Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 26 kwi 2024, o 03:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lip 2008, o 12:24 

Dołączył(a): 30 maja 2005, o 20:52
Posty: 714
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy, MIŻ
Tekst ze strony producenta

Cytuj:
Dane techniczne:
Długość całkowita: 7,30m
Szerokość: 2,74m
Wysokość w kabinie: 1,80m
Zanurzenie: 0,34/1,45m
Pow. żagli: 29m2(fok+grot)

W dzisiejszych czasach wyprodukowanie jachtu staje się coraz droższe, a klient oczekuje jachtów coraz większych i wygodniejszych, za które nie chce znacznie więcej płacić. Laguna to nowoczesna jednostka turystyczna, w której położono nacisk na bezpieczeństwo, wygodę, łatwość obsługi oraz koszty produkcji. Podczas budowy Laguny wykorzystano 25-cio letnie doświadczenie wykonawcze stoczni i regatowe projektanta. Zrealizowano też wiele cennych uwag właścicieli największych firm czarterowych w Polsce.

Głównym źródłem oszczędności są tu same wymiary jachtu, w którego wnętrzu został zrealizowany program hotelowy z większych jednostek. Nowoczesna bryła szerokiego kadłuba z prawie pionowym dziobem i pękatymi burtami pozwoliła wygospodarować we wnętrzu wystarczająco dużo miejsca nawet dla 6-7 osób. Znajdzie się tam obszerny przedział sanitarny, kambuz z kuchenką i zlewem oraz stół umożliwiający wspólne spożycie posiłku całej załodze. Wysokość we wnętrzu (ok. 183 cm) z pewnością zadowoli wielu żeglarzy. Rekordową wysokość (min. 60 cm) uzyskano nad poprzeczną koją nad kokpitem, na której wyśpi się nawet dwu-metrowy żeglarz. Obszerne jaskółki, schowki za oparciami i bakisty pod kojami pozwolą na zaształowanie rzeczy osobistych nawet licznej rodziny. Lagunę będzie się dało prowadzić pod pełnymi żaglami przy silniejszym wietrze i niewiele będzie miejsc na Mazurach, w których nie dobije do brzegu. Połączenie kształtów kadłuba i masy balastu w dnie gwarantuje, że Laguna spełni bardzo rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa. Szczególny nacisk położono na łatwość prowadzenia jednostki w trudnych warunkach i ciasnych manewrach. Zapewni to odpowiednie umiejscowienie środka wyporu, położenie balastu oraz wyjątkowo duże płetwy. Plażowy pokład z pewnością zostanie doceniony przez płeć piękną, a częściowo otwarta rufa i trap na dziobie będą ułatwiały kontakt z lądem. Na rufie znajdują się bakisty i obszerny achterpik, który opcjonalnie może być przerobiony na studzienkę silnika. Dla żeglarzy preferujących silnik zaburtowy przewidziane jest specjalnie przetłoczenie pod pantograf i stopień dla stopy "operatora".

Osprzęt i takielunek to kolejne źródło oszczędności. Na niezbyt wysokim maszcie postawiono umiarkowanej wielkości żagle. Dzięki właściwym proporcjom i profesjonalnemu wykonaniu będą wystarczającym napędem dla szybkiego i nowoczesnego kadłuba. Niski maszt to także wygoda podczas częstego kładzenia i stawiania mazurskim szlaku. Wszystkie liny łącznie z kotwiczną będą sprowadzone dla wygody do kokpitu. W kokpicie znajdziemy specjalne gniazdo na rozkładany stolik portowy i ewentualny barek. Roler na sztywnym sztagu, Lazy Jack i patent do kładzenia masztu podkreślają rodzinny charakter jednostki.

Laguna w swojej klasie jest z pewnością mistrzem komfortu oraz bezpieczeństwa.


A co Wy sądzicie o Lagunie 730?


Załączniki:
Komentarz: Jacht Laguna 730
laguna730.jpg
laguna730.jpg [ 75.3 KiB | Przeglądane 3633 razy ]

_________________
Nexo Yachts - moja praca, moja pasja.
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, o 02:18 

Dołączył(a): 28 maja 2009, o 02:06
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Pytanie padło dość dawno i nic... Widziałem na www.czartermazury.pl w rankingu jacht ten na wysokim 3 miejscu, Chciałbym się dowiedzieć od ludzi którzy doświadczyli tego sprzętu opini o nim.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, o 11:29 

Dołączył(a): 10 sty 2006, o 16:15
Posty: 1155
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 46
seemann napisał(a):
Pytanie padło dość dawno i nic... Widziałem na www.czartermazury.pl w rankingu jacht ten na wysokim 3 miejscu, Chciałbym się dowiedzieć od ludzi którzy doświadczyli tego sprzętu opini o nim.

Z opinii na mazurskim Forum wynika jednoznacznie, że to klasyczne mazuranckie koromysło, nadające się do różnych rzeczy z imprezowniem w licznym gronie na czele, ale zdecydowanie nie do żeglowania :evil: Zresztą po wnikliwym przeczytaniu wyżej zamieszczonego opisu trudno się temu dziwić.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, o 14:42 

Dołączył(a): 4 lip 2007, o 18:30
Posty: 317
Lokalizacja: Świdnik
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Ja tam lagunkę sobie chwalę i wcale nie jest aż takim koromysłem - zależy ile ma żagla! Co prawda mc' cafe jest lepsze, ale laguna ma na prawdę wielu zwolenników, którzy całkiem nieźle sobie na nich radzą ;)

_________________
www.ycpl.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2009, o 17:41 

Dołączył(a): 30 maja 2005, o 20:52
Posty: 714
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy, MIŻ
UWAGA! Na forum dzielimy się własnymi opiniami.

Temat to Laguna 730, każdy offtopic będzie karany ostrzeżeniami.


Ja tylko dodam od siebie, że Laguna nie posiada płaskiego dna. Nie wiem w którym miejscu autor postu je znalazł.

Moja (z pewnością) subiektywna opinia jest taka, że Laguna jest bardzo fajnym nautycznie jachtem. Wysoka wolna burta wcale nie sprawia problemów ani podczas pływania pod żaglami, ani w portach (pływamy w dwie osoby, z czego jedna początkująca). Jacht pływa ostro, dobry sternik jest w stanie z Laguny wycisnąć na prawdę dużo.

Inna sprawa, że jacht jest bardzo wygodny, pojemny, więc można powiedzieć że też jest "imprezowy" :)

_________________
Nexo Yachts - moja praca, moja pasja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 167 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL