Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 6 cze 2026, o 18:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 wrz 2024, o 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
... i po kilkunastoletnej przerwie wyglosil znowu kilka plomiennych kazan.
Niestety nie wszyscy byli zachwyceni: Najmniej spodobaly sie Vent d'Ouestom, Finnom, Tempestom, Laserom i Microsailom. Moze byc tylko lepiej, jako ze wzorem swojego znakomitego kolegi po fachu, kapelana polowego Otto Katza, Wielebny Judd* tez ma w rekawie kilka przydatnych kart i tez zreszta nigdy nikomu nie udalo sie tego udowodnic.

I sie nie uda! ;)

Catz

*Tutaj wystepuje jako Révérend Judd.


Załączniki:
usbek 041.jpg
usbek 041.jpg [ 57.56 KiB | Przeglądane 10056 razy ]
zzzz1 004.jpg
zzzz1 004.jpg [ 46.47 KiB | Przeglądane 10056 razy ]

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)

Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 7: Janna, MarekSCO, mariaciuncia, Marian Strzelecki, Mir, robhosailor, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 wrz 2024, o 21:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 14049
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1697
Otrzymał podziękowań: 2437
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Piękny jacht!
Jak wygląda pod wodą, i w postawionych żaglach, jakie są jego wymiary, i z jakiego materiału powstał kadłub?

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 wrz 2024, o 21:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Dzieki!
Pod i nad woda wyglada, moim zdaniem, lepiej. Ale nie z bliska: przybylo mu lat i łat.
Na zdjecia trzeba bedzie poczekac, bo po trzech miesiacach wytezonej reanimacji Wielebnego wynosze sie jutro na wakacje.
Nad i na morze oczywiscie.
Wymiary... zgubiem swoje rysunki*, wiec z pamieci: 630x160x100 (90?). Grot jakies 13,5 m², balonfok 6,5. Kil 60 - 70KG.
Poliester - mahoniowa sklejka.
Catz
*I tak byly niedokładne.

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 3: Marian Strzelecki, robhosailor, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 wrz 2024, o 22:03 

Dołączył(a): 18 sie 2018, o 13:22
Posty: 95
Podziękował : 89
Otrzymał podziękowań: 33
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz jachtowy
Piękna rufa :D
Ale to nie ta co w miniaturze?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 wrz 2024, o 22:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Nie. To sa diametralnie i skrajnie inne lodki, bo nie widze sensu budowania podobnych. Rufa Georgii Lee jest duzo ladniejsza i rownie duzo mniej uzyteczna, co nie przeszkadzalo jej wygrac swoje.
Bedzie na wodzie na wiosne - zestarzala sie nadspodziewanie dobrze, wiec i roboty niewiele.
Catz

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2024, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Wojciech napisał(a):
Jak wygląda pod wodą, i w postawionych żaglach?

Nawodnie, nadwodnie i podwodnie Wielebny wyglada tak:


Załączniki:
4d9c31f8-8709-4758-9b05-d4899f454b22.jpeg
4d9c31f8-8709-4758-9b05-d4899f454b22.jpeg [ 96.33 KiB | Przeglądane 9190 razy ]
IMG_0020.jpeg
IMG_0020.jpeg [ 1.12 MiB | Przeglądane 9190 razy ]

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)

Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 4: Janna, Marian Strzelecki, robhosailor, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2024, o 20:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 9325
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1827
Otrzymał podziękowań: 2227
Uprawnienia żeglarskie: sternik
I to ma sens.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2024, o 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Nie ma zadnego i na tym polega jego wielebnosc.
Catz

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 paź 2024, o 01:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 9325
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1827
Otrzymał podziękowań: 2227
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Bez sensu...

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 paź 2025, o 18:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Reverend Judd w nowej sutannie.
Jak widac na obrazkach ( zdjecia Sylvie Le Bourg-Boisaubert - merci! ) mozna zeglowac bardzo, bardzo chyzo bez wiatru, co bylo sensem kazania Wielebnego i co konkurencja odczula bardzo, ale to bardzo dotkliwie.


Załączniki:
IMG_6097-1.jpg
IMG_6097-1.jpg [ 453.56 KiB | Przeglądane 5259 razy ]
IMG_6088-1.jpg
IMG_6088-1.jpg [ 605.17 KiB | Przeglądane 5259 razy ]
IMG_6102-1.jpg
IMG_6102-1.jpg [ 825.84 KiB | Przeglądane 5259 razy ]
IMG_6098-1-rotated.jpg
IMG_6098-1-rotated.jpg [ 714.38 KiB | Przeglądane 5259 razy ]
IMG_6071-1.jpg
IMG_6071-1.jpg [ 808.71 KiB | Przeglądane 5259 razy ]

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)

Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 4: MarekSCO, Marian Strzelecki, robhosailor, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 paź 2025, o 08:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18170
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4683
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Piękny jacht!
Dla takich* doznań estetycznych bawię się w żeglarstwo.
Gratuluję.

*) a nie dla mydelniczek i klocków spod sztancy ale z wysokością stania i telewizorem w mesie.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 paź 2025, o 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 8327
Podziękował : 6329
Otrzymał podziękowań: 2513
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Catz napisał(a):
i co konkurencja odczula bardzo, ale to bardzo dotkliwie.

Na torze w Monza Ferrari znów wyprzedził kampera ? :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 paź 2025, o 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 09:33
Posty: 1321
Podziękował : 211
Otrzymał podziękowań: 215
Uprawnienia żeglarskie: zeglarz
Catz napisał(a):
Jak widac na obrazkach


Od mostu do motu mniej jak 2 km plus prąd Marny jak tam żeglować?

_________________
Pozdrawiam
Marian Jasiński


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 paź 2025, o 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
MarekSCO napisał(a):
Na torze w Monza Ferrari znów wyprzedził kampera ?

Jesli ktos nazywa Microsaile, Vent d'Ouesty i Tempesty kamperami....
Zreszta regaty sa z wyrownaniem wiec i furmanka ma swoje szanse, czyli tym bardziej nie ma z kim gadac.
robhosailor napisał(a):
Dla takich* doznań estetycznych bawię się w żeglarstwo.

Mamy podobnie.
Z tym, ze mnie najbardziej bawi realizacja pomyslow, zwlaszcza jak okazuja sie nieglupie. To sie sprawdza najlepiej na mecie - w czasie realnym i nawet przeliczonym.
Catz

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 2: Marian Strzelecki, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 paź 2025, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
mariaciuncia napisał(a):
Od mostu do motu mniej jak 2 km plus prąd Marny jak tam żeglować?

Najlepiej szybko!
Prąd dodaje tylko pikanterii.
Jak mi sie uda, wlepie tu plan - oprocz Marny jest jeszcze port. Zwykle da sie urzadzic 4-6 wyscigow; rzadko mniej i nigdy wiecej, ale czasem sa dwie tury.
Okolicznosci Przyrody sa raczej sympatyczne, sezon regatowy trwa od poczatku marca do konca listopada, ale zegluje sie caly rok.
I na regaty mozna dojechac metrem....

Nie, nie uda sie wlepic. Skoro znasz dystans miedzy mostami, to i znasz caly akwen - najwiecej dzieje sie w porcie. A ze czasem jakas barka 80x10m sie wcina...
Catz

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Jestem uparty...


Załączniki:
Scan_20251018.jpg
Scan_20251018.jpg [ 1.84 MiB | Przeglądane 5126 razy ]

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)

Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 3: mariaciuncia, robhosailor, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2025, o 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Zdjecia z ostatniej niedzieli. Podobne, wyniki tez, ale sceneria inna - jesienna - i Sylvie wielkim fotografem jest!
Dwa zdjecia to jakies 10 i 20 minut po starcie.
Solowe tuz przed metą. Widac drastyczne poswiecenie ze strony sternika usilującego zniwelowac pow. zmoczoną, decydującą przy predkosciach nieduzych.
Wielebny na tym nic nie zarobil, bo ilez mozna czekac z tacą na mecie?
Catz Jesiennie


Załączniki:
bat093.jpg
bat093.jpg [ 576.03 KiB | Przeglądane 4503 razy ]
bat094.jpg
bat094.jpg [ 413.66 KiB | Przeglądane 4503 razy ]
bat 091.jpg
bat 091.jpg [ 254.87 KiB | Przeglądane 4503 razy ]

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)

Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 2: robhosailor, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2025, o 19:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Te fatalne zmarszczki na grocie udalo sie usunac bardzo łatwo - to byla pierwsza przymiarka.
Catz

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 kwi 2026, o 14:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Tym razem Wielebny pozwolil sobie wygrac Challlenge des Quillards de Sport - bezkabinowych jachtow balastowych.
Po otrzymaniu przepysznie pieknego pucharu, sternik Wielebnego poinformowal PT Konkurentow, ze nikt i nic nie moze im zabronic zasadzenia na swoich lodkach masztu drzewiennego.
Obrazki dosc kiepskie, wiec, w ramach bonusu, jedno zdjecie czystego szpanerstwa w wykonaniu profesjonalnym.
Załącznik:
WhatsApp-Image-2026-04-26-at-21.36.37-2.jpeg
WhatsApp-Image-2026-04-26-at-21.36.37-2.jpeg [ 398.12 KiB | Przeglądane 1253 razy ]
Załącznik:
WhatsApp-Image-2026-04-26-at-21.36.28-1024x768-640x480.jpeg
WhatsApp-Image-2026-04-26-at-21.36.28-1024x768-640x480.jpeg [ 359.65 KiB | Przeglądane 1253 razy ]

Załącznik:
WhatsApp-Image-2026-04-26-at-21.36.07.jpeg
WhatsApp-Image-2026-04-26-at-21.36.07.jpeg [ 417.29 KiB | Przeglądane 1253 razy ]
Załącznik:
Capture d’écran_30-4-2026_114817_cvbm.fr.jpeg
Capture d’écran_30-4-2026_114817_cvbm.fr.jpeg [ 188.54 KiB | Przeglądane 1253 razy ]


Załączniki:
WhatsApp-Image-2026-04-26-at-21.36.32.jpeg
WhatsApp-Image-2026-04-26-at-21.36.32.jpeg [ 379.89 KiB | Przeglądane 1253 razy ]

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)

Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 3: Janna, robhosailor, Wojciech
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 kwi 2026, o 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18170
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4683
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Pięknie! Gratuluję!

Wychodzi na to, że drewniane maszty wygrywają regaty... Proszę o więcej szczegółów.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 kwi 2026, o 18:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Dziekuje.
Rzeczywiscie na to wyglada (w liczbie pojedynczej) i to nawet w czasie przeliczonym, czyli jedynym oficjalnym, a Wielebny przelicznik ma haniebny, czyli najgorszy z mozliwych.
Szczegóły? Veni, vidi, vici...
Catz

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 maja 2026, o 16:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5614
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 3259
Otrzymał podziękowań: 3032
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Szacun dla Wielebnego!

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca

"Evil starts when you begin to treat people as things." PTerry


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 maja 2026, o 17:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 11109
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1388
Otrzymał podziękowań: 2687
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Dziekuje! Przekaże... ;)

_________________
Naziole, w pysk wam mówię litość moje ( prawie Wyspianski)



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL