Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 14:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2019, o 13:40 

Dołączył(a): 13 gru 2019, o 10:05
Posty: 12
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Jachtowy
Witam potrzebuję zasięgnąć porad i opinii na temat jachtu sasanka viva 700 (rok 2015) - stocznia iycahts - giżycko.
Czy ktoś pomoże? Jak zabudowa, jaki laminat itp? czy warto kupić? w kilku miejscach pojedyncze pęcherze osmotyczne na dnie. Czy tylko sasanki tak mają ???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 16:00 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
komoras1 napisał(a):
Witam potrzebuję zasięgnąć porad i opinii na temat jachtu sasanka viva 700 (rok 2015) - stocznia iycahts - giżycko.
Czy ktoś pomoże? Jak zabudowa, jaki laminat itp? czy warto kupić? w kilku miejscach pojedyncze pęcherze osmotyczne na dnie. Czy tylko sasanki tak mają ???
Czy tylko francuskie samochody rdzewieją? ;)
Skoro czteroletni jacht ma widoczne ślady osmozy to ja już bez zbędnych pytań odwróciłbym się na pięcie.



Za ten post autor Były_User 934585 otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 16:21 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jacek Woźniak napisał(a):
Skoro czteroletni jacht ma widoczne ślady osmozy to ja już bez zbędnych pytań odwróciłbym się na pięcie.


Cena Czyni Cuda. Cud trzeba wspomóc impulsem z kosmosu (tfu, forum) w postaci odpowiedzi: "tak, kupić warto".
A że nie wiadomo o jaki jacht chodzi, nie wiadomo za ile, nie wiadomo jak eksploatowany, nie wiadomo jak wyposażony - to pryszcz. Byle by potwierdzić, że warto.
Ile takich zakupów w życiu widziałem... Ile zjeb dostałem od napalonych na wpakowanie się w bagno nabywców i wirtualnych przyklaskiwaczy kiedy odpowiadałem na tego typu pytania to, co naprawdę myślę i jak moim zdaniem najlepiej postąpić... Nie do policzenia. A wtopiona kasa przez takich nabywców dawno liczy się w milionach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 17:29 

Dołączył(a): 13 gru 2019, o 10:05
Posty: 12
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Jachtowy
To prosze zatem o wiecej konkretow. Zjawisko osmozy jest do wyprowadzenia i z tego co wiem nie tylko od marki jachtu zalezy. Brak podkladu tez swohe robi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 17:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
komoras1 napisał(a):
To prosze zatem o wiecej konkretow. Zjawisko osmozy jest do wyprowadzenia i z tego co wiem nie tylko od marki jachtu zalezy. Brak podkladu tez swohe robi.

A jakich wlasciwie konkretow sie spodziewasz?! Osmoza na czteroletnim jachcie... :roll:

Plitkin napisal juz wszystko, co mozna bylo napisac...w temacie. Osmozy. I kupowania lodek.
Zeby nie bylo, ze nie wypowiadam wlasnego zdania: sama bym od razu zrezygnowala.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 17:47 

Dołączył(a): 13 gru 2019, o 10:05
Posty: 12
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Jachtowy
Dlatego post kierowalem z prosba o opinie stoczni iyachts:) a co do osmozy to dziekuje za odpowiedzi To po jakim czasie zatem powstaja pecherze osmotyczne na jachtach i od czego zaleza?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 18:02 

Dołączył(a): 13 gru 2019, o 10:05
Posty: 12
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Jachtowy
I kolejne pytanie zatem ... o co chodzi ze po tak krotkim czasie jacht ma pecherze osmotyczne. Pytanie "czy warto kupic" wycofuje poniewaz odpowiedz juz byla;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 18:08 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1274
Podziękował : 145
Otrzymał podziękowań: 334
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Daj jakieś zdjęcie tych pęcherzy

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 18:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
komoras1 napisał(a):
Dlatego post kierowalem z prosba o opinie stoczni iyachts:) a co do osmozy to dziekuje za odpowiedzi To po jakim czasie zatem powstaja pecherze osmotyczne na jachtach i od czego zaleza?

Na temat stoczni nie moge sie wypowiadac.
Co do osmozy: nie ma jednoznacznej odp. na Twoje pytanie. Jak zwykle...to zalezy. Osmoza pojawia sie w momencie, jesli istnieje roznica stezenia pomiedzy woda otaczajaca kadlub, i samym zelkotem ,a dokladnie znajdujacym sie pod nim wloknem (wloknami) GRP.
Zasadniczo, nie spodziewalbys sie ich na lodce tak "mlodej". Czyli mowiac inaczej, albo doszlo do mechanicznego uszkodzenia powierzchni i dostepu wody; albo nie zostalo nalezycie wykonane samo laminowanie. To na dobra sprawe "gdybanie" .
Sa lodki majace po piedziesiat lat, jedne z pierwszych wybudowanych w "nowej" technologii, bez zadnej osmozy.
Znalazlam calkiem dobry opis zjawiska tutaj:
https://www.tawernaskipperow.pl/czyteln ... iegac/5592
http://zagle.jmaster.pl/artykul/48/osmo ... ciwie-jest

I chyba jeszcze to: tak jak napisales wczesniej osmoze mozna likwidowac. Ale pytanie na ktore sam musisz odpowiedziec: czy w tym konkretnym przypadku faktycznie warto.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 18:23 

Dołączył(a): 13 gru 2019, o 10:05
Posty: 12
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Jachtowy
Wlasnie Anna o to chodzi, dzieki za odpowiedz. Tu sue wlasnie zastanawiam , poniewaz pecherzy nie ma zbyt wiele i nie sa duze ,ale rok budowy 2015 byl pierwszym argumentem ,ktory przyszedl mi do glowy, dlaczego sa drobne pecherze w tak mlodej jednostce. Wkasnie dlatego probuje dotrzec do kogos kto albo posiada,albo zna sie na tych własnie sasankach i stoczni I- yachts. Mysle,ze nie pytalbym o opinie gdybym tego nie zauwazyl, poniewaz cala reszta jachtu i wyposazenia spelbila moje oczekiwania i jest zgodna z tym co mowil wlasciciel


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2019, o 19:29 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 389
Uprawnienia żeglarskie: nikt
komoras1 napisał(a):
dlatego probuje dotrzec do kogos kto albo posiada,albo zna sie na tych własnie sasankach i stoczni I- yachts.
Ponieważ jak sam mówisz na kadłubie widać osmozę należy zdać pytanie co z resztą laminatu bo tu nie chodzi o typ jachtu tylko zachowanie przez wytwórcę reżimu technologicznego. Nie znam stoczni ale nawet najlepszym zdarzają się wpadki i niekoniecznie musi być to ich winą. Zawieść mogły komponenty, gdzieś kiedyś pojawiała się tłusta plama czy kropla wody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 gru 2019, o 08:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14004
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
A skąd wiesz, że to osmoza ? Wyczytałeś w necie ? :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 168 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL