Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 03:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sty 2020, o 20:43 

Dołączył(a): 1 lut 2019, o 10:32
Posty: 37
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: jakieś są
bury_kocur napisał(a):
marekb napisał(a):
może zakończyć wojną domową o skali znacznie większej niż konflikt na linii USA - Iran...


To nie jest dobre porównanie - ten generał nie wyszedł na tym dobrze ... :-(


No i ja w takim przypadku też mogę skończyć jak ten generał... tylko o mnie w telewizji nie będą tyle gadali :rotfl:

01_Anna napisał(a):
Scampi, jest bardziej z zacięciem regatowym, Albin Ballad mniej.

P.S. męża (żonę) należy utrzymywać w błogiej nieświadomości...przynajmniej ja tak robię... harmonia i szczęście rodzinne zapewnione... :mrgreen:


Czy można coś na temat walorów regatowych? Czy mam rozumieć, że Scampi jest łódką szybszą i mniej wygodną ? Czy komfort jest taki sam, a Scampi szybszy i dlatego polecacie bardziej tę konstrukcję? Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to wiem o czym mówisz i niektóre wydatki lepiej aby pozostały przemilczane :mrgreen: Jednak różnica 30 tys. zł w zakupie "udki" będzie ciężka do zakamuflowana i żadna kreatywna księgowość w tym przypadku nie pomoże i organ kontroli wewnętrznej szybko wychwyci malwersacje finansowe nakładając ogromne sankcję niekoniecznie gospodarcze, a nawet wyroku śmierci nie da się wykluczyć i los generała irańskiego może być mi bliski. Poza tym jednak wolałbym być uczciwy w tej sytuacji w stosunku do jakby nie patrzeć bliskiej mi osoby :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 21:01 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Jak pisał lokales - First 29.
Metoda jest prosta. Należy spowodować aby wyboru Firsta, dokonała małżonka.
18000 £ - tak by pewnie szło wyhaczyć.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 21:16 

Dołączył(a): 1 lut 2019, o 10:32
Posty: 37
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: jakieś są
W przeliczeniu na PLN to 90 tys. czyli prawie dwukrotna kwota. Gdyby moja żona była choć trochę zainteresowana żeglowaniem to byłoby dużo łatwiej... niestety jej pogląd na moje hobby nie jest wystarczająco przychylny żeby mogła zaakceptować takie wydatki na ten cel. Uwierzcie mi nie przeskoczę tego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 21:19 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
W linku ktory podalem jest za 15 tys Ł idealny na plytsze wody bo z podnoszonym balastem. Nawet na Mazury by sie nadal :) Komfort wnetrza Scampi i Ballada jest praktycznie taki sam. Najlepiej drugiej polowie byloby pokazac obie lodki na zywo. Jestem przekonany ze wybralaby Firsta bo roznica w sposobie zagospodarowania wnetrza jest kolosalna. 2 zamykane 2 osobowe kabiny, spora lazienka w niekrepujacym miejscu, zamykana drzwiami, wygodny "morski" kambuz.Do tego lodka znacznie mlodsza wiec statystycznie mniej zniszczona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 21:30 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Kumam.
Temat ważny - zanurzenie.
Nie brałbym ponad 1,3 m. Z drugiej strony, ta przeklęta wysokość stania.
Zalew vs Bałtyk.
Po namyśle, jednak ważniejszy Bałtyk i komfort rodziny.
Jednak 30 stóp to rozłożone w czasie większe wydatki.
Nie ma mądrych.
Dla mnie optimum to Accent 26.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 21:42 

Dołączył(a): 6 sty 2020, o 18:38
Posty: 121
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 22
Uprawnienia żeglarskie: chce mieć
Źle, źle, źle!
Najpierw żonie trzeba pokazać jacht za 150 a dopiero potem ten za 120 tysięcy. Po tygodniu, trzech sama zaproponuje kupno tego za 90.



Za ten post autor Suhur Mash-ha otrzymał podziękowanie od: JamesB0T
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Accent 26 faktycznie jest bardzo fajny, bo w małym miejscu (krótszy jacht od mojego) ma lepiej rozwiązane wnętrze też od mojego. Co prawda to dalej stary typ jachtu, ale bardzo ładnie żegluje. Kwestia kasy do wydania - będzie taniej. Ale jako wnętrze dla małżonki i tak nie zachwyci i szanse na jej pływanie na jachcie tej wielkości (czytaj tej ceny), uważam za minimalne.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 22:14 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
vaginal napisał(a):
Kumam.
Temat ważny - zanurzenie.
Nie brałbym ponad 1,3 m. Z drugiej strony, ta przeklęta wysokość stania.
Zalew vs Bałtyk.
Po namyśle, jednak ważniejszy Bałtyk i komfort rodziny.
Jednak 30 stóp to rozłożone w czasie większe wydatki.
Nie ma mądrych.
Dla mnie optimum to Accent 26.
v


Znam dobrze i Accenta ( Kolega ma w czarterze) i Cirrusa i pre innych jachtow tej wielkosci a wolalem wybrac Eythene 24. Z tym ze to zupelnie nie to o co chodzi zalozycielowi watku.
Na nasze zachodniopomorskie wody roznica miedzy 1,3 a 1,6 zanurzenia jest praktycznie nieistotna bo i tak nigdzie do brzegu poza portami sie nie dochodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 22:47 

Dołączył(a): 7 maja 2013, o 08:14
Posty: 1380
Podziękował : 246
Otrzymał podziękowań: 150
Uprawnienia żeglarskie: sj
waliant napisał(a):
Accent 26 faktycznie jest bardzo fajny,


Faktycznie fajny, tyle że niski w środku. Przy moim wzroście 180cm. (kiedyś), muszę się schylać. I wucecik taki jakiś "publiczny".

emeryt


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2020, o 23:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Takie dwa podsunęła wyszukiwarka...
https://www.yachtall.com/pl/lodz/trintella-1-303579
https://www.yachtall.com/pl/lodz/sy-maloe-40h-hk-324198

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 07:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
emeryt napisał(a):
tyle że niski w środku

Zgadza się, jacht starego typu. Za to przyzwoicie żegluje. W swoim też muszę lekko głowę pochylać (mam 181). Ale mnie to nie przeszkadza.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 10:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
vaginal napisał(a):
Nie brałbym ponad 1,3 m.


Przesadzasz - pływam po Bałtyku z dwoma metrami i jakoś dotąd nie był to nigdzie problem.

M@rek napisał(a):
Na nasze zachodniopomorskie wody roznica miedzy 1,3 a 1,6 zanurzenia jest praktycznie nieistotna bo i tak nigdzie do brzegu poza portami sie nie dochodzi.


Dokładnie tak - przez tyle lat pływania po Bałtyku - po Szwecji, Danii, Niemczech nie miałem problemu - przedtem z zanurzeniem 1,5 a obecnie także z dwoma metrami.

Chyba, że włóczysz się po naprawdę małych portach na kompletnych zadupiach tak jak Cybulscy - to wtedy faktycznie małe zanurzenie ma znaczenie ale czy tam pływasz ?

vaginal napisał(a):
Z drugiej strony, ta przeklęta wysokość stania.


O - i tu także jest pies pogrzebany ...

Wszystko zależy ile czasu spędzasz na jachcie - jak miałbym przez cztery miesiące mieszkania na nim walić się codziennie pierdylion razy w czaszkę to szybko bym zmienił jacht.

M@rek napisał(a):
2 zamykane 2 osobowe kabiny, spora lazienka w niekrepujacym miejscu, zamykana drzwiami, wygodny "morski" kambuz


O - i to też był m.in. powód ostatniej mojej zmiany - dwie zamykane osobne kabiny + dwa kibelki z niekrępującymi łazienkami ... :mrgreen:

A nie jedna osobna z tyłu a z przodu Open Space jak w sali balowej ... :-(

marekb napisał(a):
niestety jej pogląd na moje hobby nie jest wystarczająco przychylny żeby mogła zaakceptować takie wydatki na ten cel. Uwierzcie mi nie przeskoczę tego.


Hi, hi, hi...

Dlatego należy będąc żeglarzem wybierać małżonkę żeglarkę :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 12:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
marekb napisał(a):
Czy można coś na temat walorów regatowych? Czy mam rozumieć, że Scampi jest łódką szybszą i mniej wygodną ? Czy komfort jest taki sam, a Scampi szybszy i dlatego polecacie bardziej tę konstrukcję?

Marku, Scampi, z tego co mi wiadomo bylo jakby od poczatku zaprojektowane "pod regaty" . Do klasy half ton ( HT). Ta "tona" to taka abstrakcyjna jednostka, nie majaca zadnego zwiazku z waga jachtu, ktos sobie kiedys wymyslil przeliczenie objetosci jachtu o wadze kontenera ...tak przynajmniej glosi legenda.

Ad rem:
Obydwie lodki sa "pancerne" wyprodukowane w czasach kiedy laminaty byly nowoscia i sa jak na dsisiejsze warunki dosc przewymiarowane. To wada, i zaleta. Jesli trafisz na jakis egzemplarz zadbany, to bedzie Ci sluzyc lata. A jak zaniedbany, to niestety ma przeciez prawie piedziesiat lat.
Czy polecalabym do regat? Ja nie, ale z nich dwojga Scampi (subiektywnie, tj. w moim niewielkim z nim doswiadczeniu) plywa lepiej, ostrzej, lepiej sie prowadzi. Ale to doswiadczenie calego jednego egzemplarza, statystycznie pomijalne. Albin Ballad jest stabilniejszy, tak mi sie wydaje. Ale Ty nie na regatach chciales zdaje sie plywac. Na Firstach (kilku)spedzilam wiecej czasu, to nowsze konstrukcje, ogolnie wygodniejsze, stad M@rek je proponowal. Wada, z pewnoscia cena, wyzsza niz ta, przez Ciebie zalozona.
Wiem, ze to truizm, ale lodka idealna nie istnieje. Natomiast jesli Twoja druga polowa nie za bardzo pali sie do zeglarstwa w ogole, i dziecko tez nie, to ja osobiscie celowalabym w Ballada. Wlasnie dla tego, ze "gorzej" plywa, ergo nie "wystraszy" nie-zeglarzy. First, poza cena, ma duze zalety: typu wygoda i calkiem fajne plywanie.

P.S. Moj maz, poza zobaczeniem mojej lodki, nigdy wiecej nie przestapil progu klubu, a zeglarze to w/g niego kandydaci na pacjentow... Wydatki zeglarskie finansuje sama...i gdyby nie moja Mala "regatowka" ktora starty motywuja do nauki do egzaminow, pewnie bym sobie tym wszystkim nie zawracala glowy. Popomstwo nr dwa...jezdzi konno. Nie dosc ze to kosztuje, to jeszcze jest tak koszmarnie niebezpieczne. Eh...

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 13:21 

Dołączył(a): 1 lut 2019, o 10:32
Posty: 37
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: jakieś są
01_Anna napisał(a):
Natomiast jesli Twoja druga polowa nie za bardzo pali sie do zeglarstwa w ogole, i dziecko tez nie, to ja osobiscie celowalabym w Ballada. Wlasnie dla tego, ze "gorzej" plywa, ergo nie "wystraszy" nie-zeglarzy.


Czy chodzi Ci o to, że Ballad jest stabilniejszy ? Kwestia wystraszenia kogoś chyba nie jest zależna tak bardzo od łódki, a od sposobu pływania i doboru tego sposobu stosownie do okazji. Wystarczy refować zanim łódkę zacznie kłaść co mogłoby przestraszyć osobę, która tego "nie czuje". Jeżeli Scampi lepiej pływa, a walory hotelowe są takie same jak Ballada to chyba wybór jest oczywisty. No chyba, że Ballad ma wygodniejszą mesę... Czy jest ktoś w stanie powiedzieć jaka jest wysokość mesy powiedzmy w trzech różnych punktach w Scampi i w Balladzie ? Kambuz, środek mesy i przy kojach dziobowych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 13:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
01_Anna napisał(a):
Wiem, ze to truizm, ale lodka idealna nie istnieje.


Istnieje, istnieje ...

Tyle, tylko, że im bliżej do jej ideału tym portfel musi być grubszy :-(

Bo albo łódka jest tania czyli wygoda taka sobie - wewnątrz ciasno, nisko, smrodliwie i niewygodnie, ale za to jest mała, ma małe zanurzenie, mało roboty przy niej i siłą rzeczy generuje ona małe wydatki albo jest wygodna, ale dużo drożej - tyle, że za to wewnątrz sporo komfortu i wygody, w kabinie wysoko i szeroko, jest ciepła woda, prysznice, full łazienki, ogrzewanie, żagle na rolerach, dużo prądu, kabestany elektryczne, windy kotwiczne, full elektroniki, - czyli pełna wygoda, ale wydać trzeba na utrzymanie więcej i miejsca więcej w porcie potrzeba i dźwig duży do wyciągania i dużo do malowania itd. itd.

Temat idealnej łódki klepiemy od dawna i na pewno nie dojdziemy do konsensusu - tak jak z kobietami ... :rotfl:

Dla każdego łódka idealna to taka, na jaką kogoś zwyczajnie stać i po jej zakupie bronić będzie on jej jak niepodległości dokąd nie zarazi się on większą (oczywiście po wygranej w Totka).

Wtedy idealna staje się owa następna - aż do kolejnej zmiany :rotfl:

I tak świat się kręci poszukując ideału :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 13:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11628
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1625
Otrzymał podziękowań: 3873
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
marekb napisał(a):
Kwestia wystraszenia kogoś chyba nie jest zależna tak bardzo od łódki, a od sposobu pływania i doboru tego sposobu stosownie do okazji.

No jednak nie, od łódki też zależy. Od kształtu kadłuba, wielkości ożaglowania i tak dalej. A najbardziej od jakości projektu.
Scampi nie znam, ale Ballady są u nas. Całkiem fajny jachcik, ale choć większy, to bardzo niewiele szybszy do mojego.
Moim zdaniem, w wypadku tego problemu, to zdecyduje kasa, stan jachtu i logistyka zakupu.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 15:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Marku,
Ballad jest wg mnie stabilniejszy, i mniej "zwrotny". Tylko...ten Scampi, na ktorym plywalam, byl dosc pusty w srodku, a Ballad, odwrotnie, mial cale zaplecze "hotelowe". Czyli nie umiem porownac dwu jednakowo wyposazonych lodek, bo te ktore znlam takie nie byly. M@rek jest tu chyba najbardziej kompetentna osoba do udzielenia odpowiedzi.
NB Ja z moim stworzonkiem "koniolubnym" na pokładzie NIGDY ani nie kladlam lodki,ani nie wyplywalam w warunkach ktore bylyby trudne, ale sam fakt, ze mam poklad dosc nisko wody, no i lodka jest tak ogolnie "mokra" ... wystarczyl. Kurs zeglarski plywania regatowego, tylko pogorszyl sprawe. A chcialam dobrze :(
Za to Mala "regatowka in spe" zegluje...

Wracajac do meritum:

Kocur...lubi luksusy.
Ja tez.

Tylko kazde z nas cos innego rozumie pod tym pojeciem. Kocurkowe luksusy sa swietne do mieszkania;
a moich (mnostwa roznych zagli do zabawy)- jak na razie nie zobaczyl, chociaz zapraszam go z Pania Kocurowa, i zapraszam! :roll: ......I kto tu jest żeglarzem, hmmm?!..... :mrgreen:

Co do wysokosci w kabinie,
ja jestem b.wysoka, wiec praktycznie w kazdej lodce wielkosci ok.30 stop jest mi "nisko".
Raczej nie spotkalam "wygodnej" lodki przy takiej dlugosci kadluba. Ale jakies pewnie istnieja...tylko i tak, nie bedzie mnie na nie stac.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 15:08 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
bury_kocur napisał(a):
Istnieje, istnieje ...

Tak samo jak z kobietami.
Istnieje standard spełniający 100% potrzeb danego bezrękiego osobnika.
Nie 99%, a 100%.
To kobieta na bezludnej wyspie.
W wypadku jachtu jest jeszcze prościej. Wystarczy określić swoja procentową odchyłkę od wzorca (przechowywanego w okolicach W-wy) zwanego bury_kocur.
Dodam iż mieszczę się w przedziale 18-22% wzorca. Moje aspiracje sięgają maksymalnie 30%. Powyżej tej wartości, łódź traci status waserkoncentacjonlager.
A na to zgody niema.
v



Za ten post autor vaginal otrzymał podziękowania - 3: bury_kocur, rafg28, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 15:26 

Dołączył(a): 26 lut 2019, o 10:54
Posty: 328
Podziękował : 44
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: dzej es em
vaginal napisał(a):
waserkoncentacjonlager
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

całe szczęście pół sekundy wcześniej odstawiłem kawę :) wystarczy przetrzeć monitor :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 16:38 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Suhur Mash-ha napisał(a):
Źle, źle, źle!
Najpierw żonie trzeba pokazać jacht za 150 a dopiero potem ten za 120 tysięcy. Po tygodniu, trzech sama zaproponuje kupno tego za 90.


To nie zawsze tak dziala , ja niebacznie pokazalem Zonie Oystera Marka i Kasi . Teraz wszystko co mniejsze to lodeczka a nie jacht :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 16:44 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
bury_kocur napisał(a):
vaginal napisał(a):
Nie brałbym ponad 1,3 m.[/quote
Przesadzasz - pływam po Bałtyku z dwoma metrami i jakoś dotąd nie był to nigdzie problem.

M@rek napisał(a):
Na nasze zachodniopomorskie wody roznica miedzy 1,3 a 1,6 zanurzenia jest praktycznie nieistotna bo i tak nigdzie do brzegu poza portami sie nie dochodzi.


Dokładnie tak - przez tyle lat pływania po Bałtyku - po Szwecji, Danii, Niemczech nie miałem problemu - przedtem z zanurzeniem 1,5 a obecnie także z dwoma metrami.

Chyba, że włóczysz się po naprawdę małych portach na kompletnych zadupiach tak jak Cybulscy - to wtedy faktycznie małe zanurzenie ma znaczenie ale czy tam pływasz ?



Wlodku, gdybym stacjonowal w Trojmiescie to zmieniajac balast w moim Laserze 28 wykonalbym taki dajacy 1,9- 2 m zanurzenia. Poniewaz plywam rowniez po Dabskim i Zalewie zdecydowalem na 1,6 bo to moim zdaniem ( popartymponad 50 latami plywania)
to optymalny kompromis. U nas jest po prostu dosc plytko a do tego bywaja duze roznice w poziomie wody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 17:22 

Dołączył(a): 26 lut 2019, o 10:54
Posty: 328
Podziękował : 44
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: dzej es em
Na zalewie Kamieńskim 1,9 tez jest już kłopotliwe (wiosna wyjście z technicznej, postój w marinie i powtórka jesienią, o okazjonalnych wichurach które wywalają wodę z zalewu nie wspominając)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
vaginal napisał(a):
Wystarczy określić swoja procentową odchyłkę od wzorca (przechowywanego w okolicach W-wy) zwanego bury_kocur.
Dodam iż mieszczę się w przedziale 18-22% wzorca. Moje aspiracje sięgają maksymalnie 30%. Powyżej tej wartości, łódź traci status waserkoncentacjonlager.


Coś chyba napisałeś nie tak...

Jeżeli spróbujemy określić wzorzec podejścia do jachtu biorąc jako punkt wyjścia moje zakręcenie na punkcie zjawiska zwanego "posiadaniem jachtu" - nazywane przez niektórych moich znajomym nieleczalnym zajobem lub jakoś podobnie - to wg mnie wszelkie odchyłki od tego wzorca przyjąć można jako krok w kierunku normalności :lol:

A więc wartość owej procentowej odchyłki od owego wzorca winna stanowić, iż im większa owa % wartość tym osobnik mniej zakręcony.

A Ty piszesz - a przynajmniej ja tak to rozumiem, że im wyższa wartość owej odchyłki tym gorzej dla stanu psychicznego osobnika :-(

Coś mi logika szwankuje albo czegoś nie skumałem...

Ktoś może mieć jeszcze gorzej ode mnie pod pułapem zwanym jachtingiem ?

Muszę pójść się chyba napić :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 21:44 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Nic nie pokręciłeś. Odległość między domem a łódką to inny parametr. Twój wynik jest tu mocny.
Bury_kocur natomiast, to jednostka miary komfortu jachtowego.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2020, o 22:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
vaginal napisał(a):
Nic nie pokręciłeś.


Ulżyło mi - dzięki :mrgreen:

Bałem się, że może wartość mojego świra i odchyłki psychicznej zwanej "jachtem" pozostała niezauważona a to zachwiałoby moją psychiką ...

Bardzo Cię już lubię :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowania - 2: M@rek, vaginal
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sty 2020, o 14:39 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Hm,nie pogadaj w samouwielbienie :D

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2020, o 13:29 

Dołączył(a): 1 lut 2019, o 10:32
Posty: 37
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: jakieś są
Podsumowując wątek będę szukał Scampi albo Ballada i o wyborze zdecyduje stan i wyposażenie łodzi... To tak w skrócie :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 10:10 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8822
Podziękował : 3986
Otrzymał podziękowań: 1916
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
A ja z uporem maniaka :) bede proponowal taki https://www.annoncesbateau.com/voilier/ ... 38431.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 11:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
M@rek napisał(a):
bede proponowal taki


Ale może nie ten akurat bo ten wygląda, jak po długim zalaniu wodą - obejrzyj dokładnie drewno wewnątrz i silnik.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 16:41 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 12:49
Posty: 1633
Podziękował : 272
Otrzymał podziękowań: 321
Uprawnienia żeglarskie: Morskie-turystyczne
Keep it small, make it simple, make it now...
Wszystko inne jest i pozostanie teorią.
Odnośnie długości... wystarczy zerknąć na stan konta.
Nie ważne czy 17 czy 47 stóp, jeżeli to tylko ma pozostać nie tylko marzeniem.

_________________
—————————
Søren Kierkegaard:
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
http://bobbyschenk.de/yacht2020_1.html#sp16


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 234 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL