Forum żeglarskie
https://forum.zegluj.net/

Łódka do samodzielnego pływania dla młodzieży
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=5&t=33519
Strona 1 z 1

Autor:  Arkk99 [ 4 lip 2022, o 17:44 ]
Tytuł:  Łódka do samodzielnego pływania dla młodzieży

Witam Drogich Forumowiczów!


Od jakiegoś czasu szukam "pływadła" do nauki dla chłopców wieku 12/13 l. Jak dotąd pływali na focusie 650 (rodzinnie), sami na optymiście i na katamaranie (z wujkiem jako sternikiem, brali nawet raz udział w regatach, drugie miejsce zdobyli:) ), więc podstawy ogarniają.

Jak na razie myślałem o topazie uno/race, laserze pico, i ew. RS feva, a z bardziej klasycznych konstrukcji podoba mi się niemiecka flying bee. Jeden z nich pływał z kolegą na topazie i bardzo mu się podobało, znajomy instruktor żeglarstwa też polecał.


Jeśli chodzi o budżet wolałbym nie wydawać więcej niż 8k (oczywiście im mniej tym lepiej hehe).

Zależy mi żeby mogli pływać zarówno w pojedynkę, jak i w dwójkę i trójkę. Zależy mi też na prostocie i niedużej wadze - chciałbym żeby mogli sami ją otaklować, slipować i sami postawić po wywrotce. Chciałbym żeby posłużyła trochę dłużej niż 2/3 sezony, a jak wiadomo w tym wieku dzieci szybko rosną ;). Podwięzi trapezowe mogą być, ale nie są niezbędne.

Na kosmicznej prędkości mi raczej nei zależy (w końcu to ma być coś do nauki), ale fajnie jakby dało się trochę poślizgać.


Jako drugą możliwość rozważam kupno małego katamarana (jak już mówiłem pływali, nie będzie to dla nich nowość), np. hobie cata. Na rynku wtórnym są głównie 16-stki, nie będą dla nich trochę za duże?

Kupiliśmy w zeszłym roku pod kątem pływania z nimi 420, niestety mieliśmy problem z bomem (wisiał po skosie), poza tym łódka dziwnie niezbyt się chciała rozpędzać, o jakimś ślizgu nie było mowy, ale za to była bardzo chybotliwa. W każdym razie zimowała na dworze i potężna burza przewróciła stare drzewo łamiąc jej i wcześniej wspomnianemu Focusowi maszty :(. Naprawimy ją i prawdopodobnie sprzedamy.

Zapomniałem dodać że będą pływać po jeziorze (jez. Powidzkie).

Pływał ktoś (lub jego/znajomych dzieci) na wymienionych łódkach? Ma ktoś jakieś inne rekomendacje? Czy jednak dać szansę 420?

Z góry dziękuję za pomoc.


PS. Mam niedaleko ofertę kupna RS feva XL za 8900 (może uda mi się trochę stargować albo wziąść bez wózka slipowego (o ile ten który mam będzie pasował)). Myślicie że to dobra oferta? No i czy ta łódka nie jest trochę zbyt skomplikowana jeszcze?

Pozdrawiam, arkk99.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/