Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 11:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 09:06 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Miałem rację że forumowicze odznaczają się bystrością. Byłem ciekaw czy ktoś podsunie temat Prezydenta.
Co do budżetu.
-Pisałem że chciałbym kupić jacht w okolicach 40tyś.
-Nie mam wybranej konkretnej łodzi. nie chciał bym większej niż 7.2 szerszej niż 2.5m i cięższej niż 1.5t.4+2(4 os komfortowo +dwie jako tako)
-ponad 2006r
Jeśli się uda kupić za 30tyś (w co wątpie) w miarę przyzwoitą łódkę nie zjechaną to będę szczęśliwy
Jeśli trzeba będzie wydać 50tyś ale jacht będzie wart swej ceny to też przeżyje

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

...Kpt jacht., kpt mot., mech. statkowy. Szacunek. Czuje się jak płotka przy wielorybie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 09:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy tak dla przypomnienia.

Umowa a konkretnie jej zapisy.

My jesteśmy rozgorączkowani zakupem a do tego trzeba podejść na spokojnie i dlatego m.in. należy pojechać z kimś zaprzyjaźnionym.

Trzeba bardzo dokładnie przemyśleć zapisy kontraktu - spisać bardzo dokładnie do czego i kiedy każda ze stron się zobowiązuje, żeby potem nie było "a ja myślałem..."

Jak będziecie już spisywać kontrakt zakupu i przekazania to musisz w nim ująć dokładnie wszystko - stan przekazywanej jednostki, jej wyposażenie, sposób przekazania a jeżeli w grę wchodzi jeszcze temat zaliczki i późniejszego odbioru to kontrakt musi naprawdę dokładnie to wszystko precyzować.

Z doświadczeń ostatniego mego zakupu a konkretnie wymiany jachtu - jak już było wszystko (teoretycznie) uzgodnione to następne pół dnia negocjowaliśmy z Niemcem zapisy kontraktu.

Kupowałem od pośrednika, który miał przygotowany wzór kontraktu i chciał abym podpisał taki właśnie.

A ja człowiekowi pierwotny jego kontrakt wywróciłem do góry nogami i po paru godzinach negocjacji - po przerwie na obiad i kawę - podpisaliśmy nowy, wspólnie uzgodniony kontrakt z całkiem innymi zapisami niż pierwotny.

I jak się potem okazało - bardzo byłem na tym manewrze wygrany.

Także sam przedmiot transakcji to jedno a formalności to drugie.

A jak będziesz podpisywał umowę kupna sprzedaży na polskim rynku to nie zapomnij konkretnego zapisu która strona opłaca podatek PCC.

Bo z zapisów prawa to nie jest sprecyzowane - przyjęło się zwyczajowo, że PCC opłaca kupujący, ale zapis konkretnej umowy może przecież stanowić inaczej...

A skarbowy wymagać będzie PCC od obu stron nie zależnie od zapisów w umowie dlatego o taki konkretny zapis warto zadbać bo 2 % piechotą nie biega.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kaka84 napisał(a):
...Kpt jacht., kpt mot., mech. statkowy. Szacunek. Czuje się jak płotka przy wielorybie


Przesadzasz - kwestia stażu i mil :D

Ale dziekuję :D

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Ostatnio edytowano 12 sty 2018, o 09:47 przez bury_kocur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 09:36 

Dołączył(a): 26 sie 2013, o 13:54
Posty: 137
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 53
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
bury_kocur napisał(a):
Emill`76 napisał(a):
A pewnie, że odrobina asekuranctwa nie zaszkodzi


Popatrz Emilu - tak naszemu nowemu Koledze piszemy, i piszemy i tak przyszła mi do głowy myśl, ile to rzeczy człowiek musi brać pod uwagę przy takim zakupie ...

A na codzień się człek nad tym nie zastanawia nawet ...


Miałem to szczęście w sumie 2x b. dobrze jacht kupić , od niezwykle porządnych ludzi - to później skłania do wielu refleksji ;) Pierwszy z nich to był Spark 550 ... kupiony od 1 właściciela w 2014 r . Ten poprzedni właściciel , zakupił licencję i projekt od Pana Skrzata i rozpoczął własnoręczną budowę w roku 1987 ( oryginał otrzymałem - odręcznie wypisana ) a skończył w 1992r. Na tym jachcie w sumie od małego wychowało się 2 jego synów - obecnie dorosłe chłopy . Stacjonował parę lat w Krynicy Morskiej ale też na Helu , w tym 2 razy tą małą mieczówką zaliczył rejs Kołobrzeg - Bornholm. Chyba pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja, że zaproponowaną cenę zaakceptowałem bez negocjacji . Wydawała mi się po prostu bardzo uczciwa a jacht jak na swoje lata był bardzo zadbany . Gdy przyszło już do przekazania jachtu , poprzedni właściciel przyjechał z jednym z synów ... Gdy zapiałem już przyczepę z jachtem na hak , nie kryli smutku ...jakby przyjaciela na zawsze żegnali .

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kaka84 napisał(a):
Miałem rację że forumowicze odznaczają się bystrością. Byłem ciekaw czy ktoś podsunie temat Prezydenta.


Pamiętaj, że armatorskich jachtów , konkretnego modelu - na rynku wtórnym jest bardzo nie wiele.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 09:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Kaka84 napisał(a):
cięższej niż 1.5t


Będziesz ją woził, że tak to akcentujesz ?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Emill`76 napisał(a):
Pamiętaj, że armatorskich jachtów , konkretnego modelu - na rynku wtórnym jest bardzo nie wiele.



I dlatego tak trzymają cenę a jak jeszcze egzemplarz naprawdę zadbany to może kosztować duuuuużo więcej niż wymieniona przeze mnie różnica 100 % od jachtu czarterowego.

Emill`76 napisał(a):
Gdy zapiałem już przyczepę z jachtem na hak , nie kryli smutku ...jakby przyjaciela na zawsze żegnali .


Miałeś farta - pogratulować, ale takie sytuacje w dzisiejszych czasach to już rzadkość.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 09:47 

Dołączył(a): 26 sie 2013, o 13:54
Posty: 137
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 53
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
bury_kocur napisał(a):
A jak będziesz podpisywał umowę kupna sprzedaży na polskim rynku to nie zapomnij konkretnego zapisu która strona opłaca podatek PCC.

Bo z zapisów prawa to nie jest sprecyzowane - przyjęło się zwyczajowo, że PCC opłaca kupujący, ale zapis konkretnej umowy może przecież stanowić inaczej...


Kocurze, przepisy skarbowe jednoznacznie stanowią że obowiązek uiszczenia PCC , leży po stronie Kupującego . Nie jest napisane , że może to uczynić Sprzedający i szczerze mówiąc nie słyszałem o takich praktykach

bury_kocur napisał(a):
A skarbowy wymagać będzie PCC od obu stron nie zależnie od zapisów w umowie dlatego o taki konkretny zapis warto zadbać bo 2 % piechotą nie biega.


Na jakiej podstawie prawnej może wymagać PCC od Sprzedającego ?

I inny temat :

...i skąd uzyska informacje o transakcji , aby skontrolować , czy należyty podatek został odprowadzony ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 09:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Emill`76 napisał(a):
Kocurze, przepisy skarbowe jednoznacznie stanowią że obowiązek uiszczenia PCC , leży po stronie Kupującego


No patrzaj Pan - to coś się zmieniło...

Fakt, że bardzo dawno nic nie kupowałem w PL wymagającego opłacenia PCC, ale pomiętam, że kiedyś w skarbowym powiedziano mi dokładnie to co napisałem.

Także dzięki za sprostowanie - człek się cały czas uczy.

PS. Jak już napisałem Emilu powyższe to przypomniałem sobie, że onegdaj widniał jeszcze we wszystkich wzorach umów kupna sprzedaży - np. kolportowanych na auto giełdach - stosowny paragraf o treści "Podatek PCC od niniejszej transakcji opłaca kupujący"

Skąś się taki zapis w tych wzorach umów znalazł...

Jakby w przepisach stało jednoznacznie, że opłaca go kupujący to nie byłoby potrzeby zapisu tego zamieszczać na umowie.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Ostatnio edytowano 12 sty 2018, o 10:02 przez bury_kocur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 10:01 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Ten "prezydencki jacht" jest dla mnie za drogi i wątpię czy będą chcieli opuścić 25%, ale czy któryś z kolegów oglądał go na żywo może ten co szukał Tesa dla kolegi.
Jeśli wam to nie przeszkadza dalej będę wrzucał tu zdjęcia jak coś mnie zainteresuje. Idąc za waszą radą skupie swoje siły na wrzesień październik. Na mazurach 7-8 września są targi i giełda. "Zatrudnię" szkutnika na jeden dzień i będziemy szukać


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 10:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Kaka84 napisał(a):
Jeśli wam to nie przeszkadza dalej będę wrzucał tu zdjęcia jak coś mnie zainteresuje.


Nie przeszkadza ale zamieszczaj także jakieś opisy jachtu + cenę.

Kaka84 napisał(a):
skupie swoje siły na wrzesień październik. Na mazurach 7-8 września są targi i giełda. "Zatrudnię" szkutnika na jeden dzień i będziemy szukać


I to jest dobra opcja.

Powodzenia zatem :D

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 10:14 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
"Będziesz ją woził, że tak to akcentujesz ?"
Mieszkam niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego(20km) w domu jednorodzinnym z garażem ocieplanym na 2 samochody. Nie wiem czy będę ją woził ale chciałbym mieć możliwość.
Zalew to nie Mamry. Pływałem we wrześniu cobrą 33 przy silnym wietrze (co najmniej 4B) to bym ten zalew w 5 min przefrunął;)

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

jeszcze dwa zdjęcia że tak powiem prezydenckiego tesa rok produkcji 2004. Prosiłem o zdjęcia z tego roku


Załączniki:
received_1878086392219296.jpeg.jpg
received_1878086392219296.jpeg.jpg [ 277.4 KiB | Przeglądane 3811 razy ]
received_1878086265552642.jpeg.jpg
received_1878086265552642.jpeg.jpg [ 359.22 KiB | Przeglądane 3811 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 10:36 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Nie chce mi się wyjmować zdjęć z ogłoszenie czy mogę tu umieścić link bezpośrednio do aukcji?

Jacht żaglowy Tes 678 BT 2006r.z przyczepą podłodziową
Jacht Tes 678BTto świetny jacht rodzinny funkcjonalny i bezpieczny.Wymiary jachtu:dług.678cmxszer.250cmxzan.35/140cm.Wysokość w kabinie 175cm.Silnik Mercury 4KM Przyczepa dwuosiowa Tramp Trail 2000JH 2008r. Wyposażenie jachtu:Roler foka,Lazy Jack,Kotwica.Kamizelki ratunkowe 5szt.,Pagaje 2szt.,Akumulator,Butla gazowa,Toaleta chemiczna,Gaśnica,Apteczka,Komplet naczyń oraz wiele innych rzeczy.
jest na olxie


Ostatnio edytowano 12 sty 2018, o 10:54 przez Kaka84, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 10:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Kaka84 napisał(a):
dwa zdjęcia że tak powiem prezydenckiego tesa


I taką łódkę opłaca się kupić - nawet lekko przepłacić się opłaca.

Bo za czas jakiś okazać się może, że już jej historia - i osoba P.Komorowskiego - podwyższa jej wartość bardzo.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kaka84 napisał(a):
czy mogę tu umieścić link bezpośrednio do aukcji?


Przecież to Twój wątek...

A tak z ciekawości - masz prawo jazdy B+E ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 10:53 

Dołączył(a): 26 sie 2013, o 13:54
Posty: 137
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 53
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
Kaka84 napisał(a):
Idąc za waszą radą skupie swoje siły na wrzesień październik. Na mazurach 7-8 września są targi i giełda. "Zatrudnię" szkutnika na jeden dzień i będziemy szukać


Nie odpuszczaj i szukaj "swojego" jachtu non stop . Pamiętaj jednak, że "okazja" w kontekście zakupu zadbanego jachtu armatorskiego nie musi / nie jest tożsama z super ceną . Okazją jest trafić zadbany jacht armatorski poszukiwanego typu - w rozsądnej cenie rynkowej. Podaż takowych jest naprawdę nie wielka .....
Ważne aby był to też z Twojej strony świadomy zakup . Swój pierwszy jacht , kupiłem trochę mało świadomie - wiedząc jedynie , że chcę dużo i często żeglować ;) Kupiłem więc Sparka - łódkę stosunkowo małą , i tanią ... na której przez 2 intensywne sezony nabierałem też doświadczenia żeglarskiego. Po tych 2 sezonach , w których miałem okazję również testować inne , większe jachty , zaczął rysować się w mojej głowie ten mój przyszły "optymalny" . W którym będę mógł również w odpowiednich warunkach spędzać urlopy z rodziną ( żona i córka ) itp i który oczywiście również da radochę z żeglowania. Poszukiwałem więc jachtu minimum 24 ft z ogrzewaniem , oczywiście armatorskiego w nienagannym stanie. Trafiła się "okazja" i 2 lata temu kupiłem Antilę 24 , która doskonale spełniła i spełnia nasze oczekiwania.
Czyli przede wszystkim musisz wiedzieć , czego oczekujesz ....a dalej na chłodno ołówek w rękę i kalkulacja. Pamiętaj, że z pozoru tańszy jacht , który będziesz stopniowo doposażał w ramach własnych potrzeb, może wyjść znacznie drożej niż taki który kupisz już "na gotowo" z tym wyposażeniem. Wiele elementów należy brać pod uwagę i kalkulować . O różnicach w klasie osprzętu czy jakości żagli chyba nie muszę pisać .... a wszystko co "marine" jest naprawdę cholernie drogie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 11:02 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
na niektórych forach nie pozwalają wklejać linków
https://www.olx.pl/oferta/jacht-zaglowy ... rge4P.html

nie mam B+E
tylko A,B
patent żeglarski i motorowodny.
Ale nie widzę problemu żeby sobie E zrobić. Jeżdżę z lekka przyczepką jednoosiową mam do dyspozycji vitarę 94 4x4 na ramie. Ona potrafi dużo pociągnąć. Chociaż na codzień jeżdżę Dacią Duster 2014r i bardzo sobie chwalę:D offtop trochę


Załączniki:
a.jpg
a.jpg [ 292.16 KiB | Przeglądane 3799 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 11:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Kaka84 napisał(a):
których forach nie pozwalają wklejać linków
https://www.olx.pl/oferta/jacht-zaglowy ... rge4P.html


Ten wygląda na wart zainteresowania.

Zadzwoń, popytaj, poproś o szczegóły takie jak pisali poprzednicy, poproś o więcej dokładnych zdjęć w tym zdjęcia dna po umyciu jachtu itd

Inaczej sie nie da...
Emill`76 napisał(a):
Pamiętaj, że z pozoru tańszy jacht , który będziesz stopniowo doposażał w ramach własnych potrzeb, może wyjść znacznie drożej niż taki który kupisz już "na gotowo" z tym wyposażeniem.


Widzę, że mamy podobne spostrzeżenia.

Emill`76 napisał(a):
a wszystko co "marine" jest naprawdę cholernie drogie.


Dlatego wiele rzeczy do jachtów warto szukać w sklepach campingowych - np:

http://www.go-market.pl/
https://www.reimo.com/pl/
https://sklep.kampi.pl/

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Teraz masz jeszcze dobry czas - ale to juz ostatni dzwonek - na szukanie jachtu na ten sezon.

Celujesz w tych co chcą sprzedać a nie sprzedali jeszcze po sezonie 2017.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 11:48 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
bury_kocur napisał(a):
Zadzwoń, popytaj, poproś o szczegóły takie jak pisali poprzednicy, poproś o więcej dokładnych zdjęć w tym zdjęcia dna po umyciu jachtu itd

tak właśnie zrobiłem czekam na odpowiedz i zdjecia dna:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 13:21 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Zdjęć w wiekszej rozdzielczosci nie będzie jacht sprzedany


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 13:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
bury_kocur napisał(a):
i tu rzucasz kwotę o 30 % tańszą...

Coś jest tańsze lub droższe. Kwota, cena jest tylko wyższa lub niższa. I wężykiem, wężykiem...tak ze trzy linijki ;) .
PS
Poza tym, przekaz treści niezbędnych do zakupu bez wpadki rewelacyjna. Oby kolega chciał skorzystać, bo jak wiadomo, podczas poszukiwań, człowiek myśli że jest już mądry, a tu pach...przytrafia się okazja...i wszystkie rady w łeb biorą.
Emill`76 - niech Ci słowa Włodka brzmią w głowie jak mantra przy każdym wyjeździe.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 15:29 

Dołączył(a): 26 sie 2013, o 13:54
Posty: 137
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 53
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
Ognisty Szkwał napisał(a):
Emill`76 - niech Ci słowa Włodka brzmią w głowie jak mantra przy każdym wyjeździe.


Mógłbyś rozwinąć ? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 17:24 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Ja tez za bardzo nie zrozumialem.
Moze polecicie mi jeszcze jakies lodki zblizone do sasanka 660 tes 678ktore mozna kupic w okolicach 40tys.
Bo na antile 24 mazusa24 to moze byc za malo a ca jest nie tak z viva 700?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 18:44 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1272
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 328
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Antil 24 za 40 tysi nie Kupisz jeszcze. Antile 22 też raczej trochę drożej. W maju poszła luksusowa A22 za 55 tys po kilku dniach. Vivy 700 to były kiedyś znakomite jachty, ponad 10 letnie warto oglądać. Nowsze są obarczone dużym ryzykiem bo zmienił się producent. Firma z Giżycka \ukarana za oszustwa\ sprzedawała skorupy cieniutkie. Ktoś z tego zrobił jachty i są gdzieś na runku. Obecnie kolejny producent robi Vivy w Giżycku, opinii nie znam.

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 12 sty 2018, o 18:48 

Dołączył(a): 26 sie 2013, o 13:54
Posty: 137
Podziękował : 29
Otrzymał podziękowań: 53
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz Jachtowy
Kaka84 napisał(a):
Ja tez za bardzo nie zrozumialem.
Moze polecicie mi jeszcze jakies lodki zblizone do sasanka 660 tes 678ktore mozna kupic w okolicach 40tys.
Bo na antile 24 mazusa24 to moze byc za malo a ca jest nie tak z viva 700?


Możesz jeszcze zapolować na :

- Phobos 24
- Focus 690
- Corvette 650

Warto też ewentualnie rozważyć Tango 730 - trudno trafić zadbany egzemplarz, ale konstrukcja doskonała nautycznie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 13 sty 2018, o 17:26 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Corvette 650 nie wiem czy jest aktualne napisalem czekam na odp co sadzicie?
https://sprzedajemy.pl/jacht-corvette-6 ... nr53686660 moze ktos zna


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 13 sty 2018, o 17:48 

Dołączył(a): 11 sty 2018, o 17:22
Posty: 53
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Jacht Sasanka Mazurek 650 nigdy czegoś takiego na żywo nie widziałem Czy wart jest uwagi. Dzisiaj się pojawiło takie ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/jacht-zaglowy ... 8b4c5a4c29


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Sportina682
PostNapisane: 13 sty 2018, o 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Kaka84 napisał(a):
co sadzicie?

Kaka84 napisał(a):
Czy wart jest uwagi


W przypadku jachtów śródlądowych to ja Ci mogę Kolego pomóc tylko w ewentualnej ocenie stanu technicznego takiej jednostki, bo na nautyce obecnych jachtów śródlądowych to ja się nie nie znam.

Oba wyglądają na zadbane jachty z rynku prywatnego i to jest ich plus.

Ale w kwestii oceny nautyki to niechaj ktoś pływający na takich jachtach Ci o nich opowie - wtedy przemyśl temat i zwróć się do kogoś mającego o takich jednostkach pojęcie niech Ci pomoże w ocenie, który z nich ile jest wart.

Potem bez oceny Twojej (i kogoś znającego temat) na miejscu się nie obejdzie.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mir i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL