryterium sa wlasnie wyniki w regatach. Oczywiscie regaty sa rozne i dlatego, dla mnie, subiektywnie, najlepiej walory konstrukcji ocenia sie w regatach w ktorych jachty plyna roznymi kursami i przeliczane sa wg. ORC Int. Oczywiscie jachty o zblizonych parametrach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 17:32 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
A taki raczej zachowawczy bez jakiejs finezji w ksztaltach kadluba nowy J 99 tez sporo nagrod zdobyl i co ciekawe kilka jachtow tego typu kupionych przez zeglarzy kilku krajow swiadectwo ORC juz ma :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Mir napisał(a):
Co to za różnica?

Jest spora: Marian pisze o drugiej AC NZ, ty o pierwszej z kreska.
Pisze o Drugiej, ty o Mini D. Raison'a... Wielkie w tej materii widze pomieszanie, aczkolwiek nie wieksze, niz w tej:
M@rek napisał(a):
Widzisz, ja uwazam ze oceniajac jacht regatowy lub regatowo turystyczny , najwazniejszym kryterium sa wlasnie wyniki w regatach.

A turystyczny? Catz udal mi sie najlepiej i pewnie szkoda, tym bardziej ze przymiarki z regatowcami byly, ale w regatach jeszcze nie startowal.
Efektem bumeranga wracam znowu do tematu: nie potraficie wyjsc dalej niz wasze Formuly, regaty, ORC i rynek (dostepny...) jachtowy. I OK!
Co wam szkodzi wyobraznia i innowacyjnosc?
Nie, nie tylko Mariana. Takze tych od pustakow, AC75, Sun Ilestam? To tenorzy architekury jachtowej, szczegolnie regatowej.
ORC? Znam i pasjonuje sie regatami bez idiotyzmow. Wole byc pierwszy na mecie i umnasty po przeliczeniu, niz odwrotnie. Co jest tylko dygresja, bo pisze sie tu o koncepcjach, konceptach i pomyslach - nie o tym jak wyobrazasz sobie regaty idealne.
Teza: Formuly zawsze hamowaly postep i czesto prowadzily zeglarstwo w maliny.
Wasze sprawiedliwe* "certyfikaty" ORC (platne chyba?) raczej niczemu nie sprzyjaja.
Catz O Różnicach Walutowych
*biora pod uwage talent i inspiracje autora yachtu? Nie? Tylko pomiary? Cyfry?

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 20:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Catz napisał(a):
Pisze o Drugiej, ty o Mini D. Raison'a...

No tak, ale link do Raison'a podsunął MJS, znaczy pomieszanie musi być.
Fotę z Emiratami zapodał takowoż, jak i Ty szanowny Catzu wskazałeś na kolejnego Emirata do kreskowania...
Jak to mówią, w ineresie ruch musi być. Niekoniecznie zrozumiały dla wszystkich. ;)

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 20:22 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Umnasty?
Ty s uma soszł?
Tolko pierwyj.
Ty na Corsa smatri.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 20:36 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Catz napisał(a):
Wole byc pierwszy na mecie i umnasty po przeliczeniu, niz odwrotnie. Co jest tylko dygresja, bo pisze sie tu o koncepcjach, konceptach i pomyslach - nie o tym jak wyobrazasz sobie regaty idealne.
Teza: Formuly zawsze hamowaly postep i czesto prowadzily zeglarstwo w maliny.
Wasze sprawiedliwe* "certyfikaty" ORC (platne chyba?) raczej niczemu nie sprzyjaja.
Catz O Różnicach Walutowych
*biora pod uwage talent i inspiracje autora yachtu? Nie? Tylko pomiary? Cyfry?


Widzisz, ja z kolei uwazam ze takie podejscie powoduje powstawanie jednostkowych konstrukcji na konkretne warunki do niczego poza takim wyscigiem sie nie nadajace :)
Na naszym srodladowym podworku powstaly takie konstrukcje jak "AS Motors" potem "Santana" aktualnie rozbity "Tomahowk". Na Swiecie tez wiecej takich konstrukcji na pewne regaty powstalo i nic z tego dla normalnego zeglarza nie wynika. Z kolei dobre regatowe konstrukcje pod formule byly powielane w dziesiatkach egzemplarzy, uzupelniane w hotelowe wyposazenie i sluza zadowolonym armatorom do dzis. Moge z pamieci wymienic kilkadziesiat takich konstrukcji :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 20:51 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Powyższy post idealnie ilustruje różnicę podejścia.
Jacht pod formułę vs formuła dla jachtu.
Ten Catz ma rację.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 20:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
vaginal napisał(a):
Ten Catz ma rację.
A racja ma "catza".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 21:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Mir napisał(a):
Niekoniecznie zrozumiały dla wszystkich.

Nadal mam paskudny nawyk czytania od lewej do prawej i od gory do dolu. Co tam w Kosmosie?
vaginal napisał(a):
Umnasty?

Jaki umnasty?
vaginal napisał(a):
Ty na Corsa smatri.

Nie znam sie na facetach, ale patrzylem na jego potworne, bunkrowate lodki z obrzydliwa kabina pod formule i w srodku pewnie materace, poduszki, kuchnia i co tam jeszcze przepisy klasowe wymagaja i co nigdy do niczego sie nie przydaje, moze z wyjatkiem kontroli inspektorow...
Chromole takie konstrukcje, takie regaty, formuly i styl zycia.
M@rek napisał(a):
Widzisz, ja z kolei uwazam ze takie podejscie powoduje powstawanie jednostkowych konstrukcji na konkretne warunki do niczego poza takim wyscigiem sie nie nadajace

Widze. Nadal myslisz (nie tylko ty ) tylko regatowo i nie chcesz inaczej.
Moja teza o hamowaniu kolejny raz jest serdecznie olana.
Jachty sa nie tylko regatowe...
ORCtz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 21:10 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Widzisz, mam rowniez swich faworytow w konstrukcjach typowo turystycznych i wyprawowych. na kilku zeglowalem, znam wady i zalety. Dla kilkunastu znajomych pomoglem wybrac, znalesc i kupic jachty zgodnie z Ich potrzebami. Wszyscy sa zadowoleni :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 21:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
vaginal napisał(a):
Ten Catz ma rację.

Tamten tez.
Marian J. napisał(a):
A racja ma "catza".

Tak, mamy sztame.
Sztamtz Racjonalnie

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 21:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Cytuj:
Z kolei dobre regatowe konstrukcje pod formule byly powielane w dziesiatkach egzemplarzy, uzupelniane w hotelowe wyposazenie i sluza zadowolonym armatorom do dzis. Moge z pamieci wymienic kilkadziesiat takich konstrukcji :)

Tak faktycznie BYLO. Ale czy dalej jest?
Pamietsz M@rku nasza dyskusje gdzies sprzed prawie roku nt. przedstawionego przez Ciebie jachtu Bente 2? Zapowiadali m.in. starty w regatach, ale sam jacht mial byc fla "przecietnej rodziny". Niewieke znam "przecietniakow" ktorych na tego typu lodke byloby stac. Mnie nigdy nie bedzie.
A teoretycznie przynajmniej, lodka miala byc i nowoczesna (w sensie zastosowanych technologii); i nadajaca sie do regat, i do plywania rodzinnego..
No i ?!

Troche z innej strony:
Znacie WASZP?
http://www.waszp.com
Jeden z moich klubowych kolegow to ma.
Pierwszy raz, zobaczylysmy to "cos" nad woda, i zastanawialysmy sie co to moze byc. Nie Moth, bo te widzialydy wczesniej, ale wlasciwie co? Plynacy z nami wtedy kolega, powiedzial: "jakto, nie wiecie, to jest WASZP!!!!"
Fakt, nie wiedzialysmy.
Mialam potem okazje porozmawiac z wlascicielem, mlodym chlopakiem ktory powiedzisl nam, ze wlasciwie dopiero sie uczy tym plywac, ale troche startowal....etc.
Pisalam, ze lubie szybkie plywanie, a w konsekwecji powinno mi sie cos takiego podobac, prawda?! A tu...nic z tych rzeczy. Wyjatkowe paskudztwo. Co z tego ze szybkie... Tak wiem, to tylko subiektywne wrazenie. Ani nie mam ochoty probowac tym plywac ( nie dalabym rady, ale tu rozwazamy teorie) ani kupic.
A niby takie nowoczesne....
Nie wiem, czy obecne nowoczesne jachty, lub lodki regatowe faktycznie przeksztalcaja sie potem w te turystyczne. Moze jakies wybrane technologie tak. Ale to raczej wyjatek. Tak mi sie wydaje.

PRZEPRASZAM za litetowki. Koszmar z autokorect,ktorego nie sposob wylaczyc na stale po najnowszym "update" systemu.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 21:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
M@rek napisał(a):
Widzisz,

Jasne, ze widze.
Tutaj, à priori, jest (mialo byc...) o pomyslach, chocby szalonych. Nie o formulach, regatach, realiach, i cennych poradach.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 21:30 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
1
Catz napisał(a):
Jaki umnasty?
Catz napisał(a):
Wole byc pierwszy na mecie i umnasty po przeliczeniu, niz odwrotnie.

2
Catz napisał(a):
Teza: Formuly zawsze hamowaly postep i czesto prowadzily zeglarstwo w maliny.
Catz napisał(a):
Moja teza o hamowaniu kolejny raz jest serdecznie olana.

Wyprzedzasz czasy, dopiero wnuki docenią.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 21:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
vaginal napisał(a):
Wyprzedzasz czasy,

Moze i racja: zawsze tanczylem szybciej niz muzyka grala.
1 i 2 ?
Nie przegrzewaj koniunktury.
Catz O Ociepleniu Planetarnym

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 22:16 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
01_Anna napisał(a):
Cytuj:
Z kolei dobre regatowe konstrukcje pod formule byly powielane w dziesiatkach egzemplarzy, uzupelniane w hotelowe wyposazenie i sluza zadowolonym armatorom do dzis. Moge z pamieci wymienic kilkadziesiat takich konstrukcji :)

Tak faktycznie BYLO. Ale czy dalej jest?
Pamietsz M@rku nasza dyskusje gdzies sprzed prawie roku nt. przedstawionego przez Ciebie jachtu Bente 2? Zapowiadali m.in. starty w regatach, ale sam jacht mial byc fla "przecietnej rodziny". Niewieke znam "przecietniakow" ktorych na tego typu lodke byloby stac. Mnie nigdy nie bedzie.
A teoretycznie przynajmniej, lodka miala byc i nowoczesna (w sensie zastosowanych technologii); i nadajaca sie do regat, i do plywania rodzinnego..
No i ?!


Pamietamy chyba cos innego :) Bente 24 to lodka do regat klubowych raczej day sailer na potrzeby rynku niemieckiego zaprojektowana na podstawie oczekiwan potencjalnych klijentow. To sie sprawdzilo bo sprzedano ponad 100 egzemplazy i budowane sa kolejne. Idac za ciosem , na podobnym pomysle zaprojektowano i zbudowano Bente 39 a bedzie kolejna, posrednia Bente 28. Zadna z nich nie byla z zalozenia jachtem regatowym budowanym pod formule. Widac ze zeglarzom to odpowiada , przynajmniej tym , ktorzy kupuja :)



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: vaginal
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sty 2020, o 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Ta "duza" Bente miala nazwe wlasna "dwa". Sprawdz ;)
I w wywiadzie po niemiecku, konstruktor (? tego ne jestem pewna) w kazdym razie czlowiek ktory ja opisywal, mowil o startach ww regatach i zw. z tym wyposarzeniu regatowym tej lodki, m.in. zaglach etc. etc. Caly wywiad ( video) bylo na stronie jakiegos niemieckego czasopisma. A potem? Nie sledzilam tego na biezaco fakt, o startach w regatach nie slyszalam, a gdyby tak dobrze tej nowej konstrukcji poszlo, to napisaly by o tym portale zeglskie ktore znam. Moglam oczywiscie cos przeoczyc, ale nie sadze.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2020, o 10:42 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Tak sie sklada ze poznalem Christiana w stoczni, troche rozmawialismy i wiem jaka byla filozofia projektu. Obecnie jachty regatowe tej wielkosci wygladaja zupelnie inaczej . Gdyby jacht mial startowac w regatach to mialby swiadectwa ORC a takiego nie ma :) "Bente Two" to nazwa wlasna pierwszego egzemplarza typu Bente 39. Z ponad 100 mniejszych B 24 swiadectwo ma tylko 1 szt.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: vaginal
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2020, o 12:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Cytuj:
Gdyby jacht mial startowac w regatach to mialby swiadectwa ORC a takiego nie ma :) "Bente Two" to nazwa wlasna pierwszego egzemplarza typu Bente 39.


Na ORC swiat regatowy sie nie konczy.... MIeli swiadectwo IRC w zeszlym roku.
to byly dane:

Boat Name Sail No Cert No Issue Date Cert Year TCC Endorsed Dayboat Short Handed Non Spi TCC Crew DLR LH Beam Draft Headsails Series Date Age Date Racing Area SSS Base Value STIX AVS Category ValidCode

BENTE TWO GER7845 45694 19/02/2019 2019 1.111 1.092 10 151 11.9 4.05 2.55 Multiple 2018 2018


Jesli nie chcieliby startowac w regatach, to po co wyrabiali certyfikat IRC? Aha, to byl "zwykly" certyfikat, nie tzw. endorsed, ktory wymaga pomiarow/wazenia i kupy forsy. NIe pytaj mnie skad wiem....

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2020, o 12:55 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ale w naszej czesci Europy scigamy sie w ORC i w formulach lokalnych. niemcy w Yardsticku.
Swiadectwo IRC "zwykle" mozna sobie wygenerowac na podstawie wlasnych pomiarow jak ORC Club. Powazne regaty wymagaja pelnych pomiarow.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2020, o 13:15 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Moze przypomne bo to dosc ciekawe podejscie do budowy bussinesu jachtowego. Pierwsze Bente 24 zostalo zaprojektowane na podstawie wynikow ankiety rozpisanej wsrod zeglarzy zainteresowanych jachtem tej wielkosci. Z tego co mi wiadomo , ankieta byla dosc szczegolowa. Na tej podstawie zaprojektowano wlasnie taki a nie inny jacht ktory mocno rozni sie od naszych krajowych konstrukcji tej wielkosci. Jak sie domyslam roznice wynikaja wlasnie z inaczej rozlozonych akcentow klijenta niemieckiego i polskiego. Bente 24 ma oszczedne wnetrze , nie ma wysokosci stania ale za to dobrze zegluje.
Jak widac to podejscie zaowocowalo sukesem w tych trudnych dla branzy czasach o czym swiadcza zamowienia na kolejne B 24, B 39 i zapowiedz nowej B 28 https://www.benteyachts.com/en/28ben/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2020, o 13:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
M@rek napisał(a):
Ale w naszej czesci Europy scigamy sie w ORC i w formulach lokalnych. niemcy w Yardsticku.
Swiadectwo IRC "zwykle" mozna sobie wygenerowac na podstawie wlasnych pomiarow jak ORC Club. Powazne regaty wymagaja pelnych pomiarow.

Marku,
dokladnie o to samo mi chodzilo!!!
Dla tego wlasnie NIE rozumiem takiego podejscia, bo, z jednej strony wywiad* pt. Cytat:z pamieci, ale sadze ze przekazujacy doslownie tresc: 'bedziemy sie scigac...do scigania wyposazylismy te lodke", potem wyrobienie certyfikatu -ale bez niezaleznych pomiarow przez mierniczego (jesli chcieliby te lodke "promowac" jako regatowa, to az sie o to prosi, prawda?), no a na koniec...wlasnie nie wiadomo co dalej.
A ja jestem ciekawa. Glownie dla tego, ze zainteresowalo to moich klubowych kolegow tzn. wtedy kiedy o tym dyskutowalismy, pokazalam im to co o czym pisales. Zdjecia etc. no i teksty uczciwie przetlumaczylam.
I jakis czas pozniej, pytali mnie co dalej z ta lodka, czy startuje itd.
W internecie nic nie moglam znalezc, z jednym wyjatkiem: Hessen (? pisownia) regata. Ale zadnych szczegolow. Tyle wiem.
W sumie fajnie byloby sie dowiedziec cos wiecej, o tym, czy startowali faktycznie, i jesli tak, jak im poszlo.
Jesli cos wiecej wiesz to pieknie prosze o wiadomosc, przetlumacze, i przekaze!

*zawsze staram sie odnalezc zrodlo, ale tu niestety nie umiem. Tyle pamietam, ze wywiad byl po niemiecku, i na stronie (chyba?) czasopisma zeglarskiego.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2020, o 14:18 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Aniu od Christiana, ktory byl w stoczni kilka razy w czasie budowy i wodowania "Bente Two" wiem to co napisalem. Zalozeniem bylo budowania szybkich jachtow pod oczekiwania pewnej grupy zeglarzy. Zalozeniem nie bylo zbudowanie jachtu specjalnie do regat. Czy startowali,,nie wiem ale na pewno nie w powaznych regatach takich jak Mistrzostwa Niemiec , Kielerwoche itp. Po prostu gdyby mieli startowac , zrobiliby pomiar ORC Int. Zreszta na bodak 120 szt Bente 24 pomiar ma tylko jedna jednostka bo startuja glowie w regatach klubowych One Design.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 09:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
[Maar] Prośba o niedyskutowanie w tym watku o czymś innym niż racje, bo moderatorzy mają ciekawsze zajęcia niż przebijanie się przez 523 posty.
Dyskusję o (chyba) stoczniach - na prośbę Mariana przysłaną jako zgłoszenie (czyt. bez możliwości odpowiedzi, dopytania, etc.) wydzieliłem do wątku o stoczniach: viewtopic.php?f=5&t=31264

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2020, o 21:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Wątek zamaer, a tam sie dzieje. Wszędzie o tym piszę , wiec i tu by trzeba;
Imoki oraz klasa 40 mają ograniczenie szerokości dziobów, a mimo to "robią co mogą": niedawno w stoczni,
Załącznik:
MjAxOTExMGMzMTIxNTA2YmQ5NzlmY2JkZWZkNDQ1MmIzOWFjYWU.jpg
MjAxOTExMGMzMTIxNTA2YmQ5NzlmY2JkZWZkNDQ1MmIzOWFjYWU.jpg [ 18.67 KiB | Przeglądane 7518 razy ]

a tu już na wodzie:
Załącznik:
MjAyMDAyMDNlMzI5MWJkOThhYjkwMTEwYTk4M2NlMTYzNzlhYzU.jpg
MjAyMDAyMDNlMzI5MWJkOThhYjkwMTEwYTk4M2NlMTYzNzlhYzU.jpg [ 96.37 KiB | Przeglądane 7516 razy ]

i mój ulubiony temat porównań:
Załącznik:
Komentarz: Lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku.
Galway Blazer II .jpg
Galway Blazer II .jpg [ 42.46 KiB | Przeglądane 7518 razy ]


Pozdrawiam szerokodziobych,
bo wąskie rufy jeszcze trochę poczekają.


Catz napisał(a):
I jednak wypada przyznac, ze i wkleslodzioby i pustaki pojawiaja sie coraz czesciej i w czubie. Byc moze dzieki postepowi nauki, narzedzi informatycznych, symulatorow i wyobrazni?
Catz

Albo może dzięki tym kilku* co potrafili przełamać schematy i bałwochwalstwo?

MJS

* Z imienia znam jednego: Raison sie zwie. ;)

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2020, o 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Marian Strzelecki napisał(a):
Albo może dzięki tym kilku* co potrafili przełamać schematy i bałwochwalstwo?

Jasne, ale tego bez wyobrazni dokonac sie nie da.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lut 2020, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13705
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Catz napisał(a):
Marian Strzelecki napisał(a):
Albo może dzięki tym kilku* co potrafili przełamać schematy i bałwochwalstwo?

Jasne, ale tego bez wyobrazni dokonac sie nie da.
Catz

Jasne, ale tego bez pewnej dozy charakteru bulteriera też się nie da.



MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lut 2020, o 23:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Nowości w Dusseldorfie pokazał Jachting na filmie, gdzie w 1:45 minucie słychać rzeczy niebywałe, oto nowa Bavaria C42 ma... poszerzony dziób! Na razie u góry, żeby nie drażnić odbiorców supernowościami, łagodnie i powoli... ale zdecydowanie z powodu konieczności zwiększenia wyporności na dziobie, celem lepszej stabilności i płynności w żegludze.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL