Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 18:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2017, o 17:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2017, o 21:44
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Cześć, interesuje mnie jacht Karfi - widziałem kilka ogłoszeń (np. viewtopic.php?f=1&t=13813), właściciel próbuje go sprzedać od paru lat. W związku z tym chciałem spytać byłych załogantów o wrażenia - jak się nim pływa, co się im w nim podobało, co nie, wymogi opieki nad nim (przypuszczam, że są nieco bardziej rygorystyczne jako że to nie jest laminat) itd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2017, o 19:02 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Pomagalem Andrzejowi w reanimacji "Karfiego " po kilkunastoletnim postoju w roznych warunkach. Prowadzilem w TSR 2007. To moim zdaniem najlepiej zbudowany Taurus bo Jurek Siudy pracujac w stoczni budowal go dla siebie. Kadlub byl w znakomitym stanie, na pokladzie wymienilismy jedynie kiklanascie planek tekowych. Andrzej wymienil silnik na nowy i rowniez maszt z takielunkiem. Lodka w Jego rekach zrobila kilkanascie tysiecy Mm bezawaryjnie. Oczywiscie nie wiem jaki jest aktualny stan ale dla mnie to znakomity jacht, szybki i dzielny w dobrych rekach. Jak kazdy drewniany jacht wymaga starannej opieki .Wnetrze tez nie przystaje do obecnych wymagan choc kiedys bylo szczytem wygody i luksusu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lut 2017, o 13:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2017, o 21:44
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Poczytałem o historii tego jachtu i muszę przyznać, że robi wrażenie, zwłaszcza, że nie jest to jednostka pierwszej świeżości (nie licząc wyremontowanych elementów rzecz jasna). Co masz na myśli pisząc, że nie przystaje do obecnych wymagań? Myślę tu o zastosowaniu raczej rekreacyjnym (oczywiście morskim, wypuszczanie się z nim na Mazury to profanacja :) )



Za ten post autor Cyklopentadien otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lut 2017, o 14:05 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
Cyklopentadien napisał(a):
Co masz na myśli pisząc, że nie przystaje do obecnych wymagań?
Myślę tu o zastosowaniu raczej rekreacyjnym (oczywiście morskim, wypuszczanie się z nim na Mazury to profanacja :)
Zbraknie trzech hundek podwójnych, a zamykanych, gwoli chędożeń zbiorczych. :-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 lut 2017, o 21:10 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Cyklopentadien napisał(a):
Poczytałem o historii tego jachtu i muszę przyznać, że robi wrażenie, zwłaszcza, że nie jest to jednostka pierwszej świeżości (nie licząc wyremontowanych elementów rzecz jasna). Co masz na myśli pisząc, że nie przystaje do obecnych wymagań? Myślę tu o zastosowaniu raczej rekreacyjnym (oczywiście morskim, wypuszczanie się z nim na Mazury to profanacja :) )


Aktualnie budowane jachty tej wielkosci maja zupelnie inna zabudowe wnetrza . Zamykane 2 osobowe kabiny i duze lazienki w wc, umywalka, czesto prysznicem i miejscem na sztormiaki. Na Mazury raczej sie nie wybierzesz bo ma prawie 2 m zanurzenia.Do tego typowy IOR owski takielunek z malym grotem i duza genua.
Do tego baksztagi. Gdybys sie zdecydowal (a moim zdaniem warto) to chetnie doradze i pokaze co i jak :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2022, o 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2018, o 10:11
Posty: 100
Lokalizacja: Hamburg / Borówiec, gmina Kórnik
Podziękował : 63
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Hej, ktoś wie, jakie dalsze losy jachtu "Karfi"?
Płynąłem nim raz. Sierpień 1977. Byłem studentem Instytutu Okrętowego w Gd. i miałem praktykę w Stoczni Jachtowej w Szczecinie. Wielki Świat - Tu Jerzy Siudy, tam "Kuba" Jaworski, a ja sobie z nimi siedzę.
Szefem był Czesław (zginął trzy lata później, zimą na Północnym Atlantyku). Czesław prowadził wtedy "Karfi" i zabrał mnie na morski trening ze swoją załogą. Pływałem wcześniej regatowo w QT, ale to było zupełnie inne doświadczenie. Fantastyczna łódka. Miałem cykora, jak chłopaki postawili duży spinaker przy silnym wietrze, ale mam nadzieję, że nie było widać.
Później pływałem na dwóch innych Taurusach, ale to nie było to. Bardzo bym się ucieszył, gdyby "Karfi" nadal pływał - wspaniała łódka!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2022, o 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
Poczytaj tu:
viewtopic.php?f=1&t=25243&p=439042&hilit=Karfi#p439042

i tu:
https://www.sailforum.pl/viewtopic.php?p=488891#488891

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowanie od: kohoutek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2022, o 20:08 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Andrzej sprzedal "Karfiego" pare lat temu Polakowi mieszkajacemu na Kanarach. ten ostatni w ub.r. probowal go sprzedac bo covid itd. Jacht stal na ladzie, nieprzykryty i poklad ciekl w czasie deszczow. Ostatnie ogloszenie ( nie wiem czy aktualne)

http://www.jacht-market.com.pl/adv/show ... 14235.html

Gdyby znalazl sie zamozny armator ktory chcialby jacht trzymac w Szczecinie to chetnie pomoge w organizacji remontu itp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2022, o 20:11 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8829
Podziękował : 3987
Otrzymał podziękowań: 1917
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Tak przy okazji, "karfi" to jacht na ktorym kolejni kapitanowie zdobyli najwieksza ilosc tytylow Mistrza Polski w zeglarstwie morskim . Moim zdaniem powinien zostac plywajacym zabytkiem otoczonym pieczolowita opieka. Podobnie jak plywajacy pod łotewska bandera "Spaniek II"



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: kohoutek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2022, o 20:43 

Dołączył(a): 29 sty 2012, o 08:55
Posty: 263
Podziękował : 335
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Widziałem go tydzień temu Jacht stoi na wodzie w Gran Tarajal. Ktoś na nim mieszka.

Pozdrawiam
Robert Rzepecki



Za ten post autor robertrze otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 179 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL