Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 6 cze 2026, o 17:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lut 2026, o 08:24 

Dołączył(a): 7 lut 2026, o 08:22
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik
Czesc, 

Sprawa ogrzewania wnetrza i wody w jachcie motorowym 8m typu Pilothouse.

Zamierzam doposazyc jacht o ogrzewanie i mam pomysł urzadzenia z caravningu czyli bojler 10l i kocioł w jednym. Diesel Truma Combi 6d. Co o tym myslicie?



Druga sprawa prosba o komentarz wyceny firmy ktora za montaz dostarczonego przezemnie urządzenia chce ponad 10tys zl. Kwota wydaje mi sie zbyt duza. Jacht ma 8m i 6 punktow do rozprowadzenia rur cieplnych. 


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2026, o 11:34 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1472
Podziękował : 190
Otrzymał podziękowań: 568
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Do jachtu 8m pewnie wystarczy Combi 4D. Warto kupić wersję E, to piec z dodatkową grzałką 230V \jeśli w porcie jest dostępne 230v\. Rozprowadzenie rur, montaż pieca i wydechu to tylko część pracy, trzeba zrobić instalację wodną na gorącą wodę, może prysznic dojdzie. Często w gotowych jachtach jest problem z miejscem na taki piec. Powinny z niego wychodzić cztery rury powietrzne i wydech, każda w inną stronę...

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał
Usługi szkutnicze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lut 2026, o 17:00 

Dołączył(a): 7 lut 2026, o 08:22
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Sternik
Z gazu chce zrezygnowac no poczet diesla. Myslisz ze combi 4 czyli 4kw wystarczy na taki 8m jacht
Typ quicksilver 755 weekend


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL